Jump to content

Moto Zajednica

Smanjenje KW

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Dakle ovako,jurim motor na a2,medjutim budzet mi izgleda nije dovoljan da bih kupio nesto normalno ,kad to kazem mislim na dobar motor ,sve sto sam nasao su bili izmuceni i izdrndani motori,dakle nasao sam kit takozvani koji koriguje kw na 35 tacnije na a2 , da li je procedura zeznuta oko potvrde iz mupa ili sta je vec potrebno ,jel neko imao iskustva s tim? Znaci ja uzmem to stvarno ga svedem na 35kw i sta onda? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

I onda nista. odes da ga registrujes i i shvatis da to ne moze tako. morao bi prvo da trazis potvrdu/dozvolu od proizvodjaca da izvrsis prepravku. zatim da prepravku izvrsim homologovanim delovima i da sve tako prodje ispitivanje u agenciji za bezbednost saobracaja. oni ti izdaju uverenje i onda mozes da krenes u proceduru registracije.

najrealnija opcija je da vec kupis motor koji u saobracajnoj ima do 35kw.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

e pa to pitam,znaci lakse receno nije moguce , znam i ja da je najrealnije al je jako tesko ,sve ponude koje su mi poslali ili koje sam nasao su lose.. A par motora koji su dobri nisu na a2 ,zato pitam da li bih njih mogao da svedem na a2,al vidim da je to sve peripetija za koju na kraju moze da se desi da se i ne isplati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Kolega cekaj godine pa na puno "A"

Sve ostale prepravke ti se ne isplate.

Proveren info: imam jednog poznanika koji uvozi tako motore iz inostranstva i taj motor se kod njih vodi na 25kw,a ovde kod nas nisu hteli da prihvate to i moralo je da se registruje na 37kw (motor gs650). Toliko o tome, zato je najsigurnije da vec bude registrovan na 35kw...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Znam, ja bih i najradije kupio motor vec regidtrovan na a2 ali trenutno ih nema uopste ili ih ima koji nisu u mom cenovnom rangu ili su neki izakani , zato gledam sta da radim

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 735 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Ja pre 10.meseci uvezao Bandita 650 sa 25kw sve normalno, ali je takav izašao iz fabrike.

Послато са Redmi 4 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
On 21.4.2018. at 11:20, king_julien je napisao:

...taj motor se kod njih vodi na 25kw,a ovde kod nas nisu hteli da prihvate to i moralo je da se registruje na 37kw (motor gs650). Toliko o tome, zato je najsigurnije da vec bude registrovan na 35kw...

Ovo jednostavno nije tacno. U stvari, moguce je da je sve bilo kako kazes,ali nije legalno. Ko u agenciji pusti takav motor da prodje jednostavno dobije radnu knjizicu nazad. Elem, ako se motor preko vodio na 25,nemoguce ga je ovde registrovati na 37 kw. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Laze on mene, lazem ja sve ovde. Mislim ne bi imalo potrebe za tim, da me laze ali uvek treba ostaviti to sa rezervom.

Ne znam stvarno kolega, tako mi je rekao, da je gs tamo u CH bio na 25 ovde su mu rekli da to ne postoji sa toliko kw i rekli da taj motor ima 37 i tako ga je i morao registrovati... Opet kazem jos jednom, laze on menem ja vas ovde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 735 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Ako je motocikl izašao iz fabrike sa 86ks pa u nekom servisu u Ch smanjena snaga na 34ks,taj motor kod nas nemoze da se carini na 34ks

Послато са Redmi 4 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Haha znam i ja sam ga video,budzet je onako srednje katastrofalno maksimalno do 1800e , ili ako ce neko da uvazi mining rig kao jos dodatnih 500e :D , nisu mi u opticaju gs, er5 itd,od tih dvolicindrasa mozda bih uzeo nekog SV-a ,pretezno jurim nekog zx6r 98-99 al to je nemoguca misija izgleda,i tako nesto malo novije ,ne bih bas uzimao neki motor 92-93 ,jedino ako je stvarno perfektno stanje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Nasao sam ja preko , opet preko oglasa par dobrih tj meni interesantinh motora tipa hornet-a ,naravno nisam pregovarao o ceni ali vidim da ako ne bi bilo problema izasao bi me do 1800e motor u skroz korektnom stanju koji se tamo vodi na 25kw ,ali posto je izgleda problem to sve regulisati ne bih se petljao s tim ,jel nemam bas para za bacanje da bih mogao toliko da rizikujem,zato trazim ovde kod nas ,ali je sve vec rasprodato ili su cene nerealnee..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja