Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR F4i

Recommended Posts

  • Drug član, 1076 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 10 minuta, m.milivojevic je napisao:


Pa sigurnosni prekidac.
Pogledaj shemu svog motocikla pa ces znati.
Kill, prekidac cooave i kvacila su u sprezi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Eto, posle manje od 3 nedelje meni crče nov prekidač. :D Taman da krenem na semaforu, klik, ugasi motor, upalim, opet neće. Znam za jadac, počupam buksnice, spojim i gas! :takoje: Vidim ja da ćemo to spojiti nekako unutra, ne treba mi u smislu da mi sprečava motor da se pokrene dok je u N-u, to uvek proveravam sama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
Pre 5 sati, m.milivojevic je napisao:


Pa sigurnosni prekidac.
Pogledaj shemu svog motocikla pa ces znati.
Kill, prekidac cooave i kvacila su u sprezi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeste sigurnosni samo za paljenje i nista vise. Za copavu radi i u voznji(licno nekad gasim copavom dok je u brzini kad mi je tako lakse). Ali copava se podize prilikom kretanja i vise ne dira u voznji, tako da moze biti zastita, a u kvacilu nikako. Kvacilo se stalno koristi, ima veze samo sa verglanjem u brzini i nista vise. Inace bi uvek sa ispravnim prekidacem u nekom polozaju gasio motor, bilo prilikom pritiskanja kvacila ili prilikom pustanja kvacila. Prekidac u kvaru je nista drugo nego pusteno kvacilo. Znaci ne postoji teoretska sansa da utice na gasenje motora u voznji(sto ne vazi za copavu). Probaj slobodno otkaci svoj i videces, sve ce raditi najnormalnije sem sto neces moci da ga zaverglas van lera. Posle vozis normalno.

 

@Alexandra995 ti probaj sad kad motor pali i radi da otkacis prekidac i da ga upalis u leru, nemoj da cekas da stane da bi se slucajnost eliminisala. U pivo da ce raditi dok ga taj drugi gremlin ne zezne? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ja uvek gasim copavom.
Elem, prekidac na kvacilu je u sprezi sa biracem (senzorom polozaja u menjacu. Takodje sa pickup coil-om, odnosno senzorom radilice.
Obicno sam ih koristio, kada sam postavljao quickshiftere na motor, da bih deaktivirao qs pritiskom na kvacilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Ja o klin ti o plocu... jesu u sprezi ali vazi samo za verglanje. Jedino tako je moguce i nikako drugacije, ne moras biti poznavaoc ni motora ni elektrotehnike da bi to bilo jasno. Samo malo proste logike, ispravan prekidac bi gasio motor u voznji kad pustis kvacilo, znaci ne sme na motor u radu da ima ikakav uticaj. Teoretski je neizvodljivo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1076 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
On 6. 7. 2023. at 17:33, MarkoMoto je napisao:

@Alexandra995 ti probaj sad kad motor pali i radi da otkacis prekidac i da ga upalis u leru, nemoj da cekas da stane da bi se slucajnost eliminisala. U pivo da ce raditi dok ga taj drugi gremlin ne zezne? :)

Ček, ček... Da ih otkačim dok je motor u pokretu (tj u brzini, može jedino dok je na štenderu)?

Meni su buksnice spojene i tako vozim.
Pre neki dan sam ih vratila na prekidač, upalim ga u N, ubacim u brzinu, ugasi se. Spojim ih, upalim ga u N, ubacim u brzinu, sve ok.

 

Podnovili se novim zadnjim migavcima, svetlom za tablicu i nosačem telefona. Nek' ide život. :jee:

 

0-02-05-76c20ab327f2e66cd2a47871e2966bfd36d8b731032d29625342f476c431def9_617bffefb9c577b4.thumb.jpg.5e9a744a152b82967c41b70de73770ca.jpg   0-02-05-57699f6b2e14a0201ccf72046d1ebda934f56a4453adbecdb136443d2d59a576_429585a235b6e847.thumb.jpg.0b67cf2dc1303d4f0c30b40ffc83b17e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Kod mene je bilo kao sto @MarkoMoto kaze, kad sam otkacio prekidac samo u leru moze da pali.

A kad je zveknuo, simptom je bio da kad sam u brzini i kako stisnem kvacilo tako se upali lampica od neutrala :)

Mislim da sam vec pisao za to.

A secam se i da je u pocetku, jos kad sam uzeo motor bio problem da ponekad bude u leru i nece da se upali lampica za neutral. I ne mogu da upalim... Nagnem motor malo vise u levu stranu (malo vise nego kad je na nozici) i tad dobije negde kontakt... I taj gremlin kako se pojavio na neko vreme, tako je i nestao...

Promenio član ser

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1076 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 11 sati, ser je napisao:

Kod mene je bilo kao sto @MarkoMoto kaze, kad sam otkacio prekidac samo u leru moze da pali.

A kad je zveknuo, simptom je bio da kad sam u brzini i kako stisnem kvacilo tako se upali lampica od neutrala :)

Mislim da sam vec pisao za to.

A secam se i da je u pocetku, jos kad sam uzeo motor bio problem da ponekad bude u leru i nece da se upali lampica za neutral. I ne mogu da upalim... Nagnem motor malo vise u levu stranu (malo vise nego kad je na nozici) i tad dobije negde kontakt... I taj gremlin kako se pojavio na neko vreme, tako je i nestao...

Koji motor je bio u pitanju? Nemam ja tih problema oko lampice N-a. Jedina razlika koju pravi prekidač kod mene jeste da gasi motor kako ubacim u brzinu (kao kad je spuštena ćopava). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

900rr.

Mozda dole kod nozice postoji neki spoj, oguljena zica pa reaguje. Jel mozes na leru sa spustenom nozicom da ga upalis sad? Bez kvacila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1076 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, ser je napisao:

900rr.

Mozda dole kod nozice postoji neki spoj, oguljena zica pa reaguje. Jel mozes na leru sa spustenom nozicom da ga upalis sad? Bez kvacila...

Mogu, bez problema. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1076 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Drugari, nadam se da sam makar malo doprinela pisajući ovde, nastavićemo da šrafimo u nekoj drugoj temi. 

Vreme je da se odjavim. :takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja