Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Svašta bih mogao da napišem o tom modelu (nažalost više negativnih nego pozitivnih stvari).......Taj motor u originalu je za Hondu sramota. Nepodesivo vešanje, sedište potpuno neudobno, kvačilo "na sajlu" i ručica potpuno nepodesiva, motor je poprilično težak u prednjem delu i bog toga poprilično neokretan u gradskoj gužvi, na visokim brzinama troši ko narkoman, saug mu je poprilično neprecizan kao i karburator sam (što je usput i največa boljka tog modela koja rezultira prelivanjem i "ubijanjem" svečica),menjač je poprilično glasan i neprecizan, lako se "nade" ler između 3 i 4 brzine,itd.....

Tvoj primerak je več uveliko "upgrejdan", pa večinu tih "blagodeti" Honde nečeš osetiti. Servise nemoj raditi sam, jer češ izgubiti živce menjanjem svečica ili navlačenjem cevčica na vakum sisicu.

Model sa ubrizgavanjem (tek od 2007 godine nadalje) je puno bolji koliko sam čuo....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@SkoMy, taj model Bandita mi je bukvalno "pred nosem" prodat, ne vucem ja paralelu izmedju ta dva motora, u tu sam pricu uvucen posto kolege ovde znaju za moju golgotu i lutanje pa komentarisemo, oba modela imaju svojih mana i prednosti.. Hvala na lepim zeljama druze!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@bmw, hvala na podeljenom iskustvu, citao sam Vase postove pre kupovine ovog modela... Ne mogu nista osporiti, nemam kilometrazu njime, sem ovog "tezak prednji kraj"... Ovo je naj okretniji motor koji sam vozio a vozim od osnovne skole... Jesu opruge zamenjene, uradjeno sto/sta te mi nije poznato kako se u "stock" varijanti ponasa...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 6 minuta, N.F.S. je napisao:

@bmw, hvala na podeljenom iskustvu, citao sam Vase postove pre kupovine ovog modela... Ne mogu nista osporiti, nemam kilometrazu njime, sem ovog "tezak prednji kraj"... Ovo je naj okretniji motor koji sam vozio a vozim od osnovne skole... Jesu opruge zamenjene, uradjeno sto/sta te mi nije poznato kako se u "stock" varijanti ponasa...

pazi ovako....kada je taj motor "izašao u radnje" koštao je ekvivalent današnjih 7800 eur-a. Za te pare bi trebao imati bar hidrauličko kvačilo i podesivo ogibljenje, ali ne. Tačno se vidi kako je Honda napravila neki motor za raju iz najjeftinijih delova i to jim zameram.Niti pokazivača goriva, niti pokazivača u kojoj brzini se motor nalazi, ukratko sirotinja do bola. Jedino što je dobro uradila je motor, stara proverena izdržljiva mašina.

Kod tebe su menjani i "tegiči" na kormanu sa večim, pošto je jedan od neugodnih simptoma Honde i "šamaranje rezervoara", tvornički tegiči su otprilike težine ko tegiči za centriranje felgi na točkovima.

Kod tog motora su dve stvari problematične....karburatori i struja. Ako ne upali iz prva tri pokušaja (i još smrdi na benzin) , onda si najverovatnije "presisao" mašinu i počni da skidaš rezervoar da bi došao do svečica. Dosta puta je potrebno menjati i svečice, jer jih obično "sahraniš" prelivanjem.

A ako vergla, a ne može da sastavi paljenje več puca iz auspuha (ili prvo radi sa dva cilindra,pa tri,pa sva četiri), onda trk u prodavnicu po kontakt sprej i počni da skidaš prednje plastike uključujuči sa vetrobranom, pošto se mu ispod plastike nalaze konektori koji su tako superiorne kvalitete, da sami oksidiraju bez vlage.Još jedan takav sklop konektora ti je sa leve strane ispod dekle koje isto tako valja posprejati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tegice sam stavio ja ali vratih fabricke, ovi su uneli blagu vibraciju koje u originalu nema, kod Hondi nista nije "tek tako stavljeno", tegovi nisu kozmeticki vec sa unutrasnjim delom imaju pozamasnu masu vesto sakrivenu. Pali za sada na dodir dugmeta... Instslaciju sam ptetresao i deluje mi zdravo i bez patine...

Sent from my TA-1032 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 4 minuta, N.F.S. je napisao:

Tegice sam stavio ja ali vratih fabricke, ovi su uneli blagu vibraciju koje u originalu nema, kod Hondi nista nije "tek tako stavljeno", tegovi nisu kozmeticki vec sa unutrasnjim delom imaju pozamasnu masu vesto sakrivenu. Pali za sada na dodir dugmeta... Instslaciju sam ptetresao i deluje mi zdravo i bez patine...

Sent from my TA-1032 using Tapatalk
 

Ima dana....inače trenutno testiram mitas gume na motoru i mogu reči da se puno bolje ponašaju nego Dunlop Sportsmart.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 8 sati, vortex4borg je napisao:

Hvala na trudu druze! I ovo je od novijeg modela ali se dosta stvari poklapa. Dobio sam uz motor knjizicu, manual ali na meni ne razumljivom jeziku, gledam slike, interesujem se:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova
Evo owner manuala za model koji vozim, to sam uspeo naci, service manual je tezi za pronaci, pa ako neko ima... 
https://www.docdroid.net/EluzWqP/cbf600-owners-manual-eng.pdf
Bez razlike na izedenih gurabija JA ti zelim sve najbolje u voznji, puno nezaboravnih kilometara da prodzes i kad ti skurci ova HONDA da kupis sebi nooovu HONDU po zalji svojoj :)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vozilo se malo, prikupilo se nesto utisaka pa da prenesem, znacice nekome pri nabvci/kupovini...

Prvo i kao naj svetliju tacku ovog motora navodim upravljivost! 230 kg tezine se ne oseca, rasporedjena izvrsno, geometriju ne poremeti ni teret u koferu i suvozac. Kroz krivinu neutralan bez pod/pre upravljanja koje me je mucilo na Banditu 600s.

Zavrsavanje poslova i voznja kroz grad maksimalno bez stresa, stepenik ispod skutera po meni u tim uslovima voznje, visina dovoljna da se preko ivicnjaka predje, pregazi po koja dublja rupa...

Agregat elastican, prenos takodje, moze se voziti u 3000 obrtaja ali ako je u velikom prenosu baaas lenjo ubrzava, bez cimanja i trzanja, za instant preticanje mora "dve dole" :)

Generalno voznja udobna i prijatna, ne stresira, zube pokazuje tek preko 8000 obrtaja u kojima nikada nisam inace, izbegavam autoput, vozim kroz sela i magistrale, oko 80kmh na 4500obrtaja u sestoj brzini gde je potrosnja oko 4.5L na 100km puta. 

ABS me svakom voznjom sve vise odusevljava, voznja kroz kisu i kocenje ne uznemire motor ni malo, samim tim i ja sam opusteniji, put prijatniji!

Od minusa strasno mi fali pokazivac stanja goriva u rezervoaru, te ne mogucnost stelovanja amortizacije (nazad moguce stelovanje opruge u 7 koraka),  to su mesta gde se stedelo.

Na 5000 obrtaja postoji vibracija koju ne mogu resiti, traje do 5500obrtaja i oseca se strasno po zadnjicom, ispod i iznad je bas miran.. Zamenih silen blokove na koje se auspuh kaci, mislio sam da su se stvrdnuli pa stavih mekse ali ista prica, trazeci resenje po internetu vidim da su to obrtaji u kojim ram rezonuje i nema pomoci, "preskakacu" te obrtaje...

 

Ako sumiram i ukratko opisem to bi ovako izgledalo, upotrebljiv, pitom, Honda, pozitivno dosadan... :D

P.S. Jos je dosadnija cinjenica to sto ga od naseg kolege @srbenda kupih a posle njega ne ostaje nista za rad i zanimaciju :)

 

Pozdrav Nenad.

IMG_0007.JPG

IMG_0009.JPG

IMG_0010.JPG

IMG_0011.JPG

IMG_0012.JPG

IMG_20180506_154208.jpg

IMG_20180512_112353.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

A da mu stavid neki race ada otvoren auspuh pa da probas sa db kilerom i bez mozda ce manje da trese na 5000-5500 obrtaja. Samo ne onaj kineski kojih je pun KP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Retko ocuvan motor, bukvalno nema tragova koriscenja na njemu. 

 

Bio mi je skup kada sam kupovao motor pre 3 godine, ali sam i njega uzimao u razmatranje. Kazu da je malo dosadan, ali ne uzivaju svi u jurcanju i forsiranju brzine na motoru. Za laganiju voznju i uzivanje mislim da je pun pogodak, svakako verujem da je dosta ugladjeniji od nervoznog bandita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
1 hour ago, N.F.S. said:

Uzivam u tisini, uvek mora neki kompromis :)... Videcu nesto, za sada se tih obrtaja drzim podalje... :moto3:

ma mislio sam da probas, race ada kad je sa db kilerom nije galama za put, a kroz grad bez dbkilera da te ljudi cuju, a ne ko ninja da se sunjas izmedju kola ko fen da jases, pa bude jao nisam te video. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 9 sati, N.F.S. je napisao:

Uzivam u tisini, uvek mora neki kompromis :)... Videcu nesto, za sada se tih obrtaja drzim podalje... :moto3:

 

Nista ne diraj, vec uzivaj u voznji - jahanju jednog pitomog konja. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Platih par eura service manual za CBF600, model 2004/2007god. Ko hoce neka se javi da mu nekako posaljem, oko 250mb u pdf formatu... Imam i user manual takodje.

Pozdrav drugari!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vozili se malo pa cistim motor (kao i svakog dana) :)
Razvio sam maniju, sta da ti kazem, pola se sata vozim, sat vremena cistim...
Cucim, trljam i konstatujem_
Majo! Nasi se motori ne mogu  po suncu voziti...
Velika refleksija!
A ona ce_
Ne mogu ni po kisi!
Velika je presija...

:D
Pa ti vidi...

IMG_20180506_154129.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Provozala nas Honda do Topole na kafu... Auspuh da se proba, u voznji se i ne cuje a brunda dovoljno glasno da najavi dolazak :takoje:

1213.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja