Jump to content

Moto Zajednica

1100GS: Zadnji amortizer

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Pozdrav drugari,

Posle jedne voznje vratim se kuci, ostavim motor i odem u stan. Sidjem pola sata kasnije, i imam sta da vidim. Fleka od ulja 20x20 cm.....katastrofa. Legnem ispod, i vidim da ulje kaplje iz zadnjeg amortizera. Jel znate nekoga ko ih ima, ili reparira ove postojece...

Hvala puno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

procitaj proizvodjaca i oznaku znam gde ima showa amort ispravan al ne znam oznaku napamet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Vladi je ponuđena opcija servisa amortizera ravno pre 3 godine, karajem aprila 2015 kada je motor prošao tretman, ovo se moglo očekivati iako u međuvremenu nije bilo značajne kilometraže. Zadnji amortizeri se razlikuju između 1.100 i 1.150.

 

Čuli smo se već, na žalost ovog časa nikako brzo, hvala na preporuci. Obrati se Lošmiju, njemu je svojevremeno radio neko u Borči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
8 hours ago, Urban Cruiser said:

Misliš [mention=4310]djunta[/mention]? Gde mu turi ono “r”?!

 

Isto kao i Dzontra Volta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT
Pre 12 sati, duledjo je napisao:

procitaj proizvodjaca i oznaku znam gde ima showa amort ispravan al ne znam oznaku napamet

Ne znam kako da mu pridjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT
Pre 18 sati, đunta je napisao:

Vladi je ponuđena opcija servisa amortizera ravno pre 3 godine, karajem aprila 2015 kada je motor prošao tretman, ovo se moglo očekivati iako u međuvremenu nije bilo značajne kilometraže. Zadnji amortizeri se razlikuju između 1.100 i 1.150.

 

Čuli smo se već, na žalost ovog časa nikako brzo, hvala na preporuci. Obrati se Lošmiju, njemu je svojevremeno radio neko u Borči.

Djunta brate, motor kada je bio kod tebe tada smo radili prednji amortizer, i ono sto si uradio i dan danas funkcionise bez problema. Sada je u pitanju zadnji, na koji ni ja nisam obracao paznju sve dok nisam geknuo u rupu:moto1:....ulje je svo iscurelo i sada svaku neravninu oseca...tj nije za voznju:'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 3 sati, Vlada GS je napisao:

Djunta brate, motor kada je bio kod tebe tada smo radili prednji amortizer, i ono sto si uradio i dan danas funkcionise bez problema. Sada je u pitanju zadnji, na koji ni ja nisam obracao paznju sve dok nisam geknuo u rupu:moto1:....ulje je svo iscurelo i sada svaku neravninu oseca...tj nije za voznju:'(

 

Ne, rađene su vile prednjeg vešanja a ni jedan amortizer nije, opcija pod tačkom 37 servisne liste. Udarac u rupu neće da uzrokuje kvar amortizera, osim ako nije toliko jak da strada još nešto, nego je već on bio na izdisaju pa ga je udar dokusurio, crko bi ionako pre ili kasnije, nemoj da kriviš sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 6 minuta, štampar je napisao:

 

Кажу да је то тако на БМВ-у,цркава сигурно:neznam:...или пукне кардан:stabre:??

Što se onomad nisi ovako junačio na račun BMWa (kada si mi bio u blizini)?:tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svaki amortizer crkava, na BMW-ima traje prilično, čak znatno duže ima neku snagu i funkcionalnost u odnosu na druge motore, samo je pitanje kad ko primeti, većina zaključi da nema vešanje tak kad procuri, do tad je obično, "ne diraj ništa". Kardansko vratilo strada al sarani više lanaca za isti period, ništa nije savršeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

saznah danas ko radi, Dule, kod autokomanda, sutra nosim na remont showa sa dakar2005, sa mojim gumicama i djuntinim uljem, jedna narandzasta, kaze bice gotovo za 2 sata, tel 0637718161.

 

pozz

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Dule ga je spakovao kao da je nov, cak mi je i pokvareni spring preload adjuster popravio, dakle za amortizere a i sve ostalo Dule, trise kaclerovica, autokomanda pa vojvodestepe prva levo kod semafora i sa leve strane posle 20m. tel gore. kad mu vidis radnju kako je sredjena sve ti je jasno.

 

ps. ostalo mi je oko 3dl ulja, silkolen, kupljeno kod Djunte, 2,5W na 100 stepeni 5w na 40 stepeni, ako nekom treba, cijena nabavna tj. sitnica.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Hvala na info, značiće.
Malo ću offovati temu pošto verujem da je prate mnogi koji voze ovaj model.
Polomio sam vizir na mom 1100GS i već par meseci ne mogu da nadjem zamenu za neke pristojne pare. Ivan kaže da ne radi ovaj model, a po ebay su jezivo skupi. Ako je neko menjao, ima rezervni ili neki kontakt molim da podeli. Šifra: ubimevetar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 4 sati, dakar je napisao:

Dule ga je spakovao kao da je nov, cak mi je i pokvareni spring preload adjuster popravio, dakle za amortizere a i sve ostalo Dule, trise kaclerovica, autokomanda pa vojvodestepe prva levo kod semafora i sa leve strane posle 20m. tel gore. kad mu vidis radnju kako je sredjena sve ti je jasno.

 

ps. ostalo mi je oko 3dl ulja, silkolen, kupljeno kod Djunte, 2,5W na 100 stepeni 5w na 40 stepeni, ako nekom treba, cijena nabavna tj. sitnica.

 

 

 

 Odlično, dobio si rinfuzno u epruveti kolko si tražio, da ne kupuješ litru, na isti način možeš da vratiš i dobiješ adekvatan kusur. A nisi naveo kolko si platio delove i gde i kako si ih obezbedio.

 

On 26.4.2018. at 21:55, štampar je napisao:

П.С

Ал'рекох само да видим како ће Ђунта да одреагује:D

 

:rat3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

moze Djunta, fala, donosim ga.

 

Delove sam narucio emailom od K-techa za amortizer,  sa postarinom do beca 31,15 funti ili oko 35 eur, pa mi doneo rodjak, da se ne drndam sa carinom i pdv. ko hoce da placa jos 10funti moze i tako, posto je roba komercijalna, ide carina pa na cenu plus carina pdv. 

u kompletu su oba semeringa osovine, gumica klipa, sraf sa osiguracem da ne mora da se brusi i sacuva originalni  i 2 biksne, jer ne znaju tacno koja ide jer se menjala po modelima, kod mene je isla manja,

 
chris.Taylor@ktechsuspension.com
K-Tech Suspension Limited
Unit 1 & 2 Marquis Court
Rawdon Business Park
Moira
Derbyshire
DE12 6EJ
Telephone 01283 559000 Fax 01283 480746

 

ko hoce moze da naruci i malu gumenu pesnicu, ali je moja posle 13godina u dobrom stanju.

 

za preload adjuster je pravio strugar, ako vam ne radi adjuster, prvo probajte da ga podmazete dobro kroz dve rupice na vrhu (ne bocne) zagrejte fenom i ostavite par sati ili preko noci, da vidite jel to u pitanju. ako nije to, onda ceo odnesite kod strugara raspertlajte na vrhu, i napravite isti takav sraf sa nosacem i zabusen u sredini glave srafa da se usrafi drzac plasticnog tockica za okretanje, zatim se ubaci i sa strane pecne varenjem da uhvati a da ne iskrivi telo, klipcic unutra sto gura feder ostaje nerpomenjen, on se vraca snagom federa a gura ga okretanje plasticnog tockica, za ulje unutra ako sljaka ne dirajte a ako bas ocete da ga menjate morace da se pravi specijalni ventilcic za punjenje (jednosmerni ili nepovratni) ne znam cenu, mozda je Dule i menjao nisam pitao, on ima te ventile razne.  takodje, skinite nalepnicu pre rada da se ne osteti, ako je imate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja