Jump to content

Moto Zajednica

Peda Pro XT rr

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Peda pro xt rr

Pozdrav bajkeri takodje sam kupio na sajmu Peda pro xt rr zeleni isto imam problem sa vibracijama ,preko 7000 obrtaja vibracije su bas velike sve plastike pocnu da se tresu motor je estetski lep samo te vibracije da se rese i super je

Ako je neko od vas uspeo da resi vibracije neka mi kaze sta je radio.

20180509_155717.jpg

20180509_152656.jpg

20180609_190259.jpg

20180501_111139.jpg

20180416_100404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

bas lep motor,i svidja mi se sto je "normalne" velicine, nije mali ili nesto drugo,proporcije su ok izgleda, potrosnja je ekstra po vasoj prici, moj skuter toliko trosi pa i vise ponekad, a 50ccm je(peda gp)....momci ekstra su vam motori,samo gas i sve naj

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Isto na sajmu kupio crveni Pro XT. Stvarno prelep motor ali... Posto zivim u gradu gde su ulice haos, farovi su se izlomili iznutra. Imam dobrog majstroa pa je to nekako sve fiksirao i napavio. Pre neki dan izleti taksista na mene u krivini i imao sam manji pad. Malo ograban motor ni ne primecuje se. Dva retrovizora 30 evra. Ali malo se iskrivila desna strana guvernale, ne smeta pri voznji... I vidim da cu sutra morati opet da rasturim i da fiksiram farove jer opet igraju.

Vibracije su kod mene prisutne na 6000 obrtaja. Ne gazim ga mnogo jer nisam jos razradio motor jos sam na 700 predjenih km.

U startu mi je motor imao problem sa predjom kocnicom, morao sam kod majstora, naravno ne u ovlasceni servis posto toga u Srbiji nema, to je samo sarena laza... Poslali su mi neki polovan deo ali dobro sta da radim, bitno da vise ne curi kociono ulje.

Kada budem imao vremena postavicu jos slika. Za sad sam relativno zadovoljan motorom, mada moj se vec dosta razdrndao :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav svima, da li ici na to da kupim pedu pro xt rr i da li se jednostavno isplati posto sam citao svi se zalite na neko brujanje kada motor predje 6000 obrtaja, lanac se opusta.. Da li kod svih pokazuje gresku od 10 km/h ili je to samo kod pojedinaca? Hocu da kupim svoj prvi motor i interesuje me da li motor stvarno vredi tih para? Hvala unapred na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Peda pro xt rr

Pozdrav gornji nosac je okrenut naopacke zato prenosi vibracije i donji zupcanik od lanca je labav to je greska ovih sto su sklapali kad to sredis traje 10min onda je sve ok sa motorom lanac mora redovno da se podmazuje da se ne bi istegao i nemas problema imam isti motor i nisam imao problem sa istezanjem lanca morex sprej za lanac i nemas brige  samo cepaj 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125
9 hours ago, Stefan0408 said:

Pozdrav gornji nosac je okrenut naopacke zato prenosi vibracije i donji zupcanik od lanca je labav to je greska ovih sto su sklapali kad to sredis traje 10min onda je sve ok sa motorom lanac mora redovno da se podmazuje da se ne bi istegao i nemas problema imam isti motor i nisam imao problem sa istezanjem lanca morex sprej za lanac i nemas brige  samo cepaj 

Koji je donji zupcanik? Mislis prednji kod motora?

Kod mene gornji nosac stoji kako treba, ima 2 srafa na ramu i 1 na motoru, tog oblika je i nosac, nema sta mnogo da se okrene naopacke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Peda pro xt rr

adam92 gornji nosac je uredu sto se tice safova ali ne naleze lepo na ram ona kosina nosaca samo da se zakrene na desnoj strani tako je kod mene bilo jos je i falio jedan saf  ,da zupcanik do motora je labav 

 

strahinja_44 nemaju abs peda rr ima duple diskove napred 300 ,a x road ima jedan disk sa fabrickim auspuhom maximalna brzina je 110km/h ali ja sam stavio drugi i moze 130 km/h i mislim da moze jos jer su obrtaji u 5 brzini tek na 10k a ima 13k

drugar ima x rado 2 i stavio je akrapovic kopiju bruka je kako se cuje i dobio je 10km/h na sat vise ali zvuk je ubedljivo najaci auspuh je 70e i vredi svaku paru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
On 20.4.2018. at 1:14, Poske je napisao:

Pozdrav ljudi evo i ja da predstavim svoj motor, radi se o novom modelu pede. Nasi su ga krstili kao pro xt rr. Motor je 125ccm, 4t i ima oko 10ks. Uzeo sam ga novog na sajmu, posle malo vise od nedelju dana motor je stigao na kucnu adresu, onda slede peripetije sa registracijom (falio mi je neki broj na papiru uvoznika), ali sve je to reseno ekspresno i danas smo napravili prve kilometre.

Prvi utisci su sasvim ok, pogotovo kad se uzme u obzir cena motora. Pa da krenemo redom: 

-Izgled motora mislim da nema potrebe puno komentarisati, vidi se sve sa slika, iskreno meni se svidja (iako sam vise hteo neki naked)

-Prednja viljuska je jako zanimljiva posto ima stelovanje tvrdoce a to je nesto sto nisam vidjao ni na 125icama velikih brendova. Za sada se nisam igrao sa podesavanjima, ali ovako kako je stiglo mi deluje bas ok, nema poniranja nosa pri kocenju (do sad nije bilo naglih) a opet dovoljno mekano da lepo apsorbuje rupe i neravnine

- Led svetla su sasvim korektna (iskreno nista specijalno koliko izgleda) , duga bas lepo sijaju

- Kocnice (dva diska napred) sasvim lepo koce ali tu dolazimo i do moje prve zamerke, nesto curka ulje gore iz kocionog cilindra, tako da cu morati da pogledam o cemu se radi (moguce da je samo neka glupost pri sklapanju tipa nije lepo zategnuto ili nije lepo legla gumica)

-Tabla jako lepo uradjena ali izgleda da nema nikakve opcije tipa predjena kilometraza za dan (trip)

-Udobnost na motoru je za moje pojmove vrhunska i generalno mislim da je jedan od najudobnijih motora u klasi (koliko god cudno zvucalo) i to je glavni razlog zbog koga sam se odlucio za ovaj motor. Bas je veliki za tu kategoriju, ima udobna, debela, penasta sedista i za razliku od ostalih 125 IMA zadnje sediste (poredjenje sa motorima tipa yamaha r125)

-Sam agregat prost i jednostavan, kopija hondinog agregata iz 70ih ako sam ja lepo proucio (karburator i vazdusno hladjenje), generalno ide sasvim prihvatljivo za neko lagano i normalno vozikanje (cekam da se razradi lepo motor pa cu videti sta stvarno moze)

-Menjac jako cudan (mozda i najveca mana ovog motora) sve brzine idu na dole i neutral nije izmedju prve i druge nego je bukvanlo pre prve, za pohvalu je sto se jako lepo salta

-Auspuh je meni iskreno ruznjikav ali ima jako lep zvuk, bas me je prijatno iznenadio

- I ono sto sve zanima je kvalitet ali na zalost tu nemam sta puno da napisem, ceo paket deluje sasvim solidno vidi se da nije to ne znam ni ja kog kvaliteta ali nije ni da je nesto katastrofa lose

 

I posle svog ovog pisanja Prvi utisak: Sasvim lep osecaj u voznji, nisam primetio neke probleme onako na prvu loptu, posto sam presao sa aprilije rs50 primecujem razliku u kvalitetu ali nista to nije nije osetno jednostavno aprilija je vise nasminkana nekako ali ovaj deluje dosta robusnije i cvrsce (oklopi na apriliji su bili od dosta kvalitetnije plastike), nema toliko tog sportskog osecaja ali je zato udobnost bar 10 puta bolja sto i jeste bio jedan od glavnih razloga zamene, isto tako mi je prijao prelazak sa 2t na 4t posto se dosta vozim sa nekim pozadi i nema vise onog teranja u obrtaje kad vidim uzbrdicu ( 3 brzina je sasvim ok da motor vuce 2 osobe uzbrdo a da se ne muci, u 4 vec oseti napor) 

IMG_2966.JPG

IMG_2970.JPG

IMG_2971.JPG

IMG_2972.JPG

IMG_2996.JPG

IMG_2997.JPG

IMG_2999.JPG

Pozdrav.Da li to oko brzina sto idu sve na dole moze nekako da se prepravi da bude prva dole a ostale gore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Pozdrav.Da li to oko brzina sto idu sve na dole moze nekako da se prepravi da bude prva dole a ostale gore
Jbg Moto gp bike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Ne moze tako da se prepravi, nije obican menjac. Verovatno bi moglo da se napravi da su sve na gore umesto na dole, da se okrene birac, ali tesko da ce da radi kao standardni menjac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125
On 6/27/2018 at 9:34 AM, Stefan0408 said:

adam92 gornji nosac je uredu sto se tice safova ali ne naleze lepo na ram ona kosina nosaca samo da se zakrene na desnoj strani tako je kod mene bilo jos je i falio jedan saf  ,da zupcanik do motora je labav 

 

strahinja_44 nemaju abs peda rr ima duple diskove napred 300 ,a x road ima jedan disk sa fabrickim auspuhom maximalna brzina je 110km/h ali ja sam stavio drugi i moze 130 km/h i mislim da moze jos jer su obrtaji u 5 brzini tek na 10k a ima 13k

drugar ima x rado 2 i stavio je akrapovic kopiju bruka je kako se cuje i dobio je 10km/h na sat vise ali zvuk je ubedljivo najaci auspuh je 70e i vredi svaku paru

Izvini, jel mozes malo detaljnije da mi opises problem sa nosacem motora? Jel treba da se okrene samo u osi ili? Kod mene je isto falio jedan sraf ali smo skinuli sve, nategli lepo i ubacili sraf, ali mi ne deluje da moze nesto da se okrece. Zupcanik cu pogledati, imam lufta u prenosu, moguce da je do toga. Mislio sam da ga zamenim za veci, taman da pogledam o cemu se radi. Samo mi nije jasno za nosac kako treba i kako sad stoji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 17 sati, Adam92 je napisao:

Ne moze tako da se prepravi, nije obican menjac. Verovatno bi moglo da se napravi da su sve na gore umesto na dole, da se okrene birac, ali tesko da ce da radi kao standardni menjac

Moze lako da se prepravi, samo okrenes polugu menjaca za 180 stepeni, preradis prenos do papucice i eto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

To je i napisao da može (smjer šaltanja), ali vjerovatno ne može ler koji nije između prve i druge nego je ispod prve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Da, u pravu si, nisam dobro pocitao, sve moze samo ne to ler izmedju prve i druge,

ne kontam kineze koji moj su to tako napravili, posle kad covek predje na drugi motor imace problem jer je naviko naopako, pa opet ucenje i navikavanje na standardan menjac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

A ....ti si to....kupio....a ja mislim sve vreme o nekom skuteru.....haha...e pa srećno....pritegni tu "gumicu" da ne curi ulje....i uzivaj u vožnji na ovom lepm vremenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Ja bih da kupim peda et 4 taktni motor 50 cc ako neko ima informaciju kako su se pokazali u pogledu kvaliteta naravno ukoliko se normalno vozi a ne da se" ganja" punim gasom naravno meni je ne samo lep jednostavno mi se svidja kako je napravljen a a to sam video na nekom forumu bas za njega ...mozda je pojedinačni slučaj ..a ni ja za tih 1000 € ne ocekujem neznam koliko ...naravno da nema brend skuter za manje od 3000€ koliko sam ja video ...pa ako neko ima informaciju ....neka dobaci...jer zaista nisam video lepši skuter za te pare ...barem ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Pisali smo o tome vec na ovoj ili proslij strani. Po kvalitetu nema razlike, bitno je sta ti se vise svidja i sta ti vise lezi. Probaj oba, ima ih svuda sad vec pa odluci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

20180428_132448.thumb.jpg.7bc3fd3ccf011124ace6a8ea9e52e1cc.jpgPozdrav ljudi nov sam na forumu.. inace odavno imam pedu pro xt 125 uzeo sam je na sajmu... znam da je zastarela tema inace.. samo kao sa vlasnikom vladom sam ima neke probleme..npr kad su mi poslali motor brzom postom bio mi je slomljen levi retrovizor..okacicu slike ako treba kao i plastika pored menjaca..sitna pukotina ali sta ces nov motor jbg glupo da ne reguje covek.. nista u svakom slucaju retrovizor je stigao posle 2 nedelje a plastika ne.. tako da sam cekao jos 2 nedelje za plastiku koja je stigla jos u gorem stanju.. znaci ljudi su ne ozbiljni... sto se tice motora jbg na menjac se naviknes vremenom i lepo salta.. plastike su sto se tice mene malo slabije al dobro.. nisam imao mehanickih problema motor ide lepo radi ali vibracije su bile haos... da li su bili mali i li veliki obrtaji meni je smetalo katastrofa.. e onda je mali uzeo stvar u svoje ruke i resio problem sa vibracijama. Motor kao motor stigao je u delovima. Nasi ljudi su ga sklapali.. znaci to kad se sklapalo trebalo je da se stavi gumeni podmetaci ili gumene selnice pre nego sto se zavrne ili dotegne plastika. Ja sam ljudi svaki sraf na motoru odvrnuo... stavio gumenu selnicu i vibracije su nestale. Ako nekome treba pomoc sta kako sl nek me pita dosta toga sam izmenjao. Cekm auspuh da mi stigne jer je ovaj ruzan katastrofa + izduvna grana koja je vidljiva je uzasna. Jbg volim estetski izgled zato smo ga i svi kupili evo par slika pozz

20180428_132448.jpg

20180428_133051.jpg

20180513_140326.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja