Jump to content

Moto Zajednica

davidstojcevic

Yamaha majesty 250

Recommended Posts

• U prolazu, 9 postova

Pozdrav drugari.

Vlasnik sam jednog lepog majesty-a 250 DX iz 1999 god.

Dugo me je sluzio ali sada pocinju da ga stizu godine...potrosnja ulja pre svega

E sada ona vecita dilema,prodavati ili otvarati masinu???Najradije bih ovo drugo ali pitanje je koliko bi to bilo finansijski isplativo

Ako je neko to radio,voleo bih da me posavetuje.Hvala. 

Promenio član davidstojcevic
Greska u kucanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 1759 postova
Pozdrav drugari.
Vlasnik sam jednog lepog majesty-a 250 DX iz 1999 god.
Dugo me je sluzio ali sada pocinju da ga stizu godine...potrosnja ulja pre svega
E sada ona vecita dilema,prodavati ili otvarati masinu???Najradije bih ovo drugo ali pitanje je koliko bi to bilo finansijski isplativo
Ako je neko to radio,voleo bih da me posavetuje.Hvala. 
Zavisi zbog cega trpsi ulje???

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Taj skuter ima problema oko filtriranju usisanog vazduha, zato se javlja prebrzo trosenje karika. Ne verujem da je kod tebe nesto drugo. Kako i da je, jednu temeljnu reparaciju je zasluzio. Kad je uradis poboljsaj filtriranje vazduha, to je sigurno moguce kao gusci sundjer ili ispod sundjera na samom ulazu prema karburator + jedan dopunski sundjerasti sprint ili tako nasto.

• Svrati ponekad, 208 postova
  • Motocikl: Piaggio X7, 250ie
9 hours ago, davidstojcevic said:

Oko 4 dl na 2500 km

Pa to i nije baš previše. Ako paziš redovno na ulje i ne dozvoliš da pada ispod minimuma, može da se vozi tako veoma dugo. 

Nisam siguran koliko je otvaranje i sređivanje mašine  finansijski isplativa investicija.:/

Pa to i nije baš previše. Ako paziš redovno na ulje i ne dozvoliš da pada ispod minimuma, može da se vozi tako veoma dugo. 

Nisam siguran koliko je otvaranje i sređivanje mašine  finansijski isplativa investicija.
De bre ljudi cilindar, glavu, bregastu i klip treba napolje, nista drugo. Srediti glavu odnosno proslajfovati ventile i nove gumice. Premerivanje cilindra i klipa, ako su dobri samo karike, ako ne i hilznovanje i ima da peva jos toliko pa i vise.

Nije u pitanju nikakva zvečarka, već je prošlo vreme kada su se automobili i motori vozili po 10-15 godina. Nema više 1, 2. ili 3. specijale.

Kada mi motor bude toliko otišao, prodam ga nešto ispod cene i kupim drugi. Za slične ili malo veće novce imam noviji motor, novije generacije, i to je to. Tako ja razmišljam :)

Nije u pitanju nikakva zvečarka, već je prošlo vreme kada su se automobili i motori vozili po 10-15 godina. Nema više 1, 2. ili 3. specijale.

Kada mi motor bude toliko otišao, prodam ga nešto ispod cene i kupim drugi. Za slične ili malo veće novce imam noviji motor, novije generacije, i to je to. Tako ja razmišljam 
Ma odlicno ti razmisljas nego koliko je taj drugi "posteniji" od tebe. Ja sam iz Makedonije i ne verujem da kod vas vladaju VONBALKANSKA pravila. Kod nas bre oci od pauka da pozajmis pa ti nije dovoljno.

Ja uvek za svoj motor/auto navedem šta ne valja prilikom prodaje, one bitne stavke. Pa ko hoće neka kupi, nikoga ne teram. Nisam srećom imao loša iskustva sa kupovinom, jer ne gledam da uzimam najjeftinije, već sam spreman da platim ako je nešto u dobrom stanju. Možda je to razlog..

I jos nesto NEMOJ da stavljas ulje za skuter, za te pare ima da kupis klasu bolje ulje za automobil. Nemas mokrih lamela pa da te boli glava oko toga. Automobilsko ulje je i duzeg veka i "jeftinije" za kvalitet koji uzimas VERUJ.

Ok, hvala na informaciji :-)   

:mobilizator:

Nikada u mojih 53 godina a 40 na motoru nisam u 4T skuter(svoj) stavio ulje za skuter. To je nevidjeni marketing, svi koji su me poslusali nemaju ama bas nikakvih problema i stede novac.  Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Pridruži nam se!

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja