Jump to content

Moto Zajednica

Akumulatori

Recommended Posts

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Cene su vrlo povoljne u vamal radnji kod bazena 11. April.

Malopre sam uzeo VARTA YTX12-BS za odlicnih 4300 dinara.

Rade i otkup automobilskih akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Moguće da su Vamal ili KIT novi uvoznici Varte.

Sledeći aku za motor će biti LiIon, možda čak sa

aliexpresa naručim ako bude na popustu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
21 minutes ago, X8 Vračar said:

Moguće da su Vamal ili KIT novi uvoznici Varte.

Sledeći aku za motor će biti LiIon, možda čak sa

aliexpresa naručim ako bude na popustu...

Litijum jonske baterije su predviđene za drugačije režime upotrebe. Izdržavaju veliki broj potpunih pražnjenja i punjenja (hiljadu do par hiljada) , ali ne podnose uslove rada olovnih akumulatora - delimično pražnjenje i neprestano punjenje.

A možda su i nešto novo smislili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Ja bih izbegavao. Skoro 2 drugara vratila nove Vartine akumulatore.

Pre godinu dana kupih Yuasu. Cele zime bila na pametnom punjaču i izdade me na prvom prolećnom paljenju samo tako. Srećom sačuvao sam Vartu AGM od 8ah iz 2011g, za koju sam mislio da je odradila posao. Proverim, pokazuje 10.20. Mrtva. Šta ću, stavim je na punjač, ostavim preko noći i ujutru upalim iz prve. Odmah odnesem oba akumulatora na proveru i test i ispade Varta bolja i jača od Yuase. Varta 2011

 

eb6c3f61b39cb206453e71789dd65e80.jpg&key=57f6c597cdbf98d8b354945a94a88dfcbfa220bc070c3b7d083a550ac47cfea5

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Sto se tice akumulatora, od 2013 koristim landport i prilicno sam zadovoljan i sa "suvim" i sa "tecnim" cena je jako pristupacna, cini mi se da su za nijansu jeftiniji i od vartinih, obzirom da imam hondu cb1 od 2014, negde pocetkom te godine je u nju stavljen i dan danas radi, cak ove zime nije ni punjen samo je drzan na toplom, upalio je proletos i drzacu ih se ako radi kako valja, ne treba eksperimentisati, na cbru isto imam njihov akumulaor, nikad izdao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Mislim da nam je internet svima otezao zivot; pre bilo kakve kupovine svako od nas postane mini ekspert. U mom slucaju nabavke akumulatora marke Varta je presudlilo sledece:

1.Cena je 4300 dok svi ostali prodaju isti za 5600 

2. Varta zvuci prilicno poznata marka

3. Radnja u kojoj sam kupio je ujedno i servis

4. Nalazi se blizu mog posla i moze da se pristojno parkira

5. Pljeska preko puta je odlicna

 

Nek me starije kolege isprave, osamdesetih/devedesetih nisi pitao ciji akumulator imaju na pumpi ili radnji vec da li imaju onaj koji tebi pase. 

U vojsci sam vozio Falkonca i V35 na -10 bez problema.Ne secam se punjenja akumulatora  a bilo je pre 26 godina.Valjda su malo napredovali do sad.

Zivot treba da je jednostavan, zar ne?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

У праву си напредовали су у том смислу да могу да га испрограмирају да траје малте не у дан са гаранцијом :takoje:

Ништа лоше не мислим ,  нас приморавају да морамо да арчимо новац јер њима није више исплативо да чекају по пет , седам и више година да нам мањка батерија :jok:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

To si u pravu.

 

Malo offujem, pored toga sto stvari traju vrlo kratko i lako se kvare, zakon je na strani prodavca koji moze da odbije reklamaciju a tvoje je da angazujes vestaka i platis troskove, primer:

Kupim majcu na snizenju za 3000, posle dva nosenja bez pranja pocne stampa da se odvaja. Reklamacija i cekanje 15 dana: odbijeno jer je prana, mozete angazovati vestaka za 4000 dinara :).

Pazite sta i gde kupujete, visoka cena bi trebalo da garantuje dobar kvalitet materijala ali ne i izradu. Isto je sa automobilima, kupis Mecku i oni ti garantuju da ako rikne u sred PM da ce doci ekipa da te spase, a ti se suncaj na -10 do +40 stepeni sve sa stvarima i klincima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
[mention=40810]NebojsaG[/mention]
 
Pricam o novim akumulatorima. 2018.
Ma nema veze novi stari. To su brendovi koji traju decenijama i trajaće još toliko. Mi smo raj za njih. Sve ono što ne prodje njihove kontrole kvaliteta, završi kod nas i nama sličnima i tu nema priče. Ako ima dve kleme kupuj i ne razmišljaj. Sve je to isto, pa kako ti se zalomi.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Mislim da je odradio svoje 2012 god akumulator, kupio sam motor u Aprilu i u njimu je ovaj akumulator.Palio celo leto bez problema,sad stojao 2 nedelje i problem pri prvom paljenju.

Mislim da ću isto da kupim Exide - AGM.

IMG_20190521_175454.jpg

IMG_20190521_175458.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Uzmite u obzir da kvalitet istoga proizvodjaca koji se ugradjuje  kao prva ugradnja i taj isti koji posle kupujete u prodavnici nisu isti. Landport je dobra i proverena firma za veopma realnu sumu novca  daje bas kvalitet. Medjutim Yuasa koja je BR1  u svetu ima kod nas drugi problem ...a to je sto niko ne kontrolise pri kupovini  koje  proizvodjac  te Yuase ...pa tako recimo imate i divljak Yuasu Medjutim i tu ima leka ...jer Yuasa ima 3 vrste oznaka ovisno o  tome gde je u kojoj zemlji proizvodjena ....a kako genijalci koji uvoze kopiju jos nisu ili nece da se potrude da bar tu oznaku promene nebi li bili sto originalniji i blizi kopiji  .....imate priliku  tada sami se informisati pre kupovine  o originalnosti...jbg sve danas informacije su dostupne samo treba citati i traziti a ne  cekati .:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

meni su crkla odjednom 2 lamporta posle 6 meseci.Motor ima voltmetar i dobro puni.takodje znam još par ljudi kojima su crkli posle oar meseci.Versis 2007 ima ugradjen yuasu made in kina trajala 12 celih sezona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Da vas pitam:

Honda 2017, znaci i akumulator.

Prvo paljenje ok, ako treba da restartujem u prvih 5 minuta onda jedva sastavi. Posle voznje sve ok. Da li je za zamenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
On 11/19/2019 at 3:51 AM, srbenda said:

Uzmite u obzir da kvalitet istoga proizvodjaca koji se ugradjuje  kao prva ugradnja i taj isti koji posle kupujete u prodavnici nisu isti. Landport je dobra i proverena firma za veopma realnu sumu novca  daje bas kvalitet. Medjutim Yuasa koja je BR1  u svetu ima kod nas drugi problem ...a to je sto niko ne kontrolise pri kupovini  koje  proizvodjac  te Yuase ...pa tako recimo imate i divljak Yuasu Medjutim i tu ima leka ...jer Yuasa ima 3 vrste oznaka ovisno o  tome gde je u kojoj zemlji proizvodjena ....a kako genijalci koji uvoze kopiju jos nisu ili nece da se potrude da bar tu oznaku promene nebi li bili sto originalniji i blizi kopiji  .....imate priliku  tada sami se informisati pre kupovine  o originalnosti...jbg sve danas informacije su dostupne samo treba citati i traziti a ne  cekati .:)

Mnogo napisano, ali na žalost prazno, bez primera sa konkretnim činjenicama. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa
On 29.11.2019. at 22:53, sasa ns 1 je napisao:

meni su crkla odjednom 2 lamporta posle 6 meseci.Motor ima voltmetar i dobro puni.takodje znam još par ljudi kojima su crkli posle oar meseci.Versis 2007 ima ugradjen yuasu made in kina trajala 12 celih sezona

Složio bih se da je Landport krš imam jako loše iskustvo i oko garancije i eksploatacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

E jbg. Ja se usrecio sa jednim Landportom pre par dana. Lomio sam se izmedju kiselinskog Exide i ovog Landporta bez odrzavnja u istoj ceni. Valjda ce me sluziti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ja imam LP i kod mene je treću sezonu, nisam pitao prošlog vlasnika kada ga je stavio... Tako da to nije za generalizaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
On 26.3.2020. at 20:46, Blueser je napisao:

Mnogo napisano, ali na žalost prazno, bez primera sa konkretnim činjenicama. :D

Kada bi ti covek  cak i nacrtao ti nebi mogao opet nista ukapirati  ...ko ne zna  a zna da ne zna, kloni ga se ..;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 15 sati, Gile je napisao:

E jbg. Ja se usrecio sa jednim Landportom pre par dana. Lomio sam se izmedju kiselinskog Exide i ovog Landporta bez odrzavnja u istoj ceni. Valjda ce me sluziti...

Nema pravila Gile......a evo 3 po redu Landport mi guraju  na 3 motora bez problema p 3 g. dok recimo Exide kao da su programirali mamu im....kao da su ubacili neki cip u njega ,bas mesec dana po isteku garancije crkne ! To mi se i sa Unibatom tako desavalo vise puta....zadnjih 5 ili 6 godina Landport mi je konstantan .;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Eto vidis. A meni Exide i Yuasa na prvu loptu najvise ulivaju poverenja.  Sad je gotovo, nadam se da smo uzeli akumulatore sa iste police.  Ako se pokaze dobro necu ni ja menjati firmu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja