Jump to content

Moto Zajednica

Pojačana kontrola brzine kretanja vozila

Recommended Posts

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

U vreme picoustog, terorizma, amera i rusa i migranata, bostonskog maratona i štatijaznam, ti si prošao oko barikade koja je postavljena da zaštiti rutu. Pa jesi li bar malo razmišljao? Dobro te nije snajper skinuo... Možeš misliti koliko su njih starešine naplašile i napujdale? Brate, pa ne čačkaj mečku, koji ti je vrag??? A to što je druga trasa bila otvorena, to samo oni znaju zašto (a možda ni oni) :D

 

Što se tiče guranja motora, to je po propisu... ako guraš, nisi učesnik u saobraćaju na motornom vozilu, nego pešak, i sve kul. Objasnio ti je kako da iskoristiš rupu u zakonu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

ucio sam ja isi taj specijalni rat i kad je prestalo ONO i DSZ i dalje je ista definicija i dalje deluje kao da jeste :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

dok je trajala akcija a i kad nije, često stoji na molovoj pumpi posle  Novog Sada prema subotici punto i hvata radarom.UVEK STOJI NA SAMOM IZLAZU IZ PUMPE POD NEKIM UGLOM DA SE UOPŠTE NEVIDI SA PUTA DOK NEDODJEŠ NA 20 METARA.NEVIDI SE JER JE BLAGA KRIVINA.

OBAVEZNO PO PROPISU JER NEMA ŠANSE DA GA VIDIŠ DOK NEDODJEŠ DO RADARA.

JA KOJI ZNAM SE SVAKI PUT ZEZNEM I MISLIM DA GA NEMA JER DA NEVIDIM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Apropo priče o guranju motora...

 

Pre nekoliko godina imao ja APN4 i zadesio se u Novom Sadu. Išao sam sa društvom kroz centar, tačnije kroz Miletićevu (pešačka zona) gurajući ugašen motor tako što sam sedeo na njemu i odgurivao se jednom nogom. Nailaze 2 pandura i dolaze do mene i reče jedan da ne smem voziti motor kroz pešačku zonu i da će mi pisati kaznu za vožnju u zoni zabranjenog saobraćaja. Ja u neverici mu kažem da i ne vozim motor jer je motor ugašen. Ja se samo odgurujem na njemu. On reče da smem da ga guram samo ako stojim pored njega i tako ga guram... Jedva me je pustio bez kazne i obavezno da siđem i da guram motor pored sebe... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Taki je propis... ako si u/na vozilu, onda upravljaš njime. Ako ga guraš tako da nisi u/na vozilu u položaju u kome si inače kada voziš, onda si pešak.

 

Što se ljudi čude, kao da nisu učili propise.... A možda i niste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Po meni je to cist izdr**** ako cemo iskreno, dal smo ucili propise ili nismo moze ko hoce i sta hoce da misli. Pazi boga ti mora covek da stoji sa OBE NOGE i da tako gura motor, inace ako dupe stavi na sediste i nogama se odgurava onda ga vozi, debilcina klasicna. A sta ako taj motor ima 200 i kusur kila i onda mi je sigurnije da ga guram tako sto ga podglavim nogama nego da ga drzim sa jedne strane pa da mi prevagne sa suprotne strane..

Jaoooo da bre zaboravio sam ovo vazi samo za nas sirotinju, za one sa druge strane zakona to ne vazi, kada oni prolaze ovi okrecu glavu da ih ne vide kao....>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Jeste, sve si u pravu, ali takva su pravila igre. Kao u fudbalu - moraš da znaš za ofsajd pravilo, inače ti ponište gol. "Jao, nisam znao, jao glupo je pravilo..." džabe, gol se ne važi. Osim ako nisi potkupio sudiju, jelte.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
3 hours ago, ThePainkiller said:

Apropo priče o guranju motora...

 

Pre nekoliko godina imao ja APN4 i zadesio se u Novom Sadu. Išao sam sa društvom kroz centar, tačnije kroz Miletićevu (pešačka zona) gurajući ugašen motor tako što sam sedeo na njemu i odgurivao se jednom nogom. Nailaze 2 pandura i dolaze do mene i reče jedan da ne smem voziti motor kroz pešačku zonu i da će mi pisati kaznu za vožnju u zoni zabranjenog saobraćaja. Ja u neverici mu kažem da i ne vozim motor jer je motor ugašen. Ja se samo odgurujem na njemu. On reče da smem da ga guram samo ako stojim pored njega i tako ga guram... Jedva me je pustio bez kazne i obavezno da siđem i da guram motor pored sebe... 

Pre izvesnog broja godina, meni su to isto rekli ali za bicikl. Ne sme bicikl da se vozi u pešačkoj zoni, samo da se gura...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 15 minuta, X8 Vračar je napisao:

Pre izvesnog broja godina, meni su to isto rekli ali za bicikl. Ne sme bicikl da se vozi u pešačkoj zoni, samo da se gura...

А када нема бициклистичке стазе и возимо тротоаром, пошто је то простор за пешаке, морамо брзину вожње бицикла прилагодити брзини кретања пешака.

Значи, 4 км на час :)

Или ћу кршити закон или га нећу ни возити јер је по улици лутрија, не лутрија, можда пре руски рулет...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja juče nisam gurao motor, ali sam izguran u kolovoznu traku za suprotan smer od strane nekog nervoznog vozača u ML-u.

Platio sam danak što sam poštovao propise i što sam se našao na njegovom putu kad mi vreme nije.

Naime, ja i žena smo se vraćali sa prijatne vožnje kad me je u Cara Dušana u Zemunu prvo preticao dotični po desnoj strani, da bi me onda krajnje bezobzirno isekao i bez sumnje namerno. 

Nisam mogao da vidim kojeg je doba vozač, pošto naravno ima folije na staklima (imaju atest ovogamikrsta na retrovizoru), čisto da mi bude jasno odakle toliko samopouzdanje i manjak savesti i odgovornosti.

Pa ti onda vozi 50 na sat, i ometaj pošten svet u saobraćaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Šta ti nije jasno Čeh, pa meni za dva dana tri budale uleću u makaze. Samo smota u moju traku i ja se sklanjam. Farovi, ČETIRI MAGLENKE. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Nije mi jasno kako nečije poštovanje propisa utiče na ponašanje drugih učesnika u tom smislu.

Jasno je da ima budala koje uleću, samo mi nije jasno kako će nečija brža vožnja (pretpostavljam da se na to odnosi ono "poštovanje propisa") to sprečiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Mogu da pojasnim.

Cara Dušana ulica je sa četiri kolovozne trake, po dve za jedan smer. U delu ulice gde se to dogodilo izvode se mestimično radovi u desnoj traci. I obeleženo je. 

Znam za to, a i znam da se ljudi uključuju iz svojih dvorišta u saobraćaj pa sam bio i dodatno obazriv.

E, onda sirena iza mene, jako dugo i komešanje u retrovizorima. Pa prelazi u desnu traku, i kad sam video njegovu haubu naglo je počeo da prelazi u moju traku. Nije bilo dramatično, pošto sam mogao takvo nešto da očekujem. 

Više sam posle razmišljao kako neko ne razmišlja o svojim postupcima i posledicama istih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

 

pre 5 minuta, Alekre je napisao:

 Farovi, ČETIRI MAGLENKE. 

Помислио НЛО, сигурно ћеш се дематеријализовати пре контакта...

 

Мањи смо, угроженији и ако возимо споро (у складу са ограничењем), пожеле да нас нема... А није им тешко то да ураде, само мало заврну ђеврек у правом тренутку.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ok @Due, jasna je situacija, nego je meni nejasno kako bi tebi bilo bolje da si prekršio neki propis, pošto si napisao da si "platio danak što si poštovao propise".

 

Da si vozio brže (koliko brže?) ne bi te on stigao? Ili bi mu "bežao" dok vam se putevi ne raziđu, ili se neko ne olupa, ili ga (tebe, pošto njega verovatno neće) zaustavi policija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

možda je bio u pitanju presretač provokator, da te natera da odeš u prekoračenje brzine i da te slika i napalti kaznu, pa kad si ga uznerviro što se ne pališ, onda aj da te malo isprepada.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Baš danas vidim kolega na TDM-u koči i propušta gospođu sa Corolom dok vrši polukružno preko pune linije. Računa da je tebe vidim ispred, pa ću lako dalje :D

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996
On 4/22/2018 at 12:58 AM, dane said:

Bato ma imaju svu mogucu tehniku za merenje, za strance mislim nalepice ti neku kaznu ako nemas homologizaciju, jedino ako imas neke rucne radove auspuhe pa grme e onda je druga pesma. Inace mene za 27 godina od kad vozim motor u CH jos me nije zaistavila policija

 

Jel može pojasnjenje ovoga za ručne radove ? Msm ako je motor uredno registrovan i custom made pogotovo starijeg kova ne vidim gde je tu prostor da ti piše kaznu ? Dakle ti ne kršiš javni zakon da nekoga ugrozavas već kršiš njihov interni zakon . Primera radi većina copera starijih godišta niti homologacije niti tišeg izduva itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Meni se nešto tako slično desilo ali su bile 2 kolovozne trake(po jedna u smeru) neka kolona se napravila i ja vozim bliže srednjoj liniji jer ima mnogo manje rupa. Ispred mene kolona vozila, neću da pretičem, ne želim da dovodim sebe a ni druge u nezgodnu situaciju ako ne moram, vozim tako i u retrovizoru vidim iza mene isto kolona automobila. Gledam ja ispred ne obazirući se na desni retrovizor, kad odjednom devojka viče "aaa pazi, pazi" ja gledam šta da pazim, gledam levi retrovizor nema ništa ispred nema ništa. Kad ono auto onaj što bio iza mene se penje na trotoar(desnu stranu točkova) i počinje da me pretiče sa desne strane i tako me izgurava iz moje kolovozne trake u drugu. Našta ja poludim, počnem da sviram i preprečim put i lupim šakom o hauba. I imao sam šta da vidim žensko vozi. Pokušao sam da budem što finiji, tako da je bilo samo nju, majku sestru i onog ko joj dao dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja