Jump to content

Moto Zajednica

Od Beograda do Herceg Novog

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Zdravo svima.

Planiram prvo putovanje motorom ili tokom sledece nedelje (zavisi od novca) ili sredinom juna. Kao destinaciju odabrao sam Crnu Goru jer mi je put manje vise poznat. Uvek sam bio koncetrisan na Boku do sad tako da bih zeleo vise da obidjem kopneni deo ovom prilikom. Plan mi je sledeci Beograd - Zlatibor - Uvac (spavanje), Zabljak - Ostrog - Podgorica (spavanje), Podgorica - Cetinje i Lovcen - Zaliv - Herceg Novi (imam kucu). U povratku bih isao obalom do Rijeke Crnojevica, spavao bih opet u Podgorici i ujutru krenuo za Beograd bez daljih zadrzavanja.

Svaki predlog sta bih jos mogao posetiti je dobrodosao! Kao i savet na sta da obratim paznju u toku voznju s obzirom da cu putovati najverovatnije sam, a i prvi put motorom.

Pozdrav!

 

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 26 minuta, Stefan Kovačević je napisao:

Zabljak - Ostrog

Obavezno produži taj deo za oko 35km i idi od Žabljaka do Plužina preko Durmitora.  Put je dobar, kroz planinu je uzan i nije za brzu vožnju, ali te to i neće zanimati s obzirom da ćeš svaki čas stajati da fotkaš one lepote.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Planiram u junu sa jos dvojicom kolega takodje jedan lep dvodnevni put do CG tacnije hocemo na nocenje u manastiru Ostrog slava mu i milost. I jedino sto bi ti predlozio u tom slucaju je vracanje bosanskom stranom steta je ne napraviti jedan lep krug i ne vratiti se bosnom. Mi smo tako planirali, Bilecu pa bosanskom stranom. Gacko-Foca-Gorazde-Rogatica, preko Romanije do Zvornika i onda prelaz u Srbiju. Inace kako god odlucis kolega neces pogresiti putevi i predeli su do dole gde god krenes odlicni. Srecno ti bilo.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Ja sam pre par godina išao sličnom rutom do Herceg Novog.Jedino što sam se vratio preko Bosne.Uglavnom,put je generalno dobar kuda god kreneš i u ovo doba godine nema gužve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650
Obavezno produži taj deo za oko 35km i idi od Žabljaka do Plužina preko Durmitora.  Put je dobar, kroz planinu je uzan i nije za brzu vožnju, ali te to i neće zanimati s obzirom da ćeš svaki čas stajati da fotkaš one lepote. 
Hocu svakako, bas takvi predeli mi se dopadaju. :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Мој глас такође за за повратак преко Босне,прошле године сам ишао том рутом у Требиње а враћао сам се преко Црне Горе....Моја препорука! 

 

Ако бог да ове године обавезно опет у Требиње.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650
Planiram u junu sa jos dvojicom kolega takodje jedan lep dvodnevni put do CG tacnije hocemo na nocenje u manastiru Ostrog slava mu i milost. I jedino sto bi ti predlozio u tom slucaju je vracanje bosanskom stranom steta je ne napraviti jedan lep krug i ne vratiti se bosnom. Mi smo tako planirali, Bilecu pa bosanskom stranom. Gacko-Foca-Gorazde-Rogatica, preko Romanije do Zvornika i onda prelaz u Srbiju. Inace kako god odlucis kolega neces pogresiti putevi i predeli su do dole gde god krenes odlicni. Srecno ti bilo.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока


Lepo, nek' vam je sa srecom. Ja sam prosle godine isao kolima preko Visegrada i Trebinja, a u povratku kroz Mostar i Sarajevo, tako da bih se radije vracao kroz CG ovaj put.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ja sam mislio samo veliki ranac da nosim, osim spreja za lanac mislio sam da ponesem set za krpljenje guma za svaki slucaj. Ostalo cu samo osnovno da potrpam. Nema nista drugo sto bi mi eventualno bilo nepotrebno konkretno za motor? Naravno pritisak u gumama cu proveriti, ulje mi je tacno izmedju crtica za full i low.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650
Samo pare za corbu... i obavezno kisno odelo!  Ja proslog maja kisnuo od Mojkovca do Prijepolja... 
Vazi, hvala. Realno ako krenem sad za vikend promenljivo je vreme u ovo doba godine. Tek par meseci vozim a jednom sam dobro pokisao od posla do kuce i nije mi bilo svejedno.
Gore sam mislio neophodno a ne nepotrebno, mala ispravka.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Kolega, veliki pozdrav za odvažnost.
Pošto si sa par meseci vožnje iskustva imam potrebu da te malo upozorim na nekoliko stvari.
Čisto da potkrepim kredibilitet, ne da bi se hvalio, živim na relaciji BG-PG-HN već tri godine, pri čemu mi je ovde motor jedno od osnovnih sredstava prevoza (sad sam u HN). Prošao sam sve osim kozijih puteva ka i iz CG i osnovna preporuka bi bila da se ne opuštaš. Posebno kad se malo udje u kontinentalni deo CG saobraćaj opada i mnogi sebi dopuste bržu vožnju. (!)
U predsezoni (do početka jula) iz PG za more izbegavaj put preko Cetinja (radovi su takvi da, osim zadržavanja, stradaju gume) posebno ukoliko se vreme pogorša (danas je 30 stepeni u HN).
Neko je predložio put preko Durmitora za Plužine preko Sedla i složio bih se ali samo ako je suvo jer se taj put ne održava redovno i zna da bude jako klizav i posut sitnim sljunkom, posebno u ovo doba godine. Duga zima je bila sa puno kiša pa je voda nanela zemlju na mnoge puteve. Iz PG si za 35 min u Sutomoru, kroz Sozine tunel dok se stari put za Petrovac isto radi, a onda ka HN lagano.
Ovde sam do sredine maja pa ako naidješ javi se da pijemo kafu na Škveru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1283 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Na Durmitoru je sada sneg. Mozda je put i suv, al je sigurno puno rizle.

Put Ct-Pg  ludacki brzo voze. 

Kanjon morace isto bih izbegao.

Kroz BiH je ok, isao sam pre par dana do Foce, put je neopterecen saobracajom i dobro se odrzava.

To je ujedno i najkraci put do HN iz Bg. Paziti na marvu svih oblika, pogotovu u Gatackom Polju.

Mozes uci u CG iz Bilece, pa na Viluse do Risna,  to ti je malo komplikovanije, ali ne sletis odmah u HN vec ides malo zalivom i priviknes se na more.

 

Pre par dana sam usao iz Republike Srpske u CG na malogranicnom prelazu za koji mnogi nisu ni sanjali da postoji, ali je od 10ak km posle Foce makadam sve do mesta Sula u CG kako se i zove granicni prelaz. Ide se dalje za Pljevlja.

Za kolegu koji je isao u CG svim putevima, bolje je od kozje staze,al je takva zabit. Priroda je prelepa, i samo je za  enduro...

Preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Prelaz na putu od Foče prema Šćepan Polju je regularan i daleko od malograničnog...koristi se najnormalnije, a to što je put od Foče do prelaza malo lošiji (u rekonstrukciji je odavno, pa je kao da si na makadamu sa ostacima asfalta), ne čini ga malograničnim.

Inače, vožnja kroz Crnu Goru je ista kao i kroz bilo koju državu na Balkanu, nije sjajna ali daleko od toga da nekoga treba plašiti...Ovo za kanjon Morače mi nije jasno zašto bi izbegao...put je super za motor...

Ontopic: bilo koji put da odaberes za H. Novi je uglavnom lep za voznju i uzivaces, narocito pre nego sto pocne letnja sezona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Mozda Podgorica - Petrovac(starim putem, koji je obnovljen i odlican je za motor, juce sam išao)pa Petrovac -Budva -Kotor -Herceg Novi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ma brate od Foce do Scepan polja jeste lepota sto se predela tice ali put je blagi uzas nebi ni tudjim motorom prosao a ne svojim. I dalje tamo preko granice nije bas sjajno ali dosta bolje.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ovde sam do sredine maja pa ako naidješ javi se da pijemo kafu na Škveru


Vazi se, dobra im je ona pivnica na Škveru!

Hvala svima na savetima!

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
16 hours ago, Nole Bg said:

Ma brate od Foce do Scepan polja jeste lepota sto se predela tice ali put je blagi uzas nebi ni tudjim motorom prosao a ne svojim. I dalje tamo preko granice nije bas sjajno ali dosta bolje.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 

Deo od prelaza kroz Crnu Goru se vidi na streetview pa moze da se pogleda...inace isao sam tuda par puta, sve OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Samo da javim da sam nakon visemesecnog odlaganja ipak krenuo na put u solo organizaciji. Krenuo u petak posle posla, spavao u Novoj Varosi. U subotu dovezao do Zabljaka, ostao ceo dan i prespavao pa jutros preko Sedla i Pluzina (neverovatna ljepota) se spusitio do Herceg Novog. Pun sam utisaka. Hvala puno na savetima. Odavde sam planirao da obidjem Lovcen i Rijeku Crnojevica jedan dan, a nazad cu najverovatnije kroz Bosnu sa spavanjem u Sarajevu.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja