Jump to content

Moto Zajednica

Cene goriva u Srbiji

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
5 hours ago, milomir22 said:

Nije nije, koliko $ uzima tek ce da se iscima. 

...

Ako sam krivo shvatio, unapred se izvinjavam...

Ali moram da prokomentarišem ovakav stav koji osećam već duže vreme od strane mnogih iz unutrašnjosti, kad kažem da sam iz Beograda.

Znači ništa lično.

A što ne uzmete lepo sva ova ministarstva, sve uprave i ostale državne jasle i odnesete ih u vaš grad. Tako Beograd više neće uzimati sve $. A i prorediće se malo gužva po gradu.

Od svih tih silnih $ koje 'Beograd uzima' ja i mnogi koje poznajem eno ne znamo šta ćemo sa silnim vilama po Senjaku, crnim džipovima, ne izbijamo iz S. Bana, a kad nismo tu, solimo muda na Sejšelima.

U taj Beograd se zbog tih silnih $ koje 'uzima' stekla i kurta i murta i mlado i staro.

digresija - Jedino i samo za kolubarce znam da ne emigriraju u Beograd i da ne kukaju na Beograd (dobar deo rodbine moje radi u Kolubari i znam da kukaju na nešto drugo ali to nije tema).

Ode 'trbuhom za kruhom', sto godina studira iz memljivog podruma i radi na crno u nekom butiku ili piceriji za jedva 20000. Roditelji šalju hranu, plaćaju 'stan'. To mu je bolje? Teško. Opet, za takvu situaciju nije kriv Beograd nego vrhuška.

Ili proda njivu kupi stan, da dete ima gde da studira. Ah, što ja, rođeni Beograđanin nemam dve tri njive da ih prodam pa da kupim pola zgrade novogradnje.

Kad god pitam takvog sagovornika da se s mesta menjamo ključ za ključ, uključujući i posao, istog momenta prestaje dijalog.

Normalno je da se najviše para iz zemlje sliva u taj Beograd. Najveći je grad, kompletna vrhuška je u njemu i svi oblici vlasti, normalno je da većina $ završava u njemu.

Dosta bre više sa tom fantazijom i ljubomorom o Beogradu i parama. Ne cvetaju ovde lale i ruže kako mnogi misle.

Nije kriv Beograd, kriva je vrhuška.

 

Da još jednom podvučem, ništa lično prema učesnicima ove teme ili bilo kome sa foruma, samo iznosim svoj stav.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

@lord_oblivion

 

Nema potrebe da shvatas bilo sta licno, ziveo sam u bgu 3 godine i znam vrlo dobro da 80% ljudi krpi kraj s krajem. Ali posto je tu vrhuska, kako si sam rekao, tu ce morati ista i da padne (na to sam mislio kad sam rekao da ce se iscimati bg, ne na tebe i tebi slicne, obicne ljude).

 

Sav sljam se sjatio u bg, jer su ih sugradjani iz svojih gradova odavno prokuzili, pa ih ne opra vise ni Dunav ni Sava. U bgu je jos uvek mnogo jaci standard nego u ostalim delovima Srbije, godisnje predjem 8-10 000 km motorom iskljucivo po Srbiji i Crnoj Gori, tako da sam veoma upucen, kod mene ako izgubis posao mozes da spremis omcu, u bgu nije bas tako, tu sam za 3 godine pet poslova promenio. 

 

Opet kazem, nema potrebe da se nalazis prozvanim, ne spadas ti u "elitu" na koju sam mislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sve se slažem i drago mi je da se potpuno razumemo.

Takođe mnogo putujem motorom po Srbiji, ovim kinezom čak vidim i više bede nego ranijim drumskim motorima i sve je, na žalost tako. I sve gore je.

Imam par slika u glavi, sa ranijih putovanja, koje neću zaboraviti dok sam živ.

Tuga jedna velika.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

beograd stvarno treba da se osamostali, umesto da se izbaci iz srbije, sam da da se otcepi! i da prestane već jednom ta kuknjava, beograd prodo ovo, pa prodo ono, pa beograd rasprodaje srbiju, sve pare i putevi odoše za beograd!, vala dojadilo! beograd republika a ostali isto svako na svoju stranu! pa kuj oće u beograd, viza bato! na mesec dana, pa ti blokiraj beograd~ :jee:

 

edit: ček ček!. pa zar ne odrežuje beograd i cene goriva? i akcizu i pdv, i takse i kazne itrdr!?

 

edit2: a zar nije beograd ukino uvozne dažbine na poljprivredne proizvode iz eu!? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja samo volim da razgraničim Beograd kao nas, uopšte normalne radne ljude koji žive i rade u Beogradu od šljama, bagre i pijavica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Nisam bas siguran da bi beograd prosao bolje u tom otcepljenju, cinjenica je da 90% stranog kapitala upliva u srbiju zbog bg-a (turizam, strane ambasade, aerodrom,...) ali dobar deo novca se slije u bg upravo iz okolnih mesta, jer strane kompanije posluju na teritoriji cele zemlje, a novac kanalisu van zemlje i deo u bg + da ne pricamo o tome da se sve odlucuje tamo i prvo se otkine solidna svota za glavni grad, a ostali nek placu. Naravno, nije mi zato kriv ni lug ni lord oblivion.

 

Treba poslusati malo predsednika opstine Cajetina, Stamatovica, da je vise takvih ljudi, ne bismo bili kanalizacija Evrope (nisam clan nijedne partije niti se bavim na bilo koji nacin politikom, pu pu daleko bilo, samo da naglasim).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, bdada said:

Iskreno ovo me malo zacudilo,... ... tako da je spominjanje bagera imalo drugu konotaciju ...

 

Ti si se malo sprdao, ja sam se malo primio; dešava se i boljima od mene ;)

Sada bih izbacio prvi pasus, ali, ... " eto,rečeno je".  

 

Što se tiče ostatka napisanog, baš tako mislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

A to oko Beograda, jedna "zanimljivost" iz komšiluka. Pre par godina vozim Jadranskom magistralom. Negde između Zadra i Šibenika, slovima od pola metra ispisan grafit ZG = BG. Da se Dalmacija otcepi i Split bude glavni grad, verovatno bi se pojavio grafit  ST=ZG.

A mogu da zamislim i grafit u okolini Kraljeva, u nezavisnoj državi Šumadiji (sa Kragujevcom kao glavnim gradom)  KG=BG  :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ne valja sto ce ispolitizovati proteste, kakva opozicija, kakav Obradovic, on trtlja, a uradio bi isto sto i Vucic, samo da je na vlasti. Ne, ovo je revolt naroda i obicnih ljudi i pod tom parolom treba protestvovati, Bosko ima finu platu, lako je meni za njega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
Pre 5 sati, Dexterr je napisao:

Molim Vas, držite se cene goriva, pustite Kosovo i Putina...

Pa od kad smo NIS poklonili Putinu i ortacima, cene goriva su otisle u kurac...

 

Pre 5 sati, zlig0r je napisao:

... a sama cinjenica o kolicini botovskih komentara i lupanja minusa po svakom smislenom komentaru mi deluje kao znak da nekima nije sve jedno...

Kada se normalan narod obracuna sa tom vojskom botova, tek tad ce nesto da se promeni...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Kada se normalan narod obracuna sa tom vojskom botova, tek tad ce nesto da se promeni...
 
Па нема Путин везе са акцизама које наши ударају...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ali ima sa monopolom koji su dobili na poklon uz Nis koji im je skoro pa poklonjen. Ima sa virtuelnim projektom "južni tok",sa izrabljivanjem (preko ugovorenih količina) bušotina nafte u Vojvodini i.t.d.

Sent from maj el dži ge-2 manji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
6 hours ago, Pedja1971 said:

Od cene goriva do krivice "žutih" za sve loše - uz komentarčić da je većina današnjih glavnih SNS-ovaca, eks DS (dovoljno je Mali i Vesić, recimo). I ovaj deo o "finoj plati" nije baš uljudan - ispade da je jedino bitno da cena goriva bude manja, a ostalo što se događa po državi, nije važno - te onaj ko redovno ima za pun rezervoar ne treba ni da se cima da protestuje.

 

P.S. Vrlo je simpatično ovo "nisam član stranke pupupu", ali "žuti su krivi za Kosovo i privatizaciju", te "nisam siguran da bi Beograd dobro prošao" - kao info, preko polovine prihoda budžeta Srbije dolazi iz Beograda (oko 11% iz Novog Sada, a cela ostala Srbija daje oko 38%). Iz Srbije u Beograd (mada malo glupo zvuči) ne dolazi skoro ništa, osim prilično loših političara i jeftine radne snage. Ali tako smo većinski glasali :)

Izvlacis iz konteksta, Obradovic je ista bagra kao i ovi na vlasti, zato ne treba da koristi proteste za licnu promociju, komentar za zute je bio da su isli niz dlaku Evropi, a ovi im uvalili samo tako. Ne kazem da su gtori od ovih danas, ne zna se tu ko je crnji. AV ce pustiti Kosovo niz vodu, ali i zuti su pogubili neke bitne pozicije.

 

Beograd ne bi dobro prosao kada bi se odcepio, ali ne znam sto to tebe pogadja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa ne moras ka kacis taj rialiti pogledaj malo skupstinu to ti je mnogo bolji rialiti od parova.Pogledajte emisije Insajdera pa ce vam biti jasnije kakva smo mi ustvari banana drzava i kako je ovde sve dozvoljeno kada ste na vlasti ili imate nekoga ko je u vlasti da vas stiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Inače, taj vaš benzinski protest organizuje onaj udbaš Boško Obradović (Dveri, turbo-vernik, protiv je abortusa, voli Rusiju ali fura ajfon, protiv je razvoda ali se razveo, ne podnosi gejeve ali fazonira obrve kao Džorž Majkl itd.) Zašto se taj dripac ne bavi politikom u svojoj selendri? On je iz nekog Vranića, eno mu Čačak pa neka zaustavlja saobraćaj tamo. Ali jok - više mu se dopada da mingluje u Smokvici i pijucka ćepi sa ekipom seljobera-dođoša koji su prodali babine placeve i do poslednje kapi tuđe krvi brane Kosovo iz lepo zasenjene bašte u Gospodar Jovanovoj ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 10 minuta, Miloš A je napisao:

Inače, taj vaš benzinski protest organizuje onaj udbaš Boško Obradović (Dveri, turbo-vernik, protiv je abortusa, voli Rusiju ali fura ajfon, protiv je razvoda ali se razveo, ne podnosi gejeve ali fazonira obrve kao Džorž Majkl itd.) Zašto se taj dripac ne bavi politikom u svojoj selendri, on je iz nekog Vranića, eno mu Čačak pa neka zaustavlja saobraćaj tamo, ali neće - više mu se dopada da mingluje u Smokvici i pijucka ćepi sa ekipom seljobera-dođoša koji su prodali babine placeve i do poslednje kapi tuđe krvi brane Kosovo iz lepo zasenjene bašte u Gospodar Jovanovoj ;)

Nemoj tako.Boskic je 4 godine bio bibliotekar...Citalo se tamo...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bas ne bih voleo da se ovo svede na sprdnju, nikada nisam bio clan neke stranke niti simpatisao ili favorizovao bilo koga, nazadovanje osecam uz pojacan tempo rada... Nije se ulenjilo ali se manje uziva, vozi, budi bez presije, itd....

Imam potrebu a i ljudi iz okruzenja da to "njuskama" iz vlasti nekako kazemo... Cak ako ce biti lakse a posto se otpor iz Bg-a vidi mozemo traziti da se isti izuzme iz price o potencijalnom smanjenju cene, da ih ne uvredimo (Izvinjavam se normalnoj vecini)...

Pa zar je moguce da nas ovako podelise, zar se trebam osecati inferiornije zato sto sam iz Kg? Cak i u voznjama izbegavam glavni grad, toliko ne kulture na jednom mestu video nisam, dva puta dodjoh na sajam, jednom sam se vratio gole glave (ukrali kacigu), drugi put slomljene brave na koferu...

Dal" me pokradose dodjosi ili veliko beogradjani ne znam :D

Ljudi, pokazimo da smo u necemu sposobni da se ujedinimo, makar u inatu....

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1144 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Samo pazite da ne ugrozite preCednika,evo citam-kaze covek sad kad LUDACI(tim recima) stanu u isto vreme treba on da nastrada,zato nemojte stati odmah u mestu nego polako i obavezno sva 4 zmigavca

p.s.kakav je narod govno treba ga jebati jos vise-ja sam za to da se cena litre poveca na 250 dinara, @ser a sto se tice mute ovde je vec odavno samo nisi licno potkacen inace bi primetio:lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja