Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR F4i

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Sreca da je “kraj sezone” , pa se tesim , nikako mi nije bila potrebna ta igranka sad . 

Uzoh neki auto pre mesec dana , pa se istrosio oko njega i jebi ga ... radio mali servis , servis DSG menjaca ... ceka me jos veliki servis , zimske gume i 400 nekih qraca jos ... i crče regler ...

kad te ‘oce - ‘oce te  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

sad mi pade na pamet , kolike su sanse da je regler crkao usled prepunjavanja , tj , dobijanja vece struje nego sto treba , u scenariju da su losi namotaji , pa salju regleru veliku struju ?

 

jel uopste moguce ovo sto sam napisao ? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa posao reglera (regulatora napona) i jeste da ispegla ludacki napon koji dobija iz namotaja :D

Al ne brigaj, u 90% slucajeva je regler taj koji pravi problem, jbg nije lak taj posao koji obavlja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

dakle , nastavak. Stigao regler od Zike ( ovim putem mu se opet zahvaljujem ) . Povezan , namontiran . Motor upalio , radio pola sata i ugasio se. 

Sad , ugasio se dok sam vracao rep , i u nekom trenutku pomerim neki snop sa kablovima tu kod akomulatora ( tu je CDI , tu je kutijica sa osiguracima i jos neki kurcic koji ide na plus na aku ) ... proverim unimerom akomulator - ispraznio se. povezem kablovima aku sa auta , vergla ko lud ali nece da upali . 

 

Akomulator je los - sjebao se od prethodnog prepunjavanja kad je bio los regler , ali sad imam problem , i kad kupim drugi aku , motor mi nece upaliti... 

 

Da nema neko CDI sa ovog motora , da mi da da probam samo i iskljucim da nije on . 

Ne znam sta dalje i sta moze da bude majke mu ga  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Pretresao sam danas sve kablove , sve deluje ok . Ne znam , to je ono sto sam ja umeo i znao. 

Eventualno da , ako bude neko dobre volje , probam cdi , i tu mogu da stanem.

Dalje ce morati neki majstor :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8369 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nemam F4 ali bih probao da pomognem... Proveri osigurace, kill prekidac, prekidac stendera i kvacila... F4i ima stik bobine, tj svaka svecica ima svoju a one su povezane preko 10A (crvenog) osiguraca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

...a ima i jedna druga stvarčica, baš tu bi trebalo da se nalazi, gde si čačkao. To je prekidač za slučaj pada. Telo mu je obično od crne plastike i na njemu obavezno stoji strelica (nekada piše i "up")...i on naravno tako mora i da bude montiran, strelicom na gore, jer u protivnom potpuno prekida struju. Kada stoji kako ne treba ili nije ispravan...nema paljenja.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Proverio sam sve to. 

@pronto , to je angle senzor , proverio sam ga i stoji pravo. Nije to tu , nalazi se ispod vizira. Stoji pravo , a da li je ispravan- pojima nemam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Uglavnom ... 

1. Nalazenje drugog ECU-a , isti model kao moj , bez hiss-a . 
2. Popravka ECU-a , dosta ljudi kaze da ne moze jer je ecu zaliven i nemoguce je otopiti tu smolu ili sta je vec , a da se ne ostete komponente na ploci 
3. Kupovina ECU-a sa hiss-om , ali u tom slucaju treba brava , hiss citac , ecu i druga instalacija 

 

jebem li ga. citam na dosta foruma da su f4i  kofa od motora bas zbog cestih problema sa strujom. 
na brdo foruma lagano postoje tutorijali kako da se u EU motor stavi ecu sa USA motora i zaobidje hiss ( tako ih i kradu , zajebu taj hiss nekako ) , i kazu kako su ecu sa usa motora dosta jeftiniji , i onda svi kupuju te usa ecu-e i ubacuju u motore kad im crkne ecu . zbog toga ih nema uopste ...samo nigde ne pise kako da u usa motor stavis eu ecu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 31.10.2018. at 10:42, zika56 je napisao:

A da ne bi sve pocrkavalo kada se ovo desi (a dešava se često), treba ugraditi negde na tabli minijaturni digitalni Votmetar i čim nešto počne da brljavi napon, to je znak da je đavo pojeo šalu i da postoji neki problem (koji može da nam u kratkom roku napravi veliku štetu). 

Takav instrument košta par evra a na vreme nam ukazuje na nastali problem.

A što se reglera tiče, (kad već crkne), ima "medicina" i za takav slučaj. 

i još nešto bitno:

Kada primetite da vam je kiselinski akumulator prilčno "suv" ne sipajte u njega kiselinu nego isključivo destilisanu vodu. U protvnom gustina elektrolita postaje prevelika, a što uzrokuje da je napon na klemama akumulatora viši od nominalnog, a kapacitet je pritome nikakav. I uz sve to, takav akumulator vrlo brzo napravi "ge crk".:wacko:

Ima li pravila, gde se povezuje taj digitalni V-metar? Moraju li se vuci zice sa aku do instrument table, ili nije pogresno povezati na bilo koji + na instalaciji. Kopka me ta sitnica vec neko vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 18.11.2018. at 20:21, Darko Mihajlovic je napisao:

Uglavnom ... 

1. Nalazenje drugog ECU-a , isti model kao moj , bez hiss-a . 
2. Popravka ECU-a , dosta ljudi kaze da ne moze jer je ecu zaliven i nemoguce je otopiti tu smolu ili sta je vec , a da se ne ostete komponente na ploci 
3. Kupovina ECU-a sa hiss-om , ali u tom slucaju treba brava , hiss citac , ecu i druga instalacija 

 

jebem li ga. citam na dosta foruma da su f4i  kofa od motora bas zbog cestih problema sa strujom. 
na brdo foruma lagano postoje tutorijali kako da se u EU motor stavi ecu sa USA motora i zaobidje hiss ( tako ih i kradu , zajebu taj hiss nekako ) , i kazu kako su ecu sa usa motora dosta jeftiniji , i onda svi kupuju te usa ecu-e i ubacuju u motore kad im crkne ecu . zbog toga ih nema uopste ...samo nigde ne pise kako da u usa motor stavis eu ecu :)

S'obzirom da ti je motorce bez HISS-a, verovatno iz USA, jesi li razmisljao da po internetu potrazis neki CDI u USA? Ja sam svojevremeno neke stvarcice nabavljao odande, po dosta povoljnijim cenama nego sto su u EU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 16 minuta, SHOKLA je napisao:

Ima li pravila, gde se povezuje taj digitalni V-metar? Moraju li se vuci zice sa aku do instrument table, ili nije pogresno povezati na bilo koji + na instalaciji. Kopka me ta sitnica vec neko vreme...

Taj voltmetar ne mora da služi kao precizni instrument, nego je to više kao indikacioni instrument, pa ga je moguće povezati na više načina.

U svakom slučaju je najtačnije (i najkomplivanije) da se veže na akumulator (preko prekidača da ne bi praznio akumulatora kada je motor ugašen), može da se poveže i negde sa brave kada se da kontakt, a može i sa pozcije (odnosno osvetljenja instrumenata). Tu bi već bila neka mala greška u očitavanju (zbog pada napona) ali to nije previše bitno u ovoj situaciji. Jednostavno preciznim instrumentom jednom izmeriš napon na klemama akumulatora i onda to uporediš sa onim što pokazuje taj ugrađeni Voltmetar i tako znaš za koliko "laže" (uglavnom to bude 0,1-0,2V) i onda opet tačno znaš ravo stanje.

Ne bi valjalo da se ovaj napon meri sa provodnika gde su veći potrošači (recimo farovi) jer bi greška bila prevelika.

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8369 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vidi kako sam ja povezao voltmetar...

  Pad napona kroz instalaciju a mereno sa "pozicije"  je ceo volt u mom slucaju zato voltmetar povezah direktno sa baterije preko mini relea kome je struja pozicije pobuda... Ocitavanje direktno i tacno...

 

P.S. Rele zalepljen super lepkom...

20180131_134135.jpg

20180131_143311.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

E pa drugari, da osvezim malo temu..

Dok cekam da dodjem na red kod imenjaka mi da mi proveri instalaciju i sve sto treba ( nadam se da ovaj post nece procitati satelis jer ce mi j****i mamu sto opet cackam zice , hahahah ) , resih da sredim malo neke delove i spremim motor za paljbu ... dakle , sredio ispolirao plastike , sredio neke zice od zmigavaca koje mi se nisu svidjale kako stoje , i tako ...
da dokumentujem slikama , inace se nije desilo !

2d67aa2b2c1415bdb97e2d8314b161a0.jpg

0cbd5bc3078b1f639387f1aa1e120800.jpg

bf37f084c32b9b9cbff004190d35d8a6.jpg

9eddd132b437ce43df02a249b8fb1358.jpg

01435768a09d96df15d679d8d55fd846.jpg

2274e34c455490d544605f4ded1b0a15.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja