Jump to content

Moto Zajednica

Ad hoc vikend vožnja

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Drugarica mi ima kuću u Uzovnici, planira da tu otvori etno smeštaj.

Već par godina unazad se dogovaramo da dođemo i ostanemo tu jedno nedelju dana, mala ekipa ali odabrana.

E tada ću da prođem sve putiće od Loznice do Tare i malo u Bosnu do Višegrada. Ti predeli su predivni za vožnju i uživanje.

Većinu puteva sam odvozao ali ponoviću gradivo vrlo rado.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250
On 11/3/2018 at 2:50 PM, DjoleLO said:

Za sve koji idu rutom od Loznice ka Ljuboiji ili obrnuto- IZBEGAVAJTE RUCAK U ETNO SELU "SUNCANA REKA"!

Nista posebno hrana, cak i prilicno skupa!

Ok za prosetati, popiti pice, ali hrana uzas!

Identično iskustvo kao moje od pre 6-7 godina. Hvataju na lep ambijent i na 'slavu' stečenu snimanjem jedne domaće serije baš u tom rizortu, mislim da je u pitanju 'Greh njene majke'. Ali, odande istovremeno pamtim i najbolju rakiju od suvih šljiva koju sam ikada pio. To ne treba propustiti. :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Ako je neko za druzenje i neku jednodnevnu voznju sutra iz Bg-a neka se javi. Plan je da krenemo ka Debelom brdu, pa gde zavrsimo, ali je plan podlozan promenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S
On 3/8/2019 at 9:49 AM, floyd said:

Identično iskustvo kao moje od pre 6-7 godina. Hvataju na lep ambijent i na 'slavu' stečenu snimanjem jedne domaće serije baš u tom rizortu, mislim da je u pitanju 'Greh njene majke'. Ali, odande istovremeno pamtim i najbolju rakiju od suvih šljiva koju sam ikada pio. To ne treba propustiti. :)  

Nisam dobro uredio poruku... Da  u sunčanoj reci, hrana je prilično loša. Uverio sam se više puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 6 sati, Clyde je napisao:

Ako je neko za druzenje i neku jednodnevnu voznju sutra iz Bg-a neka se javi. Plan je da krenemo ka Debelom brdu, pa gde zavrsimo, ali je plan podlozan promenama.

Kuda idete...Ibarskom pa na Lajkovac ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2
4 hours ago, shoyyka said:

Kuda idete...Ibarskom pa na Lajkovac ili...?

Mislim da cemo na Ub, manje je optereceno. Ali ako ti je lakse da seces na Lajkovac mozemo i tuda. A resili smo da produzimo na dva dana i da nastavimo na Taru posle, pa ako je neko raspolozen za druzenje neka se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
On ‎11‎/‎3‎/‎2018 at 11:34 PM, ZEMZEM said:

Drugarica mi ima kuću u Uzovnici, planira da tu otvori etno smeštaj.

Već par godina unazad se dogovaramo da dođemo i ostanemo tu jedno nedelju dana, mala ekipa ali odabrana.

E tada ću da prođem sve putiće od Loznice do Tare i malo u Bosnu do Višegrada. Ti predeli su predivni za vožnju i uživanje.

Većinu puteva sam odvozao ali ponoviću gradivo vrlo rado.

 

Jel to bese ispod Krupnja na Drini?

Ako jeste, kad se resi podeli sa nama kontakt telefon ili sta vec od novotarija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
On ‎11‎/‎3‎/‎2018 at 2:50 PM, DjoleLO said:

Za sve koji idu rutom od Loznice ka Ljuboiji ili obrnuto- IZBEGAVAJTE RUCAK U ETNO SELU "SUNCANA REKA"!

Nista posebno hrana, cak i prilicno skupa!

Ok za prosetati, popiti pice, ali hrana uzas!

Ja licno toplo preporucujem da kad ste vec tu predjete Drinu u malom Zvorniku, skrenete levo stotinak metara i na ja(g)njetinu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155
Pre 2 sati, Bruno 68 je napisao:

Jel to bese ispod Krupnja na Drini?

Ako jeste, kad se resi podeli sa nama kontakt telefon ili sta vec od novotarija.

Jeste, desetak km pre LJubovije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

U petak ( 5.4.2019. ) malo do Plitvica i Rastoka pa preko Karlovca Luizijanom doma. Na Plitvicama Bajkovito kao i uvjek. nešto sam i slikao ali ja , 20190406_084344.thumb.jpg.520b432a439073b7dcfcb7ce1e140b6c.jpgslike i postavljanje nije baš bajka. Probacu nešto.

20190406_083530.thumb.jpg.46c737d950feffc37de2e0c63b0ae48e.jpg20190406_095851.thumb.jpg.3825c8a4fc797c6d7423a89eb12c9b38.jpg20190406_102843.thumb.jpg.4b90b6590891773bc3b9fcb6e29f01b8.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

@mile fazer Plitvice su dar prirode...bio sam tamo kao mladić tj. klinac sa 15 godina...radna akcija Gračac '84...išli na jezera kao izlet...još pamtim tu bistru vodu...voleo bih ih posetiti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

pa nije nedostižno, vikend ili  bolje u petak u 14 kreneš i u 20 sati si tamo, spavnje u privatnim sobama 12 - 15 eura po krevetu/noc. ujutro, najbolje ranije, 5 -6 sati razgledavanja, klopa i doma. sve skupa cca 200 eura sa svime.

ulaznica je cca 15 eura ( sada van sezone ) i pokriva cijeli dan sve sadržaje ( gornja i donja jezera, vlakice, brodove ....)

meni je ovo bila barem deseta posjeta Plitvickim jezerima. nakon spavanja u subotu smo ( žena i ja ) obišli sve što se može i što ima i onda zapalili u Bihac na begovu corbu i klopu. malo kupovine i šetnje Bihacom pa na Rastoke. dan je dug. opet prespavali i u nedjelju posjeta prijateljima u Karlovcu i doma.

20190406_170119.thumb.jpg.b5f23eb0d8c13185036ea267ba3bbd44.jpg

Promenio član mile fazer
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Nbg
  • Motocikl: Versys

Nije vikend vožnja, al'je ad hoc :-)

Krenuo jutros oko 8.30h iz Beograda,standardno magistralom do Valjeva,htedoh do Loznice...ali nekako sam promašio taj pravac,nakon 10-ak km,vidim putokaz Bajina Bašta. 

Rekoh sebi,šta je tu je,idemo okolo za Loznicu :-) (ostaje za neki drugi put)

Stigao preko lepog Debelog Brda,do Drine,i krenem ka Bajinoj Bašti... Krivina na desno,desno pogled ga Drini u daljini,vidim neke klupice,malu privatnu plažu,lepo uređenu...u milisekundi se setim da imam 2 bureka u kesi,u koferu :-) Desni migavac,da se doruckuje uz najlepšu reku. Doručak beše pristojan,žedan sam...al' nit soka,nit vode,jogurt na veliki petak,jok... reka tu,voda deluje čisto... (pročitah par godina ranije u etno selu Vrhpolje,negde na nekoj od drvenih tabli "Pre nego što udješ u Drinu,operi noge" :-)...reko fala na tome,ostaću žedan...ispostaviće se narednih 3h.

Sedam na motorić,da pijem kafu u nekom od restorana,s' pogledom na kućicu na Drini,na ulasku u B.Baštu. Tamo naravno,300 ljudi,a ja nesto ne volim gužvu,pa kada sam već tu,aj na Perućac. 

Ja tamo,napravih samo puš pauzu...

Aj u Vrhpolju ću. Brzom brzinom nazad, prema Vrhpolju,Drinska magistrala mi je baš lepa i opustajuca za vožnju, iako mi je ovo prvi put tuda, motorom...

Stignem ja tamo...puno kao da dele džabe...A nema kolega sa motorima,da bar ovako mršav zauzmem ćošak njihove klupe...malo napred 300,400metara se spustaju čamci u vodu,idem tamo da bar odmorim,kad već ne kupih nigde osveženje. Presvlacenje u sorc i majcu, odmor 1h :-) Kud ne ponese peškir, da bar odremam malo na toplom betonu (znam za sledeći put,ipak tek ulazim u ovaj način putovanja)

Palim motorić, aj na Osečinu, pa cu videti kako nazad prema Bg. Prolazim Ljuboviju 2 puta,centar,s namerom da popijem kafu i vodu...5 lokala,a ja ni u jedan :-(. Aj negde usput ću...da vise popijem kafu i vodu...

Vidim putokaz za pl.Bobiju, nisam bio nikada tamo...hoću, neću...ipak ne. 

Dalje prema Osečini, krivinice neke...

Mesto Pecka...Lokalna kafana sa leve strane,u krivini,baka jedina sedi za jednim stolom,nema pića na stolu,ništa...rekoh to je to. 

Niža,kočnica,na trotoar da parkiram...

Dobar dan baka,dobar dan odgovaram. Pitam ima li domaća kafa sa ratlukom? Kaže: Kafe ima,dobre,i kocka šećera. Odgovaram:Može, i dve vode Rose hladne. Pita,može li kisela knjaz,hladna. Može. 

Očekivao sam dobru kafu,jaku...

Srknuo sam gutalj,pojači malo...Kad nisam pao ispod stola od jačine, još zakačim u tom držanju stolicu ispred sebe,gde je mi je nova kaciga :( održao sam se nekako i ja i kaciga, na stolici :) Prijatno,do skorog viđenja, isključivo u prepodnevnim časovima .

Aj,sad Osečina,opet nekako ja pametujem,i reko aj prema šapcu,pa cu vec nekako doci do obrenovca.

Kakav zajeb...Kakav krš put,joooj kud krenuh prema Koceljevi, užas. Nikako da stignem do Koceljeve...Dal sto sam vozio sporo,dal sto je stvarno daleko,ne znam. Za 200 godina nećemo ući ni u kakve Evrope sa ovakvim putem (veći deo puta) od Osečine do Koceljeve. 

U Koceljevi neki moto skup,ili već nešto. Pitam kolegu na raskrsnici kako do obrenovca, kaže aj zamnom. 

Prika ga goni, kao da je tudje. Aj sto ga goni,nego što treba da ga pratim,da ne skrenem s puta  :-)

Ode on svojoj kući, bip bip u Ub-u,dalje preko Obrenovca,Umka, ada,sajam,i u m.m.lug na pranje lanca... 

424 km,do sada mi je to najduža dnevna tura.

I prvi mini motoputopis,pa ne zamerite što je tako zbrčkano,.

Lepo sam se navozao,sam...

Motorić mi je baš udoban...

Dobrih sat vremena prao lanac,provozao krug,podmazao....i napokon da se napijem vode

 

 

 

20190426_103430.jpg

IMG_20190426_133322_866.jpg

IMG_20190426_133322_868.jpg

20190426_132854.jpg

20190426_143538.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Moj Milane jabuko sa grane, imao si lepu nameru i lepu ideju ali si napravio 2-3 zajeba i bilo ti je solidno a moglo je vrhunski. Prvo si otisao za Debelo brdo a ne za Loznicu, aj to i nije toliko strasno. Onda si ponovo iz Ljubovije otisao za Pecku umesto da spustis niz Drinu do Loznice pa onda na Valjevo. Aj i to nije strasno. Ali si iz Osecine otisao za Koceljevu da slomis i sebe i motor umesto da uzivas do Va u vrhunskim krivinama, odlicnom putu i odlicnim predelima. I nesto si mi siromasan sa slikama. . Drugi put sedi i peglaj do Lo i nazad da nadoknadis propusteno. Aj u zdravlje.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Juce napravljena fina tura od ~220km. Modrica - Djakovo - Nasice - Pozega(u stvari, Pleternica, prije Pozege) - Sl. Brod - Brod - Modrica.

Pauza na svakih 50-60 km, da guza malo odmori... :)

 

Jutro bilo veoma tmurno i oblacno, cak za nijansu i pohladno (doduse, obukao sam ljetne rukavice), a kasnije je ugrijalo na 35 stepeni. Sve u svemu, super dan, super tura, super put za voznju motorom, pogotovo dionica od Nasica do Broda. Prvi put sam isao tim putem motorom i svakome bih preporucio.

U Nasicama smo sreli 10-15 kolega bajkera, kako sam vidio po tablicama, vecinom Zagreb i Split. Ne znam kuda su se zaputili. Ako se neko od njih prepozna u ovome, neka se javi. :)

MD - MD.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Bmw r1150r

Prosli vikend.

Smederevo petrovac na mlavi, pa do mileseve, jagodina, cuprija...iz cuprije za zajecar ovim novim putem, i nazad.

po preporuci kafana “dva brata” u zajecaru, neugledna spolja, ali vrhunska klopa i vise nego pristojne cene.

voznju pravili zbog deonice cuprija - zajecar

uradili su je extra, ali kao autoput, koliko god da zavijes gas,moze...i nema saobracaja, meni licno, bila je malo i dosadna...ali zbog kafane vredi

A93F7676-A90C-48AF-A9FA-AFBFBBB13EE1.jpeg

4FF0F34B-A20A-48E6-A588-356D85E9965B.jpeg

31C0A61A-D27A-41F5-A023-78455E94BA83.jpeg

75058487-A9A0-4056-A9B5-1E022F6B14BF.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja