Jump to content

Moto Zajednica

Razmisljam o ulasku u svet na dva tocka, potrebni saveti i misljenja

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova

Zdravo svima! Za mesec dana punim 18 i planiram da polazem za motor tokom leta. Odmah imam pitanje, da li odmah mogu da polazem za A2 ako nemam ni jednu dozvolu pre toga?

 

Moji roditelji su protiv motora ali su rekli da mogu da ga imam kada ga sam budem kupio, jer nece da me nose na savesti kada neizbezno budem poginuo kako oni kazu.

 

Svestan sam rizika i ne zanimaju me zujalice, vise volim kruzere. Vec godinu dana se raspitujem o motorima i na youtubu gledam o sigurnosti tako da mislim da sam u teoriji stekao ideju o tome kako i sta.

 

Treba mi prevozno sredstvo koje nece imati problema sa nalazenjem parkinga, koje malo trosi, i koje bih vozio svaki dan kad mogu (osim kad je bas kisa ili sneg), za obilazenje rodbine, i odlazak na faks. Zato mislim da je motor idealan.

 

Raspitivao sam se i video sam sprint princa od 125cc i taman upada u moj skroman budzet od oko 1000e (sa kojim treba i voznju sam da platim), tako da me zanimaju vasa misljenja i predlozi.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

To što hoćeš kruzera jer ne želiš da divljaš je sasvim u redu i mislim pametno s tvoje strane. A koji za taj novac..... nije neki izbor. Jamahica 125 bi bila ideal. Vidi imaš ovde kod nas na forumu grupu gde su kinezi i kruzeri pa malo pročešljaj. A ako želiš otvori temu u kupujem - prodajem, kupujem kruzera do toliko i toliko para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

ova dva što ti je izdvojio kolega baš dobro izgledaju... izgleda da može da se nadje nešto lepo za te pare.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
1 hour ago, sashac said:

Hvala, izgleda da jeste

 

1 hour ago, dragan d said:

ova dva što ti je izdvojio kolega baš dobro izgledaju... izgleda da može da se nadje nešto lepo za te pare.

 

Jeste super su i to mi treba.

 

Samo jos jednom da pitam, da li mogu odmah za A2 da polazem ako nemam dozvolu pre toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Roditelji te vole ali se plase nepoznatog.
Pronadji nekog da te pripremi i nauci da zaustavis motor ali bezbedno.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 6 sati, Lacman je napisao:

Zdravo svima! Za mesec dana punim 18 i planiram da polazem za motor tokom leta. Odmah imam pitanje, da li odmah mogu da polazem za A2 ako nemam ni jednu dozvolu pre toga?

 

Moji roditelji su protiv motora ali su rekli da mogu da ga imam kada ga sam budem kupio, jer nece da me nose na savesti kada neizbezno budem poginuo kako oni kazu.

 

Svestan sam rizika i ne zanimaju me zujalice, vise volim kruzere. Vec godinu dana se raspitujem o motorima i na youtubu gledam o sigurnosti tako da mislim da sam u teoriji stekao ideju o tome kako i sta.

 

Treba mi prevozno sredstvo koje nece imati problema sa nalazenjem parkinga, koje malo trosi, i koje bih vozio svaki dan kad mogu (osim kad je bas kisa ili sneg), za obilazenje rodbine, i odlazak na faks. Zato mislim da je motor idealan.

 

Raspitivao sam se i video sam sprint princa od 125cc i taman upada u moj skroman budzet od oko 1000e (sa kojim treba i voznju sam da platim), tako da me zanimaju vasa misljenja i predlozi.

Evo zasto su ti roditelji protiv motora i sto ne zeleda ti oni kupe:

Da ne bude zabune nisu samo tvoji roditelji protiv motor, vecina je, ali ces im ti svojim savjesnim odnosom prema sebi i drugim ucesnicima u saobracaju dokazati da ne treba da se plase i sekiraju za tebe. :takoje:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Zdravo svima! Za mesec dana punim 18 i planiram da polazem za motor tokom leta. Odmah imam pitanje, da li odmah mogu da polazem za A2 ako nemam ni jednu dozvolu pre toga?
 
Moji roditelji su protiv motora ali su rekli da mogu da ga imam kada ga sam budem kupio, jer nece da me nose na savesti kada neizbezno budem poginuo kako oni kazu.
 
Svestan sam rizika i ne zanimaju me zujalice, vise volim kruzere. Vec godinu dana se raspitujem o motorima i na youtubu gledam o sigurnosti tako da mislim da sam u teoriji stekao ideju o tome kako i sta.
 
Treba mi prevozno sredstvo koje nece imati problema sa nalazenjem parkinga, koje malo trosi, i koje bih vozio svaki dan kad mogu (osim kad je bas kisa ili sneg), za obilazenje rodbine, i odlazak na faks. Zato mislim da je motor idealan.
 
Raspitivao sam se i video sam sprint princa od 125cc i taman upada u moj skroman budzet od oko 1000e (sa kojim treba i voznju sam da platim), tako da me zanimaju vasa misljenja i predlozi.
Tebi i bicikla završava posao. Voziš li bajs?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
35 minutes ago, Utjerivac said:

Evo zasto su ti roditelji protiv motora i sto ne zeleda ti oni kupe:

Da ne bude zabune nisu samo tvoji roditelji protiv motor, vecina je, ali ces ima ti svojim savjesnim odnosom prema sebi i drugim ucesnicima u saobracaju dokazati da ne treba da se plase i sekiraju za tebe. :takoje:

 

Da bas to mi je tata pokazao, a stalno mi salje linkove blica gde ginu motociklisti

 

17 minutes ago, NebojsaG said:
6 hours ago, Lacman said:
Zdravo svima! Za mesec dana punim 18 i planiram da polazem za motor tokom leta. Odmah imam pitanje, da li odmah mogu da polazem za A2 ako nemam ni jednu dozvolu pre toga?
 
Moji roditelji su protiv motora ali su rekli da mogu da ga imam kada ga sam budem kupio, jer nece da me nose na savesti kada neizbezno budem poginuo kako oni kazu.
 
Svestan sam rizika i ne zanimaju me zujalice, vise volim kruzere. Vec godinu dana se raspitujem o motorima i na youtubu gledam o sigurnosti tako da mislim da sam u teoriji stekao ideju o tome kako i sta.
 
Treba mi prevozno sredstvo koje nece imati problema sa nalazenjem parkinga, koje malo trosi, i koje bih vozio svaki dan kad mogu (osim kad je bas kisa ili sneg), za obilazenje rodbine, i odlazak na faks. Zato mislim da je motor idealan.
 
Raspitivao sam se i video sam sprint princa od 125cc i taman upada u moj skroman budzet od oko 1000e (sa kojim treba i voznju sam da platim), tako da me zanimaju vasa misljenja i predlozi.

Tebi i bicikla završava posao. Voziš li bajs?

Hahaha vozim bajs ali ipak ne mogu toliko daleko na njemu da idem. Idem i po 30km ali ipak ne moze da odradi taj posao koji bi motor mogao.

 

Na primer meni treba autobusima sat, sat i 15 do skole, dok kolima treba svega 13 minuta, a do buduceg faksa autobusima je oko 35 minuta dok bi motorom na primer bilo oko desetak. Mislim da je stvarno greota trositi toliko vremena dnevno u prevozu. Znam da dosta ljudi i zivi tako ali ako sam vec u mogucnosti sebi da priustim tako nesto zasto ne bih? Upisacu se u autoskolu od para koje budem dobio za 18ti i odatle ce moji valjda popustiti a i ja cu nauciti i steci malo samopouzdanja na motoru. Jeste rizicno ali samo onoliko koliko ga ti napravis rizicnim (osim kada ti bas nije dan i kada se nadje neka budala) ,ali ako nosim vidljivu opremu, vozim oprezno, motor postaje mnogo bezbednija sprava. A opet naravno ako letis 200 km/h izmedju automobila na autoputu da ce se desiti taj jedan put kada padnes i verovatno pogines, a to je najmanje meni cilj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Zasto mu nudite bicikl kad covek zeli da udje u moto svet? Kako ste vi poceli?
Pa na bajsu. Ne napisa dečko dal ume da vozi bicikl a to prvo pitaju kad kreneš u školu za A. Neće valjda oni tamo da ga uče na poligonu da balansira na dva točka.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
11 minutes ago, Lacman said:

nece da me nose na savesti kada neizbezno budem poginuo kako oni kazu.

ah ta pasivna agresivnost. pored batine najomiljenija vaspitna mera srpskih roditelja.

 

3 minutes ago, NebojsaG said:
14 minutes ago, hard_rock said:
Zasto mu nudite bicikl kad covek zeli da udje u moto svet? Kako ste vi poceli?

Pa na bajsu. Ne napisa dečko dal ume da vozi bicikl a to prvo pitaju kad kreneš u školu za A. Neće valjda oni tamo da ga uče na poligonu da balansira na dva točka.

tvoj nacin razmisljanja je u blagu ruku tvd.

 

 

Anyway..od princa bezi ako je za tu cenu. ako je princ u dobrom stanju i ispod 500 eura mozda bi mogao da razmislis o tome. za hiljadu eura mozes fin motoric da uzmes i da ga vozis i posle prodas za slicno novaca ako ostane u dobrom stanju.

Mozda da razmisljas u pravcu maxi skutera. nesto 250 kubika recimo. to je za ono za sta ti treba najbolji izbor. pogotovo za grad a i za pocetnika mnogo bolji izbor nego nesto sa brzinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Haha sala verovatno :oda2:
Daleko bilo da je šala. Imam sina tvojih godina i potpuno te kapiram. A kapiram i tvoje roditelje. Mnogi sednu na motor a da ni bajs ne znaju da voze.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ja bi uveo obavezu da kandidat pre nego sto upise A kategoriju, odradi poligon sa biciklom....

 

Nego, kad si vec ogranicen sa budzetom zbog polaganja, jel si razmisljao o Keeway Speed-u 125ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Sinko, prvo iz skromnog budzeta izdvoji za opremu pa onda lagano za motor. Realno malo je 1000 eura da bi kupio nesto krsteno, pojacaj to malo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
1 hour ago, markoizkule said:

ah ta pasivna agresivnost. pored batine najomiljenija vaspitna mera srpskih roditelja.

 

tvoj nacin razmisljanja je u blagu ruku tvd.

 

 

Anyway..od princa bezi ako je za tu cenu. ako je princ u dobrom stanju i ispod 500 eura mozda bi mogao da razmislis o tome. za hiljadu eura mozes fin motoric da uzmes i da ga vozis i posle prodas za slicno novaca ako ostane u dobrom stanju.

Mozda da razmisljas u pravcu maxi skutera. nesto 250 kubika recimo. to je za ono za sta ti treba najbolji izbor. pogotovo za grad a i za pocetnika mnogo bolji izbor nego nesto sa brzinama.

Da razmisljao sam i o tim skuterima cine mi se kao dobra ideja.

 

1 hour ago, NebojsaG said:
2 hours ago, Lacman said:
Haha sala verovatno :oda2:

Daleko bilo da je šala. Imam sina tvojih godina i potpuno te kapiram. A kapiram i tvoje roditelje. Mnogi sednu na motor a da ni bajs ne znaju da voze.

Cudno, znam da vozim biciklu od kad znam za sebe, imam prilicno dobar bajs koji je prvobitno moj tata kupio za njega ali posto je u inostranstvu pripao je meni hahaha, imam 720 km na njemu za sad a takodje imam dobru kordinaciju i navigaciju, kao sto mi je bilo lako da naucim sve ostale stvari da vozim kao sto su skije, bord i skejt koje sam sam naucio da vozim prilicno brzo i dobro tako da mislim da sam sposoban i za motor.

 

37 minutes ago, ser said:

Ja bi uveo obavezu da kandidat pre nego sto upise A kategoriju, odradi poligon sa biciklom....

 

Nego, kad si vec ogranicen sa budzetom zbog polaganja, jel si razmisljao o Keeway Speed-u 125ccm?

Interesantno, uzecu u obzir svakako i videti sta me najbolje izadje.

 

32 minutes ago, Mikulanac said:

Sinko, prvo iz skromnog budzeta izdvoji za opremu pa onda lagano za motor. Realno malo je 1000 eura da bi kupio nesto krsteno, pojacaj to malo.

Kad budem polozio i kupio neki motor sigurno ce mi kupiti i opremu tad, naravno da ne bih vozio bez toga. Nisu finansije mojima problem, samo dok prihvate to, a ako i ne kupe, sacekacu i prikupiti sam da to nabavim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ako si visok i "krakat" begaj od skuter ko đavo od tamnjan. Ja jednu sezonu bio primoran da vozim skuter (od moje supruge) i živ se porazbijah sa njim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Lacman, svaka čast na stavu i razmišljanju. Ako moj sin bude hteo da vozi motor kada poraste voleo bih da tako razmišlja ali verovatno mu ja ne bih kupio motor. Sve i da hoću majka ne bi dozvolila da ja kupim.

Ja sam isto kao ti, vozio bajsove, skije, tockirao biciklo bmx tokom devedesetih. Kada sam pre 2 god rešio da udjem u svet motora, kupio sam skuter 200cc. Druže, 6 min od kuće do posla. Totalno drugačija perspektiva u saobraćaju. Dok bih u nekoj gužvi sa kolima popizdeo, sa skuterom lagano kao zmijica se provučem. Gas na semaforu i nasmejem se i izderem iz sve snage. Skuter do 250 cc i miran si par godina. Moj je bio 1000e, prodao za 800e jer pravim pauzu i tražim naked. Ali za grad je bio savršen.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
32 minutes ago, zika56 said:

Ako si visok i "krakat" begaj od skuter ko đavo od tamnjan. Ja jednu sezonu bio primoran da vozim skuter (od moje supruge) i živ se porazbijah sa njim. 

Hahaha nisam nisam, bas sam suprotno, visok sam (odnosno nizak) 170cm i imam 68 kg

 

16 minutes ago, milosmc said:

Lacman, svaka čast na stavu i razmišljanju. Ako moj sin bude hteo da vozi motor kada poraste voleo bih da tako razmišlja ali verovatno mu ja ne bih kupio motor. Sve i da hoću majka ne bi dozvolila da ja kupim.

Ja sam isto kao ti, vozio bajsove, skije, tockirao biciklo bmx tokom devedesetih. Kada sam pre 2 god rešio da udjem u svet motora, kupio sam skuter 200cc. Druže, 6 min od kuće do posla. Totalno drugačija perspektiva u saobraćaju. Dok bih u nekoj gužvi sa kolima popizdeo, sa skuterom lagano kao zmijica se provučem. Gas na semaforu i nasmejem se i izderem iz sve snage. Skuter do 250 cc i miran si par godina. Moj je bio 1000e, prodao za 800e jer pravim pauzu i tražim naked. Ali za grad je bio savršen.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Hvala. Da verovatno cu skuter jer mi bas tako nesto i treba a i moji se verovatno nece toliko plasiti jer je ipak skuter. Hahaha jedva cekam!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja