Jump to content

Moto Zajednica

Sa Fz6 na Fz1

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

E pa kao sto sam naslov kaze razmisljam da predjem sa Fz6 na Fz1 , pa bih zamolio vlasnike istih da me upute na sta da obratim paznju. Kao i mane -vrline ovog modela od 2006 do 2009 . Ili ako vec postoji ovako neka tema skorijeg datuma da me uputi jer ja nisam uspeo da nadjem. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Ne znam sta bih ti rekao mnogo osim na celokupni dojam motora.. ako si zainteresovan, drugar prodaje njegov, znam da je dobar..  mozes da vidis https://www.facebook.com/groups/172574139536280/permalink/1450982665028748/?sale_post_id=1450982665028748

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Fz1 je duzi pa samim tim ima vise mesta za saputnika (kaze moja saputnica).

Zato mu je pozicija upravljaca nesto dalja nego kod Fz6. Nizi vozaci (kracih ruku vise su nagnuti ili ugradjuju pomagala koja pomeraju upravljac nazad.

Sa dodatnim koferima (meni je ruzan) ali ima opet vise mesta.

Ima skoro duplo vise konja (jedan je uvek isti) i nema pojma jel si sam ili vas je dvoje.

A uspuh mu nije ispod sedista pa mozes da se igras sa njim.

Ni jedan ni drugi nisu preterano udobni za visoke vozace (iznad 180) ako su i pitanju maratonske ture (500 + km)

Ako ga uzmes obavezno da nastelujes vile i zadnji amortizer prema sebi (stil voznje i ako vas je dvoje)

toliko od mene

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Ako nisi razmišljao o FZ8, topla preporuka.... 

IMG_20180407_145140.thumb.jpg.dc0b55807d56ec931301b56fa8cb8d0c.jpg

 

Ovaj lepotan poseduje sve što šestici fali, a mnogo pitomiji od 'iljade 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
2 hours ago, miki89 said:

Ne znam sta bih ti rekao mnogo osim na celokupni dojam motora.. ako si zainteresovan, drugar prodaje njegov, znam da je dobar..  mozes da vidis https://www.facebook.com/groups/172574139536280/permalink/1450982665028748/?sale_post_id=1450982665028748

Sad iskreno prikupljam informacije o tom motoru volim da znam sta kupujem , pratim taj oglas vec 2 godine . Hocu da vidim sve prednosti i mane pa onda da donesem odluku da li mi je potreban on ili neki drugi. U svakom slucaju hvala za preporuku.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
1 hour ago, Bruno 68 said:

Fz1 je duzi pa samim tim ima vise mesta za saputnika (kaze moja saputnica).

Zato mu je pozicija upravljaca nesto dalja nego kod Fz6. Nizi vozaci (kracih ruku vise su nagnuti ili ugradjuju pomagala koja pomeraju upravljac nazad.

Sa dodatnim koferima (meni je ruzan) ali ima opet vise mesta.

Ima skoro duplo vise konja (jedan je uvek isti) i nema pojma jel si sam ili vas je dvoje.

A uspuh mu nije ispod sedista pa mozes da se igras sa njim.

Ni jedan ni drugi nisu preterano udobni za visoke vozace (iznad 180) ako su i pitanju maratonske ture (500 + km)

Ako ga uzmes obavezno da nastelujes vile i zadnji amortizer prema sebi (stil voznje i ako vas je dvoje)

toliko od mene

u 90% vozim sam , tako da po tome i biram motor ali gledam da i saputnici bude sto udobnije u tih 10%. E sad ja sam visok 190 i imam 90+kg , ono sto mi smeta kod sadasnjeg fazera je sto se vile ne podesavaju i premekane su za neku malo ostriju voznju. Druga stvar je sto mu fali dosta snage u nizim obrtaima pa ako sedne i suvozacica onda mora da se drzi u visokim obrtajima da bi bio agilan .Nego jel ima neku manu i na sta bih treba da obratim paznju kad idem da ga gledam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
55 minutes ago, SuperPOP said:

Ako nisi razmišljao o FZ8, topla preporuka.... 

IMG_20180407_145140.thumb.jpg.dc0b55807d56ec931301b56fa8cb8d0c.jpg

 

Ovaj lepotan poseduje sve što šestici fali, a mnogo pitomiji od 'iljade 

Ovaj sam gledao , i svidja mi se. Cak sta vise , lepsi mi je od Fz1.Ne znam da li je tvoj ? u svakom slucaju nemam dovoljno novca za njega on je preko 5000 ako se ne varam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

E ovo je moje motorce :) Iskren da budem nisam razmisljao o tacnoj ceni jer je moj drugar zainteresovan da ga kupi, volimo da dobre stvari zadrzimo u krugu prijatelja ako on ne bude skupio novac onda sam rezmisljao oko 4100-200. 2008 godiste abs model , namontiran nov DID lanac i lancanici , nove gume Pirelli Angel GT , K&N Filter, Crash bar, Leo Vince , kofer 46l , usb punjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Lep ti je motor, ja ga volim, cak sam ga i imao.. ali nemoj da se ljutis mislim da ti je cena prejaka :) ali svakako sa srecom kad god resis da ga prodajes :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
2 hours ago, miki89 said:

Lep ti je motor, ja ga volim, cak sam ga i imao.. ali nemoj da se ljutis mislim da ti je cena prejaka :) ali svakako sa srecom kad god resis da ga prodajes :)

Nema mesta ljutnji , posto pratim vec neko vreme oglase onda je iz toga i proizasla cena skladno opremi godistu i stanju vozila . E sad to je sve u senci jer moja pitanja su vise vezana da ja vidim da li je meni zaista potreban Fz1 i sta je bolje na njemu u odnosu na Fz6. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

@Bruno 68 Ako sam dobro razumeo posedujes Fz1 , pa kakav je sa potrosnjom ? i posto sam gledao vec par Fz1 svi su nemirno radili na leru , imaju malu oscilaciju a imaju fabricki izduv. Da li je to tako ili je to da trebaju da setluju ventili ili sta vec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Nemiran rad na leru (oko 1.000 RPM mereno stroboskopom) nije nista cudno jer je verovatno podesen da radi znatno bolje kad je u voznji. Tako je sada moj podesen.

Kad sam ga kupio bio je podesen na oko 1150 RPM i na leru je imao miran rad ali kao malo napet.

Nisam bas toliki strucnjak ali mi je to objasnio mehanicar koji mi je pomogao da proverim ventile pre neki dan.

Lepo me je pitao "Hoces da ti radi bilje na leru ili kad ga teras?" Ja izabro drugo.

Potrosnja je u proseku 5,5 l

Uglavnom zavisi kako ga vozis. Mali prenos, veci obrtaji (preko 6.000) ostrija voznja sigurno 6 l.

Ako soliram na oko 4-5.000 iznenadi me samo 5 l.

Apsolutno da zavisi od goriva.

Sa 100-kom na Gasprom pumpama obavezno racunam na 6 ali neda vuce. Takva je i Shell 100.

Na primer Albanski benzin smrdi za sve pare ali u proseku 5.

Racunaj 5,5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
3 hours ago, Bruno 68 said:

Nemiran rad na leru (oko 1.000 RPM mereno stroboskopom) nije nista cudno jer je verovatno podesen da radi znatno bolje kad je u voznji. Tako je sada moj podesen.

Kad sam ga kupio bio je podesen na oko 1150 RPM i na leru je imao miran rad ali kao malo napet.

Nisam bas toliki strucnjak ali mi je to objasnio mehanicar koji mi je pomogao da proverim ventile pre neki dan.

Lepo me je pitao "Hoces da ti radi bilje na leru ili kad ga teras?" Ja izabro drugo.

Potrosnja je u proseku 5,5 l

Uglavnom zavisi kako ga vozis. Mali prenos, veci obrtaji (preko 6.000) ostrija voznja sigurno 6 l.

Ako soliram na oko 4-5.000 iznenadi me samo 5 l.

Apsolutno da zavisi od goriva.

Sa 100-kom na Gasprom pumpama obavezno racunam na 6 ali neda vuce. Takva je i Shell 100.

Na primer Albanski benzin smrdi za sve pare ali u proseku 5.

Racunaj 5,5

Ja sam gledao po nekim forumima i bas su razlicita iskustva jedni pricaju da trosi od 8 pa i do 13l , a druga polovina od 6 -8l. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
3 hours ago, Bruno 68 said:

Ajde da se nadjemo pa sedi na 1 da vidis razliku

Ovo je savrsen predlog , kad god si u mogucnosti samo mi javi i dolazim 060/0101306

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
1 hour ago, JevtaNS said:

Da ja koliko sam skupio informacija začudo noviji model troši više od starog:tras2:

Nije problem litar dva , ali preko toga mislim da je puno. Meni moj fazer trosi prosecno 5.5 , 6l ume da spusti na 4.8 ali ume da popne nekad i na 8 ali generalno je dobar sa potrosnjom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Nije stvar koliko nego kako su uspeli da izvedu da stari model sa karburatorima troši manje od novog sa ubrizgavanjem,a snaga tek malo gore.

Meni prosek na 6000 km 5,6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
On 4/17/2018 at 3:03 PM, SuperPOP said:

Ako nisi razmišljao o FZ8, topla preporuka.... 

IMG_20180407_145140.thumb.jpg.dc0b55807d56ec931301b56fa8cb8d0c.jpg

 

Ovaj lepotan poseduje sve što šestici fali, a mnogo pitomiji od 'iljade 

Posto posedujes ovaj model kakav je on sa potrosnjom?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
On ‎18‎.‎04‎.‎2018 at 5:26 PM, Bruno 68 said:

Ajde da se nadjemo pa sedi na 1 da vidis razliku

 

21 hours ago, GCB said:

Ovo je savrsen predlog , kad god si u mogucnosti samo mi javi i dolazim 060/0101306

Za vikend bi trebao da budem kuci, barem u subotu izmedju 12 i 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)
On 19/04/2018 at 11:04, GCB je napisao:

Posto posedujes ovaj model kakav je on sa potrosnjom?

 

Tu informaciju ti ne mogu dati jer motor je uvezen za prodaju.... Imao sam malu privilegiju da ga provozam na uskršnjem druženju i utisci su... VAU 

Lagan kao pero, pitom,  a ima paprike na pretek kad zavrneš ručicu, prava mera.... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Za vikend sam se druzio sa Kawasaki Z1000 i dalje se druzim sa njim i kad god sednem na njega osmeh se ne skida sa lica . Tako da sam pronasao ono sto mi je trebalo .:moto2:

viber image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja