Jump to content

Moto Zajednica

Nema varnice CG125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Pozdrav, problem je na kineskom 125cc 4T motociklu (Lifan), koji je kopija Honde CG125, zato ovdje tražim pomoć.

 

Ispitao sam sistem paljenja, a ovo su podaci:

 

Otpor primarnog namotaja bobine: 0,7 oma.

Otpot sekundarnog namotaja bobine: 9,5 kilooma.

Otpor namotaja alternatora, sve tri žice međusobno: 1,6 oma.

Otpor pickup-a: 145 - 155 oma.

 

Ne znam kako se testira regler?

Da li su ove vrijednosti iznad u redu?

A možda je otišao CDi.

CDI je niskonaponski, dobija struju sa akumulatora (akumulator je inače pun).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Izgleda da je i regler u redu jer su sve tri vrijednosti slične.

Ispitao sam ga kao u ovom klipu na 1:40 minuta i pokazuje samo u jednom smjeru (takav je tip): 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Ja sam na hondi nsr 125r imao isti problem da je sve bilo uredu ali nije imalo varnice na svecici, Zamenio sam CDI i resio taj problem.

CDI koji je bio neispravan na motoru je nekad davao struju nekad ne, kada se izlupa daje struju dok se ne ugasi i kada odstoji ponovo nema struje, prvo sam mislio da nije dugme za gasanje da bih kasnije ustanovio da je otisao CDI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

E baš tako je kod mene, nekad ima varnice, nekad nema, ali nisam još provalio na koju foru i od čega to zavisi.

I ja sumnjam na CDI.

Ovo mi je sekundarni motocikl koji pokušavam popraviti, pa idem polako.

Jedna ispravka za parametre koje sam naveo iznad, otpor sekundarnog namotaja bobine je 9,5 kilooma zajedno sa visokonaponskim kablom, sama bobina je oko 5 kilooma, a sam kabl oko 4 kilooma.

Testirao sam sve ove komponente na novom kineskom 50cc 4T skuteru i svi parametri su približni sa navedenim, dakle CDi izgleda kao veliki sumnjivac. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Kao sto sam vec rekao isto je bilo i kod mene sve je bilo dobro ali nije imala varnica na svecici, prvo sam posumnjao na dugme za gasenje. bio sam ga sve rasturio i otkacio i opet nije imala varnica. i onda su mi rekli da probam da izlupam malo cdi i ako upali onda je 99% problem u njemu i stvarno je tako i bilo. Mislim da ima oko 2-3 godine kako sam promenio CDI i vise nisam imao problem-a sa strujom na svecici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Pogledaj dali CDI ima masu,ako nema neće ni baciti varnicu,obično je tu prvi problem.Pogledaj kontakt bravu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Električne, tačnije elektronske komponenete kojima je prekinuto pražnjenje, preko mase ili ka drugoj komponenti, obično su osudjene na smrt.

Loša instalacija, konektori, uopšte veze najčešće utiču na vek komponenti paljenja.

O vožnji bez akumulatora i sa propalim reglerima nećemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hvala na savjetima, ispitaću još te stvari koje ste naveli.

Naručio sam prije 10-ak dana novi CDI iz Kine za 5 dolara i čekam da stigne.

Motocikl sam kupio polovan u zapuštenom stanju, ko zna kako su ga prethodni vlasnici vozili i šta su mu radili.

Kod mene je normalno radio neko vrijeme i onda je počeo zezati, ali bar mi dobro dođe da vježbam i učim dok popravljam. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Probao sam ovo što ste naveli, CDI dobija -12 V mase.

Kontakt brava, kill switch i prekidač kvačila su ispravni, testirao sam ih multimetrom, a i ne može da zavergla dok ne dam kontakt, okrenem kill switch na Run poziciju i pritisnem kvačilo.

Došao mi je novi CDI iz Kine, ali ni sa njim nema varnice.

Ovaj sam naručio, trebalo bi da odgovara za sve jednocilindrične klonove Honde CG125/150.

https://www.ebay.com/itm/6-Pin-DC-CDI-Box-For-CG125cc-150cc-200cc-250cc-ATV-Dirt-Bike-Go-Kart/391774992337?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Nisam pametan, ne znam šta bi moglo da bude problem.

Jedino da nađem nekog sa istim modelom, provjerim svoj CDi na njegovom motoru, ako ne radi, onda je kriv CDI, a ovaj kineski nove ne odgovara ili je neispravan i onda ću ku*ac da nađem adekvatan jer nema u ponudi (moj motor je Lifan LF125-14F, tj. LF125-17D).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ja bih samo da javim da sam konačno riješio problem, pojavila se varnica. :)

 

Problem je bio jer CDI nije dobijao +12V, žica je bila u prekidu, premostio sam je, sada radi, znači bile su krive instalacije tj. jedna žica.

Zapravo nisam ga ni pokušavao popraviti otkako sam pisao na ovoj temi (preko 1 god.), ali sam sada našao vremena i probao iz razonode.

Drago mi je što sam uspio jer mi je ovo prvi motor kojeg sam kupio još 2016. god. u lošem stanju za malo para i vozio tek nekoliko sedmica.

Onda sam ga zapustio nakon što se pokvario i tek s vremena na vrijeme pokušao popraviti.

Dosta sam čitao o tome, održavao svoj novi skuterčić, sticao sve više znanja, pa sam odlučio da opet probam, jer sam mislio da imam šanse.

Gledao sam električnu šemu, sve redom provjeravao, vidio odakle CDI dobija struju, multimetrom vidio da je baš tu prekid i to je to.

Sada ću da ga sklapam, sređujem u narednom periodu, pa bi to mogao biti fin motor, sviđa mi se što je veliki i odgovara mi jer sam povisok.

Ovaj je model, samo druge boje i dosta zapušteniji. :)

 

ZypTOqB.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja