Jump to content

Moto Zajednica

Ne puni akumulator

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Pozdrav, imam problem na skuter keeway ry8 50cc. Napunio sam akumulator na ispravljac i stavio na motor izmjerim pokazuje 13v upalim motor instrument ne pokazuje nista samo nestanu brojevi (digitalni instrument). Skinem akumulator izmjerim same kleme sa upaljenim isto nema brojeva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

A mooož biti da je crna pljus, a da nimus hvata preko šasije? Da li je tako bilo "od uvek" ili je neko nešto menjao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Skoro sam uzeo taj motor i novi akumulator i bilo je dobro je radio ali od juce nece da puni ( kazu da kada nestanu brojevi sa instrumenta da je prevelika struja pa ne moze izmjerit  ) i sad sam sa zujalicom to provjeravao i vidim da crna zica svira na minus a na plus ni jedna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Skoro sam uzeo taj motor i novi akumulator i bilo je dobro je radio ali od juce nece da puni ( kazu da kada nestanu brojevi sa instrumenta da je prevelika struja pa ne moze izmjerit  ) i sad sam sa zujalicom to provjeravao i vidim da crna zica svira na minus a na plus ni jedna
Taman posla da svira plus na minus, proveri osigurac da nije crko.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Da li je moguce da akomulator probija, kada otkopcam plus 3 zice sviraju na minusu a 4 crvena nema kontakt na minus a na plus ima, a kad spojim klemu onda i ta 4 svira i na plus i na minus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Da li je moguce da akomulator probija, kada otkopcam plus 3 zice sviraju na minusu a 4 crvena nema kontakt na minus a na plus ima, a kad spojim klemu onda i ta 4 svira i na plus i na minus
Znaci kad stavis unimer na zujalicu, minus treba da zuji-svira ako drugu zicu unimera dodirnes na ram konstrukciju. Plus nikako ne sme da svira pri istom postupku. Ako akumulator pokazuje 13 na jednonasocnu nije probijen. Kivej puni 13,8 najcesce i to je kod vecine. I da je regler otiso mora da pokaze na unimeru neku struju, postavi na vecu voltazu.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Ima na dzeku od reglera 4 zice i sad pipam klemu minus dok je spojen i plus na akumulatoru svira minus na sve 4 zice na dzeku a kad odvojim plus onda  svira na 3 zice a na tu crvenu (cetvrtu) ne svira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Ima na dzeku od reglera 4 zice i sad pipam klemu minus dok je spojen i plus na akumulatoru svira minus na sve 4 zice na dzeku a kad odvojim plus onda  svira na 3 zice a na tu crvenu (cetvrtu) ne svira
Kad das kontakt na bravi sta kaze?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Pre svega dok je pod naponom ne koristi se pištalica ili zujalica. Tako nećeš ništa ustanoviti.

Meri napone, od alternatora između faza naizmenični, a posle reglera prema šasiji jednosmerni.

To što ti nestanu brojevi, nešto nije u redu sa instrumentom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da probas instrument na nekom drugom vozilu? Meni je pre neki dan stigao novi unimer sa sve baterijom. I isto me je zezao kao i tebe dok mu nisam promenio bateriju. Verovatno je dugo stojao na lageru pa je baterija riknula.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja