Jump to content

Moto Zajednica

Cene goriva u Srbiji

Recommended Posts

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ja kada sam poslednji put obratio pažnju, dizel je bio 154...sada sam ostao "malo" šokiran.

 

Više mi se isplati da po potrebi autom zapalim za Bosnu, da tamo natankam do vrha i da uživam. Em sam na 65 litara uštedeo oko 30 eura, em sam se provozao i video sveta, em za te pare mogu i pojesti i popiti nešto. Samo da mi je ta Bosna malo bliža :)

 

Nego, sada gledam te cene iznad....ne kontam zašto je u BG gorivo jeftinije nego u NS???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, Jašim je napisao:

Slika najbolje govori,  na NISu pale cene goriva .  

pale cene goriva.png

Vala, baš dobro pale!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 5/17/2018 at 2:16 PM, Djeneral said:

Ja kada sam poslednji put obratio pažnju, dizel je bio 154...sada sam ostao "malo" šokiran.

 

Više mi se isplati da po potrebi autom zapalim za Bosnu, da tamo natankam do vrha i da uživam. Em sam na 65 litara uštedeo oko 30 eura, em sam se provozao i video sveta, em za te pare mogu i pojesti i popiti nešto. Samo da mi je ta Bosna malo bliža :)

 

Nego, sada gledam te cene iznad....ne kontam zašto je u BG gorivo jeftinije nego u NS???

Slobin recept, socijalni mir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

IMG-af2b40a54baed13be52d42616518a98a-V.jpg.475454297b4e038eea618a97c284a496.jpg

Dobro je "za lopove", što mi nismo pametni..

Jutros sipao na NIS-u euro disel (običan) 160.9

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
2 hours ago, BanditVA said:

IMG-af2b40a54baed13be52d42616518a98a-V.jpg.475454297b4e038eea618a97c284a496.jpg

Dobro je "za lopove", što mi nismo pametni..

Jutros sipao na NIS-u euro disel (običan) 160.9

Samo sto su ovo na slici Kinezi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ok, zameni početak teksta.. "U Kini, ...." Nisam ja pravio sliku, a bitna je poenta..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne volim ovakve manipulacije slikama kad nema veze sa tekstom. Nije ovo protest protiv povecanja goriva u Kini nego svakdnevni saobracajni kolaps u istoj.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nisam imao pristup netu ovih dana ali cim sam cuo vest o povecanju penzija ovih dana!!!!! PA U TOM GRMU LEZI ZEC!

Presipanje iz supljeg u prazno.

 

Povecaj gorivo za 10 dinara, eto novaca za penzije.... i nece me niko ubediti da nije povezano.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Danas videh da je opet poskupelo. Nisam samo sigran da li je juce ili danas poskupelo.

NIS pumpa,obican euro dizel 162,9rsd:staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
1 hour ago, hard_rock said:

Nisam imao pristup netu ovih dana ali cim sam cuo vest o povecanju penzija ovih dana!!!!! PA U TOM GRMU LEZI ZEC!

Presipanje iz supljeg u prazno.

 

Povecaj gorivo za 10 dinara, eto novaca za penzije.... i nece me niko ubediti da nije povezano.

..i onda kreće posqpljenje svega i svačega zbogradi prevoza-transporta.. :P 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
31 minutes ago, milos-v said:

Danas videh da je opet poskupelo. Nisam samo sigran da li je juce ili danas poskupelo.

NIS pumpa,obican euro dizel 162,9rsd:staa2:

Samo jebi :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ne branim samo da primetim da cena gorivu svuda raste. U Nemačkoj je sa 1,28€ pre nekih mesec dana poraslo na oko 1,5€. Biće da se malo ratuje u oblastima odakle crpe naftu. Čim se opasno zapuca i izbombarduje neka nesrećna država sa zalihama nafte, padnu cene goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Minimalac u Deutchland Uber Aless je 9.5 eur. Srbija, pa kako beše, neto oko 26000 ili ti 220 eur.

 

E sad, na primer, tebe neko plati manje. Odeš kod relevantnih u firmi za to i pitaš: "Kako sad ja ovoliko kad treba ovoliko?".  Oni te išutiraju napolje, jer si običan radnik što je danas sramota koliko ako ne i više da si neki lopov, probisvet, kurveštija...

 

Pozoveš Finanzkontrolle Schwarzarbeit. Oni dođu i mlatnu im kaznu od pola miliona evra, bukvalno toliko pa se češi. Naravno, nisu ni oni bez korupcije i malverzacija ali ne u obimu kao Balkan.

 

Ovo kod nas je za razmatranje sa aspekta medicine i društvenih nauka. Tema za neki naučni rad, doktorat...

 

Otvoriš novčanik i vidiš koliko ti je dobro jer ti nije dobro ako ti je neko rekao da je to tako, i nije ti dobro ako neki crnci u Africi nemaju šta da jedu i juri ih gepard, slon, nosorog i krokodil.

 

Ajd da vidimo, podvučemo crtu na primer, od 1990. pa na ovamo. Šta je ko radio, gde je potrošio, gde je dobit, gde su gubici pa na osnovu toga vidiš gde si i šta si. Bez toga nema napredka.

 

Nego ej, sa 220 eur plate možeš da kupiš 160 litara dizela da ne jedeš, ne dišeš i ne piješ. Voziš Fiat Stila i možeš mesečno da pređeš nešto oko 2000 kilometara. Gde je regastracija, gume, kočnice, spone, ramena, ulje... Dobro nema veze...

Možeš i da radiš ceo mesec da kupiš televizor, kineski, mali. Možeš, od kud znam, mesec dana svog rada i života vredi kao televizor, šporet...

 

To je, narod živi, za bolje i nije kad je nepismen.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, ThePainkiller said:

Dobro kaže Alekre, vozićemo mi ako bude i 200 din po litri. Narod je davno izgubio volju da se buni...

Ja se vozim bajsom. Znaci motor samo kad treba , malo vikendom 20km...Znaci ove sezone ce biti ispod 3000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

@Alekre

 

Nema smisla uporedivati Nemacku i Srbiju , Srbija je tu gde je zbog svega sto se izdesavalo zadnjih 20 plus godina . I sve da se nije nista desilo na ovim prostorima , opet nam nebi bio standard ko u Nemackoj 

 

Jednostavno treba da se ispruzis koliko mozes ( jel se tako kaze ? ) ... ziveo sam na zapadu bez auta i bez motora , nisam krivio drzavu ni politicare ... nego sam uradio sta je bilo u mojoj moci da promenim svoju situaciju ...

 

postoje drzave , ne mnogo njih , gde ljudi rade vise nego ovde za manje pare , sto se ne uporedujemo sa njima ? voze bicikle citav zivot , pa nikom nista ... uporedivati se sa Nemackom je zaludan posao ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

nemoj neko pogresno da me shvati , ja bi najvise voleo da svi vozimo motore svojih snova , koliko nam dusa zeli ,

da nikad nema snega ni kise a gorivo da je 10 dinara i tako dalje ...

 

 

 

ali nisam vise mali , pregmelo je preko mojih leda dovoljno da znam bolje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Posto nam privreda u rasulu oni na sve moguce nacine traze  da otmu od gradjana i tako nema 2 tehnicka al zato cene goriva samo rastu administracija se utrostrucila u drzavnim preduzecima i skupstinama  uzimaju strane kredite koje mi preko goriva i ostalih nameta struja, voda itd moramo da vratimo ko cuva uplatnice infostana nek pogleda cene pre 2 ili 3 godine i sve ce vam biti jasno a evro nije rastao .Cujem da u Zitoradji u opstinskoj biblioteci ima desetak bibliotekara a treba 1 . U Prokuplju u jednom komunalnom preduzecu su naprimali preko stranke desetak ljudi a ima samo jedna stolica i sto po sistematizaciji samo 1 zaposlen treba. Oni se dogovorili da odrade po 1 dan nedeljno a pise im se da rade  svaki dan imam rodjaku tu pa znam itd. U celoj srbiji je slicna prica  to  kosta sve poreske obaveznike zato je to ovako,jad i beda i bice toga jos ali nece smeti da se pise  i informise narod o tome jer veliki  vodja sve medije drzi pod svojom kontrolom

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 16 sati, hard_rock je napisao:

Nisam imao pristup netu ovih dana ali cim sam cuo vest o povecanju penzija ovih dana!!!!! PA U TOM GRMU LEZI ZEC!

Presipanje iz supljeg u prazno.

 

Povecaj gorivo za 10 dinara, eto novaca za penzije.... i nece me niko ubediti da nije povezano.

a posle naslov povećanje od 2019te...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja