Jump to content

Moto Zajednica

Akrapovic db kiler / skinuti ili ne?

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300

Поздрав другари, нов сма на форуму па ми не замерите ако сам омашио место за тему.

Зовем се Шћепан, живим у Београду и заљубљен сам у двоточкаше.

Од јуче сам поносни власник Беверлија 350 СТ (полован) који поседује Акрапович лонац као и фабрички издув, обзиром да је НАРАВНО Акрапович на Беву размишљам се о уклањању дб килера.

 

Немам пуно искуства са Акраповичем а још мање са уклањањем дб килера па би ми врло помогло и значило ваше искуство за поменуту тематику.

Хоће ли уклањање дб килера повећати/смањити потрошњу?

Постоје ли последице по сам мотор уколико се уклони дб килер?

 

Иначе Бев се већ фино чује са дб килером, но обзиром да ће добрих 85% вожње бити у градским условима није на одмет да ме четвороточкаши боље чују, поготово на почетку сезоне, а пре тога, да не лажем и мажем, волим гласан звук :).

 

Унапред хвала

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Koliko sam cuo od kolega koji su vozili i voze sa Akrapom perfomanse bi trebalo da su iste i u jednoj i drugoj varijanti ali zvuk je bitan u uslovima gradske voznje ako te nevide ono bar da te uvek cuju. Probaj u gradu da skines pa da vidis kako ce da se pokaze a na duzi otvoreni ili voznja u grupi obavezno sa db kilerom da nebi bio neprijatan ni sebi ni drugima.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Има нас пар на скутерима који возимо са проточним издувима, по граду веома корисно, ван града ја возим са чеповима за уши па ми не смета, ал колеге иза мене уби. Потрошња је непромењена, ја на мом Бугију имам Мива баш за њега тако да немам искуства са Акрапом, али то је то у сваком случају.

 Пробај види са и без ДБ килера па сам одлучи, треба ли или не.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300

Хвала на брзим одговорима :), у суштини битно ми је да неће негативно утицати укањање дб-а на сам мотор. 

 

ПС једно време тј неких годину дана возио сам драгстара 1100 са неким лудим издувима налик "рото топу", то је било неподношљиво на дуже стазе, занимљиво по граду мада и на краћим релацијама ми је сметало, није постојао аутомобил на коме се није упалио аларм када прођем. Свакако скинућу дб са бева па ћу видети како стоје ствари, јављм се са утисцима :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

DB killer uglavnvom skidas tako to odsrafis sraf pri samom kraju izduva i onda izvuces db killer, najlakse je nekim tankim kljestima.. Slazem se sa kolegama da znaci da te cuju u gradu ali meni se skuteri sa akrapovicem dovoljno dobro cuju sa DB killerom.. Moram priznati da mi je ruzno da kad se lepi italijanski skuteri koju su smekerica kao beverly ili vespa, dernjaju kao blesavi.. Opet ostaje na tome da probas jedno i drugo i da vidis ali ja ne bih vadio na mom skuteru kad bih imao tako neki :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300

Слажем се Мики, не иде толико уз Беверлија неки неартикулисани звук, но видећу како то изгледа без дб а.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Ja sam skinuo kod mene cuje se bar 3x jace nego sa DB kilerom, mada moram priznati da se automobili sklanjaju ili bar pogledaju retrovizor kada cuju da grmi, sto i nije tako loše pogotovo u gradskim uslovima. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Pre 3 sati, Lazni je napisao:

Иначе Бев се већ фино чује са дб килером, но обзиром да ће добрих 85% вожње бити у градским условима није на одмет да ме четвороточкаши боље чују, поготово на почетку сезоне, а пре тога, да не лажем и мажем, волим гласан звук :).

 

Za to da te drugi čuju služi sirena :) Čak je i efektnije, jer postoji razlika između "ne sviram" i "sviram", a kad si stalno glasan onda nema nagle promene tona pa i ne skreće pažnju dovoljno. Jeste, možeš da turiraš i tako menjaš intenzitet, ali agregat služi da tera motor a ne da svira.

Dalje, ako si konstantno (pre)glasan, privlačiš pažnju, što i ne mora uvek da bude dobro. Više smetaš drugima tako glasan nego što koristiš sebi. Ako ti je privlačenje pažnje bitno i baš te briga za okolinu, jbg, ne čitaj dalje nego se dernjaj, a mi ćemo prežaliti trud utrošen da ti napišemo mišljenja :P

Na kraju krajeva, tu se i zakon nešto pita, ali ko još u ovoj državi mari za to... :(

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
pre 5 minuta, AlexaBGD je napisao:

Ko nije vozio po Beogradu ne zna šta su čari vožnje bez db kilera. The end.

 

Pa ono... lepše je sa kulturom. The početak. ;)

 

Za rasterivanje marve koristim "nervozne kineze"  (© by @Popsy)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Imao sam na prošlom mopedu nervoznog kineza, a baš ništa nisam postizao. 

Zaobići ću “kulturu” i ostati na dva točka, nešto mi se ne drljaju plastike. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Naravno, najbitnije je ostati na točkovima.

Ako ne umeš da voziš tako da možeš da ostaneš na točkovima i bez glasnih izduva - to je onda na neki način i opravdano. Bolje da si ti nama zdrav i čitav, nego da si probao da budeš kulturan pa da ti se nešto desi :)

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

meni je to stavljanje "glasnoce" na auspuh da bi te drugi "primetili" isto kao staviti sofersajbnu od fice na skuter da bi bio uocljiviji u retrovizoru... kada bi samo to bila razlika izmedju drljanja ili ne, niko vise ne bi doziveo udes ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
4 hours ago, Čeh said:

Za to da te drugi čuju služi sirena :)

Tako je!

 

4 hours ago, Čeh said:

Na kraju krajeva, tu se i zakon nešto pita

Pre ili kasnije će se neko setiti da drekave mašine šalje na vanredni tehnički i utvrđuje nivo decibela koji proizvode. Onda će naravno biti "idijotska država, drpaju pare, harač, punjenje budžeta, nije za sve isto" i još dosta nekih trivijalnih klišea koje cvrkuću ptičice ;)

 

Inače te priče oko skidanja db killer-a zarad bezbednosti realno vrede tek 20%, a u ostalih 80 vešto prikrivaju ljubav prema urlanju mašine, kratak "fitilj", miris paljevine, pomešana "mačo" osećanja, po neki kompleks... Kako kod koga. Za bezbednost je najbolja defanzivna vožnja, pa ne primetih nikad u svojih 4 decenije i par godina preko, da db killer free bajk vozi defanzivno, ustručavajući se od provlačenja, uletanja, brzanja i tome slično. Znači vožnja po propisima čuva glavu - ne može, maltretiranje ostatka sveta dranjem i prdežom čuva glavu - može ;)

Voleo bih da postoji statistika u broju stradalih bajkera  sa i bez db killer-a, u nekom periodu, na našem prostoru. Možda se varam, ali mislim da bi se mnogi iznenadili.

 

Usput, verovatno ima tone frajlica kojima će da se naježi pubis od tvog moćnog BRMMBRMM, ali i mnogo više sveta koji će da te gleda kao stoku, da se ne lažemo. Ne znam kakva osećanja voliš da budiš u ljudima, niti kakvo ti je "biračko telo" :)

 

A Beverly, žabarski šmeker u svojoj klasi, sinonim urbanog stila, bez db killer-a, hmmm, pa najblaže rečeno skrnavljenje, a i smešno :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
pre 54 minuta, bobi_krofna je napisao:

meni je to stavljanje "glasnoce" na auspuh da bi te drugi "primetili" isto kao staviti sofersajbnu od fice na skuter da bi bio uocljiviji u retrovizoru... kada bi samo to bila razlika izmedju drljanja ili ne, niko vise ne bi doziveo udes ;)

Čak mislim da je to i delotvornije :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Sad malo preteraste,ispade da niko nevoli pojacan izduv na motoru ali ja nesto malo motora vidim sa fabrickim izduvom, volimo svi malo da se to cuje bolje nego fabrika zato pustite da odluci ko kako voli i to je to. Nego bi se osvrnuo na ovu voznju po propisima u gradu sto kolega Singularitet pomenu. Budimo malo realni, naravno da treba biti oprezan i otvoriti cetvore oci, ali ta prica o voznji motora u Bg bez obilazenja provlacenja i svega ostalog nepostoji. Ja svaki dan u Bg vozim 30+ km i nevideh ni jedan motor koji stoji u koloni automobila i ceka na 30 + stepeni, nego su svi prvi na semaforu provlace se, obilaze itd, aako neko stvarno vozi u gradu po strogom propisu njemu svaka cast ja bi vozio auto.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А што су се сви ухватили за то провлачење као нешто негативно? :) У квиру своје траке можеш претицати возило у складу са законом, а реално, изузев аутобуса и шлепера, све можемо обићи без да нам точкови пређу белу линију. Наравно, услов је да и тај аутомобил буде заустављен по пропису, уз десну ивицу своје траке.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Па кад већ помињете закон, горе поменуто провлачење је незаконито ;), исто као и издув без ДБ килера

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

 

19 minutes ago, Zuba87 said:

У квиру своје траке можеш претицати возило у складу са законом, а реално, изузев аутобуса и шлепера, све можемо обићи без да нам точкови пређу белу линију.

Zar ne stoji u zakonu da se u jednoj traci smije nalaziti jedno vozilo?

Dakle, provlačenje nije u skladu sa zakonom.

Ali ipak nije ni eksplicitno zabranjeno i zato se toleriše.

Ja podržavam provlačenje i lično ga izvodim, ali polako i oprezno.

Dobro je i za ostale jer se smanjuje gužva, zagađenje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

upravo tako... provlacenje i preticanje nemaju mnogo veze sa "glasnocom" nego da vozaci imaju dovoljnu svest i da ostave prostora za nas na dva tocka, sto ces videti u gotovo svim "kulturnim" zemljama... dzaba ti i razglas na motoru kad ovi nasi z'inat nece da te puste :) ... inace, ja prvi ne volim glasnije od fabrickog ali to je stvar ukusa a ovde se polemisalo da li ta buka doprinosi bezbednosti... licno mislim da ne jer, da je tako, vec bi bilo uvedeno kao standarad :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Мотору је дозвољено да обиђе возило и када је пуна линија, у оквиру траке, али да обиђе, а не да се креће туда све време. Тако ја замишљам да сам се после сваког возила у колони пред семафором вратио уз десну ивицу коловоза, па опет обишао само једно возило :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
А ако гласамо, ја сам против вађења
Не волим буку...

Nema vadjenja, meći dok je veći :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 5 sati, Čeh je napisao:

Naravno, najbitnije je ostati na točkovima.

Ako ne umeš da voziš tako da možeš da ostaneš na točkovima i bez glasnih izduva - to je onda na neki način i opravdano. Bolje da si ti nama zdrav i čitav, nego da si probao da budeš kulturan pa da ti se nešto desi :)

 

 

 

 

A kako se to “ume” voziti kad vozis iza automobila normalnom brzinom u desnoj traci, i iz čista mira auto iz leve trake krene direkt u tebe? Na trotoaru su stubići, iza mene je autobus.

Da se popnem kaskaderski na stubiće, skočim na auto ispred, ili udjem na prednja vrata u autobus?

Zamolio bih te da komentare te vrste zadržiš za sebe, ako već nemaš šta pametnije da napišeš.

Opisana situacija je od danas po podne u Brankovoj!

Srećom čovek me je video na vreme i vratio se u svoju traku, nije mi pomogla ni sirena i auspuh sa F53mm bez db kilera.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja