Jump to content

Moto Zajednica

Moto skupovi opsta diskusija, najave, kritike...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Posto su teme tipa kalendar moto skupova i slicne malo zamrle pokrecem ovu u cilju razmene iskustava o i oko moto skupova i susreta. Delite kritike i dobre i lose. Najavljujte skupove i slicne dogadjaje. Takodje javljajte i cene skupova gde se to naplacuje jer u temu free ulaz nije pogodno najaviti koliko kosta negde ulaz. Pisite i obavezno ako je neko imao neko lose iskustvo da se nama ostalima ne desi isto...

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Kopiran moj text iz druge teme:

Moj razlog ne dolaska na skupove na kojima je ulaz za motore veci nego za pesake vise principski , a i to sto se ne zadrzavam vise od 2sata jer uglavnom radim do 23h i dok stignem bude posle ponoci a radim i nedeljom jer su mi vikendi udarni dani na poslu. A i ljudi koji dodju motorom u subotu uvece placaju isto ko da su dosli u petak prepodne sto je ne posteno od strane organizatora. Ne zelim da podcenjujem niciji trud pa ni svoj i zato cu izbegavati skupove koji imaju politiku istu kao i ovaj skup. I pozdravljam sve istomisljenike. 

 

Ima skupova gde su ulazi free ( za motore). Tj barem je do sada bilo tako. Ne krivim ja ni jednog organizatora samo treba naci sponzore za sve. I ne treba se traziti opravdanje za naplatu ulaza vec nacin da ulaz za motore bude free, jer svi koji dodjemo motorom na skup ostavimo mnoooogo vise od cene karte pa ako nije to dosta onda nije greska u naplati vec u organizaciji. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Ima nas koji volimo da se provozamo, odslusamo, popijemo i pojedemo nesto. Popricamo sa poznatima i ne poznatima. I sve to u isto vreme tj za isto vece :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Od kada sam dobio klince, nema trika da ću uspeti stići na moto skupove...a ni ne ide mi se kada je iovako to postala priča ko će biti glasniji u turiranju i pucanju motora, takmičenje koja cica će doći što natrćenija na trkalici i koja će imati što manje odeće na sebi, vašar koji samo gleda kako će uvaliti ljudima što skuplju pljesku, što skuplje pivo. Panduri na svakom ćošku u i oko susreta, samo se vreba da se što više napuni budžet. Svake godine čujem po desetinu puta Divlje Jagode, Atomsko Sklonište, Najdu i Kerbera na skupovima, kao da nijedan drugi bend ne postoji...

Retki su klubovi koji se drže do tradicije i da skup naprave po meri motoraša i njihov broj konstantno opada sa godinama kao i kvalitet skupova...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Mozda cu otici na 2 ove godine, maksimalno. Najbitnije mi je da ne bude poznat bend, i da bude bend koji ce svirati muziku po mom ukusu.

Ostalo manje vise.

 

Dosadi posle nekog vremena, jedno te isto, ono sto me zabavi je muzika i druzenje sav ostali program ne mora ni da postoji sto se mene tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 53 minuta, aca bre je napisao:

Kopiran moj text iz druge teme:

Moj razlog ne dolaska na skupove na kojima je ulaz za motore veci nego za pesake vise principski , a i to sto se ne zadrzavam vise od 2sata jer uglavnom radim do 23h i dok stignem bude posle ponoci a radim i nedeljom jer su mi vikendi udarni dani na poslu. A i ljudi koji dodju motorom u subotu uvece placaju isto ko da su dosli u petak prepodne sto je ne posteno od strane organizatora. Ne zelim da podcenjujem niciji trud pa ni svoj i zato cu izbegavati skupove koji imaju politiku istu kao i ovaj skup. I pozdravljam sve istomisljenike. 

 

Ima skupova gde su ulazi free ( za motore). Tj barem je do sada bilo tako. Ne krivim ja ni jednog organizatora samo treba naci sponzore za sve. I ne treba se traziti opravdanje za naplatu ulaza vec nacin da ulaz za motore bude free, jer svi koji dodjemo motorom na skup ostavimo mnoooogo vise od cene karte pa ako nije to dosta onda nije greska u naplati vec u organizaciji. 

 

 

pozdrav evo da se i ja prikljucim kao neki predsednik i kao organizator moto skupa  sta da kažem ulaz ne naplacujemo vec 3 godine,,razlog poznat al da imamo vise posetilaca   bajkera ne mogu reci ,,,cini mi se jos manje ,,,a sluzimo i pasuj  petak subotu sarmu .e namamo neke izvikane bendove svemali bendovi koji sviraju za drustvo a ne za par hiljda eura zarade maksimalno sto evra  ,,sto je nas budzet  i oni zadovoljni a bajkeri ..koliko vidim uvukla se neka politika  o dolazenju na skup al ne bi o tome  stvarno nije mi jasno zasto slab odziv  nije u pitanju naplata ulaza ,,,,pozdrav Janko Kisač MK KISASCHCROWS.pisem javno.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
pre 22 minuta, ThePainkiller je napisao:

Od kada sam dobio klince, nema trika da ću uspeti stići na moto skupove...a ni ne ide mi se kada je iovako to postala priča ko će biti glasniji u turiranju i pucanju motora, takmičenje koja cica će doći što natrćenija na trkalici i koja će imati što manje odeće na sebi, vašar koji samo gleda kako će uvaliti ljudima što skuplju pljesku, što skuplje pivo. Panduri na svakom ćošku u i oko susreta, samo se vreba da se što više napuni budžet. Svake godine čujem po desetinu puta Divlje Jagode, Atomsko Sklonište, Najdu i Kerbera na skupovima, kao da nijedan drugi bend ne postoji...

Retki su klubovi koji se drže do tradicije i da skup naprave po meri motoraša i njihov broj konstantno opada sa godinama kao i kvalitet skupova...

pozdrav  evo da ja malo kazem ,nesto Znas me ,,U kisaču nikad nije bila neka velika grupa ,,,razlog nemamo toliko love  sviraju mali bendovi ,,i sviraju dusom a ne evrima ,,vidim sad posto nam se blizi ,,,skup pitaju me šefovi bendova ..koliko para im mozemo dati ,,ma nosite se  dupe vam zinulo ...to sam juce reko jednom i ,,,,dalje nije za pricu,,sto se3 klope tiče mislim da smo dobri u tome  pasulj sarma ,,čvarci,,,al poenta nije u tome ..ulaz ne naplacujemo za motore..mislim za bajkere  ,,a poseta očajna koliko vidim svaka asocijacija ima neki stav ako nisi u asocijaciji ne ide se na skup itd,,,, srecno čuvanje kindera Borise  pozdrav za sve troje...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 5 minuta, demro.st je napisao:

svaka asocijacija ima neki stav ako nisi u asocijaciji ne ide se na skup itd

Ne placate reket pa nema ni posetilaca,svugde je prljavi novac umesan.

Ako vec asocijacije imaju odredjenu tj tacnu cifru od 500 din. za bajkere a 200 din. za pesake sta ce onda bajkeri na moto skupu?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Moto susreti?? Zar to jos postoji??

Naravno, svaka cast sve redjim izuzecima koji se mogu na prste izbrojati, 

a ovo ostalo je postalo  "koncert i vasar".

Nekada sam posecivao 10-15 moto susreta godisnje, ali se vremenom stvar iskristalisala, nauci covek neke stvari i skonta sta mu odgovara sta ne... a i dokurcilo, tako da ja vec odavno iz principa ne posecujem Moto susrete koji naplacuju ulaz, zato sto nikad ne dolazim petkom, vec subotom na par sati kao i velika vecina posetioca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
6 minutes ago, Biker-Boy said:

Moto susreti?? Zar to jos postoji??

Naravno, svaka cast sve redjim izuzecima koji se mogu na prste izbrojati, 

a ovo ostalo je postalo  "koncert i vasar".

Nekada sam posecivao 10-15 moto susreta godisnje, ali se vremenom stvar iskristalisala, nauci covek neke stvari i skonta sta mu odgovara sta ne... a i dokurcilo, tako da ja vec odavno iz principa ne posecujem Moto susrete koji naplacuju ulaz, zato sto nikad ne dolazim petkom, vec subotom na par sati kao i velika vecina posetioca.

I jos nesto da dodas , za sebe , @ThePainkiller i mene- ostarilo se brate :lol3::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

nijedan postavljeni odgovor ne odgovara postavljenoj temi. Tema je koliko sam ja shvatio, "dobra i losa iskustva vezano za susrete" a ne da li smo za susrete ili ne.... ko ne ide na susrete, mislim da je tema suvisna za njega

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Sto se tice moto skupova nema se tu sta puno pricati i polemisati, sve je postalo samo cisti interes pojedinaca iz moto kluba, kao i svuda u nasem drustvu. Imate pastira, ovna prdvodnika i ovce. Dosta je reci da svako selo ima moto klub i pravi moto skup, pa da se zna da je u pitanju zarada od koje opet samo par ljudi u klubu ima interes. Ako je tako, neka je! Svako ima pravo da uzme novac na nacin kako misli da je najlakse, sto bi se reklo da spoji zabavno i korisno, a ovaca za sisanje ce uvijek biti. Pored ljetnih moto skupova tu su sad postale unosne i zimske moto zurke tako da i toga ne manjka. E sad ono najbitnije, niko nikoga ne tjera da ide na takve manifestacije gdje se ljudi sastaju i vidjaju. Misljenja sam da je se ljepse naci sa drustvom negdje na nekom lijepom izletistu ili voznji, pa za iste novce sjsti u restoran uz muziku i pice provesti lijep dan, a ne u buci, prasini ili blatu na moto skupu. :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 10 sati, hard_rock je napisao:

I jos nesto da dodas , za sebe , @ThePainkiller i mene- ostarilo se brate :lol3::jee:

jes a mladih nema.Nekad si mogao da igraš basket ili fudbal na ćošku ,na tv-u 2 kanala samo ozbiljni program,ideš na pecanje ili voziš neki mali motor.

Sad je izbor veći a buljenje u komp postala bolest.U moto pulsu je bio podatak da u modernom svetu bez azije je prosek godina vlasnika motocikla 48 godina.

Budućnost motociklzma je veoma izvesna bez obzira što se gradovi u svetu samo pune.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Bio sam na skupu gde je ulaz 500din / parče iverice za ćopavu + prezervativ gde  jedan kolega na ulazu reče :  Kvadrat iverice je 1.000 din a ne 10.000 , nešto ste pomešali a za ovo drugo jel ima šta obezbeđeno i jel ulazi u cenu ili da se sexamo međusobno?   

Onako, sve u svemu cirkus u kome klovnovi plaćaju  svoj nastup da ih lokalci gledaju , možda i trpe ali svakako nešto zarade.   Organizacija  "profi "   bina i bendovi  za od 6-66 god , obezbeđenje sekjuriti sa sve toki voki i tamnim cvikama , SUR štandovi hrane i pića sa svetskim , zaokruženim cenama ,  prasići za VIP lože i  glavne glumce .   Domaćini su se parkirali  pored ulaza u ograđenom , osvetljenom delu na tvrdoj podlozi. Gosti su mogli da biraju : pored šoderisanog puta u prašini ,  na mekanu livadu ili ispod lipa gde je nešto lepljivo kapljalo na motore .   Skup i klub za  ljubitelje sado/mazo ( što poštujem, ima ko voli )  

 

U Valjevu ( mislim da su članovi asocijacije ) uz ulaznicu / 300din  dobijala kesica nekog reklamnog korisno- upotrebljivog materijala , 2 pića  ...  Odvojen osvetljen kamp , parking između ulaza i pregrađenog dela gde se bila šatra i bina.   Prijatna domaća atmosfera , gde su članovi kluba i par curica prilazili da pitaju : Jel sve OK?  Treba nešto ?        Baš sam se lepo proveo .   

 

Ruma ,  Irig ,  Vizić ,  Kisač ,  Gospođinci,   Bratunac ...  su mesta na koja ću se uvek vraćati. Gde nema velikih sponzora , puno para , preplaćenih ulaznica za motore  .   Mala grupa ljudi je na mišiće nešto napravila i svaki put se trude da budu još bolji.  Mesta gde se osećam kao gost , brat ,  motorista . 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Iako mi nije bitno da li se plaća ulaz, priključiću se @Jašim u pohvalama za susret u Valjevu..Za tih tristo dinara, stvarno dobiješ simpatične sitnice kao što je knjižica sa manastirima tog kraja, mapa sa tim lokalitetima, komad drveta za nogicu (i danas ga koristim po dvorištu :)), prišivak, i fini metalni privezak za ključeve MK Valjevo..I da ko dođe na pivo, dva i ne plaća mu se ulaz, prežaliće ga jer ima ta dva pića..To je materijalna strana, a ova druga, takođe je istina da se baš osjećaš da si došao kod domaćina..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Demro.st moje licno misljenje o smanjenoj posecenosti su dva razlog. 

Prvi je sto svako selo ima skup pa se ljudi razidju na blize ili sl.

Drugi je sto nam se radno vreme poklapa sa radom za vikend. Tj. sve vise ljudi rade vikendom a i imam osecaj da se stvara sve veca razlika izmedju onih koji imaju i onih koji nemaju, ali to nije tema ovog foruma.

 

 

Sto se tice ljudi koji su pomenuli promasene postove vezane za temu, dokle god se pomiju skupovi i susreti kao i bilo sta sto ima veze sa njima nije promaseno jer se tema tice opste diskusije o i oko moto skupova.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 8 sati, Jašim je napisao:

Bio sam na skupu gde je ulaz 500din / parče iverice za ćopavu + prezervativ gde  jedan kolega na ulazu reče :  Kvadrat iverice je 1.000 din a ne 10.000 , nešto ste pomešali a za ovo drugo jel ima šta obezbeđeno i jel ulazi u cenu ili da se sexamo međusobno?   

Onako, sve u svemu cirkus u kome klovnovi plaćaju  svoj nastup da ih lokalci gledaju , možda i trpe ali svakako nešto zarade.   Organizacija  "profi "   bina i bendovi  za od 6-66 god , obezbeđenje sekjuriti sa sve toki voki i tamnim cvikama , SUR štandovi hrane i pića sa svetskim , zaokruženim cenama ,  prasići za VIP lože i  glavne glumce .   Domaćini su se parkirali  pored ulaza u ograđenom , osvetljenom delu na tvrdoj podlozi. Gosti su mogli da biraju : pored šoderisanog puta u prašini ,  na mekanu livadu ili ispod lipa gde je nešto lepljivo kapljalo na motore .   Skup i klub za  ljubitelje sado/mazo ( što poštujem, ima ko voli )  

 

U Valjevu ( mislim da su članovi asocijacije ) uz ulaznicu / 300din  dobijala kesica nekog reklamnog korisno- upotrebljivog materijala , 2 pića  ...  Odvojen osvetljen kamp , parking između ulaza i pregrađenog dela gde se bila šatra i bina.   Prijatna domaća atmosfera , gde su članovi kluba i par curica prilazili da pitaju : Jel sve OK?  Treba nešto ?        Baš sam se lepo proveo .   

 

Ruma ,  Irig ,  Vizić ,  Kisač ,  Gospođinci,   Bratunac ...  su mesta na koja ću se uvek vraćati. Gde nema velikih sponzora , puno para , preplaćenih ulaznica za motore  .   Mala grupa ljudi je na mišiće nešto napravila i svaki put se trude da budu još bolji.  Mesta gde se osećam kao gost , brat ,  motorista . 

milo mi je kad čujem za nas trud pozdrav  iako smo mali al trudimo se Kisač

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Pre 20 sati, Jašim je napisao:

U Valjevu ( mislim da su članovi asocijacije ) uz ulaznicu / 300din  dobijala kesica nekog reklamnog korisno- upotrebljivog materijala , 2 pića  ...  Odvojen osvetljen kamp , parking između ulaza i pregrađenog dela gde se bila šatra i bina.   Prijatna domaća atmosfera , gde su članovi kluba i par curica prilazili da pitaju : Jel sve OK?  Treba nešto ?        Baš sam se lepo proveo . 

Prvo da se zahvalim na lepim rečima, stvarno smo se trudili..

A nismo članovi nikakve asocijacije..

Veliki pozdrav za sve i vidimo se kojekuda, samo pun gas i polako ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Evo dva primjera objave za Moto skupove:

- Prvi Moto klub u MAS-u, zna se da naplacuju ulaz, ali nema cijene ulaza...Zasto? Valjda da bude iznenadjenje za goste! :jee:

31913940_1526145490847755_14321619945169

 

- Drugi Moto skup  sve jasno napisano. :takoje:

30411691_10156460802328478_8622552450546

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Mislim da bi bilo u redu da svi klubovi koji naplaćuju ulaz na svoj moto skup, to rade do subote popodne. Posle toga bi trebao da ulaz bude slobodan za motoriste. Oni koji dođu u subotu popodne/predveče, neće ni jesti pasulj, ni ići na moto izlete, ni doručkovati, tako da je besmisleno da oni plaćaju isto kao i neko ko dođe u petak.

Po meni bi to bila win-win kombinacija za obe strane, što bi se reklo: ˝I vuk sit i ovce na broju...˝

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja