Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje na mestu za osobe sa invaliditetom?

Recommended Posts

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
On 30.4.2018. at 13:40, Throttle Addict je napisao:

Javna je povrsina, al razlog sto se ne dizu bar sto se tice Sapca, ne moze kamion da udje, prenisko, pa mi odemo i slikamo pa kaznu saljemo na kucnu adresu.

Šabac :  Kapitol Park ,  stalna slika :tras2:   al što već rekoše : Što bahatije parkiranje , to je veći kupac ... i zato ne zovi policiju nego  odnesi mu kese do auta i osmeh da ne bi izgubio pos"o  preko  sekjuriti  agencije. 

parkiranje  Kapitol.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Ja sam, pre nekog vremena, otišao na aerodrom Nikola Tesla...ušao na parking i platio kartu...stao na mesto za invalide, unutar parkinga...imam staru invalidsku nalepnicu...posle 15 minuta, vraćam se i imam šta da vidim: kazna od komunalne policije da sam nepropisno parkirao...popizdim...posle nekoliko dana, uplatim 50% (2500din) i rešim problem...bez nerviranja i za nauk...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 4/30/2018 at 1:40 PM, Throttle Addict said:

Javna je povrsina, al razlog sto se ne dizu bar sto se tice Sapca, ne moze kamion da udje, prenisko, pa mi odemo i slikamo pa kaznu saljemo na kucnu adresu.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Ako je investitor kupio zemljiste i na njemu izgradio trzni centar, kako je to onda javna povrsina? To je upravo ono sto me buni. Kako vi znate gde je parking vlasnistvo investitora (npr. Tempo, Metro...), a gde je javna povrsina...ako neko prijavi?

Inace, otac mi je invalid i vozi sa pomocnim komandama, tako da obracam paznju na ta mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Ako je investitor kupio zemljiste i na njemu izgradio trzni centar, kako je to onda javna povrsina? To je upravo ono sto me buni. Kako vi znate gde je parking vlasnistvo investitora (npr. Tempo, Metro...), a gde je javna povrsina...ako neko prijavi?
Inace, otac mi je invalid i vozi sa pomocnim komandama, tako da obracam paznju na ta mesta.
Svi ti marketi imaju parking prostore ili garaze, po ZOBS-u cl. 7, jasno se vidi i zna sta je parking mesto i kad dodje do cukanja kao pre neki dan u garazi Rode u Sapcu patrola za uvidjaj je izasla na mesto SN i preduzela sve zakonske mere.
Javna povrsina je povrsina koja je dostupna svima i za opsti interest gradjana, da nije tako onda bi sve saobracajne nezgode na parking prostorima marketa i krivicna dela bila dozvoljena, jer eto Policija ne sme tu da udje :)
Vecina nas lose tumaci zakon a ima potrebu da ubedi ostale u svoje stavove narocito na slavama uz koju rakicu :D

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Када се већ води полемика о томе, да приупитам, постоји ли у Закону одредба у којој кажу колико паркинг места за инвалиде мора да буде? Да ли постоји минималан и максималан број места за инвалиде?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Када се већ води полемика о томе, да приупитам, постоји ли у Закону одредба у којој кажу колико паркинг места за инвалиде мора да буде? Да ли постоји минималан и максималан број места за инвалиде?
U to vec nisam upucen al znam da njihovo udruzenje pise zahteve za dodatna parking mesta Parking servisu.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pozvao sam drugara iz Direkcije za planiranje i izgradnju grada Kraljevo da se malo raspitam...

Ovo sa javnom povrsinom ima dosta razlika po gradovima...

Javna povrsina je ona koju uredjuje grad, planira je direkcija, proglasava skupstina...i spram toga se na saobracajnice na tim povrsinama i odnose zakoni...

Moze da postoji privatni parking u okviru nekog pravnog subjekta (npr. parking na privatnom zemljistu ispred firme), a moze da bude i proglasen javnom povrsinom (npr. parking ispred bolnice i sl.)

Čak sam malo trazio i po netu...za odredjene slucajeve se pominje uredjenje posebnim zakonima, samo nigde ne pise kojim...pa se tako i primena ZOBS-a na tim povrsinama uredjuje posebnim zakonima...ako neko zna sta i kako neka navede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Ja znam za slučaj baš u Šapcu od pre par godina. Drugar mi drži taxi i dva vozača se čuknula u garaži. Pošto su auti bili novi i kasko osigurani,on prvo proveri kolika je kazna,a koliko nov branik,pa da vidi šta je povoljnije za vozača. I pošto je kazna bila 3x manja od branika,reše da pozovu policiju da naprave uviđaj. 

Epilog: Osiguranje platilo štetu,a kaznu nije dobio jer se udes desio na privatnom parkingu.

Sad kako zakon tumači tržne centre nije mi jasno,ali mislim da bi svaka kazna u istom mogla da se obori kod sudije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000
On 4/30/2018 at 9:12 AM, Throttle Addict said:

Daleko od toga da nema propusta, ali zasto generalizovati!? Ako nisi video svojim ocima ne znaci da se ne preduzimaju mere i radnje i prema tim  vozacima "opasnih kola" :) 
Meni je prvom muka od tih pretpostavki, proslu nedelju sam radio bas na "Pauku" i zamisli sankcionisali smo vozaca Jagura F Pace.
Do skoro sam imao sliku u telefonu gde TRI VELIKA OPASNA ZLA DZIPA u zici Depoa  Parking Servisa cekaju svoje vlasnike :D
Jedini problem je Q7, tezak mamicu mu :) jedva ga digne "pauk", dok A5, 750li nisu toliko teski :)

I ja nekad udjem u pekaru gde me doceka nadrndana prodavacica, jel zbog nje jedne treba da kazem da su sve iste i da nista ne rade? :) 
 

 

 

Ta tvoja logika o jednoj prodavacici i odnosu sa ostalim prodavacicama, vazi ali u potpuno suprotnoj frazi ako je vezemo za radnike pauka+policija i komunalnu policiju. Za to ima gomila primera, pocevsi od starog lokala, "Ceger" se zvase na Kalenic pijaci pa preko kafica kod hrama, do kafea na krstu (Beogradsko dramsko) gde se parkiraju cak i na prostoru bus stanice. Korupcija prijatelju, masovna.

Mito se uzima i to je javna tajna.

A sto se tice parking mesta za invalide mislim da su malo i preterali sa brojem, pogotovo u trznim centrima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
56 minutes ago, Bokichica said:

 

 

Ta tvoja logika o jednoj prodavacici i odnosu sa ostalim prodavacicama, vazi ali u potpuno suprotnoj frazi ako je vezemo za radnike pauka+policija i komunalnu policiju. Za to ima gomila primera, pocevsi od starog lokala, "Ceger" se zvase na Kalenic pijaci pa preko kafica kod hrama, do kafea na krstu (Beogradsko dramsko) gde se parkiraju cak i na prostoru bus stanice. Korupcija prijatelju, masovna.

Mito se uzima i to je javna tajna.

A sto se tice parking mesta za invalide mislim da su malo i preterali sa brojem, pogotovo u trznim centrima.

 

 

Tvoj stav i tvoje misljenje, postujem.
Sto se tice korupcije, slazem se ima je i previse i sve ce je biti dok jedna strana daje i dok se tome ozbiljno zakonski ne stane na "rep".
Ja sam samo hteo da kazem da pored toliko negativnih primera ima i nas koji posao radimo cestito...al dzaba...
Najmanje sto zelim na ovom forumu jeste da raspravljam sa nekim o mom nezahvalnom poslu, meni je motor i moto svet izduvni ventil kao i vecini ovde!
Odoh lepo sad na skup, caooooo :) 
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1912 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ta zelena pijaca gde je kolega dobio kaznu ima gradski javni parking sa naplatom,naplatu kontrolise higijena.To nije parking u okviru velikih trznih centara kao Aviv park u Pancevu gde nema naplate parkinga,a vala nisam primetio nijednu sluzbu da kaznjava parkiranje na mestu za invalide.Da se vratimo na zel.pijacu kao i ostatak parkinga po gradu,primetio sam i policiju i komunalce i pauk da lupaju kazne ako neko stane na mesto predvidjeno za invalide.I nedeljom i radnim danom,jer tu je dobra i sigurna lova od kazni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Није само добра и сигурна лова од казни, већ је и врхунски безобразлук паркирати на месту за инвалиде.

Када ми будемо (укључујући и мене) почели да пазимо шта радимо и да се понашамо нормално и да не газимо по трави, ако пише "Не гази по трави", тада неће бити ни кажњавања толиког...

 

Постоје прописи и закони који се малтене не могу испоштовати, који се косе са здравим разумом, на које се не обраћа пажња, али има и оних које кршимо само због лењости, безобразлука и хира...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1912 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ja vozim sluzbeni auto radim za grad,znaju nas i u policiji i medju komunalcima ,ali nepada mi napamet da stanem na mesto za invalide jer garantovano sledi kazna,bez pardona.Bolje na put da stanem nego na zuto.Gledao sam razne kolege koje su bili kaznjeni 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 3 sati, Throttle Addict je napisao:


Ja sam samo hteo da kazem da pored toliko negativnih primera ima i nas koji posao radimo cestito...al dzaba...
 

Druže, nadam se da si se samo šalio oko ovog boldovanog dela......Nikad nije džaba ako svoj posao radiš čestito i pošteno. Nažalost posao ti nije baš iz snova, pošto ljudi dosta puta nismo sposobni realno sagledati situaciju, več se uvek pravdamo na račun drugog i uvek tražimo drugog krivca umesto sebe......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Druže, nadam se da si se samo šalio oko ovog boldovanog dela......Nikad nije džaba ako svoj posao radiš čestito i pošteno. Nažalost posao ti nije baš iz snova, pošto ljudi dosta puta nismo sposobni realno sagledati situaciju, več se uvek pravdamo na račun drugog i uvek tražimo drugog krivca umesto sebe......
To se odnosilo na pokusaj da kazem da nas ima "normalnih".
Ja sam navikao da sam kriv kad neko naduva, proleti na crveno....
Evo primera kako su kolege zli
65974d33709891e09a011fea46f6e7e6.jpg

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Bio sinoc u Merkatoru (Bgd), kad nijednog auta na parkinzima za invalide... Na svako mesto posltavili tablu da je rezervisano za invalide i da bi se parkirao moras da izadjes i sklonis tablu...

Cudi me da ih (bahate) mrzi da to urade da bi se parkirali ispred ulaza... sumnjam da bi neko iz obezbedjenja i mogao da ima zabrani ukoliko su odlucni :stabre:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Stvarno si negativan čovek jbt.

 

Edit: malo sam se loše izrazio pa da me ne razumeš pogresno. Nisam mislio loš čovek već skeptik i pesimista.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Pa kao što ti smatraš da možeš da se švercuješ, tako i oni smatraju da mogu da se parkiraju gde hoće.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Zaključio sam iz naše diskusije u kojoj si izričito tvrdio da je to opravdano. Ne branim bahate, daleko od toga, to si ti radio. Samo se pitam kakav si to čovek.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja