Jump to content

Moto Zajednica

Osovinsko opterećenje

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: NSU Pretis, YAMAHA DRAGSTAR

Da bih registrovao NSU Pretis 175 iz 1960. godine koji sam uvezao iz Hrvatske traže mi koje je osovinsko opterećenje. Taj podatak nema u saobraćajnoj dozvoli. Zna li neko kako mogu da dođem do tog podatka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Podeli nosivost na dva i to je to.

 

Otkad to ide za dvotockase, ili ova nasa nebulozna "pamet" ide u totalnu krajnost ili te neko razvlaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Pošalji mi na mejl sliku saobraćajne i ID pločice sa rama da pokušam da ti pronadjem. 

darko.stevanovic@dekra.com

 

Pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Po tehničkim podacima, maksimalno opterećenje na osovini zadnjeg točka je 200 kg. 

 Na osovini prednjeg točka je maksimalno opterećenje 93 kg, 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

To je staticko opterecenje osovine u mirovanju i recimo da je fabrika dimenzionisala lezajeve, opruge i viljuske u skladu sa nekim primarnim zahtevima. Ali u praksi je osovinsko opterecenje motocikla je ispod svake kategorizacije "nosivosti" javnih puteva i koristi se jedino u nekim proracunima veka upotrebe nekog javnog puta.

U sustini, ukoliko se nekom saobracajcu ucini da ste pretovareni, ima pravo da izmeri tezinu vozila sa prtljagom i putnicima. Ako to prelazi maksimalnu dozvoljenu tezinu, sledi kazna po zakonu ali tu opet nema nigde razdvajanja na prednju i zadnju osovinu kad su dvotockasi u pitanju. Tako da mi je malo cudno ako to stoji u registracionom listu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: NSU Pretis, YAMAHA DRAGSTAR

Ocarinio sam motor ali mi u nekoj agenciji koja treba da izda papir za prvu registraciju traže taj podatak jer im program zahteva da se nešto unese u rubliku. Moraju da navedu i izvor podatka, znači ne može varijanta "čuo sam rekao mi čovek".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

E pa kaži im da upišu ovo što sam ti napisao, a za " izvor podataka " nek upišu " Fabrika " ! Takođe im reci da su ti NSU motocikli svojevremeno bili u voznim parkovima naše policije i vojske, pa ako ne veruju fabrici nek se raspitaju u policiji i vojsci ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja