Jump to content

Moto Zajednica

Cene goriva u Srbiji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Pa dokle više!? Danas pročitah u novinama da pored skorašnjeg poskupljenja goriva (na osnovu akciza), očekuje se da će do polovine juna gorivo poskupeti za preko 15 dinara po litru (na osnovu poskupljenja sirove nafte).. Ako stvarno dodje do ovoga, evo ja ću prvi protestvovati tako što neću sedati u kola niti na motor uopšte! (Osim za nedaj bože hitnih slučajeva, tada ću upaliti auto) Samo tako možemo spustiti cene, i takav protest bi se u njihovoj kasi osetio prvog dana, ako bi isto tako uradilo tipa 100.000 vozača!

 

 

Ukoliko ima ovakva tema već, molio bih admine da moj odgovor premestite u istu i ovu obrišete jer ja sam tražio, ali ne nadjoh.. Svako dobro!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Moj brate postovani kolega mislim da takav gest ili ti pokusaj nebi urodio plodom cak sta vise sam siguran u to, cak i da nas mnogo vise protestuje nista nebi postigli jer oni imaju svoje ciljeve i interesu i to drzavu nebi mnogo zanimalo. A pri tom imamo ubedljivo najskuplje gorivo a najlosijeg kvaliteta u regionu. Cesto idem za Bosnu pa tamo napunim rezervoar dobro gorivo a mnogo jeftinije. Nista mi tu obicni smrtici nemozemo uraditi, ko bude mogao vozice ko ne nikom nista.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ja baš mislim da bi takav protest uspeo.. Vremena su takva da u takav protest možeš da se uključiš iz fotelje (društvene mreže) i kada se tu okupi veliki broj ljudi i to dospe u medije, taj broj bi se povećavao nenormalno.. Ne kažem da će svi koji budu učestvovali u protestu na društvenim mrežama to upražnjavati u stvarnom svetu, ali veliki broj hoće.. A veruj mi kolega @Nole Bg da bi se itekako pozabavili time, jer ogroman novac je tu u opticaju, ti kada 5 dana ne budeš trošio gorivo to je njima bačen novac, ne mogu to nadoknaditi, zato smatram da im ne bi dugo trebalo da spuste cenu! A otišlo bi to i dalje ako ne bi spustili cene ubrzo, jer takav smo narod, ćutimo i trpi, ali kad pukne išli bi do kraja, što znači da bi kasnije to prešlo na blokiranje centara gradova, autoputeve i td!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

...i onda izbace naslov "smanjen broj nesreća na putevima", a narod se vozi sve češće samo kad mora. Vozim se autoputem prilično često, garantujem da je broj "privatnih" korisnika sve manji.

Sledeći korak je poskupljenje putarine, da se nadoknadi sve od stranaca, kamiona i komercijalista.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

""U prosečnoj maloprodajnoj ceni benzina od 143,9 dinara državi pripada 79,94""

Ova sad na brzaka izguglah kada je cena bila 143.9, a htedoh da kažem da država po litru uzme sebi više od 50%.. Pa brate, što je mnogo, mnogo je.. Info za one koji ne znaju.. Na cenu goriva se dodaje akciza pa na taj zajednički iznos se računa pdv, što znači da država nama uzima pdv na akcizu, što nema nige u svetu!

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Druže, nema ništa od tog vida protesta... Situacija kod mene u porodici: trenutno trosimo 5-15 eura dnevno na benzin za auto/motor, i 100-200 eura dnevno na dizel za traktore. Njiva se mora posejati na vreme, trenutno imaju veliki promet od poljoprivrede i od pravnih lica... Slabo bi oni osetili neku promenu od potrošnje nekomercijalnih vozila.

Druge vidove protesta podržavam i rado ću se priključiti ukoliko nešto bude organizovano. Bez obzira na prošlogodišnju sušu cene poljoprivrednih proizvoda su mizerno niske, sada za vreme setve, kada poljoprivrednici imaju najveća ulaganja. A cene goriva i repromaterijala neprestano rastu...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 41 minuta, Nole Bg je napisao:

A pri tom imamo ubedljivo najskuplje gorivo a najlosijeg kvaliteta u regionu.

Garantovano... i džaba prijave, kad im donesete rezultate iz labaratorije... Samo obrišu dupe sa tim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Negde sam pročitao da čak 73% cene goriva čine akcize. Ja se slažem da bi to bio dobar vid protesta, ne voziti jedan dan, ali su to jalova posla. 

Mi smo generalno iskompleksiran narod i spremni smo da leba ne jedemo, ali moramo da vozimo. Rodili smo se u kolima. Znam gomilu njih koji ne mogu da odu peške do prvog ćoška, da komšije ne kažu kako je prop'o.

Država bi se opet naplatila na drugoj strani. Skočile bi cene svega i svačega, i začarani krug...

Naravno da razumem i ljude koji rade sa kolima, mehanizacijom i sl. Nemaju izbora, a država računa na takve.

Mora to sistemski da se rešava, a sistem je pao, što kažu državni službenici.

Da se mi uhvatimo u vrzino kolo?:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ja sam prvi za tako neki vid protesta kada pričamo o tome, ali je pitanje koliko bih lepih vikenda na početku sezone izdržao a da ne vozim motor... 

Računajte da i nama propada novac nevoženjem (registracija koju praktično ne koristimo, gume čiji je dot sve dalji, a mi ih ne vozimo, motor koji stari u garaži, itd) kao i nematerijalni gubitci (sav taj endorfin i adrenalin koji nismo dobili na vožnjama jer protestujemo).

Nemojte ovo da im kažete, ali i da dupliraju cenu goriva, opet bih vozio, ionako moram da redukujem ishranu.  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Nema ti druge nego da osnujes drzavu pa da ne uzimas poreza i akciza.

Vides bre da nece da se odreknu ni procenta od namirnica i stvari za decu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Treba ih udariti gde ih boli.

Protest tipa bojkota proizvoda koj je neprihvatljive cene je prilicno dobra ideja.

Mi njima trebamo ne oni nama.

 

A za potrebe motora, pa recimo da bi mogli za toliko da prosvercujemo. Ionako mi se vozi do Kladova , mada bi i do Zvornika rado otisao.. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

60% od litre gorive uzima država.

Nedavno su uveli 2 nove takse i zato je gorivo i poskupelo u zadnje dve nedelje.

Imamo možda i najveći "namet" u Evropi što se tiče gorive.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

I sad ovo pisanje novina da je poskupelo gorivo za 1,6 din po litru, a ja koliko se sećam od nove godine poskupelo je skoro 10 din, malo po malo, a o tome niko nije pisao.. Prošle godine na kraju sezone sa jam točio bezolovni za 138, nešto po litru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Duša me boli što mi piški kap po kap na slavini, ali srce kuca jače dok ne stignu vakuum membrane :grr:

 

* Lako je vama..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Moram i da ispričam jednu zanimljivu situaciju koja se meni desila pre jedno 2 godine.. Možda off-ujem al ko ga šiša..:) 

Dakle, došao na pumpu (lukoil), doduše na rezervi i natankao do čepa.. Medjutim aparat je otkucao, odlično se sećam 20.8l.. Ja nisam mogao da verujem, jer na tom motoru (bandit 600 1998 god) kapacitet rezervoara je 19 lit plus, nisam ga dogurao, što znači da je u njemu bilo bar litar goriva.. I sipao sam na centralnom, ne na ćopavoj.. Naravno bunio sam se, na šta su se oni vadili da sam prosuo i još kakvih gluposti dok nisam spomenuo inspekciju, na šta su odgovorili, u redu je, ne morate da platite.. Malo mi je falilo da ostanem i stvarno guram do kraja, ali društvo je čekalo za vožnju i bili su u fazonu nećeš crći za 2-3 litra.. Ja sam samo rekao do vidjenja i od tad nikada više nisam točio na lukoilu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Lukoil pumpe su franšizne, tj. prebacili su na vlasnike pumpi da se bave (drugim rečima da se oni ne jebavaju, a da im ostane isto love) prodajom, nabavkom, radnicima i sve ostalo, a da prodaju sve kao i pre jer si u obavezi da sve nabavljas preko njih i da postujes odredbe franšize.

Znam jer mi je drugar vlasnik jedne Lukoil pumpe u Kraljevu, a tu se zatekao kao bivši radnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Sada, navodno, cena sirove nafte raste zbog Sirije, prošle godine zbog Irana...

Kada je barel bio 100$ niko nije znao zbog čega je ...

To naravno nije opravdanje da se PDV ne vrati na 18% ako je

stanje  u državnom budžetu nikada bolje.

 

Bojkot potrošnje ne može da uspe jer bi se to nadoknadilo većom potrošnjom pre ili posle, pa bi se na nivou mesec ili 2 ispeglalo.

Sa druge strane, protestna vožnja svakako ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Bilo je kako ne vraćanja cene goriva, a i TV pretplate, a i plata i penzija, cene mesa i banana..ovo jedino pišem jer ne mogu ostaviti post u temi "pesma dana" takoda stoga :

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Neka, tako treba.To volimo i za to glasamo, samo udri.Trebalo bi litar benzina da kosta 300din.Razliku izmedju sadasnje cene i 300 din. uplatiti direktno botovima,svalerkama, uvoznicima luksuznih automobila...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja