Jump to content

Moto Zajednica

Jednodnevni obilazak Homolja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova

Homolje su mi omiljeni deo Srbije. U detinjstvu sam umeo cesto da odem u te krajeve, a evo sada sa godinama, sve me vise nesto vuce u te krajeve. Da li su to geni, zov prirode ili nesto trece, ne znam. Znam da sam zaljubljen u te predele i cinjenicu da je taj predeo jedno od najvecih ili najvece staniste poskoka i vukova u Evropi i jedno od najredje naseljenih krajeva po m2 u toj istoj JEvropi. Predeo bogat florom i faunom. Bogat rekama ponornicama, jamama i pecinama. Predeo u koji su nekada bezali i skrivali se hajduci, a retko zalazili nekada Turci.

Dugo planiram voznju motorom po tim predelima, cekam lepo vreme, slobodno vreme....Sve se to poklopilo i ranim jutrom polazim, sam, na rutu: Beograd, Svilajnac, Despotovac, Manasija, Strmosten, preko oboda planine Beljanica do Lisina ili vodopad Veliki buk, Krupajsko vrelo, Sige, Gornjackom klisurom ("vrata Homolja") do Krepoljina i manastira Gornjak (zaduzbina Kneza Lazara), Petrovac na Mlavi, Pozarevac i nazad Beograd.

Sam Lazarev kanjon, Lazarevu pecinu i jos neke lepote tog kraja ostavljam za sledeci put.

Tura celodnevna, ali veoma lepa za sva cula.Trenuci provedeni u miru, sedeci u prirodi, bez znakova civilizacije su, bar za mene, neprocenjivi. Duhovni mir koji covek moze naci samo u prirodi.

Evo i linka na kojem je kratak video sa ove ture :-)

 

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
Prelepa voznja, planiram obici ovaj kraj, ima li nekih preporuka gde popiti kaficu, sesti i pojesti nesto? 
Restoran Lisinski raj je na fantasticnoj lokaciji u blizini vodopada Veliki buk. Odlicno mesto za odmor i uzivanje. Kaficu sam popio, ali na zalost nisam rucao, nije bilo vremena. Medjutim, malo sam voajerisao po tudjim tanjirima i pastrmka mi je izgledala fantasticno. Mirisala je jos lepse. Nakon tih mirisa i pejzaza, resio sam da vodim tamo porodicu za 1.maj.
Odmoriti se moze i pokraj Krupajskog vrela, jedna kafanica u kojoj sam takodje popio samo kaficu i sok. Ali videvski ribnjak pokraj Krupajskog vrela, verujem da je i tamo riba sigurno ukusna. Na putu od Strmostena ka Krepoljinu, ne secam se da sam video bilo kakvo odmoriste. Put nije najbolji, ali nije bas toliko kriminalan. Treba biti oprezan, jer ima dosta peska i sljunka po ivicama kolovoza, sto mize biti veoma nezgodno.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Odlicno, to mi je samo jos trebalo, rutu sam ubelezio sad samo da sednemo i krenemo u voznju :na_glavi:

Prelepa ruta kolega, nema sta... priroda je fascinantna! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja