Jump to content

Moto Zajednica

Problem Suzuki GS 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Imam problem s mojim GS-om, na ler radi nepravilno a kad mu dam veci gas izbacuje vatru na auspuh i puca. U toku voznje gubi snagu, pogotovo kad se doda gas da se motor ubrza on zastane na nekoliko sekundi pa kasnje nekako primi gas i ide normalno, i sve tako. Hvala na pomoci unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ili je slab dotok goriva filter,dizna ... ili dobija fals vazduh pukla guma izmedju karba i usisa ... uglavnom smesa je siromasna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Karburatori su skidani i ocisceni lepo, svaka dizna. Guma je zamenjena na levom karbu sto ide u usisnu granu, bila je napukla tako da je sad tu nova guma i nemoguce da vuce fals vazduh. Skidana slavina za gorivo i sve je ok s njom (membrana odlicna nigde napukla). Tako de je sve to sredjeno nema sta da zeza vise. Sumnjam u svecice (stavljene marsal valjda koliko se secam kad sam ih skidao). I sumnjam na ventile, jer je uvek kad skinem levu svecicu ona nije obgorela naprotiv skoroz je zagaravena. Da li moze to da bude problem? Da se vide ventili, mozda treba da se presteluju? Motor radi  nepravilno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Rekao si da su karburatori skidani i ocisceni, da li su posle toga sinhronizovani? Sto se ventila tice ne verujem da su oni na tim motorima nema klackalica nego solje tako da ih mozes prestelovati jedino zamenom podloski. Sinhronizuj karburatore, stavi nove svecice, vidi da li su te odgovarajuce treba da budu DPR8EA9 oznake ako je NGK, ili X24EPR-U9 ako je denso, i filter vazduha iskljuci to ako i dalje imas problem najbolje bi bilo kod majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Da ocistio sam karburatore i namontirao sve. Sto se tice sinhronizacije to ne znam kako da uradim. Samo sam ih  ocistio i vratio. Svecice cu definitivno da promenim i stavim NGK, kako bi bio siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Potrebni su ti vakuummetri, mogu se i napraviti sistemom spojenih sudova ali obzirom da nisi ranije radio to najbolje ti je potrazi majstora.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Aha, vidim sad kako treba uraditi. Nemam ja vakumetre da bi mogo ovo da uradim, ipak cu morati da potrazim majsora da ovo uradi ili da nadjem vakumetre pa cu sam to.

 

Hvala ti puno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150
Pre 4 sati, velimirjevtic je napisao:

Potrebni su ti vakuummetri, mogu se i napraviti sistemom spojenih sudova ali obzirom da nisi ranije radio to najbolje ti je potrazi majstora.

 

 

Mogu ja da napravim manometar, sa dva creva tj. sistem spojenih sudova. Jedino sto me jos muci jeste kako da sipem npr. dvotaktol u creva i kako to ulje da ne prodje dole u karburatore kroz rupe na karbu, to i dalje ne razumem. Jer ta creva moraju da budu spojena T racvom? Da bi to bio sistem spojenih sudova. Gde da stavim tu T racvu, skroz gore na krejevima creva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Evo @hard_rock nasao odlican tutorial prilicno je dostupno povezivanje, obzirom da kod mene na hondama ide na blok motora i moraju adapteri. Ako napravis kako treba nema sanse da ti ode u antifriz u motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja