Jump to content

Moto Zajednica

Treba mi pomoć u izboru motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

Ovako. Moram pre svega da kupim motor da bih polagao vožnju. Ne znam da vozim i nemam iskustva. Vozio me je cale dosta puta na enduru po planinama i napalio sam se, cale mi je preminuo u udesu i zelim da nastavim da radim ono sto je najvise voleo. 

Smem do 125cc, sta bi bilo najbolje za pocetak. Imam skoro 2metra i ne znam koje informacije vam jos trebaju.. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Za početak koji stil te zanima, pa onda po redu... Retro/custom/naked, ili enduro/cross ili nešto treće...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

Cross i za asfalt i za planinske predele, ali mi se jako svidja i nesto kao grom, prelep motor i bučan. Hvala sto je neko odgovorio konacno:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Slab ti je budžet za tvoju visinu, cenim da bi ti najbolje legao Varadero 125ccm ali malo je jaci sa cenom. Honda Varadero S obzirom da si pocetnik svaka 4t masina odradice ti posao, ovo grom i tako to batali bolece te glava od buke a da ne spominjem komsiluk koj ce da te psuje na sav glas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

Bio sam mali kad mi je tata imao udes. I ne znam stvarno nista o motorima, 4T? Meni bi bilo najlakse da se pali i gasi na dugme :P Ali hej sve bih ostalo naucio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Momcino, vise nisi mali, pa uzmi bar malo u slobodno vreme edukuj sebe o motorima.
Pre ce ti zapeti taj original od 2k iz radnje dok si negde u sumi, nego neka polovna Honda koju ti je kolega preporucio.
Snovi su jedno, realnost drugo. Stavi sve lepo na papir, pa sa tom racunicom idi na Polovniautomobili.com i trazi sebi motor.
Nemoj da ti mi bas sve kazemo o motorima. To je ipak tvoj izbor.

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Najskromniji početak sa dosta lufta u budžetu bi bio neki CTX-80. Slatko se navozah sa njim, polagao A kategoriju.  Ostane para za opremu, putovanja, ili za doplatu za sledeći nivo, kada za to dodje vreme. Sasvim fino pakuje tu visinu... Mani se novih u radnji za 2k, male su šanse za sreću... Original enduro od 1500-2000e je ''original'' za tvoje potrebe, tu nema promašaja.

   Dakle, nešto skromno i jeftino dok ti ''ne poraste kubikaža'' pa posle da biraš 400-660ccm...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

Edukovao sam se sta je 4t itd. Pa dobro druze tvoje misljenje, kako mozes porediti original i nesto polovno uopste. Ja hocu samo neke smernice, vise misljenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

Hvala dexter, odoh da gledam i to. Pa jedno 5god cu voziti.. malo bucnije, udobno, lako za pocetnika eto to otprilike mi treba. Hvala dex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

U ovom kontekstu Original iz radnje do 2000e = kineski motor. Velika većina na forumu će ti reći da je bolje da uzmes motor star 10, 15 pa i više godina, uz to da je u dobrom stanju, tj da nije neka krshina. Nove yamaha, honde, kawe od 125cc su na žalost dosta skuplje.
Sigurno ima i nekog ko bi glasao za novog kineza recimo Pedu pre nego motor star 15 god. Zato se treba informisati i na kraju je odluka tvoja. Ja recimo sam gledao cfmoto 650 nk. Motor je generalno dobro ocenjen, ali ja se bojim da to jednog dana neću moći da prodam osim daleko ispod cene. Zato ću pre dati isto i više para za polovinu yamahu, hondu ili kawasaki a starije 5-10 god.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

Uf, tvoje misljenje ili znas da je kineski? :/ To je sad diskutabilno.

Hvala za odgovor, sad dosta razmisljam o yamaha dt 50.. Ima li neko neko iskustvo i neke mane da kaze mozda? Posto za sad ga svi hvale po kvalitetu itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
3 minutes ago, Lazar988 said:

Uf, tvoje misljenje ili znas da je kineski?

Nov motor do 2000e moze biti "originalan" skuter od 50ccm ili originalan kinez,koreanac,tajvanac,vijetnamac,indijac itd. 

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Pratim polovni automobili sajt već godinama i tržište. Do 2k, novo, 125cc ima kineskih motora I imaš kymco koji nije Kinez nego koreanc. Japanaca koliko znam nema novih od 125 cc ispod 2k. Moje mišljenje zasnovano na informacijama koje sam pročitao Videćemo šta kažu iskusniji

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Večita dilema kao i kod automobila.
Nov yugo ili polovan golf 2
Nov kineski motor ili polovan japanski, italijan..



Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

Ne bih kineze dirao, kazu svi da brzo propadaju.. ova yamaha dt 50 mi je zapala za oko, nasao i prodavca.. pre svega da nadjem nekoga ko se dosta razume u motore da ode samnom i pogleda sto ce biti malo teza prica.. neko manu za ovu yamahu ako ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ako izuzmemo skutere, 95% ljudi ovde je kupilo i vozi polovne motore.
Evo, ja sa mojom 16 godina starom Yamahom nisam imao nikakav problem.
Kolega je na prvu dao najbolji izbor za to sto trazis. Honda Varadero 125 je najlogicniji izbor obzirom na kubikazu i tvoju visinu.
Mozda najvislji 125cc sa kojim mozes da prodjes gde god pozelis. Ima ga za sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

Jeste odlican, kupio bih ga odmah ali mi treba i za planinske predele sto ce tesko, jako tesko varadero da odradi, a dva komada ne mogu kupiti nemam gde da ih stavim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Slažem se da ti ne treba 2 motora jedan za planinske a drugi za ostale predele. Prvo što je to skoro duplo više novca u startu. Zatim 2 registracije, duplo održavanje itd. Treba naći model koji tebi leži. Samo, reci mi zašto Varadero nije za planinske predele? Nisam nikad vozio pa ne znam, zaista.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

Idi pogledaj po netu, po youtube. Em na prvi pogled vidis da nije on za to.. Mislim na šumu na bas onako planina brate kamenje, blato, bez puta itd.. pre bih neki cross koji moze i na asfalt.. odem mesec dana godisnje pomazem dedi gore oko rakije, vina itd.. Varadero je stvarno odlican ne sumnjam lepo sam se informisao o njemu sve odlicno bas za pocetnike kao ja ima i za visoke xl 125 i za niske.. jedina mana sto je 150kg i na autoputu ga je greh voziti preko 90-100, pa te ono busevi i kamioni prelaze eto to sam saznao i mnogo vise.. Ne znam yamaha dt 50 je onako cross i za asfalt je odlican, kvalitet svi hvale da dugo traje i nov da se kupi nije mnogo skuplji od polovnih, za sad mu nisam nasao manu sem sto niko ne prodaje a ovi sto prodaju cene mnogo. Eh sad jbm li me baš mozda sam se zaleteo previse da sto pre nadjem, ima vremena detaljno se informisem o svim preporukama.. i hvala svima za sad ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Ah ok, znaci hoćeš prašinu i blato :) Ja mislio ono kao vožnja i uživanje u planinskim predelima po asfaltu. Ja sam vozio skuter 200cc I malo mi je bilo za autoput. Na regionalnom vozis 80-100 pa i nije loše. Kubikaza će sama doći vremenom, samo polako.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

Hvala Milose znam necu da riknem ako vozim nesto ispod 125cc. Ali necu i neki skuter obican pa da se drndam sa njim..nego nesto sto cu voziti narednih 6 godina svuda, nisam ja za sportase i te da djiram 200na sat kad znam da cu poginuti.. mozda nije za ovu temu al da objasnim sto ne ih ne volim..kupim bajs od 800e padnem pri brzini od 40-50km/h nizbrdo odskocim nekako se docekam, pa u rupu ubio sam se aj ja sto sam u urgentni otisao, nego bajs beba moja mala sve mora da se menja.. hidraulika, pa skupo izaslo.. u sustini strah me dok ne stignem neku sigurnost da teram brzo al necu ni sporo.. verovatno nista ne skapira al jbg probah

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja