Jump to content

Moto Zajednica

Pojačana kontrola brzine kretanja vozila

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim da je teško strpati loše vozače u bilo koju od kategoriju domaćih, stranaca i ‘stranaca’. A i sam pojam loš vozač je pomalo zbunjujuci jer se radi pretpostavljam o ‘lošim’ tj neodgovornim i bahatim vozacima koji namerno krše propise. Svako ko pokuša da im ipak nalepi etiketu porekla je daleko neobjektivan. A statistički gledano u kojoj kategoriji bi ih bilo više bi samo još vise odvuklo temu u pogrešan smer. Odmah bi se javili oni koji znaju tacne brojke a posle njih oni koji bi to pretvorili u procente i prikazujući skroz suprotnu sliku. A onda bi došao neko treći koji bi to video opet skroz drugačije...



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Hvala, imam straobalnu ideju!
Da bajkeri organizovano voze minimalnom brzinom na autoputu u sezoni godišnjih odmora?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1566 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Pronadjoh kalkulator pauze na auto-putu, mozda pomogne (bar informativno). Izaberes deonicu, ukucas brzinu kojom planiras da vozis i dobijes vreme koje je potrebno za pauzu ukoliko zelis da ostanes u okvirima dozvoljene prosecne brzine. 

 

KALKULATOR PAUZE NA AUTOPUTU

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
12 minutes ago, X8 Vračar said:

Da bajkeri organizovano voze minimalnom brzinom na autoputu u sezoni godišnjih odmora?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Ne znam nista za grupno govorim u svoje ime :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Uopšte mi nije jasan razlog ovolikog revolta zbog kontrole brzine kretanja?

Jednostavno se namnožilo debila koji ugrožavaju druge i takvi moraju da budu sankcionisani.

Kada vozim auto putem (a retko to činim), po brzinomeru držim brzinu 130-140 km/h i pri toj brzini nema šanse da uletim u prekoračenje prosečne brzine.

Prvo iz razloga što brzinomeri uglavnom lažu desetak procenata (u plusu) i drugo što se nekad uspori zbog nemogućnosti preticanja, zatim se stane radi goriva ii kafe, ili zbog pišanja, ....!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 8 minuta, hard_rock je napisao:

Ne znam nista za grupno govorim u svoje ime :D

Hajde nam objasni i razlog za takav "protest"?

A na stranu to što postoje sasvim realne šanse da te pri takvoj "vožnji" neko pokupi i da završiš u crnoj hronici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Hajde nam objasni i razlog za takav "protest"?

A na stranu to što postoje sasvim realne šanse da te pri takvoj "vožnji" neko pokupi i da završiš u crnoj hronici.

Znači da se represivnim merama nije ništa postiglo...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Форсирањем те приче о мерењу средње брзине кретања плански скрећу пажњу са нечега другог.

 

Не може се на целом ауто-путу возити пребрзо, а ако ништа друго, чекање на ред пред рампом ће нам убити пар минута. Тако да сваког иоле нормалног возача неће дотицати мерење средње брзине... А ко вози константно 170 (а на неким деловима и више) на сат, вала, заслужио је казну...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Najgori vozaci na nasem auto putu su ubedljivo DOMACI vozaci crnih novih skodi superb. Ja nijednog ne vide da vozi normalno... Valjda misle da ako su zatamnjeni da su ustvari privilegovani jer ce kao da mislimo da je to neko vozilo vlade ili presretac il sta ti ja znam. Jos kad stave rotaciju sa Bubanj potoka i krenu da blicaju sa ledovima "beste sa puta sirotinjo!!" A ne shvataju da voze sklopociju koja ce da im se raspadne za koju godinu pri brzini od 200km/h.

-Posle njih idu novije serije bmw 5 isto zatamnjeni sa ledovima, isti je slucaj kao kod skode samo ih ima dosta manje...

-Za njima idu klinci sa Audi A6, koji misle da su raznorazni Dzejson Statami iz kojih na max drnda grand produkcija ili ove nove "moderne" domace melodije tipa mc stojan, rasta i tako to (ne znam kako se zove taj zanr, verovatno nesto retardirano)... Oni obozavaju da ulecu iz jedne u drugu traku, slalomi i veleslalomi sa ogromnim brzinama jer su u filmu transporter. Obavezno je pored njih neka klinka koja igra uz muziku, selfira se i snima story-e :)

-Zatim idu svi DOMACI vozaci suv-ova preko 3000ccm, jer oni su veliki i jaki i brzi, tako da beste s'puta da vas mi ne izguramo!

-Posle idu oni Boccini "stranci" sa pretrpanim karavanima kojima na svakom ulegnucu izlecu varnice jer im auspuh odrlja od asfalt...

-Vozaci kombija, svi ih voze kao formule. I ja isto, mislim da nikad nisam vozio kombi po propisu na autoputu...

-Vozaci raznoraznih 2ki, keceva, jugica, ladi, starih polo-a, tamica i zastavica i tako tim izdrndanim automobilima kome je prednji kraj u srednjoj, a zadnji u zaustavnoj traci. Jeste malo hitlerovski, al koga trazite takvi na autoputu???

-I nervozni vozaci koji u sred spica i guzvi gde svi mile 20km/h blicaju i sviraju da se sklonis iz leve u desnu traku da bi oni.... Ne znam sta da bi oni, ni oni isto :jok:

  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Pronadjoh kalkulator pauze na auto-putu, mozda pomogne (bar informativno). Izaberes deonicu, ukucas brzinu kojom planiras da vozis i dobijes vreme koje je potrebno za pauzu ukoliko zelis da ostanes u okvirima dozvoljene prosecne brzine. 

 

KALKULATOR PAUZE NA AUTOPUTU

Mislim da za Ljig - Preljina nije tačno jer je u tunelima 100 kmh (pod uslovom da u Ljigu postoji snimanje jer prošle godine nije bilo i pod uslovom da je sistem baždaren po stanju na putu, a ne po logici da je 120 svuda).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Pa i na nekim delovima autoputa je ogranicenje 80, pa niko to nije uzimao u racunicu...

 

A najgori vozaci po ulicama u Bgd-u su svi mladji vozaci jacih automobila preko 15.000e sa led svetlima... Ne znam zasto obozavaju da se lepe ljudima u dupe i komesaju levo desno iza tebe i onda odjednom gas i kao obidje, pa opet koci koci, levo desno, levo desno, gass. Kao mi smo kriminal...

-Zatim idu vozaci Suv vozila, za njih nema sine, trotoari, baste, pesacki, jednosmerne... To se staje gde mi se staje i vozi gde mi se vozi. Telefon obavezno u ruci!! Njih najvise volim da drljam retrovizorom kad se parkiraju negde na putu!

-Vozaci ALFI 147, ja ne znam sta je sa tim klincima, al stvarno divljaju po gradu ko nenormalni... Ima ih ko nekad jugica, svi zatamnjeni i sa kineskim zrikavim xenonima... Retrovizori i migavci ne postoje i sa svima bi da se jure i trkaju...

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
2 minutes ago, ser said:

Vozaci ALFI 147, ja ne znam sta je sa tim klincima, al stvarno divljaju po gradu ko nenormalni... Ima ih ko nekad jugica, svi zatamnjeni i sa kineskim zrikavim xenonima... Retrovizori i migavci ne postoje i sa svima bi da se jure i trkaju...

Za ovo se skroz slazem,a u poslednjih godinu dana primecujem to isto i kod omladine u golf5,sad ih ima bas mnogo. Kao sto je bio slucaj sa stilom i 147

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znaci radi uštede nekih 3 minuta rizikuješ kaznu i gubitak dozvole

4a3571676c20e6c98f718795c729b622.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

I ovo je nelogično jer ispada da je Subotica bliže Novom Sadu nego Sremska Mitrovica Beogradu

 

Nisam skoro išao na tu stranu pa ne znam gde su naplatne stanice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 276 postova
  • Lokacija: Beograd

Opet je neko drpio lovu da bi to proradilo a gradjane zamajavaju matematikom. Prinudjen sam svako jutro da idem sa Bezanijske kose na Banovo brdo i svaki jebeni dan mi zapocinje sto se trojici na***em majke a sa petoricom treba da se bijem. Voziti jednosmernom ulicom u suprotnom pravcu, zanemarivanje znakova STOP , trougla, telefonanisanja je postalo prirodno stanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Dosli smo do toga da vise niko ne prica o visini putarina, koje su u odnosu na drzave sa boljim standardom, prevelike.

Ja sam autoput oduvek voleo da bojkotujem. Navikao sam dok sam vozio strance da lopovima ne dajem, preslo u naviku.

Sad jos treba da obracam paznju vise na brzinomer nego li na put. Da ukljucujem tempomat..

Vise se ne isplati ni kad zurim da ulecem na autoput.

Dok sam vozio motor ,vozio sam uvek sport, pa greh je time 120.. 

Coperima i,enduro i naked je i ok.

Pauzu da pravis.. 

Da su bar digli ogranicenje na 130, pa bi se po satu moglo voziti 140-150 ,to je normalno za automobile i za vecinu motora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Ne vidim kako motorista moze da me ugrozi na autoputu...

A po gradu u tu grupu moze da udje 5% Novobeogradskih R, KTM i MT01 vozaca koji razvlace do 200 i voze na 1 tocku tu oko blokova preko puta ratnog ostrva...

Al to je zanemarljivo i njima vrlo brzo izlete klipovi napolje, tako da i ne stignu da naprave neko sranje... Ili se novima i neiskusnima od silnog dizanja na tocak, pa naglog spustanja aktivira onaj sigurnosni prekidac koji prekida struju prilikom udesa, a niko nema pojma sta je i tako stigne zima dok se resi "kvar"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Drugar juce isao putem BG - Senta, i to bas bio u stisci sa vremenom (javne nabavke), ali nije video ni na jednom racunu prosecnu brzinu. Mozda radi samo za "glavne" naplatne rampe?

I sto se tice merenja brzine, kategoricki je protiv, jer, eto, kako ne bih popio kaznu na auto-putu, isao  znacajno preko ogranicenja na lokalnim putevima do Sente i Subotice, sto je, rekao bih veci rizik nego tipa da je isao 140-150 na auto putu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja