Jump to content

Moto Zajednica

Greska u dozvoli?

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima, 2012. godine sam dobio lekarsko uverenje na dve godine i tokom te dve godine (probna + 7-8 meseci redovne ) vazenja imao sam ogranicenje od 00-05, 27.01.14 mi je isekla ta dozvola, ja sam odradio ponovo lekarski i sa njime podneo zahtev za produzenje dozvole. 

Produzenu dozvolu sam dobio 5.02.14 i njeno trajanje je do 2024. godine, ali sa druge stane pise da je kategorije koje sam polozio vaze do 27.01.14 sto se poklapa sa vazenjem prethodne dozvole. 

Tokom ovih godina sam vozio i od saobracajaca prilikom kontrola nije nista rekao, a posto sada planiram da polazem za a2 kategoriju i ako polozim treba da menjam dozvolu zelim da vidim da li je ovo greska ili su mi stvarno istekle kategorije.IMG_20180429_162530.thumb.jpg.21ddcf0bb66164b5be12b4fd1ed3677c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Njihova greska,kada polozis A2 napomeni im mada si trebao odma vratiti jer je ocigledno njihova greska u pitanju.

Kada pogrese u pravljenju dokumenta ne smeju naplacivati ponovo,ide na njihov teret,mada pokusaju naplatiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Mislim da kada podizes vozacku ili saobracajnu pise negde na staklu da se odmah provere upisani podaci i da naknadne reklamacije ne priznaju.

Tako da svako ko kasnije dodje da reklamira mora da plati izradu nove vozacke/saobracajne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

juče sam video potpuno neverovatnu stvar.Čovek kupio polovnog er-5 registrovo ga dobio saobraćajnu I ŽUTE TABLICE SA TIM BROJEM.u supu su mu rekli da nigde ne postoji odredba da su žute tablice samo za mopede.Sad tako vozi motor.Proveravao je na netu razne pravilnike i nije našao podatak o boji tablice.Sup Novi sad.

POTPUNO NEVEROVATNO

Citiraj

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, sasa ns 1 je napisao:

juče sam video potpuno neverovatnu stvar.Čovek kupio polovnog er-5 registrovo ga dobio saobraćajnu I ŽUTE TABLICE SA TIM BROJEM.u supu su mu rekli da nigde ne postoji odredba da su žute tablice samo za mopede.Sad tako vozi motor.Proveravao je na netu razne pravilnike i nije našao podatak o boji tablice.Sup Novi sad.

POTPUNO NEVEROVATNO

 

Koji je raspored brojeva msm dali su prvo dve cifre ili tri?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Inace ovakve greske nas mogu skupo kostati,zamislite situaciju u inostranstvu sa ovakvom vozackom,mi ovde cesto prolazimo kroz Hrvatsku,ona je clanica EU i ovo bi smatrali voznjom bez dozvole,iskljucenje iz saobracaja,kazna,moguca zabrana ulaska u EU (ako ti picne Hrvat,nema dalje,postajes lokal patriota o'ma) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 6 minuta, sasa ns 1 je napisao:

NEMAM POJMA,al tablica je žuta

Ako je  NS XXX-XX onda je moped i vijace ga svaki put kada ga primete u saobracaju,ma i ovako ce,nek vraca to odma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
10 hours ago, Dr@g@n said:

Mislim da kada podizes vozacku ili saobracajnu pise negde na staklu da se odmah provere upisani podaci i da naknadne reklamacije ne priznaju.

Tako da svako ko kasnije dodje da reklamira mora da plati izradu nove vozacke/saobracajne.

Hhahahha kakvi su to idioti i mufljuzi :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Rođak išo u ondašnji sup raditi novi passaporte, pošo natrag u CH, sa granice ga vratili....
Passaporte pristao vrijediti isti dan kad je izdan......


Jebada samo takva....


Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

I ja sam imao slican problem kada sam polozio za A bio je taj prelazni period novi i stari zakon,kada sam podigao dozvolu nisu mi upisali am,f,m odma istog mometa prilozio zalbu na salteru dobio odgovor da to tako treba,mesec dana kasnije zausteve me i plavac me pita dali vozis manje motore i kaze da nemam kategoriju za manje,otisao u sup i kulturno me naterali da platim novu.

Kada sam se zalio da nije moja greska rece mi zena plati dozvolu 1700 din ili ces i lekarski ici za 3000 i sta cu uzeo manju muku a povrh svega odem kuci i pogledam u bratovu dozvolu kad i on ista muka ,inace isti dan smo namestali dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja