Jump to content

Moto Zajednica

Srb-Makedonija-grcka-albanija-cg-srb

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: novi pazar,srbija
  • Motocikl: Suzuki Burgman an400 2000

Pozdrav drugari. Planiramo da ubijemo jedan lep krug, kao u naslovu sto pise.

Ovo mi je prva jaca tura, pa molim kolege da ako su u mogucnosti malo pomognu..

Krecemo za sat vremena, prva stanica je Skopje. Ako neko ima kontakt ili predlog smestaja, kao i koja mesta tamo obici- slusam! :)

 

Sledeca destinacija će biti Ohrid.voleo bih da izbegavam auto puteve sto je moguce više.

Dalje ce ici Grcka( jos ne znam gde tacno)

Predlozi ruta, smestaja, restorana, vidikovaca, svega interesantnog i korisnog... slušam! :)

Unapred zahvalan,

Jackie- novi pazar.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: novi pazar,srbija
  • Motocikl: Suzuki Burgman an400 2000

Pozdrav drugari. Planiramo da ubijemo jedan lep krug, kao u naslovu sto pise.
Ovo mi je prva jaca tura, pa molim kolege da ako su u mogucnosti malo pomognu..
Krecemo za sat vremena, prva stanica je Skopje. Ako neko ima kontakt ili predlog smestaja, kao i koja mesta tamo obici- slusam!
 
Sledeca destinacija će biti Ohrid.voleo bih da izbegavam auto puteve sto je moguce više.
Dalje ce ici Grcka( jos ne znam gde tacno)
Predlozi ruta, smestaja, restorana, vidikovaca, svega interesantnog i korisnog... slušam!
Unapred zahvalan,
Jackie- novi pazar.
 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk


Evo male dopune, kafica pa idemo dalje.. IMG_7033.JPGIMG_7035.JPGIMG_7029.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: novi pazar,srbija
  • Motocikl: Suzuki Burgman an400 2000

Drustvo, nema nikog da bilo sta napise..?
Elem, stigli smo u Skoplje, i tu nas je docekala strasna kisa...
Nadjosmo smestaj u hotelu Kalonis, cena 15 e po glavi, mogu reci nije skupo u odnosu na kvalitet usluge i komfor trokrevetne sobe..
Sutra idemo dalje- Ohrid.
Cekam nekoga da se ukljuci u temu...IMG_7043.JPGIMG_7038.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Ako nećeš putem Skoplje - Prilep - Ohrid. Imaš alternativu Skoplje - Veles - Mavrovo (prelepa područja nacionalnog parka) - makedonski brod - Ohrid. Priroda izvanredna, ima nacionalnih restorana usput.... prava planinska idila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

A možeš istom tom trasom preko Velesa - Gostivara - Mavrovo _ kičevo pa iz Kičeva - Izvor - slivovo - Ohrid. Voziš sve zapadnom Makedonijom. Išao sam motorom i jednom i drugom i trećom rutom. Ništa daleko i lepi putevi. Najbliži je ovaj preko Kičeva i slivova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vstrom

auto putem od Skoplja preko Tetova do Gostivara.Od Gostivara pratis put za Kicevo i Ohrid.Posle desetak kilometara imas desno skreta nje za Mavrovo i ulazak u nacionalni park.Lepota prirode i oaza pravoslavlja.Nemoj samo provozati vec obavezno poseti Galicnik(skretanje u Mavrovu).Iz ovog kraja potice barem jedna desetina danasnjeg stanovnistva u Srbiji.Tu su jos sela Leunovo,Niciforovo....uglavnom obavezno napravi krug oko jezera.Moj predlog je da ostanete bar jedan dan,aGalicnik nesme se propustiti.

Iz Mavrova picis pravac Debra i obavezno svratiti u manastir sv.Jovan Bigorski.Opet pratis put za Debar,iz Debra pratis put za Srugu i eto te na Ohridu.

Inace na tom putu je priroda prelepa,prvih desetak kilometara  od Mavrova je malo losiji a posle je fenomenalan.Na tom putu supruga i ja smo videli medveda na par metara od puta,Cim nas je video pobegao je.Ovim putem smo prolazili vise puta i

.poslednji pre nedelju dana.

E da imedju  Mavrova i manastira ima jedno selo iz koga se ide na prelepe vodopade al mi stade mozak kako se zove.

Nadam se da sam pomogao, a za dalju rutu takodje ima m predlog ako treba.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

I moj glas za zapadnu rutu. Drug pre mene verovatno je mislio na vodopad kod sela Duf. Vreme vam ne ide na ruku za razgledanje, ali .... Posle Ohrida mozes za Bitolj i Grcku ili za Sv. Naum pa kroz Albaniju za Grcku. Tesko je preporuciti, to ipak zavisi od tebe i tvojih interesa, zelja...  Sretan put.

Petre          

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Izvini sto ti nisam na vreme primetio temu, ali i ja se pripremam za moj put tako da jos jednom izvini

Inace, "dobar" dan si izabrao da stignes u Skoplju, prvo maraton pa blokirane sve ulice, a na kraju i provala oblaka.

Ako vidis temu na vreme, javi da popijemo jedno pivo

Inace, idi za Ohrid preko Tetovo, Gostivar, zatim se iskljucis za Mavrovo (opcija da ides i do Galicnik ali se opet moras vratiti 50ak km do glavnog puta), i vozis pored reke Radika, tu je priroda najlepsa, uz put vidis DUF vodopade, a i poznati sv. Joakim Bigorski manastir. Pre Ohrida i Struge je Vevchani, i tu ima i vodopade, a i mozes si kupiti poseban Vevchanski Pasos hahhahah.

Dalje .... e dalje ..... mozes preko Bitolja do GR i put nije nekog kvaliteta ali opet, voznja je super.

Pitaj za dalje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 2 sati, kokule je napisao:

auto putem od Skoplja preko Tetova do Gostivara.Od Gostivara pratis put za Kicevo i Ohrid.Posle desetak kilometara imas desno skreta nje za Mavrovo i ulazak u nacionalni park.Lepota prirode i oaza pravoslavlja.Nemoj samo provozati vec obavezno poseti Galicnik(skretanje u Mavrovu).Iz ovog kraja potice barem jedna desetina danasnjeg stanovnistva u Srbiji.Tu su jos sela Leunovo,Niciforovo....uglavnom obavezno napravi krug oko jezera.Moj predlog je da ostanete bar jedan dan,aGalicnik nesme se propustiti.

Iz Mavrova picis pravac Debra i obavezno svratiti u manastir sv.Jovan Bigorski.Opet pratis put za Debar,iz Debra pratis put za Srugu i eto te na Ohridu.

Inace na tom putu je priroda prelepa,prvih desetak kilometara  od Mavrova je malo losiji a posle je fenomenalan.Na tom putu supruga i ja smo videli medveda na par metara od puta,Cim nas je video pobegao je.Ovim putem smo prolazili vise puta i

.poslednji pre nedelju dana.

E da imedju  Mavrova i manastira ima jedno selo iz koga se ide na prelepe vodopade al mi stade mozak kako se zove.

Nadam se da sam pomogao, a za dalju rutu takodje ima m predlog ako treba.

Pozdrav

Vidi se da si uzivao ... DUF se zove vodopad ...... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vstrom

Tacno ,zove se Duf!

Kada ste se vas dvojica iz Makedonije javili,moram nesto jos da napisem sto mi stoji na dusi a nije vama licno da ne shvatite pogresno.

Vise puta sam prolazio pored Tetova ali nikad nisam imao vremena za Popovu Sapku.Ove godine nadjoh i doziveh blago receno sok.Kao prvo,uTetovu sam se toliko osecao lose,kao neki visak i jednostavno nepozeljan.Ovo pisem onako kako je stvarno bilo i kako smo doziveli.Prljavo,neuredno bez putokaza i bez ikakve saobracajne kulture.Nadjosmo nekako put za Sapku i krenusmo.Ja Sapku znam sa kraja sedmdesetih i pocetka osamdesetih.Tako sam je i zeni predstavio.Ali ono sto smo videli i doziveli penjuci se na lepoticu Sapku ostace mi duboko urezano u secanju.Onoliko djubre,kao da se sakuplja u celoj Makedoniji i gore istovaruje,onako divljastvo u urbanizmu i onako unisteni objekti iz bivse Juge(hotel Inex prvenstveno) podsetilo me je na Cernobil.I povrh svega na sred skijalista nova Pravoslavna crkva.Totalno ludilo.

Sapka je i dalje prelepa(jos je bilo snega svuda) i toplo bi je preporucio svima da je vide i da negledaju ono djubriste i onu kataklizmu od urbanizma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

@kokule fali edukacija, tacno je kako sto si rekao, divljastvo i djubre svigde.

Ne bi zalazio u detalje, ali jednostavno potrebna je edukacija ljudima iz tog dela

 

Inace, nasao sam se sa kolegom, super ljudi. Stvorio jos 3 nova prijatelja. Naravno, dao neke smernice pa kako im volja tako nek izvoze turu i nek im je sa srecom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: novi pazar,srbija
  • Motocikl: Suzuki Burgman an400 2000

Hvala vam ljudi.
Posebnu zahvalnost dugujemo Saši.Šta da kazem, ljudina!
Nije ga mrzelo da dolazi po kisi, da odlazi po kisi, da nas posavetuje.. druzenje uz kaficu u prelepom kafiću, razgovor sa iskusnim bajkerom-neprocenjivo!
..
Sad idemo na spavanje, pa cemo se javljati s vremena na vreme.Sutra, put Ohrida..
srdacan pozdrav iz Skoplja,
Dzemil. IMG_7066.JPGIMG_7065.JPGIMG_7055.JPGIMG_7046.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: novi pazar,srbija
  • Motocikl: Suzuki Burgman an400 2000

Pozdrav drustvo..
I dalje smo na Ohridu, i dalje nas prati losa sreca sto se vremena tiče. Sutra planiramo put Igumenice, ali kontamo da negde svratimo da prenocimo pa onda prekosutra dalje..
Koju rutu preporucujete od Ohrida ka igumenici?
(Da napomenem, voleli bi da prodjemo preko sv Neuma, jer nas je danas sprecila kisa da vidimo zaliv kostiju i okolinu sv Neuma..)
koje mesto, otprilike na pola puta, preporucujete za prenociste??
Srdacan pozdrav od NP ekipe..
IMG_7143.JPGIMG_7147.JPGIMG_7167.JPGIMG_7178.JPGIMG_7170.JPGIMG_7219.JPGIMG_7271.JPGIMG_7272.JPGIMG_7274.JPGIMG_7186.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Od Ohrida sam prosle godine isao na Resen pa na Bitolu, presao granicu na Niki granicnom prelazu (to mu je naziv sa Grcke strane).Put od Ohrida ka Resen-u je prelep, ujutru moze biti jako hladno kao i uvece, priroda je prelepa, nema guzve. Ako zelis mozes i otici od Ohrida preko nacionalnog parka Galicica (proveri kada se otvara put jer nije prohodan 24h dnevno i placa se nesto sitno za motore) odatle opet ides ka Resen-u pa na Bitolu.

 

Sto se Grcke tice ja sam posle Bitole, presao granicni prelaz Niki i onda sam isao Florina-Ptolemaida-Kozani i tu sam se ukljucio na auto put ka Igumenici. Ceo put do Kozani-a je magistrala sa prelepim predelima nema guzve uopste. Ako zelis da preskocis ovaj deo i zelis da vidis malo prirode, onda posle Niki prelaza ides na Florinu pa kreni ka Kastorii. 

Kazu da je prelep put, ide kroz nacionalni park, priroda, mir, nema guzve. Takodje je Kastoria jako lepa i jezero je prelepo ako stignes treba obici obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Do Sv. Neuma, pa se par km vratite nazad i preko Galicice pa na Bitolj udjete u Grcku pa Florina, Kastoria...veoma lepo mesto, mozete tu da nocite, pa dalje prema Igumenici na Metsovo pa Janjina, sve starom magistralom...

 

edit: Funky dodade deo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: novi pazar,srbija
  • Motocikl: Suzuki Burgman an400 2000

Hvala vam ljudi. Evo doruckujemo pa onda palimo prema Bitoli. Za danas je u planu Kastoria.
Sutra idemo dalje..



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: novi pazar,srbija
  • Motocikl: Suzuki Burgman an400 2000

Kiša i samo kiša. Prinudno smo svratili u Metsovo, prelepo je mesto, ali po ovakvom vremenu coveku nista ne godi..
IMG_7376.JPGIMG_7366.JPGIMG_7376.JPG

Nadamo se boljim uslovima kako se bidemo spustali s planine :)



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

U Igimenici nems nista zanimljivo. Barem meni.
Ali zato u Ioannini. Grad sa najvecim brojem univerziteta. Uvece kso da je neko akvarinum razbio.
Imaju srednjovekovnu tvrdjavu a postoji i izvesna pecina.
Preci planinu nociti u Ioannini pa mozete opet preko planine za Meteore.
Nazad u Ioanninu ili Igumenicu autoputem. Prenociti.
U Albaniji osvezenje u Sarande. Nadam se da je zavrsena rekonstrukcija ulica do samog mora.
Od Sarandea za Vlori. Pauza na vidikovcu.
Od vidikovca se prolazi kroz nacionalni park ali se moze probati jagnjetina sa raznja.
U Vlori nocenje.
Grad je doziveo turisticki preporod u poslednjih par godina.
Pocinje da lici na Kansku obalu.
Iz Vlori autoputem za Drac/ Dures na kebab pa zasladiti sa sudzukom. Veoma lep park u centru.
Iz Draca prema Skadru. Mozete u muzej tvrdjavu Skenderbega.
Moze i obilazak tvrdjave iznad Skadra. Samo ne predlazem da motorima idete gore jer se vozi po veoma krupnoj kaldrmi.
Predlazem da od Skzdra vozite prema Gusinju/ Plavu. U selu Tamare osvezenje.



Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: novi pazar,srbija
  • Motocikl: Suzuki Burgman an400 2000
U Igimenici nems nista zanimljivo. Barem meni.
Ali zato u Ioannini. Grad sa najvecim brojem univerziteta. Uvece kso da je neko akvarinum razbio.
Imaju srednjovekovnu tvrdjavu a postoji i izvesna pecina.
Preci planinu nociti u Ioannini pa mozete opet preko planine za Meteore.
Nazad u Ioanninu ili Igumenicu autoputem. Prenociti.
U Albaniji osvezenje u Sarande. Nadam se da je zavrsena rekonstrukcija ulica do samog mora.
Od Sarandea za Vlori. Pauza na vidikovcu.
Od vidikovca se prolazi kroz nacionalni park ali se moze probati jagnjetina sa raznja.
U Vlori nocenje.
Grad je doziveo turisticki preporod u poslednjih par godina.
Pocinje da lici na Kansku obalu.
Iz Vlori autoputem za Drac/ Dures na kebab pa zasladiti sa sudzukom. Veoma lep park u centru.
Iz Draca prema Skadru. Mozete u muzej tvrdjavu Skenderbega.
Moze i obilazak tvrdjave iznad Skadra. Samo ne predlazem da motorima idete gore jer se vozi po veoma krupnoj kaldrmi.
Predlazem da od Skzdra vozite prema Gusinju/ Plavu. U selu Tamare osvezenje.



Sent from my SM-A530F using Tapatalk



Do igumenice smo isli zbog trajekta. Na Krfu smo :).
Sutra ceo dan vozimo i obilazimo Krf.
Ako neko ima nesto da predlozi, da obidjemo, odvozimo, pojedemo, da se negde kupamo ili jednostvavno uzivamo u lepoti pejzaza ili sl.-slusam :)
I da, uhvatili smo i malo sunca ovde, preporod.. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: novi pazar,srbija
  • Motocikl: Suzuki Burgman an400 2000
Gde ste?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk



Vlora. Bio si u pravu. Vlora je prelepa kao i voznja do nje, uz i niz serpentine.. kasno smo stigli, zeznuo nas trajekt sa krfa.. danas ka skadru..94879284-493e-4dea-8e8c-6f169545839e.jpg IMG_7547.JPGIMG_7541.JPGIMG_7548.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50
On 5/6/2018 at 16:20, dragan d je napisao:

Ako nećeš putem Skoplje - Prilep - Ohrid. Imaš alternativu Skoplje - Veles - Mavrovo (prelepa područja nacionalnog parka) - makedonski brod - Ohrid. Priroda izvanredna, ima nacionalnih restorana usput.... prava planinska idila

Kasnim u temi,ali zbog drugih putnika.

Elem,kanda si se malko zbunio,iz Velesa nema put za Mavrovo,nego samo za Skoplje,na sever i na jug prema Negotino. Mavrovo,samo iz pravca Gostivara,kad dolazis sa severa. Doduse ima stari put Veles - Prilep,koji je propao i ne koristi se,pa iz Prilepa mozes u Mak. Brod,-Kicevo-Ohrid,ali opet ne kroz Mavrovo.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja