Jump to content

Moto Zajednica

Akrapovic db kiler / skinuti ili ne?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Ne pratim stalno forum ali kada mi na TT izašla ova tema, pročitao sam prvu trećinu i dovoljno se iznervirao da miljenicima auspuha bez prigušivača uputim sve ali baš baš sve najgore komplimente koje neću napisati ovde samo da se ne bih spustio na njihov nivo a on je dole u mulju.

Ne mogu da zamislim da će a i sigurno neće, jedan dobar dečko ili devojka, obrazovani, fini koji zavole vetar da skinu prigušivač sa svojeg motora ili skutera. Ali ponavljače, sinove "uspešnih" roditelja bliskim vladajućim strankama ili samo frustriranim što nisu veći i nemaju veću mašinu.

Ući u malu ulicu, pod prozore stotine ljudi a male dece koje spavaju. Neprocenjivo.

Bolje upotrebite kalašnjikove, oni se ne čuju stalno nego samo kada vam zatreba da Vam neko ne ugrozi Vašu bezbednost. Tuđa naravno nije bitna.

Isto mišljenje imam i za one koji stavljaju ksenone u farove bez prskalica i automatske nivelacije, samo ste Vi važni, samo Vi treba da vidite, one druge ko...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 3
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 28 minuta, tommy.n je napisao:

Ne pratim stalno forum ali kada mi na TT izašla ova tema, pročitao sam prvu trećinu i dovoljno se iznervirao da miljenicima auspuha bez prigušivača uputim sve ali baš baš sve najgore komplimente koje neću napisati ovde samo da se ne bih spustio na njihov nivo a on je dole u mulju.

Ne mogu da zamislim da će a i sigurno neće, jedan dobar dečko ili devojka, obrazovani, fini koji zavole vetar da skinu prigušivač sa svojeg motora ili skutera. Ali ponavljače, sinove "uspešnih" roditelja bliskim vladajućim strankama ili samo frustriranim što nisu veći i nemaju veću mašinu.

Ući u malu ulicu, pod prozore stotine ljudi a male dece koje spavaju. Neprocenjivo.

Bolje upotrebite kalašnjikove, oni se ne čuju stalno nego samo kada vam zatreba da Vam neko ne ugrozi Vašu bezbednost. Tuđa naravno nije bitna.

Isto mišljenje imam i za one koji stavljaju ksenone u farove bez prskalica i automatske nivelacije, samo ste Vi važni, samo Vi treba da vidite, one druge ko...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 

Ne razumem čemu taj toliki revolt prema nečemu... Nisam pristalica turiranja i pucanja bez db killer-a, ali svakako da volim da se izduv malo jače čuje. To što ti spominješ usku ulicu sa malom decom, tu svaka normalna osoba neće razvlačiti motor. Ako je neko budala, on će biti budala i sa i bez db killer-a na motoru. Nije mali broj slučajeva gde mi je upravo malo bučniji top spasao glavu da me slepci u autima ne iseku u traci. U svemu (pa i u ovoj temi) treba biti umeren, pa tako smatram da nije loše da se top malko jače čuje. 

Svakako, za dežurne dušebrižnike, zakon će odrediti obavezno kontrolisanje glasnoće izduva na tehničkom pregledu, pa nijedan aftermarket top neće moći da bude bez db killer-a. Samo je pitanje vremena kada će se naša vredna policija setiti da naplaćuje kazne za bučne izduve, sve sa ciljem i ubeđivanjem naroda kako je to za naše dobro... ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Najbolji zvuk ima moj komsija sa s1000rr HP4, koji mu je povadio i dusu, malo preglasno mozda ali kao formula 1, jos puca , urlice...brutala.

16864927_1836397689968299_24162632970937

 

Ipak i dalje najbolji zvuk zxr250r...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ne razumem čemu taj toliki revolt prema nečemu... Nisam pristalica turiranja i pucanja bez db killer-a, ali svakako da volim da se izduv malo jače čuje. To što ti spominješ usku ulicu sa malom decom, tu svaka normalna osoba neće razvlačiti motor. Ako je neko budala, on će biti budala i sa i bez db killer-a na motoru. Nije mali broj slučajeva gde mi je upravo malo bučniji top spasao glavu da me slepci u autima ne iseku u traci. U svemu (pa i u ovoj temi) treba biti umeren, pa tako smatram da nije loše da se top malko jače čuje. 
Svakako, za dežurne dušebrižnike, zakon će odrediti obavezno kontrolisanje glasnoće izduva na tehničkom pregledu, pa nijedan aftermarket top neće moći da bude bez db killer-a. Samo je pitanje vremena kada će se naša vredna policija setiti da naplaćuje kazne za bučne izduve, sve sa ciljem i ubeđivanjem naroda kako je to za naše dobro...


Treba doživeti da ti se dete prestraši od nekog takvog zaljubljenika u izduvne bez db kilera. Onda ti bude jasno da je to sasvim bespotrebno vaditi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 6 minuta, Savan je napisao:

 


Treba doživeti da ti se dete prestraši od nekog takvog zaljubljenika u izduvne bez db kilera. Onda ti bude jasno da je to sasvim bespotrebno vaditi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Obzirom da imam (i imao sam) motor sa otvorenim topom, a plus toga stalno su mi u garaži motori od drugara (svi sa otvorenim topovima) oko kojih svaki dan nešto čačkamo, moji malci slušaju grmljavinu svaki dan... ;) Ne plaše se zvuka iz mašine, barem ne tako lako... :D

Ali razumem tvoju poentu, i tu si u pravu. Zato i kažem da treba biti umeren... Ne praviti od motora bljuvač vatre i pokretni cirkus i svi zadovoljni...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sa umerenim je lako. Ali oni (pretežno) ne vade db kilere ili dobro obraćaju pažnju da ne smetaju (sto je dosta teško izvodljivo) ali time se gubi i smisao vadjenja (da oprostis na izrazu) default_0a-smiley.gif

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Neko rece da je sirena efikasna, prosecan vozac u toku jedne voznje od 30-45 po Beogradu, svirne mu se 10 puta i jos ko zna koliko puta cije sirenu, tako da mislim da se na na to oguglalo odavno.

Evo primera sta znaci dobar izduv :)

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600
pre 47 minuta, Zucchero je napisao:

To ti je kao i kod čipovanja auta npr. sa 130ks na 170ks, fabrika bi isto to uradila da je pametno, tako je to i kod motora. Ono sto je fabrika odredila, to ne treba mijenjat.

A kada ga kupis sa fabrickim Akrapom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja