Jump to content

Moto Zajednica

Razmišljanje unapred - BMW F650 / Aprilia Pegaso / KLE

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Već neko vreme se nosim mišlju da bi voleo da pređem na drugi tip motora, i od svega što sam gledao izdvojila su se ova dva (tri) modela. Slike sam uzeo sa oglasa kao ilustraciju, pošto do trenutka kad budem imao novce ovi konkretni primersi će verovatno biti odavno prodati. XJ600S koji sada vozim me zadovoljava, ali sam previše često dolazio u situaciju da hoću da skrenem sa glavnog puta na neke manje, a XJ ipak nije za to.

 

F650, negde oko 2004 godišta, kreće se u oglasima negde oko 2800 EUR.

5ae8246c82414_bmw650.jpg.7d63f8ae5d69124d0902578566253315.jpg

Pegaso 650 Strada ili Trail od 2006 - 2008 su tu negde, oko 3000 EUR

pegaso.jpg.5423e047c52183d6e365027453f96dc8.jpg

I eventualno KLE koji je u ovim godištima oko 2500 EUR

kle.jpg.90729d493608a7e88dfc674f79e543f2.jpg

 

Koncepcijski su dosta slični, nisu preveliki, i mogu da ih vidim u sličnim kontekstima.  BMW i  Aprilia jedan cilindar, Kawasaki 2.  Težak sam 68kg, visok 179cm.

 

Zanimaju me iskustva ljudi koji su imali ove modele, zašto su imali jedan, a prešli na drugi, troškovi održavanja i sl...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Moj savet je KLE. Dva cilindra, dokazano dobar agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Bice ti drndavo sa 4 da predjes na 1 klip, napravi kompromis sa 2. Gledaj i VStrom 650, za to "ponekad" van asfalta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja sam sa XJ 600 prešao na Apriliju Pegaso .Trajala mi 7 dana slabo i ne ide.

Ako nećeš TDM ili Strom ne menjaj.

Osim naravno ako ne želiš isključivo da voziš van asfalta onda opet nisu izbori gore navedeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Da li postoji jos koji model sličan gore navedenim? Da služe kao neka vrsta kompromisa za offroad i put. Meni još eventualno Suzuki Freewind upada u taj neki krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

I freewind je 1 klip.

Transalp, Afrika, S. Tenera mada sve je to vece i teze, KLE moze, mada bi Transalp bio ono pravo, mada navozaces se bilo kojim nema veze dal ima 1,2 ili 3 klipa sve ima svoje prednosti i mane. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650
On 5/1/2018 at 12:05, Arso je napisao:

Moj savet je KLE. Dva cilindra, dokazano dobar agregat.

Da, kažu ljudi da je KLE zahvalan. Da li se i za BMW i Apriliju može isto reći?

 

Pre 15 sati, Gile_Extremeboy je napisao:

Bice ti drndavo sa 4 da predjes na 1 klip, napravi kompromis sa 2. Gledaj i VStrom 650, za to "ponekad" van asfalta. 

Strom mi je nekako prevelik, a i van budžeta je.

 

Pre 15 sati, JevtaNS je napisao:

Ja sam sa XJ 600 prešao na Apriliju Pegaso .Trajala mi 7 dana slabo i ne ide.

Ako nećeš TDM ili Strom ne menjaj.

Osim naravno ako ne želiš isključivo da voziš van asfalta onda opet nisu izbori gore navedeni

TDM i Strom su mi preveliki, probao. Pegaso i F650 su nekako kompaktniji i deluju lakše.

Da li si uzeo loš primerak ili je nešto drugo bilo problem?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ne verujem da je bio los nego prosta cinjenica da si naviko na duge brzine i onda sednes na nesto sto je totalna suprotnost. 

 

Elem jeste Strom glomazniji a li je barem meni licno u neku ruku laksi za voznju od KLEa. 

 

A cena? Pa ti ne planiras sad to da kupis, za godinu dve imaces ih za 2500e da ih biras. 

Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

KLE i F650, sta nadjes u boljem stanju za novce koje planiras da das. I jedan i drugi su moji drugari vozili godinama i bili prezadovoljni. Bez kvarova, odrzavanje minimalno. Pegaso jok, osim mozda ako bi nasao znacajno mladji i "kao nov".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Pedaso, imao sam ga i u Italiji mi jedva nasli neke delove posto ti ne odgovaraju veliki motori Afrika i Tenera Transalp je pravi izbor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: makedonija
  • Motocikl: bmw f650gs

Vozim BMW F 650 GS 2004-2007 model, vec 5 godina...Zavisi sta trazis od motora,ja sam prezadovoljan od njega.Presao sam 40 000km i menjao sam gume 3 puta,svecice jedanput(ima dve ako je jedan cilindar),plocice i lanac...Ulje i filter normalno na 5-6000km...Agregat je zadovoljan sa jeftinim mineralnim uljem...Nije za brzine iznad 120km/h,mada povuce do 170km/h,ali zato trosi izmedju 3,5-4 litara na 100 km.Vozao me do Spanije bez problema,polozaj tela je sasvim prirodan i ne zamara uopste tako da nije problem prechi 350-400km bez zaustavljanja...Ako te zanima bash sam zadovoljan svojim izborom...Ah da,ovo mi je jedanaesti motor u zivotu...za sada...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Imao sam Diverziju i KLE, baš tim redosledom. KLE je super motorče ali moraš odmah da mu uradiš sedište jer njegovo fabričko nije za k... pogotovo posle Yamahe. Lako se vozi, poprilično je brz i sposoban jedino što je nekako mršav kad ga pogledaš. Ako nadješ dobar primerak slatko ćeš se navozati. Ja sam ga prodao jer mi nikako nije bio za dvoje tako da ako putuješ sa ženom ipak razmisli još jednom, ili povedi i nju kad budeš birao :)  

Za ostale modele neću se izjašnjavati jer nemam ličnog iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Vozio letos na moru Pegaso skoro 10 dana, jednostavno nije za nekog ko je vozio nesto bolje. Tako će i tebi verovatno biti, možda čak i gore nego meni. Mnogo vibracija, neki trzaji čudni. Mislim da je KLE ozbiljniji motor od Pegasa.. Mislim da bi u BG za vreme nekog kolapsa poludeo s onim motorom..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ček, jel' svi vi pričate o Pegasu 650 sa Rotax agregatom koji je išao i u BMW F650 ST/Funduro ili o novom Pegasu 660 koji nosi isti Minarelli agregat kao i Yamaha XT 660 X/R/Tenere?!? Jer, koliko vidim čovek se interesuje za ovaj novi i od predloženih modela po meni je ujedno i najbolji izbor po svim parametrima. Odličan agregat, bolje ogibljenje i od KLE-a i od BMW-a, više prostora i za vozača i za suvozača... Ja bih se između ova tri opredelio za Pegaso a alternativa bi mi bio BMW.

 

btw., Ja imam Yamahu XJ 600N i imam i jednocilindraša od 600ccm (nije nijedan od pomenutih već Cagiva Canyon 600). Paralelno vozim i jedan i drugi i nema tu nikakvog posebnog navikavanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja