Jump to content

Moto Zajednica

Komentatori 2108

Recommended Posts

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

A možda je po sredi samo jedna neuspela proba bez zadnjih namera ili nameštenih tendera. Šta je od svega navedenog, saznaćemo u narednim epizodama  :strikanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ma biće ona bolja, trudice se a i vi će te se malo navici na drugačije i to je to :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

E, smorili ste svi. Bilo je celih 2 posta koji su prokomentarisali izgled voditeljke i 42 politički korektnih koji osuđuju a onda još 128 onih nadovezanih na celu tu priču. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2839 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
54 minutes ago, Ausländer said:

Свету се не може угодити, одавно се зна.

Ми се овде на форуму ни око чега не слажемо, тако свет функционише.

Ја јој лично завидим, невероватно искуство за њу. 99% нас би било шест пута горе од ње. Лако је бити критичар.

Лепо је што СК преноси МотоГП, жао ми је што нико на слободним јавним фреквенцијама то не ради јер бих се радо откачио од кабловских крвопија, али гледам некад на крљавим лајв преносу без коментара па се не буним, гледаће се и даље.

Slažem se sa konstatacijom, ali upravo zato što znamo koliko je to složen posao, mi to i ne radimo. Najgore je kad se nekome pruži prilika koju ta osoba ne iskoristi na pravi način (jer ne ume, ne može, ne zna...razlog i nije bitan), te uradi nešto nakaradno i kad joj se na to ukaže još smatra da je to zavera protiv nje (te osobe). Ako može taj stepen gradacije - gore od najgoreg je kad istoj toj osobi kolege ne ukažu na promašaj, već je puštaju da tone još dublje u neosnovanu sigurnost. Po meni, to se radi kad nekog hoćeš da pustiš da se toliko zaglibi da mora sam da da otkaz ili da bude otpušten. 

 

Fizički izgled nije toliko bitan, ali su neke fizičke osobine itekako potrebne. U ovom slučaju, pored preterane želje da non stop brblja, Jelena nema glas koji je potreban za komentatora. Radijski voditelj nije nikada mogao da bude neko ko ima iritirajući glas, a komentator ovakvih događaja je upravo najpribližniji tom pozivu. Ona postavku glasa ne može da promeni, ali onda može da izabere posao gde može da iskoristi svoje prednosti, a ne da ističe svoje mane. Pročitao sam više njenih tekstova u Auto Bildu, korektni su. Radi to! Piši! Ne trpaj se da radiš ono za šta nemaš predispozicije. Malo samokritike ti je preko potrebno. Inače, intervijui sa vozačima su pretežno bili "žali bože vremena što sam gledao". Dakle, ni samostalno smišljanje pitanja Jeleni nije baš jača strana.

 

Dalje, Srđan ne mora da svaki trenutak pokrije nekom pričom. I on treba da nauči da malo ćuti, a ne da pošto poto nešto priča. Opet se vraćam na radio. U tome je razlika. Na radiju je tišina nedozvoljena, na TV je "crnac" (crn ekran) nedopustiv. Sržan se prosto plaši da ućiti, kao da je na radiju. Nije, objasni mu (Džanki Bjebi). 

 

E, sad naš Džanki Bejbi. :) :)  Ne mljackaj! Stavi sunđer na mikrofon, odmakni ga, šta znam. Ne pravi pauze u sred rečenice. Bolje ćuti malo, sroči celu rečenicu u glavi pa je onda ispali. Ovako često imam utisak da si počeo rečenicu ne znajući gde ćeš da završiš i onda na pola smišljaš u momentu. 

 

Važi za sve komentatore, sa SK i sa ES. Naučite srpski jezik! Ne "odmarajte". Ne brkajte "je l' i jer". Čitajte gramatiku, čitajte malo knjige. Zar ne shvatate da je vaš posao (kao i književnika, novinara i svih koji imaju nešto da kažu)  između ostalog i obrazovni. Ako neko od vas čuje nešto nakaradno, usvojiće to (svesno ili nesvesno). Vaš posao je i očuvanje jezika, vašeg osnovnog alata. Ako ga vi ne koristite ispravno i ne trudite se da se usavršite, šta onda ostaje za svu silu ljudi koji vas slušaju i na neki način vas imaju za uzor.

 

Izvinite na dužem postu, ali ja sam "epičan" i volim da temeljno objasnim. :D:D:D:D 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5224 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
Pre sat vremena, misa-pei je napisao:

U ovom slučaju, pored preterane želje da non stop brblja, Jelena nema glas koji je potreban za komentatora.

A i priča kroz nos ko da usta nema.:ups:

Sad se malo šalimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

@misa-pei

Ja sam vec ovde dosta dugo i moje pisanije je iskljucivo u ulozi forumasa a ne komentatora ES. 

Volim da boravim ovde u moto temama.  Ovde sam upoznao mnogo prijatelja sa kojima idem na stazu a eto cak i dobio kuma sa bjb.

Tako da moje postove gledajte iskljucivo kao ucesnika ovog foruma, Naravno forumi i sluze za kritike tako da kritike na moj racun su dobrodosle. Mada imam tu srecu da se wsbk slabije prati pa su drugi cesce na meti kritika :).

Kada je gramatika u pitanju sve je to manje vise ok, nekada se desi greska ali sobzirom da se radi o dinamicnom sportu dikcija i akcentovanje mogu da se nadju u drugom planu ponekad.

Sledece pisanje se uopste ne odnosi na SK kolege jer ne pratim sk, vec je moje vidjenje kako treba da izgleda moto prenos.  

Ono sto u ovom a i u svakom drugom poslu moze biti problem je privikavanje na osrednje (ne mislim na poredjenje na stranim komentatorima). Ili kako bi ovde neki rekli komentarisanje za siroke narodne mase...

To mi nikada nije bilo jasno, ta fraza. Prenosi se rade i za mnogo veca trzista gde tek mislim da postoje ljudi koje interesuje zabava, guranje na stazi, padovi i ostale gluposti a ne sustina ovog sporta a opet komentatori ih rade kako treba a ne za te "siroke narodne mase". Znaci edukacija gledaoca, ne gramaticka nego benzinska :)

Pre svega komentator mora da osecaj ovaj sport, ima predikcije sta se moze desiti u sledecoj krivini, sta se desava kada se stisne prednja a sta zadnja kocnica jer ako ovo ne ume onda sve pada u vodu i sve se svodi na nametanje komentatorovog vidnjenja trke gledaocima bez mogucnosti da gledalac udje u poseban svet u koji ga je komentator uveo informacijama koje mu je pruzio. 

Naravno da ima i harizmu i humor, mada kada bih birao izmedju ta dva ja kao ljubitelj moto sporta uvek biram ono gore...

Dobitna kombinacija koja je proverena je trac komentator i konsultant komentator :).

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Al ga je ispinovao kolega sa SK...

 

... nema veze što je i u onako nepodnošljiv komentatorski tim dovedena još nepodnošljivija odoba nego je bitno da je neko rekao "... onda mora da je dobila posao jer je dobra pička" na šta je postavljena slika koja je u mestu zaustavila razgovor u tom smeru. 

Sve posle toga je bilo samobodenje PC ekipe. 

 

Majki vam, nemojte da ste licemeri. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Gledao sam BSB pre neki dan sa Whitham-om.... sunce me ogrejalo. Pršti od kompetentnosti. Nikad ga nisam čuo da postavlja medicinske dijagnoze, nije kompetentan... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Meni baš rasprava postaje zanimljiva, mislim na ovaj smer što setuju mišapei, ares, dzankic... Zanimljivo je čitati i realna korist mož da bude za prenose. 

 

Kad bi pojedini manje kenjali sa visine (svoje "otresitosti"), bilo bi jos bolje, ekstraordinarna tema takoreći, al bigaje, ne mož samo da miriše cveće, mora između i da zasmrdi ponešto ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
Pre sat vremena, Ausländer je napisao:

Ево пар савета за Јелену:

- Маркез - не Маркес

- Петрући - не Петручи

-Херез - не јерес

(обавезно се усагласити са колегама око изговора и тачних назива)

 

- Тежиште на тренутне догађаје на стази и дешавања између трка а не на научено са интернета.

- И тишина је добра и повремено пожељна.

- Направите мало план рада кад сте у пару, ко о чему, кад се ћути, кад се прекида саговорник а када не. (нпр поштовала се ћутња кад је камера са мотора, као возимо се са ММ, Росијем, итд.)

- Шта се сме а шта не сме, нпр личне прогнозе, "а шта сам ја рекао/рекла" 

- Започету реченицу што пре завршити, не прекидати и не правити паузе у сопственој реченици.

- Не сме бити примећено како сурфате, блејите у неки монитор а као иде прича, то се тако види.

- Самопрокламовање свести на најмању меру, ту сте због гледалаца, преноса, а не због себе.

- Интерне шале и анегдоте чувајте за журке, славе итд.

 

Запамтите, ви сте дошли нама у домове и понашајте се тако, нисмо ми дошли код вас у студио нити на стазу. 

 

/а и даље мислим, ма само опуштено.../

Ja to gledam da nemam ni bolje ni  gore..u mogucnosti sam da njih pratim i ne zameram toliko detalje..svi grese..baziram se malo i na neke druge stvari...ali ovo bas kad se cuje sto je kolega pomenuo u postu onda se bas vidi da neko nije za neki posao..ali nazalost kao i u svakom poslu..uvek ima neko ko koci brlja dok drugi rade prezicnije bolje tacnije..sta reci..

Samo dajem svoje misljenje bez uvrede bilo koga..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova
pre 17 minuta, Ausländer je napisao:

И твоје говно смрди, свачије говно смрди.

Тако то изгледа на форуму.

А има игноре. Лепо изигноришеш, не видиш шта пишу неки људи.

Ево, од данас си код мене на игноре. 

Нема  разлога да читам негативности било чије.

 

Pa, dobro... I ignore je za ljude :) prezivecu nekakako. Tesko, al oporavicu se...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4584 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, severian je napisao:

Pa, dobro... I ignore je za ljude :) prezivecu nekakako. Tesko, al oporavicu se...

 

 

Eto, sad ste se još i posvađali bespotrebno. Što bi mi u banatu rekli: ''man'te se ćorava posla''. Prokomentarisali smo komentarisanje komentatora i mislim da nema potrebe da se raspravljamo dalje. Evo, u subotu se vozi WSBK pa možemo da se preselimo na novu temu :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi
Pre 3 sati, severian je napisao:

Kad bi pojedini manje kenjali sa visine (svoje "otresitosti"), bilo bi jos bolje, ekstraordinarna tema takoreći, al bigaje, ne mož samo da miriše cveće, mora između i da zasmrdi ponešto ;)

 

Pre 2 sati, Ausländer je napisao:

И твоје говно смрди, свачије говно смрди.

Тако то изгледа на форуму.

А има игноре. Лепо изигноришеш, не видиш шта пишу неки људи.

Ево, од данас си код мене на игноре. 

Нема  разлога да читам негативности било чије.

 

 

Što si takav, možda je čovek mislio na sebe? Treba pozdraviti, a ne izignorisati takve primere!

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

 

Nisam poljoprivrednik, al sam poceo da gledam emisiju za poljoprivrednike Bolja zemlja, zbog nacina na koji je vodi UROS DAVIDOVIC. 

Slucajno sam, u nedeljno jutro, naleteo na emisiju, cuo coveka kako nesto komentarise, odgledao emisiju i od tad svake nedelje uzivam u Boljoj zemlji. 

Taj bi i operu svojim vodjenjem nacinio zanimljivom i priblizio narodu.

Geto Bastard i njegov tim bi mogli mnogo,  o poslu,   da nauce od UROSA DAVIDOVICA.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Kakav crni Davidović??? Meni nema blage veze sa vođenjem. Govori u rafalima, prekida ljude, na mene je vidiš potpuno kontra uticao, da prestanem da gledam tu emisiju. A sada imam Agro TV.

 

O ovima sa SK, nemam ništa novo da kažem što već nisam, a nisu se promjenili, tako da ostajem na istom :) .

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
2 hours ago, mixa said:

 

 

O ovima sa SK, nemam ništa novo da kažem što već nisam, a nisu se promjenili, tako da ostajem na istom :) .

Kako se nisu promenili... dodali su novi kvalitet! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Kakav crni Davidović??? Meni nema blage veze sa vođenjem. Govori u rafalima, prekida ljude, na mene je vidiš potpuno kontra uticao, da prestanem da gledam tu emisiju. A sada imam Agro TV.
 
O ovima sa SK, nemam ništa novo da kažem što već nisam, a nisu se promjenili, tako da ostajem na istom :) .
Nije los Uros i ja ga cenim i ko voditelja i coveka. Smeta mi jedino ta televizija na kojoj je.
A evo i neki njegov biser

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Нисам ни чуо за емисију, а још мање за водитеља, али ако сваки пут има храбрости да овако, као у инсерту, каже истину и да "похвали" влас', онда заслужује поштовање.

Што се тиче СК, нисам био у прилици да гледам последње две недеље, од како је кренула ова тема, али сам, као потпуни лаик, имао примедбу за прекидање реченице на пола.


Таман одвојим уво да видим шта ће рећи, да уђем мало у материју, да схватим о чему се ту ради, кад...


Прекид реченице, баш као ове моје горе. И не знам да ли сам ја промашио поенту, можда је то у ствари био завршетак мисли од раније, а чији почетак нисам чуо...

После неког времена сам схватио да није до мене и пошто не могу да повежем о чему се ради, а сами мотори који се крећу, без да знам правила, пикантерије, су ми интересантни колико и саобраћај испред зграде, одустао сам од гледања.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
1 hour ago, Zuba87 said:

Таман одвојим уво да видим шта ће рећи, да уђем мало у материју, да схватим о чему се ту ради, кад...

Burazeru, možeš da uđeš samo u ezoteriju. "Kako da budeš expert za temu o kojoj ništa ne znaš" . Onaj brbljiviji bi mogao i TED talk da održi na temu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja