Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova

Taj skuter ima problema oko filtriranju usisanog vazduha, zato se javlja prebrzo trosenje karika. Ne verujem da je kod tebe nesto drugo. Kako i da je, jednu temeljnu reparaciju je zasluzio. Kad je uradis poboljsaj filtriranje vazduha, to je sigurno moguce kao gusci sundjer ili ispod sundjera na samom ulazu prema karburator + jedan dopunski sundjerasti sprint ili tako nasto.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
9 hours ago, davidstojcevic said:

Oko 4 dl na 2500 km

Pa to i nije baš previše. Ako paziš redovno na ulje i ne dozvoliš da pada ispod minimuma, može da se vozi tako veoma dugo. 

 

Nisam siguran koliko je otvaranje i sređivanje mašine  finansijski isplativa investicija.:/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pa to i nije baš previše. Ako paziš redovno na ulje i ne dozvoliš da pada ispod minimuma, može da se vozi tako veoma dugo. 
 
Nisam siguran koliko je otvaranje i sređivanje mašine  finansijski isplativa investicija.
De bre ljudi cilindar, glavu, bregastu i klip treba napolje, nista drugo. Srediti glavu odnosno proslajfovati ventile i nove gumice. Premerivanje cilindra i klipa, ako su dobri samo karike, ako ne i hilznovanje i ima da peva jos toliko pa i vise.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Nije u pitanju nikakva zvečarka, već je prošlo vreme kada su se automobili i motori vozili po 10-15 godina. Nema više 1, 2. ili 3. specijale.

 

Kada mi motor bude toliko otišao, prodam ga nešto ispod cene i kupim drugi. Za slične ili malo veće novce imam noviji motor, novije generacije, i to je to. Tako ja razmišljam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Nije u pitanju nikakva zvečarka, već je prošlo vreme kada su se automobili i motori vozili po 10-15 godina. Nema više 1, 2. ili 3. specijale.
 
Kada mi motor bude toliko otišao, prodam ga nešto ispod cene i kupim drugi. Za slične ili malo veće novce imam noviji motor, novije generacije, i to je to. Tako ja razmišljam 
Ma odlicno ti razmisljas nego koliko je taj drugi "posteniji" od tebe. Ja sam iz Makedonije i ne verujem da kod vas vladaju VONBALKANSKA pravila. Kod nas bre oci od pauka da pozajmis pa ti nije dovoljno.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ja uvek za svoj motor/auto navedem šta ne valja prilikom prodaje, one bitne stavke. Pa ko hoće neka kupi, nikoga ne teram. Nisam srećom imao loša iskustva sa kupovinom, jer ne gledam da uzimam najjeftinije, već sam spreman da platim ako je nešto u dobrom stanju. Možda je to razlog..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

I jos nesto NEMOJ da stavljas ulje za skuter, za te pare ima da kupis klasu bolje ulje za automobil. Nemas mokrih lamela pa da te boli glava oko toga. Automobilsko ulje je i duzeg veka i "jeftinije" za kvalitet koji uzimas VERUJ.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ok, hvala na informaciji :-)   

:mobilizator:

 

 

 

 

Nikada u mojih 53 godina a 40 na motoru nisam u 4T skuter(svoj) stavio ulje za skuter. To je nevidjeni marketing, svi koji su me poslusali nemaju ama bas nikakvih problema i stede novac.  Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Recite mi na koliko puni akumulator?
Izgleda da je nesto otislo kod mene...
Na ler bez puni na 13.7, cim upalim setla padne na 12,5...
Da li je upitanju regler ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Mora postupno da se ispita... niko ti s sigurnoscu ne moze reci da li je regler ili su namotaji. Punjenje mora da bude preko 13.8 14 volti u svakom rezimu opterecenja...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Drugari, zamenjen je aku i isto je punjenje kao sa starim. Izvukao sam konektor sa reglera (5 pina) 3 bele zice, 1 crna i 1 crvena. Kada upalim motor, prebacim unimer na jednosmernu struju pokazuje identicni napon izmedju 3 bele zice, 30,5V. Kada prebacim unimer na "pistanje" i masu unimera povezem na sasiju ili masu na konektoru a crvenu na sve tri bele zice, pisti. Ako moze savet sta dalje... 

IMG_20180425_230024.jpg

IMG_20180425_230021.jpg

IMG_20180425_225937.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

3 zute zice meris naizmenicnom strujom a ne jednosmernom. Treba na leru bez sauha da bude oko 20v. Kada iskljucis skuter, svaku zutu pistalicom prekontrolises ka masi. Samo obrati paznju da sve to radis na dzeku koji je do namotaja a ne do reglera .

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Probaj da na belim zicama izmeris napon dok je uboden dzek u regler. Ali ako je tako kako kazes, ne gine ti skidanje dekle gde su namotaji i menjanje ili premotavanje...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Nedavno kupio yamahu majesty 250 dx,i variomat bio u kojem stanju,zamijenjen drugim Malossi je u pitanju,ali sad mi se javio drugi problem da motor nema start ni medjuubrzanje,skinuo variomat ponovo pogledao sve ok,zvono kvačila je u plavoj boji odnio tokaru skinuo 0,1 mm mislio sam da se okalilo,na kvacilu su zute opruge od prije,remen je fabricki,ispucao malo izmedju zuba,a skuter je presao 15000 km,ako neko moze da mi pomogne STA bi moglo da bude u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ima mnogo iskusnijih od mene na forumu pa ce ti dati direktniji savet. Za pocetak, koje su rolnice u tom Malossi varijatoru (moguce da su preteske) i premeri sirinu kaisa. Kazes da je fabricki kais ispucao tako da je skoro 100% vec za zamenu. Namerno ti kazem da premeris sirinu (i uporedis sa fabrickom specifikacijom kaisa) jer se kais vremenom trosi a time postaje i neadekvatan za tvoj prenos. 

 

Jos jedna stvar, jesi li siguran da ti je kompresija ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Motor pali odlicno vruc hladan.ne dimi..a kasis je 21 mm a fabricki 23x872..jel moguće da toliko proklizava i da nema start da se razvukao..a prije 10 ako dana vozio sasvim normalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja