Jump to content

Moto Zajednica

Peda Pro XT rr

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f
On 13.4.2020. at 23:03, Nikola1912 je napisao:

Pozdrav razmisljam da uzmem pedu pro xt zanimamekakvisu vasi utisci koja mu je realna brzina kako vuce na uzbrdici i kakav je sa potrosnjom

 

Druze, uzbrdo gubi snagu kao i svaki kinez, a realna brzina mu je oko 80km/h(uzbrdo tesko da moze i toliko, ali opet zavisi od uzbrdice).. Ja sam ga na ravnom malo preko 100km/h razvukao, ali to je bilo bas bas mucenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Uzeo istu , 2020 godiste, zadovoljan sam, vibracija nema, lepo se salta pristojno ubrzanje, malo trosi, lepog izgleda, jedino sto mi je bilo je sajla za sauh bila malo labava i otvarao mi je sauh u toku voznje, kad se to sredilo motor se kompletirao, sasvim solidan motor, sediste je malo glibavo al dobro, primeti se samo pri skretanju i malo vecem obaranju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
On 3.10.2019. at 7:26, nemanjadj91 je napisao:

Moj savet za sve one koji misle da ce kupovinom ovog i ostalih peda motocikala dobiti ''nov'' motor (ja sam mislio da je bolje da kupim to novo umesto nekog starijeg motora) koji nece da se kvari da zaborave na to i da ce dobiti motor koji ce veoma cesto morati da bude kod majstora. 

PS vozio sam Peda Pro XT, za 6 meseci i predjenih nepunih 2000km mi je crkla instrument tabla, automat stop svetla, senzor za brzine, blatobran mi je pukao u garazi (tada sam presao samo 150km i garanciju naravno nisu uvazili, nisam imao dozvolu jos uvek), auspuh se otkacio, tokom jedne voznje mi je ispao far sa unutrasnje strane i sva sreca da je ostao na kablu.. Ako se setim jos necega dodacu..

 

Ja slucajno naleteh na ovo pa da napisem koju :)

 

Ovaj nesrecni motor iz price je zavrsio kod mene.

Kupljen je recimo 6 meseci star u mint stanju po recima vlasnika. Inicijalno je trazeno samo 200e manje od cene novog, jer je, jelte, motor nov.

 

Nisam mnogo ni zagledao pri kupovini jer rece covek da je sve fabricki, a i bila je jos garancija 1.5 godinu.


Realno stanje: Drzi vodu dok majstori, tj kupci odu.

 

Nedostajalo je sledece:

  • Polomljeni far prikacen tek da odem do kuce sa farovima
  • Auspuh se drzao na jednom srafu i jedan sraf je bio polomljen na glavi motora
  • Tezak problem sa paljenjem (mene ubedio covek da je tako kad je hladno)
  • Polomljena plastika desno (meni rece da su mu polomili na malom servisu?!)
  • Polomljen centralni sraf motora sto je moglo da izazove ozbiljnu stetu vozacu
  • Naprslo stakalce za nivo kocinog ulja
  • Nedostajao je teg kardana sa leve strane
  • Vizir ispucao
  • Ulje garavo kao da je bio u iberu sve vreme

Sve u svemu, zakljucak iz servisa je bio da je motor koriscen kao Mountain Bike.

 

I sve to sa 900km na satu!

 

Ovo sve pisem da buduci kupci otvore oci, prodavace ovaj momak jos neki motor.

 

E sad prica ima prilicno srecan nastavak :)

 

  • Auspuh pricvrcen u 4 tacke i zamenjen top fake Akrapovicem - nestalo 90% vibracija. Takodje, stari top je izgleda bio zapusen pa se motor dovlacio do 100km/h. Sada lepo hvata i do 120 po ravnom, a nizbrdo sa vetrom u ledja ide obrtaljka u crveno u 5oj brzini
  • Far izbusen i pricvrscen srafovima + napravljen kavez
  • Skontam u nekom trenutku da mora da je od oranja i svecica stradala i jeste. Stavljena nova i nema problema sa paljenjem
  • Plastike fiksirane kako treba

 

Od toga je predjeno preko 6000km za sezonu i po. Trosi oko 2.5l prosecno jer ima dosta otvorenog puta.

Jako lepo ide i zvuci sa drugim topom. Naravno, u granicama 125ccm.

 

Moja racunica je da mi stedi sveukupno sa amortizacijom i potrosnjom 5-7e na 100km u odnosu na kola, tako da ce se nabavka isplatiti za jos oko 10 000km sto mi je mozda jos jedna puna sezona bez Korone.

 

Sve u svemu, moja preporuka za kupovinu motora, ali treba znati sta kupujete.

Ovo nije supermotor niti MTB, vec skuter od 125ccm sa menjacem i stelovanjem viljuski.

Ako se tako i koristi, sasvim lepo sluzi.

 

Takodje, predlazem da, ko ima vibracije na motoru, krene od auspuha koji bas pravi haos kada nije pricvrscen.

Meni je motor urlao na 6000rpm i hteo da se raspadne, a tresao se i pri promeni brzine.

Sada se isto salta na 2500 i 10 000rpm.

 

Toliko od mene.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Zdravo,drugari!hteo bi pristupiti kupovini novog Peda125cm,iskreno me interesuju Vasa misljenja i iskustava o tom motoru.neki kazu ovako neki onako ma gde ćeš to to je Kinez i tako dalje.....unapred zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Cuje se motor lepse bez DB killer-a (sa fake Akrapovicem) i bude malo elasticniji. Nema razlike u snazi ili ima neprimetno, ali moze da ubrza iz 5. brzine sa 40km/h bez da se muci.

 

@Deks348 ako znas sta kupujes i sta da ocekujes, dobar je. Ja cu verovatno na prolece jos jednu Pedu da uzmem zbog iskustva da XT, samo ce biti Tek 250ccm. Moguce da ce i moje sokocalo na dobos tom prilikom pa ako si zainteresovan za dobar polovnjak i da ustedis ljubicastu u odnosu na nov motor javi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Ja sam uzeo pedu pro xt 125 novu iz salona isti dan mi je doterali, najvise su me nervirali servisi jer za zamenu ulja i dotezanje lanca uzme mi 5000 a servisi su obavezni zbog garancije, odradio sam jedno 5 servisa i doziveo sam saobracajku (nisam ja kriv) i izgubio sam svu garanciju, sto mi je i bolje motor sada sam servisiram cistim i doradjuem, nisam imao nikakvih kvarova, jednom mi je samo lanac pukao jer ga nisam podmazivao na vreme, al ja sam u danu prelazio po 200km znaci svaki dan sam trebao da ga podmazujem, a ja sam jednom u 3 dana:)), ispali su fer na servisu i primili su mi to pod garancijom, motor ide solidno nalo trosi bas, mane i kvarovi na mom su, da polazivac brzine cesto zablokira i polazuje drugacije nego sto jeste, ali ja ga ni ne gledam, sediste sto je klimavo fabricki, i slabe plastike koje su mi pukle pri padu, sve ostalo je tip top, bar ovaj primerak sto je kod mene, padao sam sa njega 4 5 puta od toga 2 ozbiljnija pada masina ostala tip top, posle saobracajke vozio sam ga 4 k kilometara sa 200 ml manje ulja i nisam ga menjao tih 4k kilometra, nista njje zaribalo niti se ostetilo, po meni odlican izbor ako vas usere dobar primerak..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 13.1.2021. at 17:24, igor0511 je napisao:

Cuje se motor lepse bez DB killer-a (sa fake Akrapovicem) i bude malo elasticniji. Nema razlike u snazi ili ima neprimetno, ali moze da ubrza iz 5. brzine sa 40km/h bez da se muci.

 

@Deks348 ako znas sta kupujes i sta da ocekujes, dobar je. Ja cu verovatno na prolece jos jednu Pedu da uzmem zbog iskustva da XT, samo ce biti Tek 250ccm. Moguce da ce i moje sokocalo na dobos tom prilikom pa ako si zainteresovan za dobar polovnjak i da ustedis ljubicastu u odnosu na nov motor javi.

mozes li broj da ostavis da se cujemo ako odlucis da rpodajes

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav, imam problema pri stavljanju akrapovica. Kada namontiram auspuh ne ide mi u ravni sa motorom nego zadnji deo bezi od motora. Da li moram raditi novu granu ? Ili kako drugacije da to popravim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Da li je neko mozda pokusavao konverziju na 250ccm 125ccm motora?

 

Ja se razmisljam da pokusam jer su delovi jako jeftini.

 

I ako neko zna sta bi trebalo od delova osim dole pomenutog

52CB6300-7CB3-443C-BBA1-8CA0342C88A4.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Posto sam opisao svoj motor u ovoj temi, da napisem i ovde da je na prodaju. Ako ima neko zainteresovan pisite poruku.

 

Takodje, treba napomenuti da izgleda da karburator pusta vazduh negde i motor jako lose vuce i nece u obrtaje. Zbog toga je cena 900e, racunam da razlika cene do najjeftinijeg sa oglasa pokriva sredjivanje.

 

Razlog prodaje nije karburator vec prosirenje porodice tako da nece bas biti vremena za motor.

 

Kilometraza 7500km. Boja zelena, XT Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Staho PRO XT

Pozdrav, posedujem Pedu pro XT, 2020-o godiste. Motor sam kupio u avgustu ove godine.

 

20210905_225036.thumb.jpg.ae49abb45e8bbe45e3d2e71fc4218c95.jpg

 

20211004_140112.thumb.jpg.82943b2efb14bed360228e914392362a.jpg

Visok sam 180.

20211020_165514.thumb.jpg.6b10005f50b5bea6f028240039ff91f7.jpg

Snapchat-1670642379.thumb.jpg.068c69e867b49cdc3e8e8c25ddffa4e0.jpg

Motor me služi baš odlično, prezadovoljan sam. Prešao sam sa njim 5k km, ni jednom nije posustao, ključ u bravu i on sluša ne bitno od vremenskih uslova. Nisam osetio da se pregrejava na semaforu ili slično u gradu, ali u glevnom ga vozim otvorenijim putem gde mi je brzina uvek preko 80kmh. Krajnja brzina merena na Obrenovačkom je preko 120 uvek. Blokada mi je na oko 10.500 obrtaja i tad u petoj brzini ide 135kmh. To su realno ne bitne informacije ali čisto da napišem jer nisam primetio da je neko napisao. Obično krstarim na oko 100kmh i to je neko solidno stanje motora ima vibracija ali je sve u redu. Na 80kmh motor se umiri, ušuška ali je meni poprilično dosadno.

Veoma je udoban, sedište je veoma mekano i ne kliza. Trebalo bi zameniti ručke ove su pretanke(neki moj lični ukus).Menjač je za nijansu viši ali kada se spusti udara u ćopavu, ništa strašno sve je to stvar navike. Gume su fabričke, solidne.  Motor je na prodaju ali nije u opšte bitno da li će se prodati cena je ta i to je to.

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Peda Pro XT, 2020. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 9000 km, Beograd. Cena 1.250 € - Motori - Polovni Automobili

 

Na motoru sam izmenio par stvari:

 

-skinuo sam fabričke ne pregledne retrovizore, stavljeni su okrugli na krajevima herblova.

-skinut je onaj rep za tablicu, i umesto njega stavljen limeni preklopni, , napravljen brusilicom i nije u opšte loš.

-skinuo sam ručke ze suvozača, umesto njig napravljen je nosač za kofer.

-skinut je neki glupi alarm od kojeg nisam imao ni daljinski, i prespojen je da radi bez njega. Možda nekad i ugradim drugi ali za sad nista.

 

U principu ništa zahtevnije.

 

Imam u planu da poboljšam još par stvari.

 

Prvo da li se neko upuštao u to da skida deklu kvačila. Kvačilo hvata ali nekako bezveze, uhvati tek kad skineš prste sa poluge, ali ni ne vraća više ako se otpusti sajla polugica se ne vraća i opet isti đavo. Kvačilo uhvati isto i kad imam suvozača uzbrdo ali me to nervira, i ima neki čudan klik kad uhvati. Kvačilo se nije promenilo ni za nijansu od kad sam ga kupio. Ja bih realno na sledećem malom servisu skinuo deklu, i ne znam da li bi poboljšalo kada bih napravio neke male spejsere za te opruge čisto da malo pre uhvati. Da li je neko na bilo kojoj predi otvarao kvačilo, da li postoji neko već poznat problem napišite mi vaša mišljenja.

 

I još jedno pitanje da li bi bilo bolje da otvorim temu posvećeni mom primerku tipa u sport pod forumu, jer u ovom pod forumu u glavnom kineski skuteri do 50cc, možda bih tamo dobio više saveta po pitanju unapeđivanja mog motocikla. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
4 hours ago, cezarpa said:

Zar nema u Bih da se kupi?Mozda pod drugim imenom.To je kinez koji je uvezen,i nasi mu dali neko ime.

Ima  da se kupi al zajebava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Ajde malo da ozivimo ovu temu. Prva stvar ima li nas i u 2024 koji vozimo pedu. Druga stvar ja sam ne bih rekao ponosni al jesam nekim cudom ponosan vlasnik jedne moja je crna pro xt 125 2023 god. Za sada sam solidno zadovoljan sto bi vecina rekla kolko para tolko muzike. Posto sam presao sa 50cc tomosa prve nedelje ovo je bio avion za mene. Za skoro 6 meseci oko 1800km sam presao ugl po gradu i medjugradske voznje. Nisam ranije sedao na vece motore kao sto sam ranije napomenuo. Citao sam da su ljudi za onaj od 250 pisali da ima neku blokadu sto sam i ja skontao kad sam montirao sportski usis na mog od 125cc. Gusio se vazduhom i trebalo je da se promeni mesavina goriva tj da se pojaca gorivo. Nisam hteo sa time da se bahcem pa sam vratio stari. Da li je neko od vas imao iskustva sa budzenjem ove vrtalice ako mogu da kazem. Moji planovi su dok skupljam pare za nesto vece da ovo doradim za brata koji sad polaze za a1. Mislio sam da kupim jaci karburator i da stavim sportski kone filter kako bi iole pojaco performase. Ocekivo sam da je ohv bar masina kao kod vecine danasnjih 125cc kad ono ispadnje pushrod zastareo sistem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja