Jump to content

Moto Zajednica

Kroz Istočnu do Južne Srbije skuterom

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Cbr1000rr

Pozdrav ljudi, 

Za 25.7 sam planirao jedno duze putovanje kroz Srbiju. Ako neko dobro poznaje planiranu rutu pogotovo drugu polovinu da mi kaze kakvi su putevi i dali je to uopste izvodljivo. Planirao sam ujutru oko 7 da krenem i oko 16h ili pola 5 da stignem do prve tacke gde je i prenociste to je selo Topli do ispod Midzora, drugi dan sam planirao do Zavojskog jezera, kasnije do Midzora (pre je tu bio seoski put sad neznam dali je jos u funkciji, ako je tu idem ako nije preskacem) treci dan do Vlasinskog jezera. E sad ako ima nekog ko poznaje taj kraj nebi bilo lose neki savet ako ima. Hvala

https://goo.gl/maps/V1GCYcw9dFz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: XTZ 750 Super Tenere

Druže, ruta koju si predložio je nažalost neprohodna. Do Toplog Dola možeš, ali dalje nećeš moći(jedino na ramenu da nosiš skuter).Put Topli Do - Dojkinci je jednim delom neprohodan, srušeni su neki mostovi, a po putu imaš stena veličine auta, pre par godina tu je bila enduro vožnja i neki su hteli tu da prođu pa su na pitnje kako je bilo reki "golgota". Sam put od Bgd do Toplog Dola je po meni dosta zahtevan za jedan dan skuterom, znam da kolima treba oko 7 sati za tu rutu i to ako jurcaš. Razmisli da usput negde naprviš pauzu i prespavaš, recimo na Babinom zubu. Posle se vraćaš nazad do Kalne pa prema Pirotu, možeš da odeš do Toplog Dola, posetiš Piljski vodopad, onda se vraćaš, skrećeš ka Zavojskom jezeru(ako bude bilo malo vode u reci) i ručaš negde gore. Onda sledi spust ka gradu, pa ponovo uspon prema Visočkoj Ržani. Tamo negde prenoćiš(predlog Dojkinci) posetiš vodopad Tupavicu. Onda nazad do Visočke Ržane pa putem prema Dimitrovgradu ( kroz Slavinju), pauza, nastavljaš prema Zvonačkoj banji (Zvonce) i Babušnici.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Cbr1000rr

Hvala druze na informacijama. Steta sto je taj put zatvoren, znaci moracu dole do Pirota da opet gore do V ržane i Dimitrovgrada. Jel ima jos nesto da se obidje u okolini Toplog dola ili zavojskog jezera posto si tu u blizini pa verovatno znas? Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: XTZ 750 Super Tenere

Zavisi šta te interesuje, u okolini Toplog dola imaš Piljski vodopad, gornji i donji, to ti je par kilometara uzbrdo od sela, samo jezero je lepo za obići ali neznam da je nešto spektakularno, eventualno kameno selo pod zaštitom države Gostuša. Ja ti ipak predlažem takozvani gornji visok(V.Rzana-Brlog-Dojkinci- Slavinja) gde imaš vodopad Tupavica, Rosomački lonci....Sve zavisi koliko želiš da se zadržiš, možeš gore danima da se voziš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja