Jump to content

Moto Zajednica

xmax 125 vs 300 za početnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima :) moram da napomenem da nisam zaljubljenik u motore i da nikad nisam vozio, što je ovde sigurno retko, od dva točka samo mnogo kilometara na biciklu, dok je sa četvorotočkašima skroz druga priča. Zbog praktičnih razloga, odlučio sam da za grad uzmem yamahin xmax, koji me je oduševio, a i odgovara mojim gabaritima :)

Pitanje je, da li 125ica može da izvuče kako treba, s obzirom na težinu ovog skutera i mene oko 115kg, ili je 300 pravi izbor?

 

Najbolji reper mi je, izvlačenje uz uzbrdicu od Bubanj Potoka ka Konjarniku, ako tu izvlači korektno, za grad će biti dovoljno agilan. Svi saveti dobrodošli, pošto možda gledam iz potpuno pogrešnog ugla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zavrsice posao 125cc, to mu je i namena ali...

 

Brzo ces da se navuces na dva tocka, pa ces ovamo i onamo, svuda negde a tu ti 300cc dodje sasvim super mera :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Slažem se sa Alekre-(t)om... 

 

I sam sam bio u fazonu kao skuter 50, pa 125, pa 250, pa 600, pa 500, pa opet 600...

 

Mislim da je veći brat pravi izbor...

Voziće tebe 125 svuda ali prvog put kada neko sa tobom sjede na nj, pokajaćeš se... a 250-300ccm su već fine mašinice a nisu skupe ni za registrovanje ni održavanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Prekljuce sam probao x max 300. Ide lepo ali nista puno bolje od mog 250 xcitinga. Za par procenata je bolji ali ocekivao sam vise od 300. Tako da nije strasno moze se poceti sa njim bez problema.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima, hvala na odgovorima i izvinjavam se na kasnom javljanju :)

3500 km kasnije, garažiran pre neki dan, definitivno sam napravio pravi izbor sa xmax 300.

 

Prezadovoljan, uštedeo mnogo vremena, živaca i goriva po gradu, a uživao i van njega. Svaki dan kad krenem kolima sad, nešto mi ne odgovara, čak razmišljam da ih prodam od marta :) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova

Imam x max od 125cc 2011 godiste i prezadovoljan sam sto se tice motora.Potrosnja 2.3l - 100km otvoren put sam,a sa suvozacem 2,5l.Grad 3l mereno od cepa do cepa.Udobnost savrsena,kocnice brutalne.Maksimalna brzina sto sam ja vozio 122km mada to je mucenje i nema potrebe,sto se tice putne tu je 80-90 ok i mozes stici na mesec ako si sam,sa dvoje isto laganica i uzivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja