Jump to content

Moto Zajednica

Pojačana kontrola brzine kretanja vozila

Recommended Posts

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

U ovom banana-lendu me više ništa ne iznenađuje. Ali sam nekako siguran da ako pojas nije nikada bio predviđen niti fabrički montiran na auto (npr. Yugo), a dozvoljeno ti je da takav auto registruješ, onda to ne može biti prekršaj niti razlog za skidanje tablica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako stavis pojas tamo gde ga fabrika nije predvidela smatra se prepravkom vozila a za to ti treba i atest a da bi dobio atest proizvodjac mora biti saglasan sa tvojom prepravkom ... 

Verovatno su skidali tablice zbog neispravnog upravljackog ili kocionog sistema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 23 minuta, drs je napisao:

Не може се кажњавати путник у Југићу или старом Голфу, они никада нису имали појасеве позади.

 

Istorija se ponavlja, tamo neke godine je uvedena obaveza imanja sigurnosnih pojaseva na prednjim sedištima i glavni biznis je bio njihova prodaja jer je obaveza bila opšta i ljudi su ih naknadno ugrađivali iako su vozila bila ko zna koliko stara, dosta ih je imalo predviđena mesta za ugradnju, već izbušene rupe, neka čak i šrafove sa čepovima, tad automatski pojas nije ni postojao. Sa uvođenjem obaveze naslona za glavu nije tako bilo već se propis unapred najvio i to za nova vozila, ono, od prvog januara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 15 minuta, štampar je napisao:

Због непостојања појасева за задња седишта!

Ustvari kod nas je svasta moguce,pre dve-tri godine dobijemo dopis od MUP-a da svako mesto za sedenje koje ima ugradjen sigurnosni pojas mora imati i naslon za glavu,sto skoro sva vozila starije generacije sa pojasevima na zadnjem sedistu nemaju i koji imaju nemaju za srednje mesto.

Dopis je bio na snazi cela DVA DANA,poslali su da ipak nije obavezno.

Verovatno se opet sprdaju sa narodom,ali verovatno tako i treba,ON se promenio,razmislja evropski bezbedno,moramo i mi. :bljak:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja bi bas voleo da mi sutra dovedu nekog na vanredni,pa prvo da mi pokazu gde pise da su pojasevi obavezni za vozila koja ih nemaju fabricki pa mozemo raditi.

Sad kad su bile aktuelne folije dolazi saobracajac da nas pita kako izgleda atest za zatamljena stakla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Da li neko zna,ako policijski auto sa radarom stoji na autobuskom stajalistu i meri brzinu(radi svoj posao)cini prekrsaj?U auto skoli,doduse pre 28 godina,sam ucio da da je na autobuskom stajalistu zabranjeno zaustavljanje i parkiranje.Kod nas u Somboru svakodnevno je "radarise"i to sa autobuskih stajalista i to na cetiri razlicita mesta u gradu.Da li je policija izuzeta tog pravila saobracaja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 7 sati, štampar je napisao:

Сећам се тога...седамдесет и неке је то уведено...

 

Tako je bilo i za spoljni levi retrovozor, mislim da beše još i sa zavesicamna iza zadnjih točkova, sve retroaktivno.

 

@Bdada-ovde se važe usmena "pravila".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Moj cale na svom Jugu 2005. godiste nema pojaseve pozadi, ali ima rupe u sasiji gde se srafe. Mi smo sa auto otpada skinuli pojaseve sa nekog Juga, montirali pozadi na naseg i evo cale tako vozi vec godinu dana. Prosao tehnicki sve ok. I ko sada moze da kaze da li su oni stavljeni fabricki ili naknadno i da li je fabrika predvidela pojaseve pozadi ako ih nema, a postoje rupe u sasiji...? Da li se te rupe podrazumevaju kao predvidjeno od strane fabrike ili ne? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako su rupe sa urezanim navojem onda moraju biti postavljeni pojasevi,ukoliko je samo "utisnut" lim bez otvora i navoja znaci ne ide pojas.

A Zastava je prica za sebe,cak ima modela posle 2000 bez desnog retrovizora koji su tako izasli iz fabrike (101 je u pitanju) oni su sastavljali od delova koje nadju po fabrickom krugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
On 17.4.2018. at 11:13 PM, nemanja2468 said:

Meni je neverovatno da stoje u kontra smeru jer su oni i usli na autoput u kontra smer i tako vozili jedan kilometar ispred rampe

Voleo bih da ih neko snimi kako voze u kontra smeru kilometar, da ne bude samo pretpostavka u pitanju. Pre bih rekao da opkruže kod Aleksinca i u povratku okrenu auto, kao bi mogli da upere radar u dolazeća vozila. Ni to okretanje nije bezbedno. Elegantnije se to radi kod Jagodine, stalak pa sa nadvožnjaka, a nadvožnjaka ima i pred Nišom.

U svakom slučaju smrkne mi se kad vidim radar, a noga zalepila na gasu :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Proizvoljno interpretiranje zakona koji (uglavnom) postoje je jedna od glavnih prepreka za sprovodjenje istog.

To za pojaseve je strašna glupost i ko se tome povinuje neka mu.

Ako je vozilo registrovano, to znači da je u tom trenutku bilo ispravno! Naravno da može y bilo kom trenutku da bude poslato na vanredni tehnički pregled, ali nalaz nikako ne može da bude negativan ako je vozilo izašlo iz fabrike tako kako je. Niko nije dužan da ispravlja fabričke greške...

...čekaj, šta sam ja to krenuo da radim...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Postoje pravilnici za radare, treba pročitati i naći nešto. U starom pravilniku iz 85 - te godine je pisalo da izmerene brzine moraju biti prikazane u km / h, a na onim ručnim K-15 radarima je pisalo Mph, pa se na to moglo izvući kod sudije.  U ovom novom pravilniku piše takođe da mora biti u km/h, a šta piše na ovim novim radarima - nemam pojma jer me još nisu zaustavljali. Evo tri pravilnika ( 2009, 2013, 2017 ) :

 

  http://www.dmdm.rs/PDF/MusMup/Mus_za_merila_brzine_vozila_2009_40.pdf

 

http://www.dmdm.rs/PDF/MusMup/MUS_za_merila_brzine_vozila_2013_72.pdf

 

https://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik_o_merilima_brzine_vozila_u_saobracaju.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa ovo su pravilnici za radare ( uređaje ) . A za " prosečnu brzinu " nije potreban radar već dužina puta i vreme za koje je taj put pređen. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

To znam, ali zar ne mora da bude definisano zakonom...?

Npr. čime ti meri vreme (da li je taj merač baždaren i da li je jedinstven, tj. umrežen) da ne bude da jednima sat kasni a drugima žuri pa ti nabiju prosečnu brzinu... itd ?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Lažu.

Vozio sam se cele nedelje po Srbiji, nigde nikoga.

NAIS je standardno, bez obzira na akciju,

samo je pitanje iz kog pravca mere tj.

sa koje strane naplatne rampe i zaustavljaju na naplatnoj.

Peugeot 206, tamno zeleni, parkiran sa 2 točka u zaustavnoj, 2 u travi.

 

Nelogično je da na auto putu snimaju okrenuti kontra jer onda možeš da usporiš kada ih vidiš.

Ako su stajali tu ove nedelje, znači da merenje srednje brzine na tom delu

auto puta ne funkcioniše ili bar ne funkcioniše uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:

Ako su stajali tu ove nedelje, znači da merenje srednje brzine na tom delu

auto puta ne funkcioniše ili bar ne funkcioniše uvek.

Možda baš čekaju one koji "svraćaju na kafu" pa mogu da voze preko ograničenja !?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ako je tako, onda bi pomenuti broj prekršaja iz teksta na početku otkrili samo na toj naplatnoj rampi za 24h, a ne u celoj državi :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kada se vracate iz Sapca/Rume ka BG kod onog sumarka/odmorista uvek stoji bordo punto okrenut naopako i puca radarom. 

A na istoj deonici ima i presretaca.

Video svojim ocima.

Cesto idem za SA i RU.

Inace ove nedelje kao i kolega gore,nisam primetio pojacano prisustvo policije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

da,poslednje odmoriste pred simanovce

meni je uvek asocijacija telefonska ogromna antena sa desne strane posle pumpe,od nje tempomat na 120 i laganica,jer od te antene ide krivina na levo i onda pravac odprilike 1.5km do tog odmorista sa kog snimaju

 

ali sad vise nista nema smisao,kad se S.Mitrovica-Simanovci mere od 01 septembra prosle godine,jedina deonica na autoputu koja se meri od kad je pocela cela prica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

I onda zaustavljaju na naplatnoj Šimanovci ili samo poštom šalju?

 

Uzgred budi rečeno, mogu da se kladim da će biti manje prekršaja nego prošle godine u toj čuvenoj nedelji - nemaju ljudi para, vozi se samo ko mora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Mislim da zaustavljaju u Simanovcima.. 

Pa isto kao i na Novosadskom autoputu.. izdvoje te posle rampe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja se vozao 3 dana po austriji slovačkoj i madjarskoj kolima ,autoput i lokalni ,nigde nevideh pandure.Uglavnom svi voze maximalno brzo kolko ide  po propisu a ima ih da piče i brže po autoputu gde se verovatno nešto i snima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja