Jump to content

Moto Zajednica

Peda Pro XT rr

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

''Pedaši'', srećni, dugovečni i nadasve bezbedni vam bili kilometri na novim motorima. Što se tiče raznih sitnica koje treba zategnuti, doterati, podesiti... - budimo realni: Ipak je to čistokrvni Kinez sa italijanskom šminkom. Na kraju, kol'ko para - tolko muzike. Iako bi na nekom realnom tržištu (sa većom ponudom) sve to moralo biti po nešto povoljnijoj ceni. Ovako, za te pare trenutno najbolja ponuda u zemlji Srbiji. Pedu 125, odnosno x road2, odnosno Fosti F51 sam pazario pre godinu dana i...veoma sam zadovoljan. Svestan sam da češće treba kontrolisati da li je sve kako treba, ali sve se to brzo zaboravi dok se uživa u vožnji. Što se tiče ulja - ja sipam isto (Motorex) kao i u ''veliki'' motor. Neće da škodi - a sigurno mu prija. Svećicu sam promenio (NGK) i odmah se oseti u vožnji. 

Motori su vam stvarno lepi. Uživajte u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Jeste auspuh glupog oblika ali daje tako dobar zvuk sobzirom da je 125 da mislim da nema smisla menjati ga.

Uskoro cu na drugi servis, pre koji dan sam dobio znatno luft u rucici gasa. Samo je "propao gas" i sad na pocetku ima prvo luft cetvrtinu kruga pa tek onda reaguje. Resice se i to sad na servisu, nije strasno, motor radi normalno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT RR

EH da ja mogu toliko da vozim ali skola mi ne da da zavrsim vozacki. Auspuh menjam 100% al nmg da predjem ni 200 km jer posle toga ne vazi garancija ako se ne servisira a ja nemam nacina da odvezem motor na servis. Usput moze li mi neko od momaka iz Beograda navesti lokacije servisa gledam u onoj knjizici ima neki Signal MG Doo Lazarevacki drum 17 ukucam na navigaciji vodi me na skroz levo mesto. Samo neka susedna uluca ili opstina. Hvala!! Pozdrav od mene!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
On 5/2/2018 at 12:01 PM, Adam92 said:

Samo je "propao gas" i sad na pocetku ima prvo luft cetvrtinu kruga pa tek onda reaguje. Resice se i to sad na servisu, nije strasno, motor radi normalno

To možeš i sam, na sajli gasa imaš dvije konta matice na dva mjesta, samo ih trebaš odviti, pomjeriti u željenom smjeru, pa ponovo zaviti.

Jedno mjesto je na ulazu u karburator, drugo mjesto je blizu ručke gasa pokriveno gumom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Hvala Midjo na pomoci, generalno sam uvek sve sam radio i oko kola i oko skutera pre, kad sam vec isao na servis ostavio sam da odradim to tamo. Inace bio na drugom servisu, namestili gas, odradili servis, dotegli lanac i pri pregledu motora videli da nedostaje jedan sraf na nosacu motora (gornji trouglasti nosac koji ima 3 srafa). Morali da rasklopimo vecinu plastika da bi prisli da otegnemo nosace da bi namestili kako valja. To izgleda ovako nekako kao na slici :D

Nazalost nisu se smanjile vibracije, a ocekivao sam da se smanje :'(

20 hours ago, Dino Dedic said:

EH da ja mogu toliko da vozim ali skola mi ne da da zavrsim vozacki. Auspuh menjam 100% al nmg da predjem ni 200 km jer posle toga ne vazi garancija ako se ne servisira a ja nemam nacina da odvezem motor na servis. Usput moze li mi neko od momaka iz Beograda navesti lokacije servisa gledam u onoj knjizici ima neki Signal MG Doo Lazarevacki drum 17 ukucam na navigaciji vodi me na skroz levo mesto. Samo neka susedna uluca ili opstina. Hvala!! Pozdrav od mene!

Servis je frenky motors, pre padine blizu ade. To je ta adresa, google lepo izbaci kad se ukuca. Majstor Bane je super, raspolozen za pricu i salu :D, izasao je u susret sto se tice i vremena servisa i predjenih kilometara za servis tako da nije strasno ako predjes nesto malo preko 200

IMG_20180504_163640.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT RR

Vidim skinuo si drzace za putnika na zadnjem sedistu mozes li postaviti par slik motora bez njih razmisljam se da li da ih skinem ili ne. Hvala na informacijama!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Meni je lepse bez njih. U sustini fale drzaci, ako se ravno bocno gleda rupa je i sediste je malo vislje od repa nego sto je na drugim motorima ali mi je i dalje lepse bez njih. A i nemaju namenu, ko se drzi za njih na motoru ovog tipa :D

Lako se skidaju ako imas odgovarajuci imbus, cak i da ti je lepse sa njima jako je mali posao pa se lako vrate. Skinu se dva srafa zadnjeg sedista i kad se skine lak je pristup

IMG_20180508_230001.jpg

IMG_20180418_185215.jpg

IMG_20180418_185210.jpg

IMG_20180418_185207.jpg

IMG_20180504_090723.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT RR

Hvala stvarno sto si izlazio i slikao motor da pi mi pokazao kako izgleda! Po mom misljenju motor mi je nekako nepotpun bez njih skidao sam i gledao ga hfale mu drzaci jer kako kazes zadnje sediste je nesto vise neko kod ostalih motora pa mi nekako daje prazninu sa strane, od pozadi i spreda je super iz takozvane pticje perspektive kad mu pridjes i pogledas ga odozdo smetaju mi one dve praznine! Ne kazem da ne valja ovo je stvar licnog utiska! Takodje moram da ti kazem da je ova mat boja sjajna lepo mu pristaje da te dugo sluzi! Pozdrav! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

imam par pitanja za vlasnike. koja je potrosnja, koja je maksimalna brzina? kakvi su utisci posle malo vremena? zvuk je kao na speed-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Sto se tice potrosnje ne znam tacno, jedno od merenja mi je ispalo 3.1, rekao bih da je tu oko 3L normalne gradske voznje. Max brzina po cajgeru do 120kmh, zavisi od vetra i sitnica, to je nekih skoro 110kmh kad se oduzme laganje brzinometra (bar mislim da laze za nekih 10). Jedina velika zamerka su vibracije, nekad zna da bude izuzetno zamorno na nekih 80kmh odnosno oko 7k obrtaja. Ne znam kako se cuje speed, peda se cuje super, dovoljno je glasan zvuk i ima lep ton, svakako meni jedan od lepsih zvukova na 125cc :care:

Planiram uskoro da se bavim produzavanjem prenosa, vise mi fale duze brzine za kruziranje nego sto mi fali ubrzanje.

Kad smo vec kod toga, ima li neko preporuku gde da nadjem manji zadnji lancanik? U frenky motors nisu jos na ovom motoru menjali lancanike niti ih imaju zamenske vece/manje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

ima zvukova na youtube... nema veze nacicu bar nesto. sto se tice zupcanika, ja sam pravio meni za speed. u mariboru radim i tu sam nasao lika. 6 eura zadnji zupcanik + 20e sto je strugar busio rupe, jer lik pravi samo zupce bez rupa i sto ga okali. evo vec 7000 km kao nov. menjam samo lanac. :). ako nekom treba i odgovara to. lako mu donesem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600
pre 24 minuta, db rider je napisao:

koliko na sat ide otprilike

 

ako mislis na moj speed 150, stavio sam 31 zub pozadi i ide od 105-120... zavisisi od vetra jer nema snage vise znaci to je maksimum maksimuma... sad sam mu spustio glavu za 2.8 mm pa kad nadjem izduvni ventil. videcemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima. Uzeo sam crni model. Ulje mi takodje curi iz kocionog cilindra, displej za prikazivanje stanja goriva ne funkcionise bas kako treba. Cas prikazuje pravo stanje, cas prikazuje da je prazan. Sutra cu da ga vozim u servis u Frenky Motors. Presao sam 280 km, nadam se da mi nece praviti problem oko garancije. 

IMG_20180408_104721.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
On 22.5.2018. at 11:55, Dado90 je napisao:

Pozdrav svima. Uzeo sam crni model. Ulje mi takodje curi iz kocionog cilindra, displej za prikazivanje stanja goriva ne funkcionise bas kako treba. Cas prikazuje pravo stanje, cas prikazuje da je prazan. Sutra cu da ga vozim u servis u Frenky Motors. Presao sam 280 km, nadam se da mi nece praviti problem oko garancije. 

IMG_20180408_104721.jpg

identican kao moj, sa identicnim problemom ( i mom je curelo ulje iz kocionog), ja sam to sam sredio, skinuo, ocistio, malo upolirao i vratio sve nazad (posao od 10 min ) i drzi sad kako treba... Bilo mi je lakse sam da uradim nego da teram u servis za to.

 

Inace moram da se pohvalim da je meni krenuo vizir da puca kod nosaca retrovizora (video sam na stranim sajtovima da je to redovan problem kod ovih motora), moracu da zovem da vidim dal ce to prihvatiti na garanciju (planiram i da napravim neke delove koji sprecavaju ponovno pucanje pa cu okaciti slike)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT RR

Sto se tice garancije ja sam ga dovezao sa 320km upisali su u servisnu knjizicu i dali mi potvrdu da je ovo bio redovan servis u okviru garancije pise” Garancija        Da” na tom papiru ali pitaj i meni je poco vizir da puca kod desnog retrovizora nemam nekih problema a ni vibracija kao adam92 meni radi bez vibracija do 9000rpm i tad su minimalne proveri jel su ti sve gunice na mestu ja imam crni

71B72C2C-19D4-473B-BA49-D4C49FA41AEB.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Vidim dosta nas je sa pedom. Mogli bi da organizujeko neki dan voznju ili samo da se okupimo negde, uporedimo motore i tako neke sitnice. Bas me zanima da li su vibracije svuda kao kod mene, ako nisu da resavam moj problem :D

Ako je neko slobodan sutra neka javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zontes T310

Pozdrav svima, upravo sam se registrovao jer vidim ima vec nekih prica o ovom motoru posto me interesuje kupovina samog motora, zanima me da li bi neko od kupaca ovog motora mogao da napravi neki video o motoru, ili pak da mi posalje video u privatnim porukama ako vec ne zeli da objavi na YouTube. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Kod mene je motor na malom gasu poprilicno miran, nemam nekih zamerki, svakako se oseca da radi. Na visim obrtajima pocinju vibracije, 6000+

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja