Jump to content

Moto Zajednica

Šekovići - Zvornik, grupna vožnja

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Dalibore, kolega.

Neosnovano tupiš...

Svako u grupi ima pravo voziti kako želi. Naravno o tome se diskutuje kada se nađe cela grupa, dogovori pa kako ko. Oni koji hoće da teraju, neka teraju, nalazimo se tu i tu, tačka. Složićeš se, da si u bilo kom momentu rekao svima, ne pojedincima, "e ljudi takva i takva stvar" veruj da bi ja bio prvi koji bi terao sa tobom, opušteno. Može dosta ljudi da potvrdi (od onih koji su terali sa nama), da kada smo na početku sezone terali za Divljakovac (Aranđelovac), ja bio dežurni koji je čekao ljude po rasksnicama i usmeravao ih, pa jurio one vodeće u grupi da bi znali gde idemo, al se na kraju u samom Aranđelovcu izgubio. Ovako, pošto se niko nije oglašavao, sad u nedelju, hteo sam i ja da proteram kera, koliko sam mogao sa magaretom. Sve ok, bilo je svega, ali koliko videh, jedini se ti žališ. Otkud znamo svi odakle dolaziš (pošto si bio pozvan sa strane) i da si pre sastanka sa nama terao tri sata. Brate, ako imaš usta, pričaj. Opet, naglašavam, CELOJ grupi, ne jednom čoveku. Veruj, mi smo ljudi, ne mašine, popili bi kafu bez problema, odmorili bar pola sata i teraj. A ne sada da dobacuješ iz pozadine kada se sve završilo. Meni kada je pun k, lepo kažem, terajte, pa se nađemo negde, ili teraj, svako svojoj kući i to je to.

Ok, kada smo te sačekali, ja sam izašao napred, terao svoju priču, odaljio se napred, ali realno, koliko ja sa 250 mogu da pobegnem vama??? I koliko se sećam, dogovor je bio da se nađemo na LukOil pumpi na izlazu iz VA. Vule je sa nama došao do pumpe, pa se vratio k vama kada smo završili sa pauzom...

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300
10 hours ago, Vule Gilera said:

Hvala mrxfon! Onda sl.voznja do "Kum-a" jes malo dalje ali vredi!

Ne znam gde je taj Kum, ali sto se tice daljine, kad je to bio problem :)

 

Najbolju teletinu ispod saca sam jeo u kompleksu Zornica kuca.

 

Jos nisam probao teletinu sa Romanije, ali nadam se da cu uskoro moci da uporedim :) (pozdrav za Noleta :) )

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Kakav je asfalt na tom delu Loznica - Valjevo? Koliko se sećam, nije bio nov, ali nije ni mnogo propao jer je manji intenzitet saobraćaja...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
23 minutes ago, Štef said:

Dalibore, kolega.

Neosnovano tupiš...

Svako u grupi ima pravo voziti kako želi. Naravno o tome se diskutuje kada se nađe cela grupa, dogovori pa kako ko. Oni koji hoće da teraju, neka teraju, nalazimo se tu i tu, tačka. Složićeš se, da si u bilo kom momentu rekao svima, ne pojedincima, "e ljudi takva i takva stvar" veruj da bi ja bio prvi koji bi terao sa tobom, opušteno. Može dosta ljudi da potvrdi (od onih koji su terali sa nama), da kada smo na početku sezone terali za Divljakovac (Aranđelovac), ja bio dežurni koji je čekao ljude po rasksnicama i usmeravao ih, pa jurio one vodeće u grupi da bi znali gde idemo, al se na kraju u samom Aranđelovcu izgubio. Ovako, pošto se niko nije oglašavao, sad u nedelju, hteo sam i ja da proteram kera, koliko sam mogao sa magaretom. Sve ok, bilo je svega, ali koliko videh, jedini se ti žališ. Otkud znamo svi odakle dolaziš (pošto si bio pozvan sa strane) i da si pre sastanka sa nama terao tri sata. Brate, ako imaš usta, pričaj. Opet, naglašavam, CELOJ grupi, ne jednom čoveku. Veruj, mi smo ljudi, ne mašine, popili bi kafu bez problema, odmorili bar pola sata i teraj. A ne sada da dobacuješ iz pozadine kada se sve završilo. Meni kada je pun k, lepo kažem, terajte, pa se nađemo negde, ili teraj, svako svojoj kući i to je to.

Ok, kada smo te sačekali, ja sam izašao napred, terao svoju priču, odaljio se napred, ali realno, koliko ja sa 250 mogu da pobegnem vama??? I koliko se sećam, dogovor je bio da se nađemo na LukOil pumpi na izlazu iz VA. Vule je sa nama došao do pumpe, pa se vratio k vama kada smo završili sa pauzom...

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

 

 

 

 

Beše taj Divljakovac jako nezgodan, bar iz moje perspektive. Imao sam osećaj da se vozilo nešto brže nego što je trebalo po onim uslovima. No, hvala Bogu sve bejaše dobro.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Mare pogresio si. Nisi probao jagnjetinu sa romanije(verovatno si mislio na to) ali bice uskoro prilike ne brini.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
2 minutes ago, X8 Vračar said:

Kakav je asfalt na tom delu Loznica - Valjevo? Koliko se sećam, nije bio nov, ali nije ni mnogo propao jer je manji intenzitet saobraćaja...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Dobar deo tog puta je uradjen pre nekih 5-6 godina donacijom EU, iz predpristupnih fondova. Interesantno je da su nasi prvobitno uradili put bez ivicnjaka i nedovoljne debljine asfalta. Vrlo brzo, po dolasku kontrolora donatora novca, taj propust je ispravljen. :) Inace je generalno u jako dobrom stanju, sa kracim deonicama na kojima je ostao stari asfalt. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Kakav je asfalt na tom delu Loznica - Valjevo? Koliko se sećam, nije bio nov, ali nije ni mnogo propao jer je manji intenzitet saobraćaja...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Kolega neznam kad si zadnji put tu prolazio, ali pre par godina presvucen konpletan put od Valjeva do skretanja za Trsic. Ne da je dobar nego je savrsen i boljim nisam vozio odavno. Prosle god prosao jedno 5-6 puta i ove planiram kad god budem imao priliku.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 2 sati, Štef je napisao:

Dalibore, kolega.

Neosnovano tupiš...

Svako u grupi ima pravo voziti kako želi. Naravno o tome se diskutuje kada se nađe cela grupa, dogovori pa kako ko. Oni koji hoće da teraju, neka teraju, nalazimo se tu i tu, tačka. Složićeš se, da si u bilo kom momentu rekao svima, ne pojedincima, "e ljudi takva i takva stvar" veruj da bi ja bio prvi koji bi terao sa tobom, opušteno. Može dosta ljudi da potvrdi (od onih koji su terali sa nama), da kada smo na početku sezone terali za Divljakovac (Aranđelovac), ja bio dežurni koji je čekao ljude po rasksnicama i usmeravao ih, pa jurio one vodeće u grupi da bi znali gde idemo, al se na kraju u samom Aranđelovcu izgubio. Ovako, pošto se niko nije oglašavao, sad u nedelju, hteo sam i ja da proteram kera, koliko sam mogao sa magaretom. Sve ok, bilo je svega, ali koliko videh, jedini se ti žališ. Otkud znamo svi odakle dolaziš (pošto si bio pozvan sa strane) i da si pre sastanka sa nama terao tri sata. Brate, ako imaš usta, pričaj. Opet, naglašavam, CELOJ grupi, ne jednom čoveku. Veruj, mi smo ljudi, ne mašine, popili bi kafu bez problema, odmorili bar pola sata i teraj. A ne sada da dobacuješ iz pozadine kada se sve završilo. Meni kada je pun k, lepo kažem, terajte, pa se nađemo negde, ili teraj, svako svojoj kući i to je to.

Ok, kada smo te sačekali, ja sam izašao napred, terao svoju priču, odaljio se napred, ali realno, koliko ja sa 250 mogu da pobegnem vama??? I koliko se sećam, dogovor je bio da se nađemo na LukOil pumpi na izlazu iz VA. Vule je sa nama došao do pumpe, pa se vratio k vama kada smo završili sa pauzom...

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

 

 

 

 

Stef ,posle pauze pre Valjeva..dogovor je bio da se lepo vozi do Valjeva. Kafa na Lukoil pumpi i onda rastanak. Krenuli 1km lepo,posle opet kud koji... Pa je i Aleksa popizdeo i odustao od jurnjave. 

 

Drugo, ako je voznja u grupi,na koji sam sam bio vise puta... Vozi se po nekim pravilima koje ti je okacio Laki. Nemoj pogresno da me shvatis,ali mislim da imam malo vise grupnih voznji a i km sa maxijem nego ti. No,nije ni bitno. 

 

Trece, rekao sam Noletu na prvoj pauzi,jer je on bio organizator voznje... Kao i jos nekim kolegama. Jel sam tebi trebao da kazem? A prvi put te vidim. 

 

Za pune linije,obilaske u tunelu i voznju koja je prebrza za grupu od 10-11 motora nisam izmislio,nego su to cinjenice koje ne zelite da prihvatite. Maksimum iz skutera ne zelim da izvlacim na grupnim voznjama. Da umem da zavrnem,veruj mi,umem... Eto ti gore i slika. 

 

No kao sto Nole kaze,sezona je tek krenula,pa nek vozi ko sa kim hoce. To je diskreciono pravo svih nas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Prvo pravilo voznje u grupi je da ne pratis druge i da samo bog toga izadjes iz svoje zone komfora i nepotrebno rizikujes.

Od skoro 500km, samo je 30km bila odvojena voznja po krivinama Loznica-Valjevo, jel zbog tih 30km problem?

 

Pominjes to obilazenje u tunelu, ko je tu koga obilazio? Ja sam tad vodio i to je bilo pored jezera gde ima 2 kraca tunela i vozili smo 60-70kmh. Skoro celom duzinom je tu puna linija, ne verujem da bi bilo ko pratio auto 15km. Cak sam/smo ispostovali ogranicenje u Drinjaci od 30kmh. 

 

Malo je bezveze da potenciras to da si presao mnogo kilometara, ucestvovao na mnogo vise voznji, sposoban da omlatis vfr i fjr, i kazes to coveku koga prvi put vidis, a ne znas ni kako vozi ni koliko.

 

Sto @alexanto kaze: Mislim da je mnogo buke ni oko cega.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Koga je briga da li si bio na jednoj ili na deset ili voziš ceo život u grupi?

Ne znam čemu to izdizanje u celoj priči. Da jesi, verovatno jesi, ali da si vozio kao baba, i to jesi.

 

Ja na ovakve stvari kažem prosto da naš narod ima pregršt lepih izreka, a ima jedna koja baš oslikava celu situaciju... Rđavom... I tako dalje.

 

Ona slika koja je demonstrativno izbačena sa izguljenom gumom, hm, ja to svako jutro pravim niz Košutnjak kada se spuštam na putu ka poslu, pa ne izbacujem teatralno sliku na forum, da bi nekome nešto pokazivao i nekome se dokazivao.

 

Mislim da su svi shvatili poentu da si trebao SVIMA naglasiti šta ti nije po volji, između ostalih i meni. Nije bitno da li smo se videli jednom ili deset puta ili se znamo sto godina. Bitno je da KAŽEŠ !!!! Zato služe usta i zato se čovek smatra inteligentnim bićem...

 

Ali dobro, možda na pišem nerazumno ili u rebusima pa deluje zbunjujuće. Priznajem grešku. Što se mene tiče, ja bih ovim završio natezanje, ali ako nešto opet ne bude jasno u mojem obraćanju, slobodno odgovori, rado ću pojasniti moje rebuse....

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Rekao sam sta sam imao,nemam nameru vise da se natezem i kuckam . Peglajte do stendera ,zelim vam svu srecu... 

 

Laku noc. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ma jok, ajde još da se natežemo, taman se zagrevam ...

 

Ili je opet neki moj rebus nerazuman

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Treba neko objašnjenje mojih reči?

 

 

Mislim da je bolje da staviš prst na čelo i objasniš sebi kako si napravio onih milion dinara kazni, kao što napisa...

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
@Štef sta ti imas protiv GOLF 2?:tras1: Moja je skoro pa trojka  ,a to sto izbacuje pozadi to je DIESEL POWER!:nanana: sry za malo off-a
Ja protiv dvojke nemam ništa, samo me nervira kada iza njega flora umire, fauna kašlje...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Ja samo da se zahvalim na motivaciji za danasnju voznju Beograd - Loznica - Beograd. :jee:
IMG_20180424_135652.thumb.jpg.90999f6340b52a24732bdf16b048e5ae.jpg
Ti omazao leteću kravu ovde

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Alekre je napisao:

Beše taj Divljakovac jako nezgodan, bar iz moje perspektive. Imao sam osećaj da se vozilo nešto brže nego što je trebalo po onim uslovima. No, hvala Bogu sve bejaše dobro.

Evo da ti recem iz moje perspektive posto sam bio na celu kolone...... nit krace relacije, nit vise gubljenja nit sporije voznje ili ti na pravcima kojih je bilo vrlo malo, uspeo sam doci do maksimalnih 90km/h.

Zapravo nisam ni smeo prici brzoj voznji jer mi je motor bezao kad god sam pomislio na to, gume su mi bile u katastrofalnom stanju.

 

Treba shavtiti jednu stvar, jako bitnu jer se moze stvoriti vrlo lako pogresna slika "prebrze" voznje.

Ta stvar je da ne moze ici vodja grupe i recimo 8 il 10 motor istom brzinom, sto si blizi vodji puta to je brzina ista il priblizno ista....sto si dalje od vodje puta, brzina raste i to je skroz normalna pojava koja moze dovesti do pogresnog zakljucka o brzoj voznji.

 

Meni samo ostaje da gledam propusteno, steta, jbg nekad se i to mora.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Na kraj kolone uvek idu iskusniji koji mogu da zatvore rupu. A pogotovu ‘najzadnji’ mora biti odličnih vozackih sposobnosti.

U šaragama je uvek se odvijala neka gužva. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Recepect Gagi 74. Hvala care.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Posto me nema ovde u ovoj grupi na kraju snimka, ako nekoga interesuje gde sam- ostao sam da sacekam Dadu. Mislim da je bilo fer i korektno s moje strane.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ja sam bas uzivao u poslednjem delu snimka vozeci iza Nemanje i Mrxofon-a.

Glatko, bez kocenja, samo popustim gas. :) 

Prava uzivancija!

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja