Jump to content

Moto Zajednica

Peda Pro XT rr

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Evo slika koliko sam mogao da slikam da ne bih skidao plastike. Stavljao sam gumice izmedju rama i plastike..jer je ovako bilo plastika na metal ili plastika na plastiku i narvno da moraju da budu vibracije.. sad skupite zivce i polako.. nadam se da sam pomogao. 

20180714_122945.jpg

20180714_122847.jpg

20180714_122903.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Pa da nema treskanja ne cuje se vise i naravno ne bi trebalo da pukne jer sam stavio 3 sloja gume. Nazalost ljudi znamo svi sta smo kupili i koliko smo platili. Ne mozemo imati sve za te pare.. al uz male prepravke i trud napravis motor za uzivanje. Nije ovo za neke velike brzine.. mali je to motor. Inace ima 5 brzina gura 110 mozda moze vise al ga ja nisam silio. Brzine su mi na dole sve. Meni je ok iskreno jer je mnogo lako i nekako mislim da moze brze da se ubrza ovako. Kad uradim auspuh drugi bacicu koj klip :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT RR

Xnik kazes vibracije nestale kad stavis gumice super mada se kod mene i ne javljaju na 6k vec na 9k kad sam skoro u redline inace uzeo sam motor na sajmu ali je stigao skoro mesec dana kasnije jer su dovezli novu turu pa sam imao nekih problema sa masom motora ona je 153kg po sertifikatu na carini a na deklaraciji Vlada Investa i Peda motorsa uvoznika je bila 143 i nekim delovodnim borjme pa se postupak registracije oduzio za jos nedelju ipo tako nesto. Takodje Xnik ako stafis auspuh postavi molim te da vidim kako si odradio ako niste primetili postojala je opcija za dva auspuha ali se nije uvozila kod nas kao takva vec morate da dokupite i levi auspuh pa da ga sami montirate i da izgubimo garanciju zbog toga! Inace pitam ovo Xnik jer zelim da ugradim auspuhe sa obe strane po jedan stedim pare da napravim izduvnu granu da me ne zajebavaju u servisu za garanciju i ta cuda ne vari mi se zato na fabricku granu! Molimte cim napravis posalji koji snimak! Nikola_01 Servis se radi u bilo kom ovlascenom servisu koji je naveden na servisnoj knjizici na poledjini adresa i broj!! Hvala Pozdrav! I nek se jave svi koji su iz BG i imaju ovaj motor cisto da vidimo koliko nas je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Dobar dan, imam položeno za A1 već par meseci i sledeće sezone želim da kupim motor od 125 kubika i dvoumim se između Peda pro xt 125 i peda x road 125 pa da li bi mogao neko sa više iskustva da me posavetujr oko kupovine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Da se nadovezem, danas sam bio u prodavnici i pricao sa prodavcem o ovom motoru. Rekao mi je da su na ovom iz 2018 zapazene vibracije i da su otlonjene na 2019 modelu. Rekao je da se jave na nekim brzinama ali kako sam shvatio kad se prebaci u sledeci stepen prenosa onda ih nema. Verovatno ako nekom smeta moze sad da se nesto uradi pa da ih nema ni kod vas koji ste ih pominjali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Kupio sam pedu pro xt 125 oko jula, do kraja sezone sam napravio 3000km, mnoge plastike su popucale, ali vibracije se javljaju oko 8k obrtaja i na više. Stavljao sam gumice na svaki šraf i opet plastike pucaju(najgori kvalitet plastike) pre sezone stavljam kn filter, veću diznu, akrapovic (fake) auspuh, veći filter za gorivo, pa videću kako će da ide. Sve u svemu, moja preporuka, za te pare bolje uzeti drugi motor. Rs125, rg125, varadero 125, r125 i tako te malo bolje marke, poznatije. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Evo da malo ozivimo temu i za slucajne i namerne prolaznike dodamo iskustva sa motorom posle godinu i vise dana. Bitno, ja imam prvi model iz 2018, noviji je nesto drugaciji u par segmenata, nisam probao novijeg.

Pre par dana sam isao sa njim do CG i nazad, napravio krug po primorju i presao nekih 1300km za 3 dana, o tome kasnije u tekstu. Ukupno sam presao nesto preko 14000km, na motoru sam preko cele godine osim kad je sneg i led. Posao mi je blizu pa mi je i po hladnom najlakse motorom.

Sto se mene tice, lepo se pokazao, ali mora se imati strpljenja i zelje za igranja oko motora i krpljenja lose izrade. Auspuh je zardjao vec posle par meseci, sam nosac lonca je pukao pa je zavaren, kao i mesto gde cevka ulazi u lonac. Nakon toga poceo je da puca sam lonac na pola, video sam to i kod clana "Dado90". Prevelike vibracije lome sve i to mu je najveci problem. Skoro sam 90% vibracija resio jakim zatezanjem nosaca motora, stelovanjem ventila i nekim glupim umetcima izmedju osovine i korpe menjaca. Korpa ima veliki luft i sumnjam da ona pravi vecinu vibracija. Ne moze da se zategne jer je ne drzi matica nego obican osigurac, to je fabricki jako lose reseno.

Sada su vibracije izuzetno podnosljive, ne znam da li sam se navikao ali odrzavanje brzine na otvorenom na 6500-7000 obrtaja je postalo cak i prijatno, nema zvuka raspadanja niti trnca u nogama i rukama. Znaci, nosaci motora kao prva stvar za ubijanje vibracija, ogromna je razlika.

Curkanje kocionog ulja nakon prvog otvaranja i zatvaranja posude sam resio pazljivim namestanjem diht gume i onda pretezanjem srafova :D naravno, uspeo sam da ne preteram, ne znam kako.

Prenos sam produzio vecim prednjim lancanikom za jedan zub, krajnja brzina je ostala ista posto nema snage za vise i do tih 120+kmh dogura na ravnom. 120kmh na satu je oko 100 po gps, ali brzine cu pricati po onome sto pokazuje na motoru. Putna brzina na ravnom je nekih 95-100kmh, na nekih 7500 obrtaja i to mu bas prija, sto je oko nekih 85kmh pravih. Uz zlatibor, budvu i kanjon na nazad drzi izmedju 70-75 u cetvrtoj, eventualno za krace jace uspone vracanje u trecu. Ocekivao sam da ce mu biti vece mucenje pa me je ovo izuzetno lepo iznenadilo.

Sto se tice puta do cg, visok sam 193 i tezak oko 93kg, svaki motor mi je mali pa i peda. Spremio sam se na ceste pauze do dole i ukocenje, ali bas naprotiv, do budve sam stigao iz 3 pauze, u cacku kod neke rodbine, na zlatarskom jezeru na rucku i posle podgorice na pumpi uz osvezenje. Od zlatarskog jezera do malo posle podgorice 5 sati voznje iz cuga, uz 10 minuta na granici, bez bola u zglobovima, vratu, dupetu. Verujem da bi se neko nizi jos bolje uklopio na motor tako da je izuzetno udoban za duze rute.

Sto se tice potrosnje, malo je tesko objasniti da je prosecna potrosnja na 1300km 2.6L, ali pre kretanja je bio bas prazan rezervoar i bilo je lako precizno meriti posle. Posto km sat laze pa i racuna vecu razdaljinu, izmerena potrosnja je za razdaljinu izmerenu preko gps. Ocekivao sam da bude oko 3.5 uz sve uspone usput, tako da me je i tu iznenadio.

Poneo sam alata da ga usput rasklopim i sklopim ukoliko bude bilo potrebno, ali motor nije stucnuo ceo put, izuzetno se pouzdano pokazao.

Na nazad sam oko prijepolja sreo clana "Dado90" koji se vracao iz pljevlje, pa smo u duetu zavrsili put do bg. Na njegovom motoru su vibracije nenormalne, svaka cast za odluku na takav put uz takav motor. Naravno, dogovor i dalje stoji, vidimo se uskoro za resavanje toga, nema smisla :D

 

Ja bih sad mogao do sutra o putu, ali nadam se da sam odgovorio na neka pitanja i pomogao u odluci ako se neko razmislja. Naravno, necemo opet o onome "bolje kupiti yamahu ili nesto slicno" jer svi znamo razliku izmedju motora od 3000e i 1000e. Da, ako nekome nije prepreka, obavezno uzeti nesto kvalitetnije jer je razlika u kvalitetu velika, ali svakako ce se posle nekog vremena javiti zelja za necim jacim a peda je daleko od neupotrebljivog. Mene je posluzila i vise nego dobro i sluzi i dalje.

Rado cu odgovoriti na bilo kakvo pitanje, tako da izvolte :D

 

Uz par slika, pozdrav

PSX_20190725_204955.jpg

PSX_20190725_205430.jpg

PSX_20190725_205636.jpg

PSX_20190726_213407.jpg

PSX_20190726_215613.jpg

PSX_20190726_215139.jpg

PSX_20190730_030518.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f

Moj savet za sve one koji misle da ce kupovinom ovog i ostalih peda motocikala dobiti ''nov'' motor (ja sam mislio da je bolje da kupim to novo umesto nekog starijeg motora) koji nece da se kvari da zaborave na to i da ce dobiti motor koji ce veoma cesto morati da bude kod majstora. 

PS vozio sam Peda Pro XT, za 6 meseci i predjenih nepunih 2000km mi je crkla instrument tabla, automat stop svetla, senzor za brzine, blatobran mi je pukao u garazi (tada sam presao samo 150km i garanciju naravno nisu uvazili, nisam imao dozvolu jos uvek), auspuh se otkacio, tokom jedne voznje mi je ispao far sa unutrasnje strane i sva sreca da je ostao na kablu.. Ako se setim jos necega dodacu..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125
On 10/3/2019 at 7:28 AM, nemanjadj91 said:

O paljenju samo motora ne bih ni trosio reci, narocito kada je hladnije vreme..

Mnogo losih delova na motoru, od vibracija puca sve i vibracije prave 90% problema, ali ako nesto motor radi savrseno to je paljenje. Sve iznad 5 stepeni ne treba nista raditi sa saugom, upali na dodir dugmeta i drzi ler, a kad je hladnije povucem saug do kraja, upali, vratim malo i posle minut voznje vratim skroz. Sve gore opisano je bez diranja i dodavanja gasa (osim ovaj deo "posle voznje") :D

Ako ne radi tako prekontrolisati smesu i karburator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja