Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posle kratkih lutanja i prihvatanja kompromisa koji se tice voznje male kubikaze i svega sto ona nosi, mislim da nadjoh ono sto mi odgovara! Honda je, podrazumeva se ugladjenost i posvecena paznja detaljima.
Govorim o CBF600SA modelu iz 2005 godine, 57kw, 600kubika, prenos koliko sam uspeo za ovo kratko vreme upotrebe da primetim prilagodjen perfektno snazi agregata, moze se voziti cetvrtom u 3500 obrtaja, na dodavanju gasa bez razmisljanja krene!
Tezak ali odlicne ciklistike, upravljiv i dosadan! To sam trazio, ne zelim se vise cimati i stresirati, hocu samo voznju, udobnu i sigurnu :D
Abs je prica za sebe, nisam navikao.. Jacinu stiska koju sada upotrebljavam na proslom motoru koji vozih dovela bi do blokade tocka...
Mali motor sa dovoljno mesta za dvoje, tih i u voznji lepo sa suvozacem razgovaram.

 

Ima i opreme, vecunu je bivsi vlasnik inace moj prijatelj ugradio...

-MRA poviseni vizir, prebacuje vetar preko ramena i glave,
-podizaci retrovizora te isti vise ne gledaju u ramena,
-podizaci guvernala i detaljisalo se toliko da je Bera iz louisa doneo niklovane cepove srafova za iste, polozaj perfektan i opustajuci,
-preradjeno sediste, udobnost drasticno povecana,
-kras bar i nosac kofera naruceni za ovaj model, kofer k53 sa blicerima,
-wilbers opruge sam zatekao u stapovima, neko je ocigledno i to pre mene odradio,
-blatobran sa lancobranom, tri puta kod Brke produzavan da bi uz estetiku imao i funkciju,
-obuven u nove gume, nove nissin semisinter plocice na svim diskovima, lanac/lancanici, filter vazduha, te ulje i rashladna tecnost,
juce registrovan i ubedjen sam da je to TO!

Pored ovog mog hvaljenja :) kolege koji voze ovaj model mogu svoje utiske izneti, na sta paznju da eventualno obratim... Razmena iskustava je ono pravo!
Takodje ako neko ima service manual neka okaci :D

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ja video tvoj tema,naziv motora, pomislih evo ga prodaje :lol3:

 

Jako lep primerak,lepo da te sluzi i da se konacno pronadjes i skrasis na njemu :takoje:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 1 minut, milos-v je napisao:

Ja video tvoj tema,naziv motora, pomislih evo ga prodaje :lol3:

 

Jako lep primerak,lepo da te sluzi i da se konacno pronadjes i skrasis na njemu :takoje:

Da zamenimo naslov teme u "Honda, ne menjam vec se hvalim" :D

Pozdrav druze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jedini plus u odnosu na onog Suzukija...kojim si se isto hvalio...je ABS. Sve drugo je tu negde, možda kod Suzukija čak i bolje. Mašina jeste od CBR, ali nije ta...niti je Hornet.

Namenjaćeš se brzina u dvoje...i teško da ćeš da se skrasiš. Da si uzeo 'iljadarku pa i nekako.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 1 sat, pronto je napisao:
Jedini plus u odnosu na onog Suzukija...kojim si se isto hvalio...je ABS. Sve drugo je tu negde, možda kod Suzukija čak i bolje. Mašina jeste od CBR, ali nije ta...niti je Hornet.
Namenjaćeš se brzina u dvoje...i teško da ćeš da se skrasiš. Da si uzeo 'iljadarku pa i nekako.

Da odgovorim kratko, svetlosnu godinu u odnosu na bandita, u svemu... Ciklistika i komfor u voznji pre svega, agregat doooosta elasticniji a konja isto, bandit trazi vise saltanja a uz to saltovanje se oseti i cuje... Tri ih klase deli, bar...

Sent from my TA-1032 using Tapatalk
 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Super je CBF, bas kako kolega kaze, mirna voznja, sigurna u svakom rezimu i predvidiva. Ja sam imao 2004 bez ABS i bio odusevljen kocnicama. Ali motor mi nekako nije legao, kad god prodjem i vidim neki enduro srce mi zaigra pa je zato i prodat. 

Imam negde service i owners manual sa ABS verziju pa cu da okacim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

E super za manual, ja nadjoh nesto na par strana, uopsteno bez korisnih informacija, po netu vidim sve za 2008+ godiste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vidi...@NFS, poseduješ primerak na kojem je dosta toga uradjeno, pa to logično stvara utisak kakav imaš.

Izlistao si i sam šta je sve menjano da bi se ono što fabrika nudi dovelo u red.

Po mom mišljenju...to je očigledno uvek važno naglasiti...kada staviš fabričke,  mislim onako kako ih "majka" napravi, modele jedan pored drugog razlike nisu od sudbinskog značaja.

Daleko od toga da je to loš motor...ono što sam mogao da zaključim iz tvog opšteg pisanja ovde je da su tvoji afiniteti ipak drugačiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I zakljucak je dobar, konstatacija u vezi opreme tacna ali letimican pogled na varove, srafove pa i sam zvuk masine pokazuje razlicite klase motora... Razlicitih mana i vrlina, nisu nam ni prohtevi i zahtevi isti, ovde (cbf) je sve nekako mekano i fino, ugladjeno.... Hvaljenjem ovog ne sporim kvalitet bandita ali osecaj.... Mmmmmmm

 

P.S. afiniteti su jedno, mogucnosti drugo a prioriteti trece, treba sve to balansirati i praviti kompromis @pronto, prolazim cesto kraj Vrmdze kada u banju idem, mozemo  nekad na sok i casu razgovora ...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Колега, толико лепо си писао о њему да сам почео да се заљубљујем...

Ионако лупам главу шта узети, решио сам да пређем на прави мотор, сада ме баци у још већи ребус, поред 3-4 модела о којима сам већ размишљао...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Vozio sam CBF na jednoj turi, nesto preko 2000km i slazem se da sve radi veoma glatko, sto bi se reklo kao Honda...jednostavo vrlo prijatno. Vozio sam i Bandita dosta puta, kum ga je imao nekoliko godina.

U sustini, ista klasa, ali se oseti razlika u godinama kada su zamisljeni i konstruisani...u korist Honde...

Ali kada voznja postane malo energicnija, ostaju, mislm i na Bandita prazni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sto se vise vozim to me vise odusevljava njegova upravljivost! Kao da vozim leonarda 250 npr, pipnem kocnicu i okrenem se u svojoj traci... Osecam se prijatno i sigurno, smeta mi malo abs, navikavam se...:takoje:

Vozacevo sediste podesivo po visini u tri nivoa, sledece sto primetih interesantno je akumulator malog kapaciteta, 12v/6ah.. 100A startne struje... Takav inace vozim u skuteru 125.

Model za svajcarsko trziste pa svetla ukljucuje automatski, na mestu prekidaca svetala u mom je slucaju prekidac koji pali sva cetiri zmigavca. 

Sediste je iz dva dela i pomocu kljuca skida se samo deo namenjen suvozacu, ima mesta dovoljno za nesto alata i dokumenta, na samom sedistu sa unutrasnje strane mesto za prvu pomoc.

Plastike kompletno stoje cvrsto i ne skripe pri voznji, ovo je meni bitno i cini mi dodatni ugodjaj, Od mana ili falinki mogu navesti nedostatak pokazivaca goriva na tabli, ima lampu za rezervu koja se pali na 3,5L ako je tacno ono sto procitah...

Ima li ovaj model pumpu goriva. 2005god? Onu pulsnu, malog pritiska? Nisam jos uvek rezervoar skidao pa ne znam sta je ispod, slavinicu vidim nema... I da, ima li filter goriva negde na red?

Pozdrav Nenad.

IMG_20180426_175457.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Kakva je potrošnja?  Čitao sam o ovom modelu i naišao na zamerke po pitanju velike potrošnje, a "slabih" performansi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Kakva je potrošnja?  Čitao sam o ovom modelu i naišao na zamerke po pitanju velike potrošnje, a "slabih" performansi...
Nemam jos informaciju, haoticno sam dolivao gorivo bez pracenja kilometraze, za jedno mesec dana idem na more pa cu obratiti paznju.

Sent from my TA-1032 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

A inače ovaj cbf je u klasi bandita 650 05-06g uljnog i sa njim ga treba porediti. Dosta elastčniji je bandit u svakoj brzini, čak i 6 na 30kmh i sve glatko ide... Osecaj je na banditu slican kao na z 750 po snazi do 7000 obrtaja.

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da ova sprava nema pumpu, jer joj je Hornet najbliži rodjak. Trebalo bi da ima vakum slavinu. Znači čim upališ pušta čorbu, čim ugasiš zatvara..

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Mislim da ova sprava nema pumpu, jer joj je Hornet najbliži rodjak. Trebalo bi da ima vakum slavinu. Znači čim upališ pušta čorbu, čim ugasiš zatvara..
proveri9a41719f92d302e0204065663d8fd725.jpg

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 1 sat, idanijel je napisao:

A inače ovaj cbf je u klasi bandita 650 05-06g uljnog i sa njim ga treba porediti. Dosta elastčniji u svakoj brzini, čak i 6 na 30kmh i sve glatko ide...

 

 

Bas tako. Htedoh da prokomentarisem ali reko mozda sam previse subjektivan. Ako se secam tvoj Bandit je bio 2001. i prakticno fabrika sto se tice opreme. Ovaj 4godina mladji i kako si sam rekao dosta bogatiji iste.. Sve su to sitnice ali uticu na konacan utisak. Da ne budem pogresno shvacen.. Bandit je tezak, mrcina, ima tvrd menjac koji ne moze da se poredi verujem ni sa duplo losije ocuvanom Hondom (vozio je, znam kako izgleda Hondin menjac) itd. Ali ima i dobrih stvari svakako.

Bas kao sto kaze kolega voleo bih da probas Bandita 650 K5-K6 pa da onda preneses utiske. Ja nazalost nisam ali sam gledao na Youtube-u i moj je utisak da je elasticnost i zivahnost u nizim obrtajima svakako drasticno bolja u odnosu na 600 :)

Honda tip-top. Lepsa i atraktivnija od prethodnog Bandita. Nek je sa srecom, mnogo sretnih i bezbednih kilometara! 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja