Jump to content

Moto Zajednica

Potrebne informacije u vezi puta do Tekeriša

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Poštovane kolege, povodom stogodišnjice pobede u Velikom ratu, Moto klub Veterani 63. Padobranske, 21. i 22. aprila organizuje vožnju gde bi se obišla mesta na kojima su se tokom 1914 odvijae važne bitke.

Plan je da se krene iz Niša i da se preko Kruševca, Kraljeva, Čačka i Užica stigne na Kadinjaču, tu se napravi pauza i onda da se (uz Drinu) nastavi do Mačkovog kamena i Tekeriša (gde bi se i noćilo u šatorima). 

Interesuje me zna li neko ima li u Tekerišu (ili u blizini) kamp ili neko pogodno mesto gde bi moglo da se postavi desetak šatora?

Takođe su dobrodošli i predlozi šta još obići na ovoj trasi, kao i mesta gde može da se nešto pojede.

Drugog dana je predviđeno da se ode do Lazarevca (spomen kosturnica borcima sa Kolubare), zatim preko Ljiga do Kadine Luke, pa do Ravne gore, Gornjeg Milanovca i Kragujevca, Rekovca do Kruševca i nazad za Niš.

Idu dvanaest motora, a trasa ukupno oko 800 km.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Predlažem da svratite na Gučevo.. i tu je spomenik Srpskim ratnicima...a blizu vam je...

Od Loznice, do Banje Koviljače, pa novim putem kroz bukovu šumu na vrh brda...pogled je neverovatan...

5a51ce3adb637be9adb9038393752b76.jpg&key=bd627a920272b4399770197bca0124a40bd63a424161cafc280afd973597a888

Put iz Ljubovije do Mačkovog kamena nije asfalturan. Ima jedna deonica od skretanja za Soko Grad, pa do Mačkovog Kamena. Jedva automobili tuda idu, baš loš put.

Druga ruta bi Vam bila Ljubovija - Banja Koviljača (pa da svratite na Gučevo), odatle se spustite u Loznicupa u Krupanj (uz put imate i spomen park Stolice posvećen nekim drugim ratnicima), iz Krupnja do Mačkovog Kamena gde Vam predlažem kamp. Ima dosta livada, šuma i ne verujem da bi se neko bunio da postavite šatore.

Odatle se vraćate u Krupanj do Zavlake i pravo na Tekeriš.

Na Mačkovom kamenu je divljina, nem civilizacije, to jest nemate ni prodavnicu ni restoran...bar nije bilo pre dve godine kad sam išao.

Toliko od mene, nadam se da sam Vam pomogao.

 

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Moj savet je da, ako dolazite iz pravca Šapca prvo idete do Banje Koviljače da prvo obiđete Muzej bitke na Drini pa na Gučevo, da tu kampujete. Sutradan nazad od Šapca do Tekeriša koji se nalazi na putu za Krupanj. Već je dobro odužao dan pa vam preporučujem da u Krupnju svratite do crkve Dobri potok koja je hram i svojevrsan etnološki muzej tog dela Srbije, verujte nećete se pokajati, pa da odatle produžite na Mačkov kamen gde je isto lepo za kampovanje. 

 

IMG_6047.jpg

IMG_6033.jpg

IMG_2030.jpg

IMG_6637.jpg

IMG_6645.jpg

IMG_6670.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre sat vremena, Dalibor_Andric je napisao:

Predlažem da svratite na Gučevo.. i tu je spomenik Srpskim ratnicima...a blizu vam je...

Od Loznice, do Banje Koviljače, pa novim putem kroz bukovu šumu na vrh brda...pogled je neverovatan...

5a51ce3adb637be9adb9038393752b76.jpg&key=bd627a920272b4399770197bca0124a40bd63a424161cafc280afd973597a888

Put iz Ljubovije do Mačkovog kamena nije asfalturan. Ima jedna deonica od skretanja za Soko Grad, pa do Mačkovog Kamena. Jedva automobili tuda idu, baš loš put.

Druga ruta bi Vam bila Ljubovija - Banja Koviljača (pa da svratite na Gučevo), odatle se spustite u Loznicupa u Krupanj (uz put imate i spomen park Stolice posvećen nekim drugim ratnicima), iz Krupnja do Mačkovog Kamena gde Vam predlažem kamp. Ima dosta livada, šuma i ne verujem da bi se neko bunio da postavite šatore.

Odatle se vraćate u Krupanj do Zavlake i pravo na Tekeriš.

Na Mačkovom kamenu je divljina, nem civilizacije, to jest nemate ni prodavnicu ni restoran...bar nije bilo pre dve godine kad sam išao.

Toliko od mene, nadam se da sam Vam pomogao.

 

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Prošle godine sam bio na putu od Krupnja ima nekih prodavnica, a čini mi se da u neposrednoj blizini sponeičkog komplesa sada ima neka kafana. Ali to su bre padobranci njima ne treba cicilizacija i luksuz. Sve što im treba mogu da nabave uz put.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Ljudi su pitali za klopu... namera je bila da ih upozorim da na Mačkovom kamenu nema ništa... i ako ima kafana, klope nema..garant...znam taj kraj..
Dobar je predlog za Crkvu Dobri Potok...al gde nadje Šabac? Verovatno je Arso mislio na Loznicu... zašto bi iz banje išli za Šabac, pa iz šapca u Krupanj? Kad je Krupanj mnogo bliži Loznici...

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ako budete prolazili kroz Banju Koviljacu, isli na planinu Gucevo, javite mi se da vam dam uzivo instrukcije.

Ja sam iz tog kraja i mogu vam dati par korisnih saveta.

(Ovako je malo komplikovano objasniti)

 

0654574728

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 7 sati, Dalibor_Andric je napisao:

Ljudi su pitali za klopu... namera je bila da ih upozorim da na Mačkovom kamenu nema ništa... i ako ima kafana, klope nema..garant...znam taj kraj..
Dobar je predlog za Crkvu Dobri Potok...al gde nadje Šabac? Verovatno je Arso mislio na Loznicu... zašto bi iz banje išli za Šabac, pa iz šapca u Krupanj? Kad je Krupanj mnogo bliži Loznici...

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 

U žurbi sam pročitao njihov post pa mi je promaklo da idu preko Čačka i Užica, ja sam mislio da dolaze iz pravca Beograda ili Valjeva. Ubiće nas površnost.

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 8 sati, Dalibor_Andric je napisao:

Ljudi su pitali za klopu... namera je bila da ih upozorim da na Mačkovom kamenu nema ništa... i ako ima kafana, klope nema..garant...znam taj kraj..
Dobar je predlog za Crkvu Dobri Potok...al gde nadje Šabac? Verovatno je Arso mislio na Loznicu... zašto bi iz banje išli za Šabac, pa iz šapca u Krupanj? Kad je Krupanj mnogo bliži Loznici...

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 

"Zašto bi iz banje išli za Šabac, pa iz Šapca u Krupanj? Kad je Krupanj mnogo bliži Loznici..." vidiš da sam se pogubio kao bumbar u mešalici, ja sam prošlog leta baš tim putem, koji je sređen, išao sa Mačkovog kamana u Loznicu. Jebi ga nije mi dan.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kako (na osnovu vaših sugestija) stvari stoje, izgleda da će plan "malo" morati da se promeni.

Najviše probema pravi neasfaltirani put od Ljubovije do Mačkovog kamena, pa će iz tog razloga put pored Drine da se produži do Banje Kovijače, a zatim idemo do Gučeva, Loznice, Krupnja, Mačkovog kamena, Zavlake, Tekeriša.

U ovoj opciji teško ćemo da stignemo prvog dana do Tekeriša (na noćenje), nego ćemo morati negde ranije usput da se "ušančimo" i prenoćimo.

To znači da će drugi dan da nam bude priično "nategnut" (verovatno i pretegnut) pa će iz tog razloga morati malo da se koriguje plan za povratak.

U svakom slučaju nam je plan bio da obiđemo mesta gde su se vodile bitke tokom 1914. (Cer, Mačkov Kamen, Kolubara) i to će i da bude ispunjeno, a ostalo je manje bitno.

Hvala onima koji su pomogli savetima, a ja ću (po povratku) da okačim kao neki putopis i koju fotografiju (pod uslovom da me ovi moji sa kojima idem ne ubiju zbog promene trase).

Ukoliko još neko ima neki savet ili sugestiju slobodno neka to napiše.

A DjoleLo neka pripremi predavanje koje će da nam održi o zanimljivostima iz njegove okoline.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: piaggio X9 250 evo

Na putu do Ljubovije do Mackovog kamena nalazi se Soko grad, jeftino prenociste u manastiru a pored ima neko jezerce gde moze da se digne sator.

pored samog spomenika na Mackovom kamenu ima neki objekat gde mozete da se sklonite u slucaju loseg vremena.

 

 

P_20170708_153012.jpg

P_20170708_154026.jpg

P_20170708_131058.jpg

P_20170708_141422.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ekipa je stigla na Gucevo i tamo ce nociti.

Sve je ok, osim negodovanja od strane lokalne divljaci i sitnih zveri tipa medveda... :-D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

medo je jestiv i ne samo to jako je ukusan pa stoga ne znam tko bi tu trebao biti zabrinut pogotovo jer može naletiti na Žiku i drušvance.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

sumljivi su, baš ispred banke da stanu po zalihe?

šalu na stranu, dobra su ekipa a i nadrapali su skoro u ono glupo vrjeme pa sada neka uživaju.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Malopre stigoh kući nakon prelepe vožnje i druženja sa dobrim ljudima.

A imao sam i čast i zadovoljstvo da uživo upoznam i družim se sa kolegama sa foruma (Štampar i ĐoleLo).

Posebno bih se zahvalio omladincu Đoletu koji je nam se našao kao ispomoć za sve što nam je trebalo, a danas je sa nama obišao Mačkov Kamen i Tekeriš. 

Fotografije i "putopis" čim se malo odmorim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Putovanje proteklo lepo i bezbedno.

Iz Niša krenulo pet motora, već u Kraljevu jedan kvar (crkla pumpaza gorivo na jednom Suzukuju). Kolega ostao da se otloni kvar i pridrušio nam se kasnije.

U Mrčajevcima se priključilo još pet motora i nastavljamo do Požege.

5ade307843298_Picture304.thumb.jpg.a648af7f09f08733f5f41fb8418b94a1.jpg

Tu još jedan kolega ima peh sa gumom i ostaje kod vulkanizera da se sanira kvar (vulkanizer međutim totalno zasrao stvar i kolega se vratio u Rekovac).

Ostatak ekipe stiže na Kadinjaču.

5ade2fd114c17_Picture310.thumb.jpg.43e68cf7e8327968ab86e64a64d81c48.jpg

 

Produžavamo predivnim predelima pored Drine i zastanemo povremeno da se uslikamo pored nekog znamenja 

5ade316fed2ea_Picture316.thumb.jpg.c9f3f56759342543bafe958f8d6347ec.jpg

 

a i da malo uplašimo glad.

5ade31e5023d3_Picture321.thumb.jpg.dda20d410c638952a92d389851d053dc.jpg

 

Zbog češćih pauza stižemo u banju Koviljaču predveče i tu nas "preuzima" naš član ĐoleLo, a pridružuje se i Štampar.

Krećemo prema Gučevu (gde već u potpunom mraku postavljamo šatore i gde smo i prenoćili).

 

 

 

5ade33178bd53_Picture326.thumb.jpg.ffc38fd10cb2cbf98b5935f8259f8144.jpg

 

Đole i jedan od "naših" nadgledaju postavljanje šatora. 

5ade33799b09f_Picture328.thumb.jpg.e210b30197f81287e54218c7e7858082.jpg

 

Ova destinacija inače služi okolnim ljubavnicima kao omiljeno msto za "izlete", međutim ove noći su im neki padobranci pokvarili planove.

Uglavnom smo nakon postavljanja šatora pristupili večeri (dostavljen roštilj u organizaciji Đoleta i uz pomoć njegovih koleg). Normalno da večera ne ide bez piva i tako smo posle toga napravili po koji snimak, pa na spavanje.

5ade35770921d_Picture337.thumb.jpg.3ab6f9ee88e523be2e9eccf44079c2fe.jpg

 

 

Noćni pejzaž sa Gučeva

5ade35f65e927_Picture332.thumb.jpg.2c52a217f9fe4c2ef06f3b92477509e5.jpg

 

Ujutru su nas probudili slavuji i tek smo tada mogli da vidimo lepotu mesta na kome se nalazimo.

Grehota je samo što je tokom 1914. god na tom mestu mnogo krvi proliveno i što su mnogi ostavili svoje kosti po ovim predelima.

Neka im je slava, a mi smo ovom načom vožnjom i posetom pokušali da ih otmemo od zaborava.

5ade3764ce257_Picture344.thumb.jpg.45139467c091a1553fb4e8b86bcbd8e8.jpg

 

5ade37ad497fc_Picture356.thumb.jpg.c9eb81ac7d777fa5e48d793c1fda0132.jpg

 

Sledeća destinacija mačkov kamen.

Lepa vožnja planinskim putevima (preko Loznice i Krupnja).

5ade38851d024_Picture369.thumb.jpg.6d9bf0eebb05f357f6a7d01d5f058192.jpg

5ade38d70759e_Picture373.thumb.jpg.d4c1218e44e565528ea808ec9fbc9777.jpg

 

Mačkov kamen

5ade3956696f6_Picture378.thumb.jpg.2831fd4c99e7fb372d4b4c30c194e070.jpg

5ade39a0833be_Picture381.thumb.jpg.60c0180495f01acf17d6502e8bd88b78.jpg

5ade3a1c82021_Picture394.thumb.jpg.b38cd436fea9f8782cb943707abcb360.jpg

 

 

Sa Mačkovog kamena ponovo do Krupnja i zatim do Tekeriša

5ade3aafd3474_Picture401.thumb.jpg.47b146983dccb87ab322636c239a6047.jpg

 

Trkeriš. Mesto gde se odigrala Cerska bitka.

Meni je ovo mesto bilo značajno jer je ovde poginuo i moj rođeni pradeda Milorad Živić.

5ade3b757f942_Picture408.thumb.jpg.2e41aa853e7f51e07b60a9db24055e9f.jpg

5ade3bc0a4e40_Picture415.thumb.jpg.919a1c01c475a41b64e0e850f9b38506.jpg

 

ovde se rastajemo sa Đoletom, on se vraća u Loznicu, a mi produžavamo dprema valjevu i Lazarevcu.

Nažalost, fotoaparat je ostao bez baterije pa nema snimaka, ali smo u lazarevcu obišli crkvu i spomen kosturnicu poginulim ratnicima sa Kolubare.

Sveštenik nam je održao i besedu i opisao tok događaja iz tog perioda.

Sa ovim smo završili plan koji smo imali pred sobom na ovom putu, u Lazarevcu su nam naši kolege organizovali ručak i odatle je svako krenuo na svoju stranu. 

Uglavnom je povratak protekao u noćnoj vožnji i lepo je što smo se svi bezbedno vratili kućama.

Predivna vožnja, dobro druženje i dobri ljudi (i oni su krenuli na put i oni koje smo sreli na tom putu i upoznali).

Hvala svima!

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Drugari, drago mi je da ste prihvatili predlog rute koji sam vam predložio, a još draže mi je da ste zadovoljni onim što ste videli i prošli. Zbog svojih obaveza nisam mogao da vam se pridružim, ali sam sasvim siguran da je sam sreo vašu kolonu negde ispred Arandjelovca, oko 19.00, možda malo kasnije... Bio sam u automobilu, verovatno ste me spazili, svirkao sam sirenom i blicao kao nenormalan .. Pozdrav.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 5 sati, Dalibor_Andric je napisao:

Drugari, drago mi je da ste prihvatili predlog rute koji sam vam predložio, a još draže mi je da ste zadovoljni onim što ste videli i prošli. Zbog svojih obaveza nisam mogao da vam se pridružim, ali sam sasvim siguran da je sam sreo vašu kolonu negde ispred Arandjelovca, oko 19.00, možda malo kasnije... Bio sam u automobilu, verovatno ste me spazili, svirkao sam sirenom i blicao kao nenormalan emoji16.png .. Pozdrav.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 

Ja sam i postavio temu upravo iz razloga da dobijemo informacije i predloge od onih koji bolje poznaju ovaj kraj i zaista su bili dragoceni vaši saveti.

Vrlo je verovatno da smo se sreli ispred Aranđelovca u to doba, ali su nam mnogi usput ablendovali i pozdravljali nas tako da je teško setiti se svakog detalja.

Na putu nismo imali ni jednu kritičnu situaciju, automibilisti su bili svuda izuzetno korektni i ustupali nam prednost i tamo gde je nismo imali.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja