Jump to content

Moto Zajednica

Ad hoc vikend vožnja

Recommended Posts

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 29 minuta, Deki Katana je napisao:

@pajja sad u Subotu 22.08.2020

Deki, hajde molim te izbaci koja bi bila tačna ruta i okvirna satnica. Možda se i ja priključim u nekoj tački...naročito ako ima još zainteresovanih iz ovog kraja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@ZoraNSSuper Zoki! Evo plana zajednicke voznje, dok bi okupljanje bilo u Ivankovcu kod spomenika boja na Ivankovcu ( @shoyyka je bio pre neki dan, ima bas slika u temi "kratke voznje"). Za sada su pet lokacija obilaska u Despotovackom krugu (vidi mapu), ali moze to i da se prosiri ako bi se ostajalo na spavanju. Dolazak do Ivankovca cemo danas utanaciti kako bi se svi sinhronizovali na mestu susreta, posto se dolazi i iz BG kao i iz KV.

 

@pajja steta, bice prilike, sada ce vise da se vozi pa se planira jos koju turu, moze i tokom nedelje (samo da bude lepo vreme).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Zoki, ekipa iz BG planira da se nadje na nekoj pumpi na autoputu u BG oko 9:00 (veceras cu znati tacno). Iz KV se krece 30 min ranije da bi se manje-vise sinhronizovali u Ivankovcu.

U tom kraju bas ima puno lokacija za obilazak, pa ima indicija i da se prespava (opet nesto sto ce se u hodu razmatrati i kako kome odgovara).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Pitanje za BG ekipu, na kojoj pumpi je sastanak i da li stoji 09 h?

Javite i da li se negde noćiva da znam poneti potrebne stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Iz BG idu tri motora i polaze u 9:00 sa Nisove pumpe kod STECO (to je prva pumpa posle Mostara kad predjes Gazelu dolazeci iz Novog Sada.

Sto se tice nocenja, otvoreno pitanje. Za sada je jednodnevna tura u pitanju tako da se svi vratimo kuci za videla ako moze.

Imas moj tel. pa smo u kontaktu.

Mi smo se svi dogovorili pa ako nema nekih promena vidimo se sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Jbga kasno sam video ovo. Mogao sam uzeti veceras slobodan dan.

Ovako odoh sad u trecu smenu a u voznju cu u nedelju pa se mozda i sretnemo negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Nadam se da su svi ucesnici gore pomenute voznje bili manje - vise zadovoljniji nego oni (a bilo je zaista mnogo motorista) koji su juce bili na Tari i Bajinoj basti.

Ljudi koja guzva na Mitrovcu. Kao u spicu na Slaviji ili autokomandi (BGD). Svi se voze ko muve bez glave, staju i pitaju "kuda vodi ovaj brod"? A put sa svim sakrivenim rupama i rizlom u maskirnoj senci sume. Za nedoziveti. Overis prednjim rupu ili rizlu u samoj krivini.

A mozda ima onih koji uzivaju u tome.

E nece me videti skoro ovi drumovi kao ni potez od Pustinje preko "debelog brda" do Crvice.

Ocaj koji je i SAT opisao u jednoj od prethodnih emisija.

Nadam se da ce situacija "dok jednom ne smrkne drugom nemoze da svane" trgnuti upravitelje ovih puteva jer nuzda je naterala da imaju posetu velikih razmera (priliv novca). Neka se zapitaju sta ce kad i naravno ako se situacija promeni na "kao pre korone".

Mene nece skoro videti.

Ima i dobro.

Uzasan gubitak vremena po putevima na Tari uslovio je da se vratimo preko Uzica i Pozege.

U kasnim popodnevnim satima nije bilo guzve na nekoliko deonica na kojima se izvode radovi (Susica, Surdup ..) tako da se novo asfaltiranim putem veoma glatko proslo do Ovcar banje. Za nepoverovati.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

E sta me je izuzetno "odusevilo" u zadnjih par nedelja / meseci.

Verujte mi strucan sam u tome.

Inenadna erupcija boravisnih objekata na obalama reka pa i na samim rekama Srbije i skoro pa nenormalan broj onih koji borave  na istim, koji jedu, piju, pa i vrse nuzdu i u isto vreme se kupaju na istom mestu gde se fekalne vode ispustaju u reke. Vrh. Svako svoje ispod sebe.

Ni jedan od pomenutih objekata  nema reseno pitanje otpadnih voda. Nesmeta vam. Onda nista.  

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
E sta me je izuzetno "odusevilo" u zadnjih par nedelja / meseci.
Verujte mi strucan sam u tome.
Inenadna erupcija boravisnih objekata na obalama reka pa i na samim rekama Srbije i skoro pa nenormalan broj onih koji borave  na istim, koji jedu, piju, pa i vrse nuzdu i u isto vreme se kupaju na istom mestu gde se fekalne vode ispustaju u reke. Vrh. Svako svoje ispod sebe.
Ni jedan od pomenutih objekata  nema reseno pitanje otpadnih voda. Nesmeta vam. Onda nista.  
A mislio sam da je to indijski fazon. Kuku meni...
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Naša jučerašnja vožnja je bila izuzetno prijatna i zanimljiva, najviše zbog dobrog druženja. Zahvalio bih kolegama @ZoraNS, @Deki Katana, @Herr i Josketu na kvalitetno provedenom vremenu i pozitivnoj atmosferi. Ja sam uspeo negde po lošem putu da probijem zadnju gumu pa je palo "čepovanje" ali dobro, sve je to sastavni deo ovog našeg hobija.

Obišli smo Spomen Park "Boj na Ivankovcu", Park maketa Despotovac, Resavsku pećinu, Krupajsko vrelo ...

Lepo smo se družili, izvozali, ručali i polako kući puni utisaka i pozitivnih misli što je i smisao ovog "sporta".

Par fotki koje je kolega Herr napravio:

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Petoro motociklista su zapoceli svoje prvo zajednicko druzenje, gde drugde, nego u sancevima, spremni za napad.

 

IMGA0351.thumb.JPG.097f57c28609801e220dbdb4587b19ae.JPG

 

Skupili smo se kod spomenika boja na Ivankovcu skoro pa u sekund, da nisam morao da lutam po Cupriji jedno 10 min. (znaka za Despotovac nigde nema, ali hvala pumpadziji na izlasku iz mesta, na skroz suprotnom kraju grada. inace bih ostao na nocenju).

 

IMGA0348.thumb.JPG.7660d5eb5aabcc050d28cf31489e3fdd.JPG

 

Plan je bio da obidjemo pet lokacija u okolini a onda, kud koji mili moji.

@ZoraNS je imao najvise da prevali tog dana posto je dolazio iz NS. Nakon uspesnog uskladjivanja sa ekipom koja je kretala iz Beograda, @bajker71, @Herr i njegov drugar Nebojsa, zajedno su vozili auto putem do Ivankovca. Moja relacija iz Kraljeva je morala da se zapocne pola sata ranije a da se svi uklopim.

 

Sledece odrediste je bio park minijatura nesto malo posle Despotovca ka Resavskoj pecini.

 

20200822_121407.thumb.jpg.dafbdadc39e4040a0c3425805a9ea228.jpg

 

Prva etapa uvozavanja je prosla pa smo se slozili da @Herr predvodi zbog posedovanja navigacije a Nebojsa na zacelju, takodje sa navigacijom. Ovi sa klasicnim kartama u sredinu, pa ako tehnologija zakaze ...

 

Resavska pecina.

 

20200822_142615.thumb.jpg.9af3dfed20a05f9d299d43353f67be0b.jpg

 

Taman stizemo za organizovanu turu sa turistickim vodicem. @bajker71 je posebno hvalio "uciteljicu" i hteo je u prvi red. Na zalost, bili smo zadnjih pet pred popunjavanje grupe. Ma da smo planirali, ne bi bolje ispalo. Imali smo vremena i za kratku kaficu pred silazak u tamne dubine pecine i sklanjanja sa vrelog sunca.

 

20200822_140529.thumb.jpg.28667989cd00f22bf389ecae3cfa3ba1.jpg

 

Dalje nas vodi put ka Lisinama i Vodopadu Veliki Buk.

 

Ovde upadamo na prvi parking misleci da je to to, ali se uspostavilo da je glavna atrakcija 500m-1km iznad. Ovde smo i onako planirali duzi odmor i rucak. Ispali smo iz turistickog moda i upali u prehrambeni. Mozda se pojavi mala snaga kasnije.

 

IMGA0367.thumb.JPG.8f0ed92caf085f0c534a38dc72b19838.JPG

 

Posto su porcije bile izdasne, sada je pak, bilo tesko da se nastavi pesice. Tako blizu, a tako daleko. Steta sto nismo videli vodopad ali mislim da je svima bilo do voznje u tom momentu. Mi smo imali orjentire na ovom put ali nista nije bilo za o glavu, nego smo u hodu reagovali shodno trenutnom raspolozenju. A raspolozenje je bilo .... GAS.

 

Eto nas "caskom" na Krupajskom Vrelu.

 

IMGA0372.thumb.JPG.ce19495e2a7dfafc75c21f7b40dfae8c.JPG

 

To caskom je ispalo sati i sati. Ne bas, ali tako nam se cinilo. Mi sa sport-turerima smo vozili kao po jajima. Ne znam @Bruno 68, da li je kao na Tari, ali nikad vise. Cekaj, pa to sam prosle godine rekao kada sam se spustao istim putem, doduse u drugom pravcu. Sada je bilo jos gore od tada. Rizle i rupa na svakom koraku, dobro prezivesmo. Vise puta sam posumnjao da je @Herr -ova navigacija zakazala.

 

Najzad Krupajsko vrelo, gde smo sve stvari mokre od znoja povesali po motorima da se suse. Kad smo skretali, jedna gospodja turista je svojski snimala nas dolazak sa mobilnim telefonom. Verovatno se iznenadila kako smo uopste tim putem prosli u komadu, pa da zabelezi.

 

Nego, daj da pohvatamo rukama pastrmke koje se bezbrizno buckaju u bazenima. Njima nije bilo tako hladno kao modroj decici koja odgovaraju na, kakva je voda, nije ovde hladna na izvoru koliko je u bazenu.

 

IMGA0368.thumb.JPG.23dfddd75471cc4835077d1509bfcfa6.JPG

 

Na svu srecu, kelner nas ohrabruje da je ostatak puta do Krepoljina dobar i tu nema vise dvoumljenja. Ni za zivu glavu se vracamo istim putem, kako smo u pocetku planirali. Preko prece, naokolo blize. Jest da ce i mrak da nas uhvati ali nazad nikako.

 

I stvarno, put je dalje bio sjajan. Tako da je dosao kao slagort, da nije @bajker71 imao peh sa busenjem zadnje gume. Puno srece i jos jedna interesantna prica.

 

Ovo jednodnevno putovanje je bilo kao dobro zacinjeno jelo. Bilo je od svega po nesto. Drustvo odlicno i nadam se da cemo nastaviti zajednicke voznje u skoroj buducnosti. Posebno mi je drago sto smo se lepo uklopili a prvi put pravimo ovakvu eskurziju.

 

Hvala svima na lepom i interesantno provedenom danu!

 

 

P.S. U Petrovcu na Mlavi skrecem ka Svilajncu i preko Kragujevca za Kraljevo, dok ostatak ekipe nastavlja ka Pozarevcu pa na auto put kuci.

 

Da bude neizvestno do kraja, zaustavlja me policijska patrola.

 

"Dobro vece, dobro vece. Skidajte kacigu. Ali ljudi ja sam star i bolestan, nemoj te mene.  .. duvaj"

Bas cesto zaustavljaju i proveravaju alkohol u okolini Kragujevca. Tu sam sreo kolegu iz Jagodine, @drtommy na PanEuropean-u. Jos jedan pozdrav ovom prilikom i nadam se da se situacija resila.

 

 

 

 

 - 

  • Sviđa mi se 16
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
On 23.8.2020. at 16:20, Deki Katana je napisao:

Tu sam sreo kolegu iz Jagodine, @drtommy na PanEuropean-u. Jos jedan pozdrav ovom prilikom i nadam se da se situacija resila.

 

 

 

 

 - 

Pozdrav druže, nadrkani neki bili. Napisaše mi kaznu zbog par piva u toku dana. Jebi ga, neće da oproste. Nešto malo pokazalo, al kaže, ne može ni malo, nula. Htedoh da ga pitam da on dune, ispred kafana stajali

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250N

Pozdrav društvo ovaj vikend smo malo obilazili Uvac. Put klasika zlatibor-n.varoš-sjenica. Iznenadio sam se sa zavrsenim radovima od ovcar banje ka zlatiboru. Bilo je samo 3 semafora gde nije bilo zadrzavanja pogotovo za motore. 

Put N.varoš-Sjenica odličan dobar asfalt bilo je malo peska po putu jer su bile poplave ali nista strasno sto moze da pokvari celokupan utisak :)

Noćenje u Sjenici hotel "Lane" ok smestaj ok cene ima garažu. 

Sto se tiče Uvca - vidikovca i obilazak meandra preporucio bi odlazak organizovan iz Sjenice kao sto smo mi uradili jer je makadamski put a do vidikovca ima dosta da se vozi. Mi smo platili voznju čamcem i prevoz do vidikovca iz Sjenice 2500din po osobi. 

Ne razmisljas ni o motoru i o opremi uzivasnje na max :aha: ako treba nekom kontakt čoveka koji to radi mogu da prosledim :) 

O prirodi je glupo da komentarišem. Fenomenalno.

IMG_20200823_095823.jpg

IMG_20200823_100158.jpg

IMG-3a0614078b89b2e24372e9916933a752-V.jpg

IMG-4c7b8363fb712271d0162fa1921275ba-V.jpg

IMG-a161d419330e9e7dd7201ed199d4268e-V.jpg

IMG-20200822-WA0002.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
Taj prilaz Uvcu, bilo kojem njegovom delu, je užas i za kola i za motor.
Nemoj nista da mi pricas, mislio sam da cu u povratku naci neki deo pre 2 meseca.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja