Jump to content

Moto Zajednica

Peda Pro XT rr

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav ljudi evo i ja da predstavim svoj motor, radi se o novom modelu pede. Nasi su ga krstili kao pro xt rr. Motor je 125ccm, 4t i ima oko 10ks. Uzeo sam ga novog na sajmu, posle malo vise od nedelju dana motor je stigao na kucnu adresu, onda slede peripetije sa registracijom (falio mi je neki broj na papiru uvoznika), ali sve je to reseno ekspresno i danas smo napravili prve kilometre.

Prvi utisci su sasvim ok, pogotovo kad se uzme u obzir cena motora. Pa da krenemo redom: 

-Izgled motora mislim da nema potrebe puno komentarisati, vidi se sve sa slika, iskreno meni se svidja (iako sam vise hteo neki naked)

-Prednja viljuska je jako zanimljiva posto ima stelovanje tvrdoce a to je nesto sto nisam vidjao ni na 125icama velikih brendova. Za sada se nisam igrao sa podesavanjima, ali ovako kako je stiglo mi deluje bas ok, nema poniranja nosa pri kocenju (do sad nije bilo naglih) a opet dovoljno mekano da lepo apsorbuje rupe i neravnine

- Led svetla su sasvim korektna (iskreno nista specijalno koliko izgleda) , duga bas lepo sijaju

- Kocnice (dva diska napred) sasvim lepo koce ali tu dolazimo i do moje prve zamerke, nesto curka ulje gore iz kocionog cilindra, tako da cu morati da pogledam o cemu se radi (moguce da je samo neka glupost pri sklapanju tipa nije lepo zategnuto ili nije lepo legla gumica)

-Tabla jako lepo uradjena ali izgleda da nema nikakve opcije tipa predjena kilometraza za dan (trip)

-Udobnost na motoru je za moje pojmove vrhunska i generalno mislim da je jedan od najudobnijih motora u klasi (koliko god cudno zvucalo) i to je glavni razlog zbog koga sam se odlucio za ovaj motor. Bas je veliki za tu kategoriju, ima udobna, debela, penasta sedista i za razliku od ostalih 125 IMA zadnje sediste (poredjenje sa motorima tipa yamaha r125)

-Sam agregat prost i jednostavan, kopija hondinog agregata iz 70ih ako sam ja lepo proucio (karburator i vazdusno hladjenje), generalno ide sasvim prihvatljivo za neko lagano i normalno vozikanje (cekam da se razradi lepo motor pa cu videti sta stvarno moze)

-Menjac jako cudan (mozda i najveca mana ovog motora) sve brzine idu na dole i neutral nije izmedju prve i druge nego je bukvanlo pre prve, za pohvalu je sto se jako lepo salta

-Auspuh je meni iskreno ruznjikav ali ima jako lep zvuk, bas me je prijatno iznenadio

- I ono sto sve zanima je kvalitet ali na zalost tu nemam sta puno da napisem, ceo paket deluje sasvim solidno vidi se da nije to ne znam ni ja kog kvaliteta ali nije ni da je nesto katastrofa lose

 

I posle svog ovog pisanja Prvi utisak: Sasvim lep osecaj u voznji, nisam primetio neke probleme onako na prvu loptu, posto sam presao sa aprilije rs50 primecujem razliku u kvalitetu ali nista to nije nije osetno jednostavno aprilija je vise nasminkana nekako ali ovaj deluje dosta robusnije i cvrsce (oklopi na apriliji su bili od dosta kvalitetnije plastike), nema toliko tog sportskog osecaja ali je zato udobnost bar 10 puta bolja sto i jeste bio jedan od glavnih razloga zamene, isto tako mi je prijao prelazak sa 2t na 4t posto se dosta vozim sa nekim pozadi i nema vise onog teranja u obrtaje kad vidim uzbrdicu ( 3 brzina je sasvim ok da motor vuce 2 osobe uzbrdo a da se ne muci, u 4 vec oseti napor) 

IMG_2966.JPG

IMG_2970.JPG

IMG_2971.JPG

IMG_2972.JPG

IMG_2996.JPG

IMG_2997.JPG

IMG_2999.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Cestitamo :jee1::jee1:

 

Koja je cena , ako nije tajna ??

To ulje sto curi resavaj pod hitno, sa kocnicama se nije igrati.

I vodi racuna da ti to ulje negde ne nagrize plastike ili boju ??

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

U zdravlju se vozio! Izgleda bas fino i prostrano za klasu 125.

A za to ulje,slusaj Dragana. To ulje dize boju sa metala na koj kane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sa srecom  i uzivanjem da vozis. Lep motor.

Koliko mora da se razradjuje?

Gumica verovatno nije legla na kocionoj posudi..

 

Cekamo jos utisaka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sa srecom  i uzivanjem da vozis. Lep motor.

Koliko mora da se razradjuje?

Gumica verovatno nije legla na kocionoj posudi..

 

Cekamo jos utisaka...

 

Jos kad neko kaze da je tomos ili mz za ovo motor. Pa tomos treba zatvoriti, to sto smo nostalgicni je zato jer nas je sistem prisiljavao da kupujemo tomose i slicna govna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Hvala na savetima, naravno odma cu pogledati sta se desava sa tom posudom, znam koliko je kociono ulje opasno, to je i meni prvo proslo kroz glavu...

@Dr@g@n Sto se tice cene, sajamska ponuda je bila 1550e, najavljeno je da ce posle sajma biti 1900e ali mislim da ga i dalje daju po nizoj.

@slave74  Nisam siguran koliko traje period razrade (moracu da proverim)

@Biker-Boy mislim da kod nas nisu planirali druge verzije, nasao sam da ovaj motor postoji npr u poljskoj  pod nazivom Zipp Pro XT u verzijama 50 i 125, a znam da ih braca kinezi prave i kao 250 ali ne znam da se negde na nasim prostorima prodavao u toj kubikazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ima ga u NS, kaze prodavac da nece uvoziti 250cc jer nema trzista za to.. To je sigurna informacija.

Inace se prodaje po 1550eur. Ima malo slabiju zavrsnu obradu, sto se tice metalnih delova kao sto su nogostupi, njihovi drzaci itd. Plastike mi se cine ok, nisu krte , a ni previse mekane. sediste je udobno, povisoko postavljeno..

Malo je cev od auspuha tj grane vidljiva, esteski je onako poruzno, steta sto nije malo maskirano.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Kad ti dosadi 125ccm, samo ubacis masinu od 250ccm i teraj
Колико сам ја начуо за овај модел да је компатибилан за прераду на 250, наводно фабрички купиш цилиндар и главу за 250.

Јел могуће то?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 1 sat, Svaler je napisao:

Колико сам ја начуо за овај модел да је компатибилан за прераду на 250, наводно фабрички купиш цилиндар и главу за 250.

Јел могуће то?

CItao sam po forumu da moze da se uradi upravo to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Pozdrav, fino motorce, uzeo sam isti sad na sajmu i odusevljen sam samim motorom, pogotovo za tu cenu.

Odakle si, koji deo BG?

Ja imam malu zamerku, vibracije od samog motora su vece nego sto sam ocekivao, da ne kazem jake. Znam da je kinez i da je "koliko para toliko muzike" ali mi je cudno da su tako nesto resili tako lose. Jel ista situacija i kod tebe?

A evo i koja slika ovog mog plavog koji nije bio izlozen na sajmu :)

 

IMG_20180412_163100.jpg

IMG_20180418_203345.jpg

IMG_20180411_230630.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

@Adam92 Pozdrav, iz Mirijeva sam. Bas mi je drago da si uzeo isti motor. Uh bas lepo izgleda u toj plavoj boji, jel to mat? Ja kad sam gledao na slikama bili su samo sjajni?

Da osete se vibracije, ali nije mi do sad to zasmetalo, posto sam presao sa rs50 koji je 2t mislio sam da je to normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Vibracije se najvise primete na nekih 7k obrtaja, naravno jake su sve vreme ali tu mu je neka tacka gde sve na motoru podivlja i drci :ups:

Najvise se primeti pri agresivnijoj voznji odnosno kad orelazi tih nekih 6-7k obrtaja.

Ako nisi primetio, brzina laze za 10 ... Konstantno :aha:

Video sam na sajmu da je pomenut plavi, bas sam hteo plavi ali nisam znao da je mat. Kad je stigao iznenadio sam se, srecom prijatno posto je boja prelepa.

Cep me nervira uzas, trudim se da ga ne gledam, ali video sam da je tako i na jos 2 primerka sa kojima sam dosao u dodir :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125
On 20/04/2018 at 9:08 PM, Biker-Boy said:

CItao sam po forumu da moze da se uradi upravo to. 

Trazim po netu i ne mogu da nadjem nigde konkretno da je neko preradio sam motor. Koliko sam video oznaka motora je CG125D, sto je pretpostavljam neka obrada CG125 hondinog motora (koliko vidim po netu, nisam previse upucen u agregate).

Jel imas mozda neki link gde bih mogao da pogledam nesto o preradi ovog 125 na vecu kubikazu?

PS gde god sam nasao video klip sa cg125 hondinim motorom cujem da svi imaju ono "kliktanje" dok rade, sto me bas smara posto zvuci kao zvuk ventila i bas narusava sam zvuk motora :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT RR

Vidim da ima jos ovakvih u BG-u pored toga sto sam uzeo ovaj motor ja sam mozda ujedno i najmladji vozac na ovom forumu sa 16 god ali vozim vec 5 god pa valjda kao nesto malo vise znam vibracije su stvarno dosadne ali kada navucem rukavice i ne osacam ih ovako bez njih samo na 9-10k+ obrtaja ja sam na motor cekao nesto duze zbog neke greske u posiljci a onda i na registraciju zbog delovodnog broja i nekog pecata inace br registracije je skoro isti kao kod kolege sa crnim pedom BG -29-049 vozio sam apriliu ra 125 99god i vidi se razlika u udobnosti doduse moja aprilia nije bila u bog zna kakvom stanju ali mi se ovaj motor mnogo vise svidja od nje sva siglnalizacija je u led oscetljenju kao i tabla problema sa tecnostima nisam imao ali cujem nekakvo cakcanje kad se motor ugasi mislio sam da nesto kapa cekao i cekao nista cini se kao da dolazi iz auspuha presao sam 155km do sad pa bi uskoro trebalo da odradim onaj servis prvi na 200km zbog garancije ali kada pokusam da nadjem onu ukicu sa blokceta na navigaciji odvede me skroz negde drugde i kad pokusam da najdem ono ime servisa izadje mi neka trgovina na veliko pa ako bi neko mogao da mi pomogne neko mesto blizu tog servisa inace sam iz BG-a koje ulje uopste ide u njega u menjac i samu masinu posto o tome nisam dobio bas nikakve informacija koliko ja znam ako nekoga zanima da li stvarno posedujem ovaj motor ili sam samo klinja koji smara imate onaj papir gde su upisani svi brojevi motora i sasija od 48 prodatih primeraka moj je 48. 0048 tak nesto hvala na razumevanju i da li imate neke savere za mene sobzirom da sam tek poceo sa voznjom na velike rute jer sam skoro dobio dozvolu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Danas mi je u servis dolazio decko sa ovim motorom(kupljen na sajmu) u crveno-beloj varijanti. Vesto odradjena kopija markiranih modela, tehnicki lose odradjeno. Na ovom motoru takodje curi kociona tecnost samo na desnim klestima, jednostavno ima naprslinu od stezanja za cizmu teleskopa sto govori o kvalitetu legure, takodje i ovaj ima izrazene vibracije na odredjenim obrtajima sto govori o neizbalansiranosti radilice i mnogo brzeg propadanja motora. Ovaj tip motora treba da ima balanser(protiv teg) u motoru sto ovaj verovatno nema. Sto se menjaca tice, bar po rasporedu brzina podseca na GP motore . . . Servisna mreza i rezervni delovi ne postoje. Decko je zvao da se pozali na ovo curenje, odgovorili su mu da je to nemoguce, ali ako bas curi onda da im posalje klesta da oni vide, pa ako nisu dobra skinuce sa novog motora iz magacina i poslati mu. Sve ovo izgleda malo neozbiljno,ali Srbija je ovo. Motor je za mlade momke(pocetnike)bez previse takmicarskih emocija, znaci vozikanje i uzivanje u izgledu koji stvarno ne manjka, u svakom slucaju novim vlasnicima zelim puno predjenih kilometara i uzivanje u svom ljubimcu. Pozz

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT RR

Da podseca na gp menjac osim te neutralne brzine koja nije izmedju 1. I 2. Zanima me da li je jos neko od vlasnila pogledao lanac mn je bio bas otegnut?! Pa sam morao da ga zatezem ali necu nista vise da cackam dok ga ne odvezem na taj prvi osnovni servis sto se tice ostatka motora nista mi nije fabricki pokvareno kocnice ne gube ulje ne kapa ni na jednim klestima ili duz sajli sto se tice rezervnih delova mislim da je najbolje da pozovete Vladu coveka koji nam je svima porodao ove motore jer ja koliko sam video i koliko mi je rekao on je uvezao delove za ovaj motor u vrednosti od 2500e i mozete pogledati katalog na pedinom sajtu ako nekog zanima link neka pita pun je delova slika deliva i nekih njihovih sifra oa jeduno tako jos da probate malo mi je nelogicno da uvezu 48komada bez ijednog rezervnog dela hvala na razumevanju pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT 125

Lanac je i kod mene bio otegnut, zategli su ga na servisu, deluje mi da se opet malo olabavio posle 1000km. Verujem da je za prvi servis normalna stvar dotezanja lanca a moze se desiti da kod njega treba to i cesce da se radi. Na peda xroad 2 je bio taj problem sa lancem gde je cesto znao da olabavi.

Pre koji dan sam isao motorcetom do SD i nazad. Sto se tice polozaja sedenja izuzetno je udoban, nemam problem ni sa ledjima ni zglobovima ruke a visok sam 195. Za lezernu voznju je super, ako se ide iza nekih kola taman je. Na uzbrdicama mu fali snage ali vrati se u nizu i lagano pun gas :D jedini problem su vibracije, posle duze voznje ceo bridim i bas smara. Nadam se da cu to nekako resiti.

Potrosnja za sad oko 3.1L, uglavnom vrtenje po BG, sto je super, ocekivao sam vise.

"Kliktanje" u motoru je normalno, tako taj agregat radi, svi tako rade koje sam cuo na netu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda Pro XT RR

Lanac i lezajevi amortirezi ulje svevica sve je to potrosni materijal koji mora da se menja kod svakog nije mi problem sa ga zatezenm jednom u 500-1000km najveci mi je problem sto sam ja sada u skoli i zbog obaveza nmg da vozim toliko cesto ali jos malo pa preko leta ima da se dobro izvozam sto se tice vibracija nzm kako se osecaju kod vas ali su kod mn okej doduse nosim stalno rukavice i nista ne osecam do nekih 8-9k tada besto pocne bez rulavica znatno vise ja sam izgleda ovde najmanje vozio nazalost sa samo priblizno 200km ali popravice se to ko je ovde najvise presao na ovom motoru do sada i cuo sam nesto da brzinometar laze za 10 valjda dal gore ili dole nzm i kako vam pale masine ujutru na hladan start?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja