Jump to content

Moto Zajednica

Šekovići - Zvornik, grupna vožnja

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5596 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Mnogo frke, generalno niokočega... Ovo nije bila MAXI vožnja, organizovana je van Foruma. To naravno nije nikakav problem, davno smo to prežvakali. Materijala ima podosta i to treba da bude mini putopis.

 

Na MAXI vožnjama smo UVEK vodili računa o bezbednosti i to je uvek bio prioritet. Te priče motori 700 konja i 5000 kubika vs skuteri od 4 konja i 25 kubika, prosto ne piju vodu. Ko je vozio sa nama zna dobro o čemu pričam. Zna se dobro kako ova ekipa ume da "opegla" sa svojim maxijima. Dakle, radi se o organizaciji i bezbednosti.

 

1. Organizacija: dogovor pre vožnje, ko vodi, ko je na kraju, kakva je komunikacija prvi - zadnji, pauze, čekanja i raskrsnice...

2. Bezbednost: tempo vožnje, prilagođavanje najsporijem i najneiskusnijem u grupi, deljenje grupe brži - sporiji, obilaženje... O obilascima u svojoj traci, preticanjima u tunelu i nabijanju u "bulju" stvarno ne bih trošio reči... Kome to treba :jok:

 

Druga strana medalje... Dogovor je pao, vožnja je počela i ne sviđa ti se tempo, ponašanje učesnika i ono što sam gore naveo: NAPUŠTAŠ grupu i voziš svoju priču. Ako skontaju da te nema pa te sačekaju, saopštiš šta imaš i razlaz ili promena uslova i načina vožnje. O vožnji se raspravlja tamo gde se dogovarala!

 

Nema dalje! 

  • Sviđa mi se 3
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1550 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 3 sati, Nole Bg je napisao:

E ovako sve sam lepo opisao i mislio da ostane tako ali eto neda se. Ja sam vrlo dobro znao koga zovem i upravo iz ovih razloga se nije islo preko teme za dogovaranje. I ovo je bio veliki broj za ovaj put ali dobro. Dado ti si bio pozvan sa Vuletove strane kao drugar, ne sa moje jer te nisam poznavao i mislim da nije fer ovako pre svega prema njemu pa onda dalje. Svakome je bio predocen plan puta, sve detaljno sta i kako i dobro si trebao da razmislis dali ti to odgovara ili ne i dali ti to mozes ili ne. I o ako smo bili knap sa vremenom i stigli u 21:00 u Bg a na nacin na koji ti mislis da to moze da se izvede bez 2 dana jok nikako. Svoje negativne komentare si trebao da zadrzis za sebe da nekvaris ovu lepu temu i ubuduce dobro razmislite svi s kim i kako cete na neku ozbiljniju voznju. Tesko je svima ugoditi, nekome brzo, nekome sporo itd itd. Mislim da je tempo koji sam ja vodio bio sasvim sasvim pristojan osim tih nekih 30-ak km gde su svi otisli malo napred, cak i Alexa koji sad nesto mitinguje a ja sam ostao pozadi zbog vas trojice. To mogu potvrditi kolege. Eto toliko od mene i neka ostane na ovome.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 

Sezona je tek pocela, a ja sam licno napravio milion dinara kazne. 

 

Vozim maxi skuter i odlicno poznajem koliko on moze,a i ja sa njim. Da sam hteo da peglam, ne bi me stigao ni vfr i fjr,ni niko. Ali, prikljucio sam se grupi od 10 motora sa ciljem da uzivamo i druzimo se.

Dragan NS me je pozvao, rado sam prihvatio ali isto tako i licno TEBI na benz. pumpi rekao da se ide brzo i rizicno. Takodje, rekao sam Draganu da ako se ovako nastavi ja cu ici sam nazad. Zbog njega licno, nastavio sam i malo se spustio tempo kroz R.Srpsku i onda za nazad mi je prijalo , opet nesto kratko... Kad sam vec krenuo ka Valjevu, istim putem kao i vi sam isao,ali svojim umerenim tempom i sigurnom voznjom. Isto tako za ruckom sam ti sugerisao da moras da vodis racuna o pauzama i km koji i drugi treba da odvozaju, u ovom slucaju i Dragan KOJI JE BIO LICNO POZVAN. Slazem se ja da si ti hteo tvoj krug ljudi i da vozate,ali onda batali maxi majice, forum i sve ostalo, kad se ne kaci javno voznja. Ima tu malo vise drugara koji bi vozali, koji su vozali i koji ce vozati i dalje u granicama svog a i konfora drugih ucesnika. Protiv tebe i ostalih nemam nista licno, prvi put smo se videli i upoznali, ali isto tako prvi put sam ucestovao u ovakvoj vrsti voznje. Da si nas/me sacekao JEDNOM , jesi... Pre Valjevom nisi i to je tacno. Mozda ja zbog situacije koju sam prosao u zadnjih 20tak dana nisam prihicki spreman za jurnjavu,ali i kad budem..ovako necu voziti.

 

Da ne duzimo dalje i ne ode tema u off, maksi pozdrav! 

" BOLJE IZGUBITI TRENUTAK U ZIVOTU, NEGO ZIVOT U TRENUTKU! "

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV
pre 4 minuta, DaliborBP je napisao:

P.S. Drugari koji su snimali ,nek okace linkove pa da pogledamo ... 

Potrudicu se sto pre da okacim.

Upload mi je jako los pa kacenje snimka od 15 min. potraje skoro celu noc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Zahvaljujem se Noletu na pozivu. Ruta je bila fenomenalna, dobri putevi, lijep dan i mjesta koja smo obišli.

Od prošle godine koristim priliku da se vozim sa MAXI ekipom i nastojaću to i u buduće. Dobra ste ekipa, međusobno se uglavnom poznajete i lijepo družite pa vam se zbog toga  pridružuju i ljudi koji ne voze maxije.

Ostanite i dalje takvi a neke detalje ćete (ćemo) korigovati u hodu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bravo Sale legendo tako sam trbao odmah nego sam pogresio. Hvala ti kad se vidimo placam pice

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Mene će sada neko da napadne da sam objektivan, ali iskreno, ne zanima me.

Moje viđenje cele situacije je ovako.

Nisam kupio maxi (koliko god kubika da ima) da bi se vukao iza kamiona ili nekog golfa dvojke koji sagoreva više ulja nego goriva. Što govori da ću ga obići i u krivini ako me guši njegov produkt sagorevanja! Verujem da isto važi i za kolege koje teraju dosta jače mašine.
Ok, bezbednost pre svega, ali teram motor od 2011. a 4 točka od 2001. Nećemo pričati o pređenim kilometrima i iskustvu, neko vozi sto godina i opet pravi početničke greške.

Dakle.
Pozvani smo na vožnju gde ćemo se družiti i obići nešto lepo. Ruta skroz ok, ljudi dosta, kubika koliko želiš. Tempo po mom ukusu ok, ali s obzirom da moje magare tera teško preko 110, pomirio sam se sa tim da će me ostaviti na bilo kojim većim pravcima i nije mi smetalo. Stići ću ih kad tad. Bio sam dobro raspoložen, trebalo mi je da provetrim glavu, sve ok. Nije mi smetalo da me podebavaju za magare, ali je ono prešlo isti put kao i svi ostali jel tako. Da se desilo u bilo kom slučaju da mi ne odgovara bilo šta, lepo bi rekao tako i tako, odoh na svoju stranu u mir. Ne bih terao sa svima, a onda pljuvao po svemu jer mi nije čista glava za vožnju motora.
Dalje.
Ja odlično znam sa kime imam posla, vozio sa njima, znam da je situacija takva da se ima malo vremena za i te kako puno kilometara, pogotovo na dva točka. Da sam prvi put na vožnji, odavno bih stao, rekao tako i tako, a ne bih vežbao usput i time terao ljude da čekaju usput.

Da rezimiram, pošto mogu do sutra ovako.

Ako ne znaš sa kim teraš, prelaziš više km od ostalih iz mnogo razloga, nije ti čista glava zbog mnogo problema, ili ti svaka dlaka smeta, nemoj da voziš. Prosto, ili ne ideš, ili kažeš kao čovek svima, a ne jednoj osobi kakva je situacija. I ja sam zvao ljude koji dođu sa strane i teraju sa nama po gudurama i koječemu, brzo, sporo, ali im ja lepo to sve sročim pre svega. Ako hoće on ide, ako ne, jbg...

Nije mi namera nikoga da omalovažavam niti vređam, samo me mnogo nervira da se neko potrudi napraviti nešto lepo, a onda se to omalovažava bzvz.

Vožnja je bila ne za 10, već za 20. Ekipa koju znam, sa kime sam terao, vrh. Teraju momci za medalju. Pratio bi ih ja brže, ali možda sledeće godine sa jačom mašinom. Za sada teram ovo, pa kako god. Samo se molim da ima što više, što oštrijih krivina, pa da se malo lepim za zadnjicu. Znaju pojedinci da uopšte ne preterujem...

Toliko....

Pozdrav...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Evo i neka slika, da ne bude da samo kenjam kao foka.... 77aad7a5285cd7c09cd87b6ef133f946.jpg3e6b6fe292d031d6fbd0fd893bf6cc22.jpgc65ff80efed2975ff4bc59d0325c0ffe.jpg1d37ce410e2a88325b32ad49c0decc2e.jpgcbd4ea763b187cc2aef60af1dd707d2a.jpg155b4c315c96359300fef447fdeeb131.jpgd31e8ab81fcc7b5b8df50a3abb10928b.jpgd02b6d502f5020eafb988e3d9c9f9085.jpge53d5109e6574c6981fd19d8dad97876.jpg

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,
  • Motocikl: Gilera GP 800

Drugari,
Ja cu biti kratak sa mojim komentarom za ovu voznju:
-Izuzetna tura za vožnju (bilo je delova auto puta,makadama i prasine ,odlicnih puteva sa savrsenim krivinama i idealnim asvaltom i neverovatna guzva na Ibarskoj od 15tak kilometara kolone koja je milela ka centru...)
-Prelepa priroda
-Odlično drustvo
-savrseno odabrano mesto za pauzu (klopa ,manstir i rezervisan jedan sto za sve nas)
Siguran sam da čak i ovako dobro organizovane vožnje kad ima više učesnika sa različitim stilom vožnje,različitim jačinama motora-skutera mogu nekom da ne odgovaraju i imaju loš utisak...
Siguran sam da je vecina nas ipak prezadovoljna ovom voznjom i smatram da smo proveli jedan prelep dan zajedno (barem većina nas je ostala zajedno u grupi i u toj grupi su bili i Štef sa 250cm3 i Mare sa 1300cm3 pa smatram da komentari o manijakalnoj vožnji i rizičnom preticanju i prebrzoj vožnji stvarno nisu na mestu).
Pozdrav i hvala vam na predivnom danu na dva točka..



Sent from my iPad using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,
  • Motocikl: Gilera GP 800
Jedva ugrabih malo vremena da napisem nekoliko recenica i okacim neku slicicu kao sto obicaji nalazu. Pre 10-ak dana kolega Vule Gilera iz NS i moja malenkost dodjosmo na ideju da odemo jedan dan da obidjemo i prodjemo mesta u istocnoj Bosni za koja smo vezani i odakle poticemo, tj Sekovici i Zvornik. Odredismo datum 22.04. Nedelja, vreme obecava idealni uslovi za voznju. Krajnji cilj ili odrediste Vule predlozi manastir Lovnica opstina Sekovici i mesto za rucak i odmor resyoran Anin dvor. U startu smo imali 10-ak sigurnih saputnika u ovoj avanturi koji bise odusevljeni nasim predlogom i odlucismo da ostanemo na tom broju ipak za takav put sasvim dovoljno mozda po nekome i previse ali ok. Pa da pocnemo. Po starom obicaju start bi zakazan za 8:00 na Auto komandi. Ekipa koja je krenula izgledala je ovako.
1. Nole Bg
2.Stef
3. Alexa Bgd
4. Andrej ( Alexin drug)
5. Satelis
6. Fitsensei
7. Nemanja ( Pancevo)
8. Miki Gp 800
9. Gagi 741b80853460067920ee2866bb5905c5d7.jpg&key=ae576d8ce715d18d303daa43cd7479bb9ef0a58f18cd06a43c71e1f2749908ca968f27d36844ef391c470c7d7f69e37f.jpg&key=c5031c58445f5699b48df5318009c9e203cbb2c8fddc68cb4c9a27ee3f115142737e2aa1b7a8ad95e1078741b72d82ac.jpg&key=4b2707b9ed13f64f9b67bd3272552687e6a05e3b4be41e75d90a9c4ee990247221cf9b646d44a178874ced6d335435d4.jpg&key=bc06f33076795b1ec481da94a1c50c344376ffc79c6908c37d6ec24120cac155

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока



Respect Nole


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,
  • Motocikl: Gilera GP 800
Zvornik-Sekovici... Odlican tempo i voznja... Do Zvornika sam vec bio prso i vecini rekao da je prebrzo i hteo sam da okrenem kuci. 
 
Od Sekovica isto lepa voznja, malo pre Zvornika kada se i u tunelima obilazilo,ali ajde. .. Loznica-Valjevo ,kratko i jasno - prebrzo. U jednom momentu crveni vfr (Andrej) i ja smo ostali i 80-90 vozili normalno a vas nigde. 
 
I onda pre Valjeva rasulo,svako na svoju stranu... Odvojila se dvojica od grupe,ja ih sustigao.. Usli u Valjevo, nigde nikog. Seli nas troje napravili pauzu,prikljucio se i Dragan NS  ,pozdravili se i kuci za Ns,Dragan i ja... Aleksa i Andrej za BG. 
 
Ukratko cela voznja... od Zvornika do Valjeva. 
 

Čekali smo vas nekoliko minuta na ulazu u Valjevo ali se niste pojavljivali..nemam broj telefona nikog od vas i nemamo medjusobnu komunikaciju...takodje , celim putem je par ljudi vozilo presporo i ja sam licno “peglao” dobrih 250km na poslednjem mestu poštujući tempo koji su najsporiji diktirali, ali sam posle pauze ipak poželeo da malo “produvam” mašinu i skinem paučinu sa vfr-a .
Pozdrav Miki


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1550 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Izvini Stef,mora da sam te pomesao sa nekim... 

 

Ja sam rekao vecini da je brzo,i na benz.u Zvorniku kao i za stolom. Samo ti obilazi golf II i obaraj do cent. stendera... Mozda te dogodine gledamo i na moto GP. 

 

Izdivljam se i ja ponekad,al kad vozim sam. Kad ide 10-12 motora,postuje se neki red. Ali dobro,bice sa ste VI koji vozite unazad godinu dana i imate 5 voznji sa delom ove ekipe profi vozaci i mi smo papani koji ne znamo preko 80 da vozimo. 

 

P.S. od vas 10, bar 5 ljudi imalo je Aleksin broj i bar dvoje moj. Da se niste mozda zapitali da neko pao ili ostao u kvaru? Ne,nego ste otisli ... 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Zao mi je sto nije bilo vise vremena da smo obisli i zvornicku kulu i onaj potez iznad Vlasenice odakle puca prelep pogled. :)

 

Kada smo kod golfova izbrojah ih 17 koje smo obisli:lol3:

 

Vidim ja da mi ovde imamo folk i turbo folk, netreba praviti dramu, treba vise postovsnja prema svakom kolezi. Padaju ruzne reci. Svako radi ono sto mu odgovara pa ako ti se svidja ti mu se prikljuci ako ne drugi put. Nismo svi isti. Neko jede pastrmku a neko teletinu ispod saca, neko navija za Zvezdu neko za Palilulac. Ja sam se prilagodjavao i jednom i drugom stilu voznje postovao uvek vodju ili organizatora rute ko god da je bio. Nekad mi je odgovaralo nekad nije ali nisu padale uvrede teske reci i ostalo. Samo treba vise tolerancije i postovanja. Nepitah kolege koje su jele teletinu ispod saca da kazu kakva je bila jeo sam pastrmku pa neznam a vodio bih zenu ovih dana. Hvala!

Promenio član alexanto
uzastopno postovanje
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ja sam se bas potrudio da lepo prenesem utiske sa nedeljne voznje i bez pominjanja bilo cega negativnog. Jedino sto sam pogresio je tema u kojoj sam pisao ali sve se da ispraviti Alexanto ispravio hvala mu jos jednom. Onda je Dado krenuo bez ikakve potrebe poceo da iznosi svoje negativno vidjenje situacije i nisam mogao da iskuliram morao sam da odgovorim. Ali dobro sta je bilo bilo red je da se spusti tenzijai stane na loptu. Mi smo takvi kakvi smo i to smo sto smo, ti Dado si sad siguran s kim ubuduce neces voziti i nema potrebe vise diskutovati o tome. Tek je sezona krenula bice voznji za sve, nek vozi ko s kim hoce i kako hoce i nek smo svi zivi i zdravi i nek nas Bog cuvana drumu. Maxi poz.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1550 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Imam pravo da iskazem svoje misljenje... 

 

Kao sto je mrxfon rekao da teletina prosecna. Da li i to treba da se zameri? 

 

Moje sugestije su dobronamerne ,jer kao sto kazes,sezona je tek krenula... A mi se ne pazimo! 

 

Maksi pozdrav Nole! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1550 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

I da... Normalno je da se vozi ko s kim hoce,ali kako hoce ,e to vec nije u redu jer je voznja grupna i bezbednost jer meni ,a i vecini iz maksi druzine na prvom mestu. Moje 'kritike ' su isle na racun voznje i sitnih detalja oko pauza. Lokacija,voznja kroz rep.Srpsku i ekipa je bila dobra za provod i zezanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad ste vec kod hrane, u Pricevicu (to vam je 15-ak km kad izadjete iz Valjeva) imate dobru jagnjetinu. Kafana se zove Kod Branke. Nije neki ambijent, kafana na drumu, ali je razanj dobar. Bar je bio ranije, nisam skoro jeo.

 

A i napisite koju rec o stanju puta, kao npr. da je na dva parceta u duzini od po 20-30 metara kod skretanja za Gornju Kamenicu, u krivini, skinut povrsinski sloj asfalta. Moze da znaci, brzima ili ovima sto ih jure, svejedno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Sto se puta tice, cela ova ruta je bila sa odlicnim putem osim u selu Budjanovci u Sremu ovde kad smo izasli sa auto puta naisli smo na skroz skinut asvalt i bilo je jedno 2 km off roud. Kad smo se vracali deonica od Vlasenice do Milica dosta kolotraga i treba voditi racuna moze da bude jako zeznuto za manje tockove i ovde u okolini Lajkovca takodje dosta los kvalitet puta rekao bih ali nije kriticno. Sve ostalo skroz korektno a deonica Loznica-Valjevo savrseno. Ako sam nesto propustio neka me kolege dopune.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja