Jump to content

Moto Zajednica

Moto skupovi opsta diskusija, najave, kritike...

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 1 minut, Utjerivac je napisao:

@draki

Pa te nesto emocije brzo napustile! :lol3:

Drze one mene jos :) Jos uvijek sam ja domacin motoristima, samo ne na moto skupu vec u mojoj avliji :) a povukao sam se zato sto nisam imao jos ovakivh emotivaca kao sto sam ja :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

I da, nemoj da se brines za mene :) Vidi ti da razbijes brigu gdje ces da odes za vikend :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 1 minut, Utjerivac je napisao:

@draki

Pa razmisljam o Slavoskom Brodu, nisam bio odavno. ;)

Svidja mi se kako razmisljas :) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
52 minutes ago, ivica744 said:

Svi placaju ulaz,bili clanovi klubova ili ne.

To nije istina. U Sidu su me pitali da li sam clan , nisam, 400din. Covek iza mene nije platio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 20 minuta, hard_rock je napisao:

To nije istina. U Sidu su me pitali da li sam clan , nisam, 400din. Covek iza mene nije platio.

U Mitrovici u petak sam drage volje platio ulaz iako smo prijateljski klubovi,a inace je praksa da se klubovima iz istog grada ne naplacuje ulaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, ivica744 je napisao:

Svi placaju ulaz,bili clanovi klubova ili ne.

Opet grešiš, kolega... 

Pitaj Patriots-e iz Temerina kako ta diskriminacija motociklista funkcioniše... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
4 minutes ago, ivica744 said:

U Mitrovici u petak sam drage volje platio ulaz iako smo prijateljski klubovi,a inace je praksa da se klubovima iz istog grada ne naplacuje ulaz

Pa Ivice malopre si mi rekao "svi placaju ulaz" da bi sad rekao da je praksa da se klubovima iz istog grada ne naplacuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 2 minuta, ThePainkiller je napisao:

Opet grešiš, kolega... 

Pitaj Patriots-e iz Temerina kako ta diskriminacija motociklista funkcioniše... ;) 

Kolegijalnost na delu:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 1 minut, hard_rock je napisao:

Pa Ivice malopre si mi rekao "svi placaju ulaz" da bi sad rekao da je praksa da se klubovima iz istog grada ne naplacuje...

Praksa iz razloga sto klubovi iz istog grada donekle saradjuju a ponekad i pomazu jedni drugima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ono što meni smeta je upravo to da me neki klub tretira kao ovcu za šišanje, i takvi mi obično i ulaz naplate, a neki klub me domaćinski ugosti bez ijednog dinara da mi traži...

Na primer skup u Pivnicama, u petak ručak, subota kafa, doručak i ručak, popodne besplatna lubenica za SVAKOG kome se jede i ko traži, nedelja doručak i kafa... i NIKADA mi ni dinar na ulazu nisu uzeli, a malo mesto, bez sponzora. Sve sami organizuju i spreme...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 11 minuta, Utjerivac je napisao:

:jee:

 

31942781_10211807658047354_1882568639253

Samo za tebe informacija da je prosle godine ulaz bio 500 dinara i dobijala se potkapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f
Pre 10 sati, ThePainkiller je napisao:

Ono što meni smeta je upravo to da me neki klub tretira kao ovcu za šišanje, i takvi mi obično i ulaz naplate, a neki klub me domaćinski ugosti bez ijednog dinara da mi traži...

Na primer skup u Pivnicama, u petak ručak, subota kafa, doručak i ručak, popodne besplatna lubenica za SVAKOG kome se jede i ko traži, nedelja doručak i kafa... i NIKADA mi ni dinar na ulazu nisu uzeli, a malo mesto, bez sponzora. Sve sami organizuju i spreme...

Vidi, nesmatram se ovcom za sisanje, ako naplacuju ulaz, platim i gotovo.

Oni su domacini koji odredjuju pravila, mi smo gosti.

Ajde da pokusam diskretno da Vam objasnim fenomen ne pisanja naplate ulaza na plakatu. To nebi smelo dala se pise iz prostog razloga sto klubovi nisu organizatori kulturnih (ili onih drugih) dogadjanja , nisu registrovani za to, tako da ta ulaznica se u klubu pravda kroz knjigovodstvo kao pomoc pri organizovanju, nesto poput jednokratne clanarine. Ako neko iz kluba smatra da je neko doprineo na neki drugi nacin organizovanju skupa, motorijade, zurke, kako god,pustice ga dzabe iako "naplacuje ulaz".

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Kad mi se ide na neki susret idem, bez obzira da li se placa ulaz ili ne,"principi" da se ne ide na susret koji se placa u najmanju ruku su mi smesni, mozda BAS na tom susretu svira Vas omiljeni bend, mozda se nesto u tom gradu Vama svidja ali Vi imate "princip", bio sam na mnogo susreta na kojima se placa i na onima na kojima se ne placa, bilo je dobrih i jednih i drugih, bilo je i losih bez obzira na placanje ulaza ali nikad nisam odlazio sa zaljenjem tih para za ulaz.Cinjenica je da se kod nas na susretima nesto i dobije za tih 500 dinara, vecera, rucak, dorucak, poklon neki, bilo sta a isto tako bi ste recimo kartu za koncert nekih bendova platili mnogo vise, bio sam na susretima u HR, SLO, BiH, u \sloveniji smo jednom platili, jednom nista ali nas niko nije pogledao tih par dana, o ruckovima, vecerama da ne pricam, u Kastelima nismo nista platili za susret od 7 dana, bilo je izleta sa klopom i domacini su bili sjajni, neke druge stvari ne moram pominjati, isto tako porediti "velike" susrete i one manje je po meni neozbiljno, na malom, seoskom (ne vredjam nikog) je potpuno normalno da domacin moze da Vam posveti vise paznje i donese i prase po gostu recimo, to na velikim nije prosto moguce, dugo godina ucestvujem u spremanju susreta i znam koliko je vremena i truda potrebno za svaku sitnicu a sve kosta, mi smo ranije samo stampu placali oko 1000e, sad vise i ne stampamo plakate jer su izgubili svrhu, o toaletima i binama da ne pricam, meni cene bina nikako ne ulaze u glavu, a to je samo par stvari, MC Srem je odavno recimo raskrstio sa sponzorima koje bi molili za odredjenu pomoc, proslu godinu je klub nakon susreta bio u minusu par hiljada evra, ovo je suva istina...bendovi, bina, hrana, sve je placeno debelo a bio je skoro minus i kisa 48 sati ali to su neke stvari na koje moras da racunas, uvek to moze da se desi....realno vreme susreta je na neki nacin proslo, nema se ni para, ranije su se vidjale grupe motora na putevima kad je negde susret, sad je to retkost, 1000 motora na susretima je sad za mnoge misaona imenica a nekad su imali mnogi susreti, da li ce se stanje promeniti ili ne, ne znam...nadam se da hoce, ne zbog mene, meni je uvek bio zanimljiviji odlazak na susret tj voznja nego sedenje pod satorom ali eto voleo bih da se promeni!

pozdrav

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider
Pre 18 sati, ivica744 je napisao:

Svi placaju ulaz,bili clanovi klubova ili ne.

2000 god. kod vas su naplaćivali ulaz i suvozaču na motoru.Ne znam koji klub je organizovao,znam da su mlako valjevsko pivo naplaćivali ko na splavu.Tad  sam bio i doviđenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
5 hours ago, NIKI said:

Vidi, nesmatram se ovcom za sisanje, ako naplacuju ulaz, platim i gotovo.

Oni su domacini koji odredjuju pravila, mi smo gosti.

Ajde da pokusam diskretno da Vam objasnim fenomen ne pisanja naplate ulaza na plakatu. To nebi smelo dala se pise iz prostog razloga sto klubovi nisu organizatori kulturnih (ili onih drugih) dogadjanja , nisu registrovani za to, tako da ta ulaznica se u klubu pravda kroz knjigovodstvo kao pomoc pri organizovanju, nesto poput jednokratne clanarine. Ako neko iz kluba smatra da je neko doprineo na neki drugi nacin organizovanju skupa, motorijade, zurke, kako god,pustice ga dzabe iako "naplacuje ulaz".

Nou, klubovi su udruženja građana, predsednik kluba treba da otkuca i potpiše odluku na A4 hartiji da će se naplaćivati ulaznice i da pare uplati na račun kluba. Ali ulaznice moraju da budu numerisane. Mogu da budu i one roze cedulje kao u bioskopima nekada.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 41 minuta, kwiss je napisao:

2000 god. kod vas su naplaćivali ulaz i suvozaču na motoru.Ne znam koji klub je organizovao,znam da su mlako valjevsko pivo naplaćivali ko na splavu.Tad  sam bio i doviđenja...

Dzabe si mene citirao.nisam u tome tad ucestvovao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Vremena je sve manje ,a mi bi da se vozimo i družimo.

Po meni problem ulaznica je samo u tome što većina nas ima vremena u subotu po podne ili samo uveče.Znači dođe se na par sati i kući.Naplata od xxx dinara za ulaz motorom u odnosu na x za pešake me vređa i zato ne idem na takve skupove.

Uvedite lepo cenu za višednevni ulaz bonove ili šta već za klopu i nemojte da pešacima bude jevtinije da uđu nego nekom motorom i neće biti problem oko toga da li se plaća i koliko.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, JevtaNS je napisao:

Vremena je sve manje ,a mi bi da se vozimo i družimo.

Po meni problem ulaznica je samo u tome što većina nas ima vremena u subotu po podne ili samo uveče.Znači dođe se na par sati i kući.Naplata od xxx dinara za ulaz motorom u odnosu na x za pešake me vređa i zato ne idem na takve skupove.

Uvedite lepo cenu za višednevni ulaz bonove ili šta već za klopu i nemojte da pešacima bude jevtinije da uđu nego nekom motorom i neće biti problem oko toga da li se plaća i koliko.

Amin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Najgore po coveka je da se ljuti,da stalno nesto pridikuje,serenda,prebacuje... Bilo koji tabor da je u pitanju. Bilo da su ovi sto vole da placaju ,jer boze moj nisu stipse,bilo da su ovi sto nece da plate. To jednostavno truje coveka iznutra. Ja sam to resio kako meni odgovara. Mozda nekom koristi da sledi moj primer. Ili se pronadje tu negde.

Broj jedan- Na susrete gde su domacini bili losi ne idem vise u opste. Ende. Kraj.

Dva- Na pesacke skupove u okolini ne idem. To su skupovi gde motorasi placaju duplo vecu cenu za ulaznicu u odnosu na pesake. U SM sam nekad bio redovan-zadnjih deset godina ni ne razmisljam o SM.

Oba ova pravila mogu da prekrsim ako svira neki bend koji bas zelim da vidim i cujem. Ali ono bas bas...

Znaci nije da ne idem iz principa,vec ne zelim da me iko majmunise u onom sto volim i kako zivim.

Kada idem na pesacke skupove i ne pravim pitanje?  Nadjem gde ima skup,a da je tura za voznju extra. Npr Bosna,Crna Gora,negde u Srbiji dole... 500-600 km voznje... Za 500 dindzi mesto za sator,klopa,dascica za nogicu,dva kurtona... Isplati se ,jebi ga... Ja zadovoljan,domacini zadovoljni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Stara(nova)  dobra tema o skupovima ili ti šta ima novo, komšija?

 

Nekada davno, pre deceniju ipo, kada je bilo max- 15-ak skupova u sezoni i 2-3 zimske žurke, na brdovitom balkanu...

Ako idem na skup, platim ulaz, udjem, vidim se sa dragim likovima, plus ako atmosfera valja - šator puta vreća puta pivo puta svirka = dooobar moto skup. Jaako me zabole dali su pešacima naplatili ulaz, manje, ili više, ili su im digli spomenik. Uopšte me ne dotiče.

Ako atmosfera ne štima (iz bilo kog razloga), klopa puta pivo i lagano put pod točkove. Opet me isto tako jaako zabole dali su pešacima naplatili ulaz i koliko.  Idem na skup zbog sebe i gorepomenutih dragih likova u korelaciji sa dobrim provodom. Niko me ne tera, niti bije po ušima da idem i da plaćam ulaz. Bilo je krš skupova (od glave do pete), ali triput više je bilo vrhunskih doživljaja i provoda.

Loše novine elimnišeš iz svog života tako što ih nikada ne kupiš i ne pročitaš, loše skupove poništiš ne-dolaskom. Prosto k'o (gratis) pasulj.

I dalje ne vidim ni jedan jedini razlog da se pešacima (na moto-skupu:grr:) posvete ovoliki dragoceni kilobajti...

ali pošto u naslovu piše ''Opšta diskusija....''  neka ih, nek' pešače...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja