Jump to content

Moto Zajednica

Cene goriva u Srbiji

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, Midjo said:

Zato što su normalni ljudi i ne žele nasilje.

I zato što je javno snimanje i fotografisanje dozvoljeno i ovaj lik nije napravio nikakav prekršaj.

Svaka čast svim učesnicima što su ostali smireni na provokacije.

Što se tiče slikanja i snimanja tablica, bilo bi pametno pokriti ih nekim papirom ili tkaninom.

Niko nema pravo da dira tuđu imovinu i da ih skloni da bi mogao snimiti.

A niste učesnici u saobraćaju ako stojite sa isključenim motorom i izvađenim ključem iz brave.

Eto tako se ne krši nijedan zakon i ovakvi provokatori koji snimaju mogu da ga popuše.

Imate podršku iz Banjaluke (ovdje se planiraju protesti od nedjelje), samo naprijed i istrajte u svojim zahtjevima. :)

Slazem se. Ovo je neko snimao i sa strane i samo cekao.

 

A zamislite cerecenje kroz medije da je neko nasrnuo.

Svaka cast ucesnicima a gejcina je zamapcena vec ce ga neko naci ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Da li je neko razmišljao šta ako ovaj protest uspe?

Malo sam računao, ugrubo prihodi od akciza goriva su 700M eura, što je recimo 7% budžeta. Ta rupa se mora popuniti, a to sigurno neće biti od plate državne uprave.

Postoje dve varijante da namaknu budžet:

Prva, represija i kažnjavanje privrede, što će teško ići. Iz suve drenovine...

Druga, po meni verovatnija, zaduživanje i to takvo da će i naši praunučići otplaćivati.

 

Ne bih da vam kvarim zabavu, ali malo sam skeptičan oko spontanosti ovog protesta, s' obzirom da imamo tradiciju da ispadnemo ovce.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
2 minutes ago, mradomir said:

Da li je neko razmišljao šta ako ovaj protest uspe?

Malo sam računao, ugrubo prihodi od akciza goriva su 700M eura, što je recimo 7% budžeta. Ta rupa se mora popuniti, a to sigurno neće biti od plate državne uprave.

Postoje dve varijante da namaknu budžet:

Prva, represija i kažnjavanje privrede, što će teško ići. Iz suve drenovine...

Druga, po meni verovatnija, zaduživanje i to takvo da će i naši praunučići otplaćivati.

 

Ne bih da vam kvarim zabavu, ali malo sam skeptičan oko spontanosti ovog protesta, s' obzirom da imamo tradiciju da ispadnemo ovce.

Ovaj protest nije organizovan niti od strane Sorosa, Rotsildsa itd...Narod je popizdeo sa razlogom. Sto se tice rupe u budzetu, zabole me. Neka povuku povecanje penzija koje su planirali na osnovu povecanja akcize na gorivo! 
Neka malo manje KRADU i neka otpuste njihove botine iz javnog sektora koji ne rade nista a povlace pare iz budzeta!
Na kraju krajeva, neka proglase bankrot kao nekada Argentina, zabole me

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

@mradomir

 

Prijatelju, kada bi znao koliko se novca svaki mesec ukrade iz ove jadne zemlje, slosilo bi ti se. Kapitalne investicije su kod nas postale sinonim za besomucnu kradju politickih struktura koje su zajahale vlast. Kradu na svakom novom semaforu koji postave ili zamene, kad pomislim sta rade, muka me uhvati.

 

AVov burazer reketira svakog privatnika koji ima preko 15 radnika, o cemu dalje da pricamo. Ojadili su nas i usavrsili Slobinu i zutu skolu, kako nakrasti i obezbediti praunuke, a ne odgovarati pravno. Jelka, gondola, kineski most, djikijev 3 u 1 na adi,............. Bogati smo mi koliko nas kradu, prebogati, kad krenemo da gladujemo, valjda ce krenuti i revolucija.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@hard_rock da baš će te poslušati :jok:

@milomir22 ne kontam te, što skrećeš sa bitne aktuelne teme na uopštenu priču koju već i vrapci znaju.

 

Po meni najgore što može da se desi je da dobijemo tih 30 ili koliko dinara i da se narod time zadovolji. U tom slučaju spremite vazelin, trebaće vam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 52 minuta, mradomir je napisao:

Da li je neko razmišljao šta ako ovaj protest uspe?

Malo sam računao, ugrubo prihodi od akciza goriva su 700M eura, što je recimo 7% budžeta. Ta rupa se mora popuniti, a to sigurno neće biti od plate državne uprave.

Postoje dve varijante da namaknu budžet:

Prva, represija i kažnjavanje privrede, što će teško ići. Iz suve drenovine...

Druga, po meni verovatnija, zaduživanje i to takvo da će i naši praunučići otplaćivati.

 

Ne bih da vam kvarim zabavu, ali malo sam skeptičan oko spontanosti ovog protesta, s' obzirom da imamo tradiciju da ispadnemo ovce.

da mozda ne predlazesh starosrpsko reshenje svih ovozemaljskih problema:"cuti dobro je, moze biti i gore?" :/

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Just now, zlig0r said:

da mozda ne predlazesh "cuti dobro je, moze viti i gore?" :/

 

Ne, samo hoću da budete svesni šta nas čeka ako se zaustavimo na 30 dinara.

Daj bože da je ovo spontani i iskreni narodni protest.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

pun vise kufer svih oko mene koji ne veruju u protest, ne veruju u narod, ne veruju da  njihov glas znaci nesto, ne veruju u moc vecinje, ne veruju da se ishta *ebeno ovde pitaju...

 

*ebeno smo slomljeni kao nacija, i kontam da nam se 95% predaka prevrce u grobovima kad nas od gore gledaju na sta smo spali...

 

*ebe mi se ko je na vlasti, kad sam bio mlad i glup, verovao sam u kojekakve glave i njihove stranke...naucio lekciju...sad sam potpuno apolitican, ali *evem mu misa, ovo prevrsava svaku meru...nije mi vise bitno koja tri slova su vecini a koji su opozicija, samo *ebeno zelim da zivim normalo od svog rada...

 

ovi protesti su mozda pocetak boljitka tome...ako ne ucestvujes, nemoj ni da ih miniras...ako mislis  da te ne interesuju, i tekako te interesuju, jer od goriva krece sve...

 

i puno mi srce kad prelistam portale i slike, i ne vidim ni jednu stranacku zastavu...ni jednog glavonju koji kupi politicke poene...

 

plus NAJBITNIJA stvar, da ti se u drzavi protestuje u 30+ gradova, nema ni jedne politicke zastave, i vecerni dnevnik na RTSu koji mi placamo ne spomene to....za mene je to kraj svega...ili pocetak...cje vidimo...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

1 konvertibilna marka (Bosna) je 58 dinara, NIS pumpa u Bosni...

 

  

12790854_589107051244313_1224571391661354894_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
4 hours ago, mradomir said:

@milomir22 ne kontam te, što skrećeš sa bitne aktuelne teme na uopštenu priču koju već i vrapci znaju.

Ne skrecem s teme, samo sam rekao da ima itekako mesta gde ce se popuniti tih 7%, a ako nece oni hteti da smanje ocigledne lopovluke, vlast moze i da se smeni, nije problem.

 

Ne verujem da sa strane dolazi naredba za proteste, 5. oktobar se sasvim drugacije razvijao, mislim da je jednostavno narod shvatio da ovo vise nikuda ne vodi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

@mradomir Ja ne verujem šta ti pišeš.. Pa oni ukradu 20% budžeta, ako ne i više! Alo! Najmanje plate u regionu, a najskuplje gorivo.. Kako ostale zemlje funkcionišu bez tih što ti kažeš 7%, pa lepo, njihova vlast ne krade koliko i naši lopovi, u tome su ubedljivo prvi i u regionu, i u evropi, a i šire! A gorivo ti prijatelju vuče sve ostalo, kada skinu cene, i hleb će ti biti jeftniji, i moćićemo lakše da preživljavamo! Ja sam ubedjen da u Srbiji više nema srednje klase, ili imaš ili nemaš!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zaboravljate da je uvedena akciza na struju 7,5% pre nekoliko godina (jedinstven slučaj da je akciza ad valorem, a ne po komadu) i na voćne sokove (verovatno je još nešto bilo tada ali ne mogu sada da googlam). Pogledaću tačno i u zakonu o budžetu koliko su akcize na prihodnoj strani.

 

Kada kažete da se ukrade, ne ukrade se koliko se zloupotrebi u organima uprave i u javnim preduzećima, pa se to naknadno pokrije iz budžeta. Znači ne mogu se svi krivično goniti jer je po zakonu, ali je tender namešten za kumovu firmu, papir i sitne nabavke preko firme koja je na tetku registrovana i sl.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Naime, PDV je uvek 20 odsto i kada je cena goriva 160 dinara, veći je u odnosu na to kada je cena goriva 140 dinara. Država, kako kaže, može samo da se odrekne tog viška prihoda i za to nije potreban rebalans budžeta jer su, kako ističe, prihodi u državnoj kasi veći, a ne manji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.
Pre 5 sati, drumskalisica je napisao:

1 konvertibilna marka (Bosna) je 58 dinara, NIS pumpa u Bosni...

 

  

12790854_589107051244313_1224571391661354894_n.jpg

Ovo su stare cene. Od 1. Feb je poskupelo i kod njih (povecali akcizu),sada je 2,14 ili nekih 130 din.

I opet je jeftinije 35 din, a pre 1.2. bilo jeftinije 55din/lit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

2011. je USD bio 67 dinara, tako da ovo sa arapskim prolećem nije najpogodnije poređenje jer onda barel dođe isto, ali svakako da bi cene sada mogle biti na tom nivou.

 

Akcize na naftne derivate učestvuju sa 13% u republičkom budžetu. Međutim, ne znamo koliko se zaista naplati jer pretpostavljam da raste potrošnja iz godine u godinu. Nemamo završni račun budžeta godinama u nazad, tako da je taj podatak nepoznat. Nepoznata je i na kojoj projekciji je ovaj prihod računat, a o tome je upravo i Ćulibrk govorio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ево управо на моје очи пропаде један покушај блокаде раскрснице у Краља Милана у Крагујевцу.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Ja na izlazu iz ZR prema BG,put je blokiran. 

A u Beceju na kruznom je bila patrola kad sam krenuo,verovatno da nedaju da se blpkira kruzni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja