Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora iz inostranstva

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Dobar dan, izvinite ako sam u pogresnoj sekciji foruma ali poslednji thread na ovu temu je zastareo i nema bas mnogo informacija.

Planiram da uvezem motor iz Nemacke ali nisam siguran da li se isplati. Trenutno gledam Hondu CBR 125R 2011. godiste i zanima me kakva su iskustva pri uvozu i koliki su troskovi (carina, prevoz...). 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sve zavisi, na koliku osnovicu ga procene na carini. Po tome naplacuju carinu + pdv.

Na procenjenu cenu iz kataloga i opsteg stanja i kilometraze, dodaju i nekoliko stotina evra kao transport motora do Srbije. Kad vozilo ulazi u Srbiju na svojim tockovima nema dodatka transporta.

Ako je vozilo odjavljeno osnovicu snizavaju za oko 20 posto.

Na ulazu u Srbiju se vozilo prijavi cariniku, koji te posalje kod speditera, ali je najbolje da se raspitas sa spedicijom po mestu prebivalista, s kojom spedicijom saradjuju na granicnom prelazu gde prijavljujes vozilo.

Uglavnom taj spediter na granici pravi propratne papire koje pecatira carinik, i koji vaze cca 3 dana.

On ti uzme pa oko 50 evra za te papirice.

U roku tri dana odlazis na maticnu carinu, najblizu mestu prebivalista, kod svog speditera i ostavljas vozilo u carinsko skladiste. Najbolje je da ta spedicija ima svoje skladiste.

Taj spediter ti sredjuje papire, koje predaje na carinu, a oni u nekom roku ti procene i odrede carinu i pdv, koju kada platis , mozes preuzeti vozilo. Dobijas JCI, i sa amss potvrdom odlazis u Sup da izvrsis registraciju.

Naravno i taj spediter uzima pare, i to 3/4 puta vise nego oni n granici..Mozda i vise.

 

Ako vozilo nije odjavljeno i na tvoje je ime, ne moras da ga prijavis na g.prelazu za carinu, vec da ga carinis u maticnoj carini. Tkz skraceni postupak, koji je po meni isplativiji laksi i gospodskiji.

To je druga prica, pa me mozes kontaktirati privatnom porukom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Pozdrav , ovako posto sam procitao negde da je problem sa motorima iz ch , presao sam da pogledam motor u nemackoj , nasao sam par motora koji su na 35kw tamo kod njih u saobracajnoj registrovani, cena oko 2000e interesuje me da li to moze da se uveze sve normalno i koliko na tu cenu ide jos carina itd sve sem registracije?

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Kakav problem sa motorima iz CH??

To koliko će da košta moraš da pitaš špeditera jer jedino on zna na koliki račun može da prodje priča, tj. na koju minimalnu vrednost može da carini konkretan motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Koliko me memorija služi bilo je problema sa vozilima koja su imala smanjenu snagu na 35kw.

Agencija za vozila nije sposobna skontati o čemu se radi.



Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

E pa to mene zanima da li ja sigurno mogu da ga uvezem na roliko kw ? Ajde ovo za carinu sam j ja malo glupo pitao , kako god ne bi trebalo preko 500 600e , al me plasi to za kw , ja zbog togs i uzimam motor , samo ne znam da li moze biti problema oko toga

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Oni imaju podatke u bazi di je standardna snaga motora deklarirana.
Sve što odstupa od toga mižeš zaboraviti.
Njima ne možeš objasniti da se snaga može u servisu reducirati na 35kw...
Ne zanima ih...
Kupi motor koji u prometnoj ima deklariranu standardnu snagu i nemaš brige..


Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Može.

Iz bilo koje zemlje da je vozilo možeš imati problem ako je smanjivana snaga naknadno (ili povećavana). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

A kako mogu znati da li je to dodato naknadno ili je u servisuu?

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Mjerodavno je ono što piše u prometnoj od motora.

Xtz 750 su za CH tržište sve bile uškopljene na 25kw, zbog ondašnjih propisa.



Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Da gledao sam xtz tamo sve su skoro na a2 po neka nije samo, mn nije problem nista oko kupovine motora itd , samo me ta carina plasi zbog uvoza na 35kw tj 25kw , tako da cu verovatno odustati od uvoza da ne bi imao problem neki posle , a ovo su mi trenutno da kazem jedine pare koje mogu da odvojim za motor

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 3 sati, Scynp27 je napisao:

A kako mogu znati da li je to dodato naknadno ili je u servisuu?

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока
 

 

Kad nadješ vozilo koje te interesuje, pošalješ meni slike ID pločice i saobraćajne, ja ti proverim i kažem ti da li je OK i kupuješ ili da bežiš

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise

Samo malo nije problem carina jer carinu ne interesuje dal je smanjena ili povecana snaga motora, oni ce da ti ocarine motor i naplate to i ti si za carinske organe 100% regularan.  Problem je AMSS provera da ti izda, potvrdu da mozes da registrujes motor.

Uvezo licno BMW F 650 iz CH prosle godine al na 25 kw. otisao na proveru, gde mi lik kaze da imam srecu da imaju u bazi podataka da BMW proizvodi takve motore sa 25 kw. i da nije problem da dobijem potvrdu. NIJE problem dok ne pocne problem, kada mi kaze da moram da donesem potvrdu da je taj motor fabricki bio na 25kw. al od nasih uvoznika. Posto kod nas niko ne izdaje takve potvrde, preko Bmw garaze u CH dobio sam potvrdu, koju sam prilozio AMSS lik gleda onu potvrdu i trazi mi sad pristup bazi podataka BMW garaze iz CH i meilovima  da moze on da vidi kako je prosledjeno to iz Nemacke. Da ne duzim do danas nisam nista uradio trazio sam da me izbrisu iz baze podataka AMSS nece, kazu nemogu registrovao sam motor u SUMSKOJ upravi i vozi ne staje se ovima sto masu po putu  ne placam registraciju bitno da imam  EU tablicu a oni nek pisu broj tablice kolko hoce. MI smo jaci sa zakonom nego cela EU i CH.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Znam to sam citao iz vise postova da ljudi imaju takve probleme , protiv kojih ne mozes nistaa da uradis , i onda ti ostaje motor koji jedino u delove mozes da isvuces pare , barem ja tako gledam na to , a to mi je rizik da uradim, skovao sam neki novi plan sad u petak cu ici do banke da vidim da podignem neki kredit do 1500e i ove moje pare i da vidim nesto da nadjem, nw zanima me vise da li je na a2 ili nije , jel od a2 sam odustao ocigledno da ne moze da se nadje nista pametno , tj moze al prodaje se to sto se vodi na a2 a stanje je nebitno a to ne planiram da kupim , jel kad kupujem motor ja ga necu menjati par godina , tako da ako mi to odobre juricu neki pristojan do 2500e , jedino to mi ostaje :/

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Seven Fifty

Vidim da je tema skorijeg datuma, pa bih upitao kolege sa foruma da li imaju kontakte ljudi koji rade prevoz iz Nemacke i Italije? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

I mene takodje interesuje ko radi uslužno dovoženje motora iz Nemačke, pa ako imete neki kontakt, postujete ovde ili na PM. Na jednoj staroj temi se spominju mgmotors-a i motostar-a ali linkovi koji su tamo postovani više ne rade, pa ako ima neko noviji :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
On 30.4.2018. at 20:26, slave74 je napisao:

Sve zavisi, na koliku osnovicu ga procene na carini. Po tome naplacuju carinu + pdv.

Na procenjenu cenu iz kataloga i opsteg stanja i kilometraze, dodaju i nekoliko stotina evra kao transport motora do Srbije. Kad vozilo ulazi u Srbiju na svojim tockovima nema dodatka transporta.

Ako je vozilo odjavljeno osnovicu snizavaju za oko 20 posto.

Na ulazu u Srbiju se vozilo prijavi cariniku, koji te posalje kod speditera, ali je najbolje da se raspitas sa spedicijom po mestu prebivalista, s kojom spedicijom saradjuju na granicnom prelazu gde prijavljujes vozilo.

Uglavnom taj spediter na granici pravi propratne papire koje pecatira carinik, i koji vaze cca 3 dana.

On ti uzme pa oko 50 evra za te papirice.

U roku tri dana odlazis na maticnu carinu, najblizu mestu prebivalista, kod svog speditera i ostavljas vozilo u carinsko skladiste. Najbolje je da ta spedicija ima svoje skladiste.

Taj spediter ti sredjuje papire, koje predaje na carinu, a oni u nekom roku ti procene i odrede carinu i pdv, koju kada platis , mozes preuzeti vozilo. Dobijas JCI, i sa amss potvrdom odlazis u Sup da izvrsis registraciju.

Naravno i taj spediter uzima pare, i to 3/4 puta vise nego oni n granici..Mozda i vise.

 

Ako vozilo nije odjavljeno i na tvoje je ime, ne moras da ga prijavis na g.prelazu za carinu, vec da ga carinis u maticnoj carini. Tkz skraceni postupak, koji je po meni isplativiji laksi i gospodskiji.

To je druga prica, pa me mozes kontaktirati privatnom porukom.

 

Da li bi mogao da objasnis taj kraci postupak jer ja imam motor koj je u Becu na moje ime

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Vozilo stranac na tvoje ime u stranoj saobracajnoj, ne sme biti odjavljeno.

Dovezes ga u Srbiju bilo kako, ovde mozes da ga koristis kao stranca, jer si ti vlasnik kolko hoces.

A kada odlucis da ga registrujes na srpske tablice, raspitas se kod speditera, koji rade vozila, koji je najpovoljniji, koliko ce da kosta sve ukupno, koliko ce vozilo morati sacekati u carinskom magacinu procenitelja, i sve sto te muci. Naravno naglasis mu da zelis carinjenje skracenim postupkom, da vozilo ne ide na granicu da bi se napravio ulaz.

 

Izabranom spediteru dajes saobracajnu i odvezes motor do carinskog skladista, gde ti on kaze i cekas.

Posle procene vozila dobijas od speditera carinski obracun sa uputstvom koliko i na koji racun da platic carinu i pdv.

Kad doneses uplatnice uzimas vozilo iz skladista i vracaju se svi papiri, koje si predao.

 

Sto je najbolje , ne moras ni da ga registrujes jos, vec ga i dalje vozis na svoje strane tablice, i kad ga prodas radis samo notarski ugovor s buducim kupcem. Nema poreza na prenos vlasnistva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Moze li jedno pitanje....

 

Ukoliko se motor u inostranstvu kupuje od dilera, da li je PDV odbitna stavka.... na oglasima sam video Net cena plus VAT. 

 

Primera radi... motor je 5.500, što bi značilo da ja plaćam 4.600 jer je PDV odbitni (s obzirom da će se motor izvesti iz Nemačke). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Njemački oficijelni dileri u oglasu posebno ističu PDV.
Kod kupovine za izvoz ga nemoraš plaćati.



Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Boga mi, ne bih rekao paušalno da ne mora kod svih prodavaca. Koliko sam ja upoznat sa tim, neki odbijaju PDV odmah, dok se kod nekih mora platiti, zatim na nekoj od granica EU, a nekad je moguće je dobiti odmah u državi iz koje se izvozi, dokument kojim se potvrđuje da je vozilo napustilo EU na osnovu kojeg se radi povraćaj tog poreza.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Ok, to mi je jasno....

 

Koliko sam razumeo ako nije "Private seller" imam pravo odbitka PDV prilikom kupovine motora (da li ću ga odbiti odmah ili naknadno), što bi značilo da bi motorin uvezen u srbiju sa plaćenim dažbinama koštao manje više kao motor u inostarnstvu. 

 

Pričam o vrednosti motora od oko 5.500Eur sa PDV....

 

DA budem iskren kalkulišem da li da pokušam da jurim motor u Srbiji ili preko, mada ono što ja planiram da kupim mislim da ću teško naći u Srbiji (Honda VT750S). 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Ne vracaju PDV uglavnom iz Svice jer uglavnom se mulja sa cenom posle ovde koja prolazi za carinu... Ako tamo traze povracaj to je cena na koju idu dazbine a ako se ne trazi onda nekako zavrsavaju preko firmi pa ovdasnje dazbine izlaze mnogo manje... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja