Jump to content

Moto Zajednica

Kingston Mobilelite G3 (Wireless card reader)

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U nadi da cu tako eliminisati potrebu za laptopom kupio sam ovaj Kingston citac kartica. Sad imam par problema, jedan veci i jedan manji :)

 

Veci: pored citaca, kupio sam i prenosni Toshiba hard disk od 2TB. Prvih dana je sve radilo normalno, probao sam sve, izgustirao i cekao da krenu putovanja. Pre par dana povezah hard sa citacem, kad citac ga (vise) ne vidi! Kad u USB port citaca stavim neki USB flash, lepo ga vidi. Kad hard povezem sa racunarom, lepo ga vidi. Inace, posle nekog vremena, LED na hardu se ugasi i ako je povezan sa citacem. Ima li ko ideju o cemu se radi, kako da resim ovaj problem?

 

Drugi problem je sto kad citac povezem kablom sa racunarom, ovaj ga ne vidi, ne pojavljuje se u spisku povezanih uredjaja. Ajd' , ovo mi nije previse bitno.

 

Ili je resenje sve ove kineske gluposti razlupati i kupiti laptop?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1768 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Biće da te zajebava baterija u tom čitaču. Radilo je dok je bila nova, mada i to je začuđujuće jer je ovo "card reader", a ne "hard disk reader". USB port ima zaštitu od prevelike struje, pa verovatno zato gasi hard.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 17 minuta, mradomir je napisao:

Biće da te zajebava baterija u tom čitaču. Radilo je dok je bila nova, mada i to je začuđujuće jer je ovo "card reader", a ne "hard disk reader". USB port ima zaštitu od prevelike struje, pa verovatno zato gasi hard.

Citac je 3 u 1. Radi kao wifi bridz, kao power bank i (trebalo bi) kao card reader. Star je mesec ipo.

 

pre 7 minuta, bocca_bastard je napisao:

nadji power bank, kabl za taj hdd koji ide na dva usb-a da ispegla dstruju. Jedan u citac, a drugi u power bank pa reci da li radi ;)

HD ima samo jedan kabal - moderna tehnologija - minimalna potrosnja. 

 

Da naglasim, kad sam probao prvi put HD na ovom citacu, radio je. U medjuvremenu sam ga par puta formatirao, pravio particije pod Linux-om. Sad je sve vraceno na fabricki: MBR+ntfs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Resen problem - prilikom particionisanja odabrati MS-DOS umesto GPT, pa formatirati kao NTFS i Kingston ga sad vidi.

 

Huh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja