Jump to content

Moto Zajednica

Magljenje vizira

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, lomitelj said:

Meni su veći problem naočari od vizira. One se magle i smaraju strašno. Vizir je manji problem.

Isto, isto.

Imam ja pinlock al dzaba kada mi naocare magle a ne vizir. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, lomitelj said:

Meni su veći problem naočari od vizira. One se magle i smaraju strašno. Vizir je manji problem.

 

A koja je kaciga u pitanju ? Nemam (još uvek) tu problematiku, ali nije isključeno da neko ko nosi naočare za daljinu ima dobra iskustva sa nekom drugom kacigom, tj. da ne mora da primenjuje premaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2802 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Сг је оскудација и паре су скупе. Ја користим ово за џозлуке , а пин лок имам тако да ми за даље не треба image.thumb.png.1d97a2bdae912bd0618a30f17466da4f.png

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
 
A koja je kaciga u pitanju ? Nemam (još uvek) tu problematiku, ali nije isključeno da neko ko nosi naočare za daljinu ima dobra iskustva sa nekom drugom kacigom, tj. da ne mora da primenjuje premaze.
HJC ali sam je kupio davno, 2010. Pojma nisam imao šta je taj lok i da li je tada uopšte postojao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

U stvari, kada malo razmislim, to je čista fizika (kondenzovanje vlage); tip kacige tu nema mnogo veze. Jedino bi pomogle naočare sa grejanim staklima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova
3 hours ago, BaneVuk58 said:

Сг је оскудација и паре су скупе. Ја користим ово за џозлуке , а пин лок имам тако да ми за даље не треба image.thumb.png.1d97a2bdae912bd0618a30f17466da4f.png

 

Probacemo, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V
On 24.1.2020. at 17:20, bocca_bastard je napisao:

Pa meni onaj K2 sprej protiv magljena drzi mesec dva, zavisi koliko vozim :)
 

Isti taj koristim a probao sam ih nekoliko. Sad baš da li bi izdržao mesec dana nisam siguran, ali deset dana svakodnevne vožnje po vlažnom vremenu drži, provereno. Svakako ga nanesem svaki put kad čistim kacigu, što je bar jednom nedeljno, i magle nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova
42 minutes ago, kachavenda said:

Isti taj koristim a probao sam ih nekoliko. Sad baš da li bi izdržao mesec dana nisam siguran, ali deset dana svakodnevne vožnje po vlažnom vremenu drži, provereno. Svakako ga nanesem svaki put kad čistim kacigu, što je bar jednom nedeljno, i magle nema...

Naziv?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kupih danas K2 Fox u prodavnici auto delova, 200 kinti... Naprskao sam vizir, nema nikakav trag kad se istrlja magičnom krpom. Videćemo da li radi posao...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova
37 minutes ago, ThePainkiller said:

Kupih danas K2 Fox u prodavnici auto delova, 200 kinti... Naprskao sam vizir, nema nikakav trag kad se istrlja magičnom krpom. Videćemo da li radi posao...

Javi obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
On 18.2.2020. at 20:23, Motorcyclist je napisao:

Javi obavezno.

Kaciga testirana sinoć na vožnji. Meni je inače kaciga haos maglila čim imalo zahladi. Posle tretmana sa K2 Fox nema ni traga maglenju. Ja zadovoljan...

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Jeste zimska tema, ali ko je ovih dana vozikao po kiši, imao je prilike da gleda kroz zamagljen vizir.

Ja sam instalirao ovo čudo pre možda mesec dana i zaista je fantastično, nikakve naznake magljenja nema. Normalno ga briskam, tako da efekat nije uslovljen nekim hemijskim sredstvom koje je prethodno naneto. Funkcioniše po principu pravog Pinlocka, samo što se ne kači na "žabice" i kad se jednom zalepi, više nema skidanja, lepak je baš jak. 

Naručio sam ga sa Alija dok još nije ispala frka sa poštom, tako da je koštao desetak evra. Mogu i link da okačim, ali vidim da je sad u toj prodavnici uslov slanje DHL-om, uz poštarinu od 143 dolara, tako da se ne isplati, ali možda ima u nekoj drugoj, pa kome treba, neka potraži. Takođe, ne smeta kod flip-up kacige, nigde ne kači i sasvim normalno se podiže i prednji deo ili sam vizir.

 

Inače, sva ova hemija koja se prska i razmazuje po viziru nije mi dale nikakve rezultate ili su bili kratkotrajni. Uglavnom je delovala tako da grupiše kondenz u manje "barice" ili bi se stvarale čitave kapljice koje bi klizile, pa bi vizir delovao kao da ima rešetku. U svakom slučaju, potpuno neupotrebljivo.

pinlock.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
On 24.1.2020. at 16:40, drs je napisao:

 

A koja je kaciga u pitanju ? Nemam (još uvek) tu problematiku, ali nije isključeno da neko ko nosi naočare za daljinu ima dobra iskustva sa nekom drugom kacigom, tj. da ne mora da primenjuje premaze.

Koristim naocare za daljinu, imam nolan N87 sa pinlockom. Ne magli ni vizir ni tamne naocare na kacigi, a ni naocare za vid. Na prethodnim (jeftinijim) kacigama sam imala silne probleme zbog magljenja, sa ovom - nista. Ni u avgustu, a ni u novembru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX
Pre 22 sati, lomitelj je napisao:

Linkovi sinko, linkovi nama trebaju!

Evo, našao sam taj isti u drugoj prodavnici, gde je poštarina <1$, tako da kome treba, može jeftino da prođe.

 

LINK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja