Jump to content

Moto Zajednica

Komentatori 2108

Recommended Posts

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nisam uspeo da nađem staru temu "komentTori"... 

 

Samo da ilustrujem situaciju na BT! 

 

 

 

 

 

Screenshot_20180428-112754.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Keith Huewen je "glavni" komentator na BT a nekada su on i Julian Ryder komentarisali na ES. Kasnije ga je zamenio Toby Moody. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Penzionisani dvojac sa BT Sporta, hmmm, daj Bože da se u što skorije vrijeme pojavi neko egal ili bolji od njih, nemam ništa protiv, ali nisu neke šanse. Da se nađu dvojica koja imaju pregršt informacija, znanje na kub, sinhronizovani fantastično, biće malo gusto. Mada mi Edwards obećava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Meni su Burnicle i Whitham barabar sa obe kombinacije u kojima je Ryder učestvovao. 

Whitham-ov grid walk na ES/BSB  je školski primer sportskog nobinarstva! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blokovi

Evo i mene, ponovo :)
Kapiram da je ovo tema o komentatorima.
Ako nije izvinjavam se.  Prebacite me gde treba :)


Ukoliko ima neko bilo kakva pitanja ili sta god - tu sam.
Saslusacu i vase kritike, pozitivne ili negativne. Sve u redu.

Svako dobro.

Aleksandar Dzankic

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blokovi

@Mitlar Moram da ti kazem da se postavljanje pitanja desava retko. Dal je nepotrebno ? 
Pa nisam bas siguran. Ima mnogo ljudi koji ne znaju neke zanimljive podatke.
Licne prognoze jednom tokom gotovo osamnaest sati lajva tokom vikenda.
Za tisinu u prenosu ti ne bih odgovorao jer je to ipak stvar licnog ukusa. Tako da postujem tvoje misljenje.
Hvala za odvojeno vreme. Pozz :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

I moj stav/ukus je:

Bolje "kvalitetna" tišina i zvuk motora (u toku trke/kvalifikacija), nego pričanje stvari koje nemaju direktnu vezu sa trenutnim dešavanjem na stazi.

Te "korisne" informacije se mogu pričati u toku pauza između trka, treninga, ili za vreme treninga kad nema "dešavanja" i dok kamere "šaraju" i ispunjavaju sponzorske norme...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Hajd i ja da kažem neku :)

 

Moje zamerke su :

- neretka situacija je da ide prenos, neko padne ili se desi nešto od velikog značaja a oba komentatora to ni ne primete. Prilično je jasno u takvim momentima da uopšte ne pratite dešavanja na monitoru (TV prenos). Možda gledate vremena ili šta god, ali mislim da je to neprihvatljivo da obojica ne pratite dešavanja na stazi. OK jedan da pogleda papire, vremena ili šta god, ali obojica istovremeno nikako.

- neretko se desi da izjavite neku potpuno netačnu informaciju. Da budem iskren, nebih sada mogao da navodim primere ali samo zato što sam se negde "isključio" iz praćenja takvih izjava. Verujem da je u pitanju brzopletost i nedovoljna informisanost, pa bi ovaj problem mogli lako rešiti sa malo preciznijim istraživanjem pre izjavljivanja pred TV publikom. Ovo je verovatno i najveći problem...posebno sa tehničkog aspekta.

- mmmmmmm setiću se još nečega naknadno :)

 

Pozitivno je da se vidi neki napredak u komentarisanju zahvaljujući sugestijama gledalaca (ne samo sa ovog foruma). Vidi se i da se trudite.

Meni lično ne smetaju prognoze...a što se preterane priče tiče, ponekad zaista ima previše priče nevezane za dešavanja na stazi. Dobro je da više ne prekidate "zvuk" kada ide kamera sa motora.

 

Iskreno, prilično me iznerviraju komentari koji su "pogrešni" i daju pogrešan uvid u istoriju sporta ili u tehnikalije takmičenja. Nervira me i kada ne primetite da se nešto desilo na stazi.

Ali...postoji pozitivan napredak. Mali da bi nama ovde udovoljio :)

 

I velika pohvala za ulazak u ovo "osinje gnezdo" sa sremnošću da saslušate predloge, ali i surove kritike

:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
39 minutes ago, Geto Bastard said:

@Mitlar Moram da ti kazem da se postavljanje pitanja desava retko. Dal je nepotrebno ? 
Pa nisam bas siguran. Ima mnogo ljudi koji ne znaju neke zanimljive podatke.
Licne prognoze jednom tokom gotovo osamnaest sati lajva tokom vikenda.
Za tisinu u prenosu ti ne bih odgovorao jer je to ipak stvar licnog ukusa. Tako da postujem tvoje misljenje.
Hvala za odvojeno vreme. Pozz :)

Drugim rečima - vi ste tebi super?! 

 

Sem sebe, znam još nekoliko ljudi koji gase ton kad slučajno (retko) na SK gledaju GP. Verujem da možeš da zamisliš kolko je to glup osećaj. 

 

Opet... jedan od vas dvojice je APSOLUTNO nepodnošljiv, delom zbog konstantne meljave u nezavršenim rečenicama a (većim) delom zbog nadobudne gluposti onog što izgovara. Zaključi, predviđanja, procene,... začinjene samouverenošću ga svrstavaju u plejadu "velikana" YU sportskog komentara!! 

 

Drugi bi uz nekog ko nešto zna o temi bio podnošljiv, ili možda čak i OK uzgredni komentator. 

 

Odavno nismo o vama ovde detaljisali pa sam zaboravio i imena i koji si ti od njih dvojice. Lično mi je OK da si tu i voleo bih da se uključiš u konkretne teme i sprdačine o trkama bez vezivanja za komentare na SK. Dobro je zezanja a i svašta može da se sazna. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5731 postova

Za pocetak imam molbu da gospodinu Srdjanu preneses da manje koristi rec MEDJUTIM koju jos izuzetno naglasava. Ako pogledate trku od 45 min garantujem da bar po jednom u svakom min prenosa izgovori MEDJUTIM ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nego... da se vratimo na temu - komentatori. 

Evo WSBK/BSB komentatora sa Eutosprta u akciji. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blokovi

@DonToni  Prvo, hvala na misljenju. Moram da ti pojasnim da tokom kvalifikacija i trka ne mogu da se prave pauze duze od pet-sest sekundi. Ovo "pojasnim" ne shvati kao gospodin komentator objasnjava nego su takva pravila rada u lajv prenosima. U slobodnim treninzima ima mnogo vise mesta za tisinu i u tome se slazem sa tobom. Nije uvek lako naci pravu meru. Uvek se nesto dogadja na stazi.

@Djeneral  Ako je neretko onda je cesto. A sa tim se uopste ne slazem. Da se desava, desava se ali cesto- ne.
Sto se informacija tice gresaka ima i ma koliko to bilo deo posla i donekle normalno - to ti priznajem. Takodje mislim da ih ima zaista malo. Kako god , veliko hvala na misljenju.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5731 postova
4 minutes ago, to crank said:

Nego... da se vratimo na temu - komentatori. 

Evo WSBK/BSB komentstora sa Eutosprta u akciji. 

 

 

JBG nije da sa ovakvim desavanjima na stazi i nasi ne prenose slicno. Da li nekog nerviraju ili ne u to ne zalazim ali kada je ovako uzbudljivo nije tesko raditi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
6 minutes ago, to crank said:

Nego... da se vratimo na temu - komentatori. 

Evo WSBK/BSB komentatora sa Eutosprta u akciji. 

 

 

Na ovakoj trci ti si nasao da pricas o komentatorima.:tras2:

Cvaja RGV 250 protiv Honde 400. Vremena koja se ne vracaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5731 postova
1 minute ago, lomitelj said:

Mala digresija na naziv teme. Biće da se gleda mnooogo u budućnost. 2108.? :jee:

pa zato sam napisao u prvom postu "Jel znas jos nesto sta ce biti za 90 godina ili samo ovo :P"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blokovi

@dvlns Sto se Srdjana tice, najbolje je da mu sam to kazes i to eto vec od sutra preko tvitera. Ne branim ga jer on to moze i sam. Nisam objektivan ponekad, priznajem kada se govori ruzno o njemu jer je moj drugar i za ovih deset godina smo svasta prosli. Ali to nema veze sa tvojim misljenjem da li ti je on dobar komentator ili ne. To je tvoja stvar i ja to postujem. Hvala ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja